Jump to content
Sign in to follow this  
antonio

Koji internet

Recommended Posts

E da i ja koju otvorim da se ovaj forum razradi malo...

Pokusavam da kod kuce sebi prikopcam internet. Prijavio ADSL, kazu ljudi ceka se po 2-3 mjeseca. Zvao jednog cojka, drugog cojka, treceg cojka, isao u Cazin kod nekakvog Damira, veli cojk nabavi opremu pa cemo ti prikopcati jer nemamo opreme. Nabavim ja opremu opet cojk nece da posalje ekipu da mi prikopca. Ostavio mu ja broj pa ce kao zvati, međutim kako tad tako i danas...

Zovem Unimatrix, kazu ljudi rade rekonstrukciju baznih stanica pa ce od prvog poceti montirati (tj kopcati nove korisnike). Ostavio broj, prosao prvi, međutim niti ko zove, nista...

MrezaUsk, to ne znam sta bi rekao. Da li trebam komentarisati njihove cijene i brzine paketa...smijesno

E sad, sta da ja radim. Cujem da ce Telinea mozda doci na podrucje opcine Cazin, ali kada ce to biti, niko ne zna a i nemogu ja toliko dugo cekati....

Ljudi, ja samo hocu internet da ga mogu uredno placati svaki mjesec, zar je to na području Cazina tako teško...

Jes, tesko je :) Ja sam cekao mjesecima, tj. tri i pol mjeseca Moju TV, onda sam je odbio, tj. stari :D onda dva mjeseca ADSL. Oni su najbolji, ali dugo se ceka. O Wirelessu nemoj razmisljati, radije cekaj ADSL!

Zovi ih, budi im dosadan

o kakvoj ti opremi pricas, taj Damir je moj rodjak i rijesio mi je x zahtjeva koji su isli ovako na rijec, predas zahtjev i treba 10-tak dana da obrade podatke (ne nasa posta nego sarajevo ili bihac) te onda dobiju oni nalog da odu skopcati net krajnjem korisniku, tu se ceka nekoliko dana, sedmica mozda, ali nemoj da pricas da ti je cojk reko da nabavis opremu, kakvu opremu, on je mozda pricao da nemaju oni opreme da postave na centralu te da omoguce tom naselju net...

Nego odi na stranicu i pogledaj dal ti broj podrzava ADSL i onda trk na salter i prijavi koji paket hoces...pozz

[quote name='antonio' timestamp='1309884630' post='432359']

Zovem Unimatrix, kazu ljudi rade rekonstrukciju baznih stanica pa ce od prvog poceti montirati (tj kopcati nove korisnike). Ostavio broj, prosao prvi, međutim niti ko zove, nista...

[/quote]

zavrseno, pusten link, net se popravio...

a decki kopcaju redom, ko se prvi prijavio prvi dobije tako da ces morati jos cekati ako si skoro prijavio.

[quote name='PC_DoctorE ' timestamp='1309890404' post='432375']
o kakvoj ti opremi pricas, taj Damir je moj rodjak i rijesio mi je x zahtjeva koji su isli ovako na rijec, predas zahtjev i treba 10-tak dana da obrade podatke (ne nasa posta nego sarajevo ili bihac) te onda dobiju oni nalog da odu skopcati net krajnjem korisniku, tu se ceka nekoliko dana, sedmica mozda, ali nemoj da pricas da ti je cojk reko da nabavis opremu, kakvu opremu, on je mozda pricao da nemaju oni opreme da postave na centralu te da omoguce tom naselju net...

Nego odi na stranicu i pogledaj dal ti broj podrzava ADSL i onda trk na salter i prijavi koji paket hoces...pozz
[/quote]

E doktore, valjda znas da ti treba modem ispliter da bi pristupio inernetu. Ispravi me ako se varam. Odem kod tvog rodje zato sto sam cuo da je covjek razuman i da ce mi izaci u susret jer mi je internet neophodan. Prvi dan kada sam otisao rekao mi je da nemaju opreme i da nije do njih (ja to razumijem) i dao mi broj od covjeka u Bihacu koji je zaduzen valjda za nabavku opreme da ga zovem. Međutim, zvati nema smisla jer se vrtim u krug i ja odem i kupim sebi lijepo modem i spliter i odem sutradan ujutro da im kazem da sam nabavio opremu i da mi samo puste signal ili sta li vec treba uraditi... Međutim, njima to ne odgovara zato sto na opremi koju sam ja kupio stoji znak bh telecoma (kupljen polovan modem u jednoj trgovini-nebitno). Zahtjev je predan preko 20 dana ima.
ADSL je moguće prikopčati jer je bio jednom već prikopčan i znam da može, samo je njihova draga volja da li će ubrzati moj zahtjev ili neće...

Ako Unimatrix dođe prije ja ću prikopčati njih a BH telecom vratiti, šta ću im ja kad su tako ažurni... Cirkus, ne znam sta da kazem...
  • Upvote 1

ma smiješno postalo, ni za svoje pare ne možeš da dobiješ uslugu, a konkurencija kao jaka... sve je to ništa :pleasantry:

Takve sam probleme imala i ja,i na kraju prije dočekala da Missnet dođe do moje kuće.Što se mene tiče,Missnet nije loš.Znaju nekad zezati,ali sve u svemu zadovoljna sam. Ali ipak ADSL je glavni,pa neka priča tko šta hoće.Samo ga se moraš načekati. :D

glupo mi je da ti kaze da nabovis opremu kad operemu dobijes nakon sto potpises ugovor, koji mozes raskinuti kad god hoces te vratiti tu istu opremu, x puta mi je znao dati opremu i ugovor i prikopcam nekom svom te mu vratim jedan primjerak ugovora tako da brze taj neko dobije net, ali nikad mi nije dao opremu a nije prosla prijava i da vec nema pripremljen ugovor za tog korisnika, nesto mi tu nije kako treba!!!

[quote name='PC_DoctorE ' timestamp='1309945934' post='432456']
glupo mi je da ti kaze da nabovis opremu kad operemu dobijes nakon sto potpises ugovor, koji mozes raskinuti kad god hoces te vratiti tu istu opremu, x puta mi je znao dati opremu i ugovor i prikopcam nekom svom te mu vratim jedan primjerak ugovora tako da brze taj neko dobije net, ali nikad mi nije dao opremu a nije prosla prijava i da vec nema pripremljen ugovor za tog korisnika, nesto mi tu nije kako treba!!!
[/quote]

Kazem ti, Damir mi rekao da zovnem lika u Bihac i da mi obezbjedi opremu. Pa reko lakse je meni kupiti sebi opremu pa neka je imam nego zvati covjeka (koji sigurno nece izaci u susret, zasto bi, onda bi ga svi tako zvali).
Međutim, tu ima neki problem, i ja bi volio znati koji je. Možda se ljudima jednostavno ne sviđam :rolleyes: ...
Ja ima čak kažem: "Nemorate ići kući nikako, dajte da potpišem gdje treba, samo mi pustite signal, ja ću sve odraditi". Međutim...

drama :icon_cheesygrin:

antonio šta da ti kažem,ništa nego saburi :icon_cheesygrin: i ko čeka taj i dočeka,ali se bgm i načeka :icon_cheesygrin:

ja sam prije 2 godine i neki mjesec predao zahtjev za adsl i odmah sutradan došli ljudovi prikopčali i nisam imao neki problema s adslom,za sad odlično služi,ali isto da nisam imao vezu načekao bih se,tako da ne treba nikakwa obrada zahtjeva u sarajevu,bihacu,predaš zahtjev i ako imaš vezu ljudovi dođu s opremom,ugovorom i svim što je potrebno.

Hoćel neko povući vezu za mene ako ne dobijem do 12.7 :icon_cheesygrin: , pošto mi poslije tog datuma stvarno treba...

Veza kosta, prijatelju moj [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
  • Upvote 1

[quote name='BaroN' timestamp='1310064380' post='432608']
Veza kosta, prijatelju moj [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
[/quote]

Koliko? Ima valjda neko posten , nisu svi iz Cazina da nece da pomognu džabe :P Edited by antonio
  • Upvote 1

[quote name='antonio' timestamp='1310064855' post='432610']
Koliko? Ima valjda neko posten , nisu svi iz Cazina da nece da pomognu džabe :P
[/quote]
prc prc :laugh:

Moj internet je najbolji internet na svijetu. :icon_cheesygrin: Ja bez krampa ni na jednu stranicu ne ulazim,ne sto ne bih taj kramp :bisan: ,nego sto bez njega ne mogu da ista otvorim. :icon_cheesygrin:

[quote name='antonio' timestamp='1310405480' post='432836']
Vidis ti, nigdje postena cojka da mi pomogne...Ima li neko da bi mi pomogao da mu platim xD
[/quote]

Sta ono trebas ? [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]