Jump to content
Sign in to follow this  
Ciklama

Tupperware ili ......

Recommended Posts

Majarice naše, za koju vrstu plastike se opredjeljujete za svakodnevnu upotrebu u kuhinji? Je li to tupperware ili obična plastika koje su pune naše trgovine? Zašto ove ili one?
Preporuke, iskustva ...... :D

Tupperware je samo ime.. U trgovinama imaju slicne posude koje su malzte ne iste kvalitete malo skuplje od klasicni plastika a dostaaaaa jeftinije od tupperware...

Mnogima je smao ime bitno.. Marka i da im je sve markirano...

Prilikom pospremanja kuhinje, malo sam analizirala starost plastičnog posuđa. Tupperware imam jako puno, i većinom mu je straost od 5 godina a ima starijeg i od moga sina, i sve je u upotrebi i dobro izgleda. Effikasnost mu se zna, posebno kod čuvanja namirnica, a pošto sam na selu, trgovina mi nije "pod nosom" ne mogu biti da nemam zalihu namirnica kako u frižideru tako i u zamrzivaču. Uvijek pripremim meso, povrće ujutro prije posla da sebi olakšam i ubrzam kad dođem kući i počnem pripremati ručak, i u upotrebi su razne plastične posudice od najmanjih do najvećih.

Prije par godina sam odustala od te kupovine, ponešto sam kupovala po marketima uglavnom ova "obična" plastika i baš analizirajući došla do zaključka da tupperware.ovo posuđe starije od 10 godina bolje izgleda od ovog od prije 2 godine. :(

Moguce je.. Ja neznam kakav je u Bosni kvaliet, al ovdje nije za pozaliti se... A sto se tice cijena, kad usporedis opet je poskupo.. Dopadaju mi se one korpe za kruh ostavljat, ili tepsije...

kod mene ima svakakve samo ne tupp :)

koristim je vecinom za prenos hrane,tako da mi marka ne igra ulogu imam jednu znam da sam je skuplje platila i da je dobra,recimo sampinjoni u njoj ostanu duze neg van

nje,svjezi :)

a nju dragi koristi isto samo za prenos hrane,ja bi trebala vako kakvu u kojoj se moze hrana tecna nositi a da moze izdrazt temp do 200-300C :unsure:

[quote name='Ciklama' timestamp='1309599766' post='431956']
Prilikom pospremanja kuhinje, malo sam analizirala starost plastičnog posuđa. Tupperware imam jako puno, i većinom mu je straost od 5 godina a ima starijeg i od moga sina, i sve je u upotrebi i dobro izgleda. Effikasnost mu se zna, posebno kod čuvanja namirnica, a pošto sam na selu, trgovina mi nije "pod nosom" ne mogu biti da nemam zalihu namirnica kako u frižideru tako i u zamrzivaču. Uvijek pripremim meso, povrće ujutro prije posla da sebi olakšam i ubrzam kad dođem kući i počnem pripremati ručak, i u upotrebi su razne plastične posudice od najmanjih do najvećih.
[b]
Prije par godina sam odustala od te kupovine, ponešto sam kupovala po marketima uglavnom ova "obična" plastika i baš analizirajući došla do zaključka da tupperware.ovo posuđe starije od 10 godina bolje izgleda od ovog od prije 2 godine.[/b] :(
[/quote]

e to podpisujem, i dan danas moja mati ima tupp posuđe koje su tako rečeno bile u vatri kad nam je stan izgorio..e evo od toga je 15 god i te posuđje jos koristi..I ja jih imam 2-3, inače imam dosta lock&lock, više manje sad ako vec uzimam gledam da jih mogu korisiti i za u mikrovalnu pečnicu i za u zamrzivač, za prenos hrane...

Kod nas ima svakakvih,ali većinom su te lock neke.Te su super čvrste,fino se zatvore,i kvalitetne su.Jedino ne znam kakva im je cijena.
Imamo i par tupperware,ali većinom one veće za torte i sl.
A ovih običnih imamo najmanje,jer lako mijenjaju oblik,tj nekako se razglave brzo....

Izbjegavam plastiku u kuhinji, nemam je puno osim zdjela za umutiti nesto, hranu ako treba da sacuvam u frizideru to su uglavnom u staklenim kutijama sa plasticnim poklopcem, gotovu hranu ne zamrzavam, tako da mi ne trebaju. Djecije kutije za hranu, kupujem uglavnom sto oni vole, obicne sa nekim slikama uglavnom fudbalera ili klubova.