Jump to content
Sign in to follow this  
Ciklama

Koliko djece???

Recommended Posts

Naši roditelji se mogu pohvaliti sa braćom i sestrama, mi smo već pomalo "siromašniji" po tom pitanju.

Gledajući uslove, današnji zeman i sve ostalo,
koliko djece imate u planu? :icon_cheesygrin:

Ja imam tri sestre i brata :D jest da ima situacija kad nije sve sjajno, ali ima vise oni kad se smijemo salimo zezamo i uvijek imamo nekog ko je na nasoj strani....:) moj brat iako je mladji od mene cesto zna reci " Sve mi dirajte, ali sestre ne...za njih davim...."

Dragi i ja jos nismo bas ozbiljno o tome razgovarali, ali ja ih zelim copor...:D sala mala...bit ce koliko bude Allahova volja, ako bude do mene nece stati na jednom...:) svako dijete ima svoju nafaku...:)

imam dvoje jos jedno ako dragi Bog dadne imam u planu :) ... sina i curicu ... moj otac je imamo 4 brata (+ blizanac njegov koji je umro) i 3 sestre od toga ima sad jos jednog brata zivog i jednu sestru zivu :( .... kod mame je samo jedna sestra i jedan brat ...

Mladi se većinom odlučuju na jedno ili eventualno dvoje djece. Razlozi su ekonomska situacija, želja da djetetu priušte sve u životu.

Meni se to nimalo ne sviđa kad se odluče za jedno dijete. Bila sam jedina kod roditelja 14 godina, ama oni su mene gušili sa ljubavlju, pažnjom, strepnjom da sam se preporodila kad se brat rodio, pa se ta ljubav prepolovila. Zato bom' ja sam rekla da neću imati jedno, dvoje ... pa vidjet ćemo aBd do koliko ću dogurati. :D

treba sto vise djece ... najmanje po cetvero ... [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

[quote name='lucky' timestamp='1309591802' post='431937']
treba sto vise djece ... najmanje po cetvero ... [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
[/quote]
svako po četvero :laugh: Edited by BuKa

[quote name='lucky' timestamp='1309591802' post='431937']
[/quote]

sta ti onda lucky cekas :) lako je napravit treba rodit i uzgojiti :)

danas kad "pravite" djecu pravite sirotinju xD kad bude vrijeme za to, ali 2 VRH GLAVE :)

Jedno,dvoje,troje ... :D Kol'ko nam novcanik bude debeo/tanak. :icon_cheesygrin: Ovisno od mojih dzigera ce ovisiti i broj i budemo l' znali kimeta,a znacemo. :kiffer: Edited by mecolynna
  • Upvote 1

[quote name='Zelka' timestamp='1309595179' post='431943']
sta ti onda lucky cekas :) lako je napravit treba rodit i uzgojiti :)
[/quote]

pa necu ja radjati :P

hej ne znam nija sta cekam s pravljenjem djece ... :P

dok si mladja i vise zivaca imas a ove mlade mamice koje jos nemaju dijece tesko da ce po 4 ili 5 dijece naredati,,,:icon_cheesygrin:

[quote name='x-men' timestamp='1309712680' post='432085']
dok si mladja i vise zivaca imas a ove mlade mamice koje jos nemaju dijece tesko da ce po 4 ili 5 dijece naredati,,,:icon_cheesygrin:
[/quote]

Licno ja da se pitam odlucila bih se na vise djece...:) Zasto? Zato sto znam kako je to kad imas uvijek guzvu u kuci....nikad nisi sam...:D ali isto tako zelim biti sigurna da cu im moci prisustiti sve sto i meni moji roditelji....:) i da cu uvijek imati vremena za njih....

Nije fazon imati ih copor, a pustiti da ih odgaja TV, net, ulica i slicno....:D

Sve to ima svoje...:)

Mene bas nesto muci broj,al' da me ne bi vise mucio,ja sam odlucila da cu k'ruzanu :kiffer: djece naradjati i rahat. :icon_cheesygrin: Dobar djeciji doplatak,ako nista. :icon_cheesygrin:

[quote name='mecolynna' timestamp='1309724837' post='432126']
Mene bas nesto muci broj,al' da me ne bi vise mucio,ja sam odlucila da cu k'ruzanu :kiffer: djece naradjati i rahat. :icon_cheesygrin: Dobar djeciji doplatak,ako nista. :icon_cheesygrin:
[/quote]

Kako bih ja do tih dječijih doplataka? :D

Kod nas imaju samo junice podsticaj od države. :icon_cheesygrin:

:icon_cheesygrin:neodgovorno je prema samoj djeci radjati ih u ovakva vremena ...evo ja kad bi se mogo vratiti od tamo odakle sam ispo mene ne bi vise 4 kirurga i 3 babice od tamo iscupali

Ako se mene bude pitalo,ja bih da imam sina jedinca. :D Ali kako se mene nikad ništa ne pita,neće ni to,pa ću roditi makar dvoje.Odrasla sam s 2 mlađe sestre,i fino je to sve,ali brate,nekad čovjek treba i svoj mir,a to je u mojoj kući nepoznata riječ. :D

Ja ih imam dvoje tj. 2 sina, sigurno necemo ostati na dvoje djece jer zelimo i jednu mezimicu :D ... nadam se da ce trece biti kcerka jer tesko se meni onda budem li morala " ganjati " kcerku da rodim :D

nadam se da necu ko moja nane 5 sinova zaredom i onda tek kcerke dolaze :P

a ja uvijek kazem da su moja djeca siromasna po tom pitanju za razliku od mene :D
  • Upvote 1

[quote name='lucky' timestamp='1309703949' post='432075']
pa necu ja radjati :P

hej ne znam nija sta cekam s pravljenjem djece ... :P
[/quote]

hehe zato sam i rekla lako je napravit :P ne znam ako ti ne znas kako cu ja znati :D a vrime ti je ako bi 4tero bar :P

[quote name='Malina' timestamp='1309762258' post='432152']
Ako se mene bude pitalo,ja bih da imam sina jedinca. :D Ali kako se mene nikad ništa ne pita,neće ni to,pa ću roditi makar dvoje.Odrasla sam s 2 mlađe sestre,i fino je to sve,ali brate,nekad čovjek treba i svoj mir,a to je u mojoj kući nepoznata riječ. :D
[/quote]

Ehhh da si jedina ne bi tako govorila, vjeruj mi!!! :mellow:
  • Upvote 1

[quote name='eclipsic' timestamp='1309605826' post='431970']
danas kad [b]"pravite" djecu pravite sirotinju[/b] xD kad bude vrijeme za to, ali 2 VRH GLAVE :)
[/quote]

Ovako je nama govorio moj svekar rahmetli kad god smo rekli da želimo više od dvoje. :angry:

Ekonomska situacije jeste teška, društvo iz dana u dan nemoralnije, dvije okolnosti koje otežavaju odgoj djece,

ali ipak su djeca najveće bogatsvo i sreća, nije sve u kućama, automobilima ...... meni i mom mužu ništa ne fali,

iako nam nisu roditelj obezbjedili ništa, nego smo krenuli od ničega,

sigurno živimo sretnije i zadovoljnije, znamo poštovati ono što imamo bolje od onih koji su dobili sve servirano ...... :D

• Upvote 3

eclipsic nemoh biti siguran da se radza sirotinja jer neznas ti sudbinu svog dijeteta,eno i djulaga ih ima 13 pa svako ima svoju nafaku i normalno zive,komsija preko puta mene ovdje Svabo ima 7 dijece i zivi od njihovih doplataka,ne rade ni on ni zena mu,slobodni da se bave oko dijece ali naravno u toj slobodi mozes zaradti na crno hrpu para...