Jump to content
Sign in to follow this  
Amren

Zivot u dvoje :)

Recommended Posts

Znam iz iskustva da je lijepo planirati zajednicki zivot i tako te cake....kad covjek to prica ma milina....:D (pitam se sta sam do sad cekala...) :D

Koliko god to u teoriji zvucalo lijepo i bajno u praksi je to malo drukcije...:D

Svjesna sam da koliko god sad bila tolerantna u braku cu morati opet podici svoje granice tolerancije i naoruzati se strpljenjem i jednostavno znati se nositi s tim....pa i odreci se neki meni dragi stvari i sitnica....sve za mir u kuci....:D

Hajde sad da malo pricamo o manama i prednostima zivota u braku....
  • Upvote 1

uh tesko je to ... al valjda se iz ljubavi svasta radi ... pa i ustupci ... [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
  • Upvote 1

Nije to tesko i dosade ti navike koje si radio prije i zanimljive ti nove odgovornije navike,nije to sveto pismo,bitno je da imas snekim da uzivas z takvom zivotu i odgovornosti a imas opet iti svoje slobodno vrijeme i neosjecas se zatvoreno... Edited by x-men
  • Upvote 4

Smatram da je to jako lijepo iskustvo i da nesto naljepse na svijetu. Ali posto postoji praksa da zive dvoje sa necijim roditeljima, e tu se onda pojavljuju problemi. Kazem samo nema nista bolje od zajednickog mira bez necijeg "kokodacenja"
  • Upvote 1

Život u dvoje ......... pokušavam se sjetiti kako je nama bilo prije dječurlije ........ :D

Ako se zaista nađu dvije srodne duše, žele uspješan i sretan brak, imaju zajedničke ciljeve i ono loših trenutaka (a bude ih) lakše se prevaziđe i brzo u zaborav odu. Zajedničkim snagama sve prepreke se prelaze, uz ljubav, maženje i paženje, kruna tome svemu su dijeca koja opet donose određene obaveze i promjene u životu kojima se lako prilagodimo kad smo sretni i voljeni ................... ;) I što @x-men napisa treba slobode i prostora jedno drugom za neka mala zadovoljstva koja nas usrećuju., a nikome štetu ne donose, niko ne voli osjećaj "zatvora" i stroge kontrole riječi, pokreta.

npr. kahva sa rajom sa foruma :D

@Ammren, da malo pišem o životu u dvoje u ranim osamdesetima? :ap:

• Upvote 2

@Amren ne boj se, samo pripremi dobre zivce :P

Koliko god ti morala dignuti granice tolerancije morat ce i on :D .. prednosti su to sto gradite zajedno vas zivot i sve ostalo, tu su i djeca, ima dosta prednosti, za mane ne bi ti znala reci, ja ih sad ne vidim sve da ih i ima :P

Nisam dugo u braku, ali mi je ipak prelijepo.. namjestanje stana, zajednjicki ciljevi, ma super :)
Jeste da se nekad nekih stvari moras odreci, al ne samo ti, vec i on.. Ali kad se voli, nije tesko.. bar meni je tako :)

Ja sam jednom sanjao da sam stupio u fazu života u dvoje sa jednom osobom ;) , i ujutro mi je bilo žao što je to bio san :(

San više nikako da se ponovi, pa jedva čekam da se to ostvari u živo.. :ap:
  • Upvote 2

valjda ces docekati rodjo i u javi ... [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
  • Upvote 1

Ja nisam udana,ali mogu po svojim rodteljima reći kako je to ipak svoja vrsta bajke.Možda se ljudi moraju odreći određenih stvari,ali isto tako imaju sve ono što nikad ne bi mogli imati jedno bez drugog.A i u zadnje vrijeme mi je često u glavi ono što je @Zelka rekla: za pravog čovjeka ništa nije teško.I nekako se mislim da život u dvoje se najlakše opiše baš tim riječima.Nadam se da ću jednog dana to moći i potvrditi. :)
  • Upvote 2

Kad osobe harmonirajau ide to, cak iako je neko duze prije toga sam zivio i naviko na to.. Bitno je da nema smetala naokolo sto misle da sa svojim savjetima pomazu, a samo bez veze
pritisak stvaraju. Naj bolje je da osobe na pocetku imaju svoj mir... Da se pronadju i na novo upoznaju.... Neopisivo lijep zna zajednicki zivot biti!

napisa se da je zajednicki zivot nesto najljepse na svijetu,.... ne bas najljepse najljepse je onaj produzetak--->djeca

smatram nepotrebnim zivjeti zajedno,da zena ostane trudna i onda se vjencaju,da vidi hoce to hodat il ne,ako ne ode ona mami i babi

kod zajednice je to da je na pocetku sve med i mlijeko,dok se to ne pojede,osobe se upoznaju kroz zajednicke im dane i onda se isucu nozevi (jezik) :pleasantry:

pa tu nastaju i nesuglasice i neke mrljice na zajednickom zivotu

da je lijepo zivjeti u 2 jeste,da neko nema to opciju je normalno i treba se trostrukim pragom tolerancije naoruzati :)

ja sam uvijek za to da se ne mjesam ja,nego onaj kod koga zapinje,tj ako je neko s zenine strane da ona to riejsi i obrnuto.
  • Upvote 1

Hej zivot opceito nije bajan....hocu reci da ima dobrih, a i oih manje dobri dana....ali kad se sve sabere i oduzme da se sve to nekako....:)

Sto se tice toga zajednickog zivota da se vidi kako to hoda, nisam za to...imala bi osjecaj da sam na nekom pokusu....:(

Doduse, zivot u dvoje jezik uvijek mora biti pod kontrolom....:) Ne vele dzaba nasa stari: "Jezik ti je i prijatelj i neprijatelj...."

da ako Bog da svima nama zivot bude kao u bajci, ali do toga treba steci svoj zivot sa osobom koja se voli i proci kao kroz dobre dane, i kroz lose.. realno gledano, to je zivot.
  • Upvote 1

ko kaze da mu je sve sjajno i bajno laze :) ali sve se da rijesiti ako se zeli
  • Upvote 2

sve i nekkao, al u kucu u zajednicu sa svekrvom boze me zakloni... jos pogotovo koja nije naucila ili navikla sina djeliti.. belaji belaji.. jos oni savjeti de ovkao mora biti ovako iz pocetka a niko ih i nepita nit za zadravlej nti za misljenje( u toj startnoj fazi je najbolje da je par za sebe bez i ejdnog smetala).. isto tako i punice se trebaju na vrijeme distancirati ako su previse napasne.. nazalost te dvije zen najvise znaju problema svojoj djeci donijeti...

joj meni kad bi rekla nemozete ici veceras, mora neko ostati kod kuce ode ja kod teteke... jaoo lele

Zelka ti si bar iskrena... Kazes onako kako je.. Isto je brak ili skupa u jednom stanu zivjeti.. obaveze se vide covjek se pazi..

Ja kako sam sa ovim svojim preuzala sam i njegovo pokucanstvo, cak sta vise kad je vidio kaze najmjesti si kuhinju po svom ukusu ipak si vise u njoj nego ja.. istrpala pola stvari nesto dodali sta jos treba..

nije sve bajno al je puno lejpse i u teskim mometima lakse..

lijepo je voljeti :) i biti voljen