Jump to content
Sign in to follow this  
Ciklama

Koliko djece???

Recommended Posts

[quote name='x-men' timestamp='1309781549' post='432209']
eclipsic nemoh biti siguran da se radza sirotinja jer neznas ti sudbinu svog dijeteta,eno i djulaga ih ima 13 pa svako ima svoju nafaku i normalno zive,komsija preko puta mene ovdje Svabo ima 7 dijece i zivi od njihovih doplataka,ne rade ni on ni zena mu,slobodni da se bave oko dijece ali naravno u toj slobodi mozes zaradti na crno hrpu para...
[/quote]

a gdje djulagu nadje haha sad je jedan dosao samnom iz cz xD ma to sam ja rekao samo onako kakvo je danas vrijeme doslo, ali nista se nezna ;)

Ja sam 14. godina bila jedina kod roditelja, ala mi se to zgadilo ... nekad sam imala osjećaj da ću se ugušiti od te ljubavi i titranja, kad se brat rodio tačno sam odahnula. Uvijek sam imala želju za više djece, vjerovatno iz tog razloga, trenutno ih imam troje, samo sam rađanje nekako blesavo rasporedila, jednom je deveti mjesec, drugom 9. godina a treće 15. godina. :D
  • Upvote 1

[quote name='Zelka' timestamp='1309525062' post='431856']
imam dvoje jos jedno ako dragi Bog dadne imam u planu [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img] ... sina i curicu ... moj otac je imamo 4 brata (+ blizanac njegov koji je umro) i 3 sestre od toga ima sad jos jednog brata zivog i jednu sestru zivu [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/sad.gif[/img] .... kod mame je samo jedna sestra i jedan brat ...
[/quote]

Evo i kod nas ako Bog da trece dijete na putu i to ovaj put sincic ako Bog da ... imamo jednog velikog 5godina i jednu princezu od 15 mjeseci i u novembru ako Bog da novi clan ce se nam pridruziti :love:
  • Upvote 3

[quote name='Zelka' timestamp='1340880259' post='460448']
Evo i kod nas ako Bog da trece dijete na putu i to ovaj put sincic ako Bog da ... imamo jednog velikog 5godina i jednu princezu od 15 mjeseci i u novembru ako Bog da novi clan ce se nam pridruziti :love:
[/quote]

Mašalna Zelka, radite vi. :D Nek' vam je sa srećom ... :)
  • Upvote 2

ko zna-zna....ko ne zna -nek nauci :)

da bude zivo i zdravo.....sretno :)
  • Upvote 1

He hvala vam i tvoja Ciklama da budu ziva i zdrava i uvijek sretna ako Bog da :)

viking to i skrgan kaze ko zna zna hahaha :D
  • Upvote 1

Pored onog ocitog razloga - ljubav - ja bih pokusao i s onog jednog drugog ne tako lijepog i romanticnog aspekta pogledati na ovu temu.

Inace ovo je jako bitno za ekonomiju pogotovo u danasnjem sistemu socijalnog, zdravstvenog i penzionog osiguranja.

Zapadna civilizacija se uzda na to da ce djeca raditi za svoje roditelje i posredno kroz poreze, uplate u penziono, socijalno i zdravstveno placati upravo troskove starije populacije. Problem je sto je takav sistem neodrziv vec danas jer ljudi zive sve duze, a broj djece je sve manji pogotov u zapadnim civilizacijama, a nivo produktivnosti se ne povecava toliko. Upravo zato i imamo toliko imigranata u zapadnom svijetu jer su im potrebni da odrze sistem.
Ali taj sistem je los upravo za djecu jer ostavlja im ogromne dugove koje ce oni na kraju morati vracati.

Kina npr. vec ima veliki problem jer ima politiku jednog djeteta vec skoro dvije generacije i sta se sad dogadja tj. sta ce se kroz jednu generaciju iskazati kao ogroman problem. Imas dvoje ljudi koji su jedinici. Oni imaju jedno dijete. Njihovo dijete opet odraste i ono se vjenca i ima opet jedno dijete. Iz toga slijedi da sada na 2 djeda i dvije bake dolazi SAMO JEDAN unuk(a). Znaci omjer 4:1 sto je neodrzivo.

E sad postoji i druga stvar da li odrzavajuci ovaj nivo socijalnosti, zdravstva i penzija i tzv. socijalne drzave uopce mozemo odrzati ovaj nivo pa makar i povecali broj djece.

Postoje i problemi toga da se djeca radjaju ne gledajuci na financijsku situaciju i onda drzava opet mora uskakati sa socijalnim transferima i zaduzuje one vise odgovorne i slicno..

U svakom slucaju jako jako kompleksna tema i izuzetno vazna za cjelokupno covjecanstvo, a ne samo za roditelje i ne samo vezana uz ljubav prema djeci.

Evo mi smo dobili novog clana obitelji :) 20.11.2012 u 6: 35 min se rodio nas sincic Amon sa svojih 4790grama i 58cm :D sad mislim da nam je dovoljno ali kako dragi Bog odredi : )

• Upvote 3

Evo mi smo dobili novog clana obitelji :) 20.11.2012 u 6: 35 min se rodio nas sincic Amon sa svojih 4790grama i 58cm :D sad mislim da nam je dovoljno ali kako dragi Bog odredi : )

Mashallah :) Neka je sretno Zelka
  • Upvote 2

Prvi predsjednik predsjedništva rahmetli Alija Izetbegović je rekao četvero i toliko će biti ... XD

[quote name='Zelka' timestamp='1354715434' post='468389']Evo mi smo dobili novog clana obitelji :) 20.11.2012 u 6: 35 min se rodio nas sincic Amon sa svojih 4790grama i 58cm :D sad mislim da nam je dovoljno ali kako dragi Bog odredi : )[/quote] Nek je sa srecom Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2 Edited by bull
  • Upvote 2

Prvi predsjednik predsjedništva rahmetli Alija Izetbegović je rekao četvero i toliko će biti ... xD

Veliš ti  .........  :jester:

Prvi predsjednik predsjedništva rahmetli Alija Izetbegović je rekao četvero i toliko će biti ... xD

nek' si joj rek'o .... xD

opet ti vjerujes politicarima :-)

• Upvote 1

za sad jednog sincica a nebi bilo lose jos jednu curicu da imam na koga galamiti haha al ne planiram ako dodje dodje ako ne dodje uzivat cu sa ovim djetetom koliko god budem mogao..

Eto, sedmoro samo :)

Dvooje rodila, jedno imam.. i mislim da bi me ponovna trudnoca izula iz cipela... dodje vrijeme kad se covjek i star osjeca za to... ili egostia postane... bilo bi lijepo primiti tudje djete... neko sto nema oca nit majku... iz neke krizne drzave... omoguciti necijem sirocetu bezbrizan i lijep zivot...

Ko sam ja da pravim dijete u ovakvom svijetu. Ovo niko ne zasluzuje.

• Upvote 2

Lijepa su vam djeca Zelka, Škrle se  pohvalio sa svojim sinčinom dok si bila u bolnici.

Neka djece .... imam ih i ja troje, jes' da je kod mene šou u kući zbog razlika u godinama između njih .... ali baš nam je veselo i živahno ....   :D

• Upvote 1

Kod nas nikad tisine u kuci :D ovo dvoje starije ko da su hiperaktivni haha salim se puni su energije ... Nani je jos mala pa bom neke stvari ne konta :D a da ponosan na momcinu je tata :D ne znam da nije narastao za koji cm :P salim se ...

Vjerujem ti oko razlike :D i moj brat je od mene stariji 14godina ali sad a i ranije uvijek sam imala pokrivena ledja :D haha ranije jos vise dok je bilo vrijeme izlazaka :D mislim da ce tako i tvoj sin sad tvoju najmanju a bome i stariju seku cuvait :D ako Bog da

Imam jedno-curicu, uskoro će imat ako Bog da 11 godina,živahna,vesale,zdrava i pametna,( ljubi je mati),a  više ne planiram pa nikad se nezna što nosi dan a šta noć,nek su živa i zdrava svačija a i moje

Znam šta znači imati djete i hvala dragom Allahu na toj spoznaji,sad kad primim tuđu bebu unaručje poželim da imam još djece,lijep je to osjećaj, bebe su slatke, onaj dječiji miris sve je to lijepo  ali eto tako je kako je.

:icon_cheesygrin:  Četvero ... bar ...   :crazy:     ............   :swoon:

Imam jednog sedmogodisnjeg djecaka, htjela sam jos ali to vise nije mogucnost. :) 

Zao mi je sto moje dijete nece imati brata ili seku jer znam koliko meni moj brat znaci. Ko zna, mozda se ipak posreci. :)