Jump to content
Sign in to follow this  
AzraiLL

Policija u akciji

Recommended Posts

O moj bože,šta sve insan nece vidjeti:

[url="http://www.cazin.net/usk/smijesno-ili-zalosno-policajac-pise-kaznu-djecaku-i-to-u-bihacu/"]Rećemo da je link do vijesti ;)[/url]

Jeste smijesni :)

Pa kakva kazna sta je vama, jos je smijesnije to objaviti, nebitno koji portal i koji urednik.

Ja ne bih nikad jer je to glupo!

Cuj kazna, oh koliko moras biti lakovjeran pa reci evo policajac pise kaznu dijetetu od 7 do 10 godina :help:

Slika spada u smijesne fotografije i prije da ce u milionima ostalih funny fotkama naci mjesto nego na udarnom portalu naseg kantona :)
Ali eto desilo se sta se desilo :D

minus za onog ko je stavio u naslov "pise kaznu"
da li mi mozemo iz fotografije znati zasto sluzbenik mupa evidentira ovog djecaka?
prepustimo se nagađanju

Djecak nije imo kacigu za voznju biciklom i zato ce prekrsajnu kaznu dobiti njegovi roditelji. Ako niste znali kaciga je sad obavezna pa mozda vam nasi policajci progledaju kroz prste kad vas vide bez kacige al ostali nece sigurno. Zato sljem na glavu i onda goni da nebi imali cestitke i za to :)
  • Upvote 2

tako je ...ne meres gonti biciko celav :icon_cheesygrin: ....jako dobra i bitna stvar jer stvar kad se desi gotovo je

[quote name='Inzinjer' timestamp='1308813513' post='431121']
Djecak nije imo kacigu za voznju biciklom i zato ce prekrsajnu kaznu dobiti njegovi roditelji. [b]Ako niste znali kaciga je sad obavezna [/b]pa mozda vam nasi policajci progledaju kroz prste kad vas vide bez kacige al ostali nece sigurno. Zato sljem na glavu i onda goni da nebi imali cestitke i za to :)
[/quote]

ja koliko znam kaciga je obavezna oduvijek, samo što niko nije sprovodio taj zakon. a obavezna je radi lične sigurnosti a ne radi plaćanja/neplaćanja kazni.
  • Upvote 1

[quote name='racing/7005/' timestamp='1308830008' post='431146']
ja koliko znam kaciga je obavezna oduvijek, samo što niko nije sprovodio taj zakon. [b]a obavezna je radi lične sigurnosti a ne radi plaćanja/neplaćanja kazni.[/b]
[/quote]

Sve ja to znam al sad ti olaksaju i novcanik ako je nemas al vlastita sigurnost bi trebala biti ta koja ce biti motiv za nosenje kacige a ne kazna...

jednom sam nosio tu kacigu jedan krug da isprobam.... boze sacuvaj kako se ljude ibrete. neka riba stala na sred ceste i blehnula da nisam imo zvonce da je trznem iz tog transa, nasla bi mi se na guvernalu :D vise nikad nisam stavio kacigu

[quote name='picasso' timestamp='1308833896' post='431151']
jednom sam nosio tu kacigu jedan krug da isprobam.... boze sacuvaj kako se ljude ibrete. neka riba stala na sred ceste i blehnula da nisam imo zvonce da je trznem iz tog transa, nasla bi mi se na guvernalu :D vise nikad nisam stavio kacigu
[/quote]
Zamisli jos imati "odelo uz telo" i kakve rukavice. Ama proglasili bi te novim solajkom kad bi se biciklisticki obukao :D
  • Upvote 1

Kad spomenuste. Ja imam obicaj da sjedem na bike pa stavim kacigu i odjelo uz tjelo, sto rece kolega. Jednom pored komsije prolazim cojk me nije prepoznao. Uglavnom sta hocu reci, samo je bitno iz svoje avlije da izadjes a onda kada stavis odjelo uz tjelo i kacigu nece te niko ni prepoznati , samo nemoj stajati :icon_cheesygrin:

ja sam na biciklo cesto i nisam primjetio da me ljudi cudno gledaju zbog kacige sto je nosim dok vozim ...

još će mnogo vode proteći, dok nama sve te normalne stvari ne postanu normalne... al to je tako, štaš, ako čovjek nešto nije vidio u životu, mora se prva dva-tri puta naibretiti :icon_cheesygrin:

samo kacige na glavu i goni :pleasantry:
  • Upvote 1

Za naš ambijent i ponašanje naše drage policije koja prva krši zakone a nas kažnjava zbog toga, situacija i dođe smiješna na fotki, ali u nekoj normalnoj državi to je sasvim normalno.

sto smjesno??? zato je placen... ovdje je to normalna pojva da te policajac zaustavi ako nemas svjetlo na biciklu ako nemas brojeve osiguranje itd itd..

nista ovo smjesno nije, nego i drugi policajci trebaju incijativu preuzeti...

napokon da odgovornsot duboko u sebi osjete :D

[quote]
[b]Povodom 1. jula, Dana policije F BiH[/b]
[left][i]“Povodom 1. jula, “Dana policije”, pripadnicama i pripadnicima Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sasnkog kantona, upućujem iskrene čestitke. Ne smijemo zaboraviti njihovo učešće u proteklom ratu, učešće u odbrani naše domovine.[/i][/left]
Također, iskrene čestitke upućujem porodicama poginulih, invalidima domovinskog rat, a kao i nosiocima najviših policijskih odlikovanja.

U ime svih građana se zahvaljujem[b] na njihovom predanom radu na očuvanju javnog reda i mira, bezbjednosti saobraćaja, preventivnog djelovanja i suzbijanju kriminaliteta na području Unsko-sanskog kantona[/b]. Pripadnici policijskih snaga su oni koji svojim svakodnevnim predanim zalaganjem, ponekad i uz riskiranje vlastitog života, budno čuvaju sigurnost građana.”

Predsjedavajući Skupštine
Unsko-sanskog kantona
[b]mr.sci.Husein Rošić[/b]

[/quote]
:ap: Hvala G.Rošiću što me nasmija. :icon_cheesygrin:

Ljudi policija radi svoj posao, samo ti ne mozes ocekivati od policajca da ufati veliku ribu ako mu to zakon ne dopusta i njegov nadredjeni. Smijesan je Lipovaca, smijesan je Rosic i ti drugi. Dzaba tebi kad ufatis dilera kad ce on platiti kaznu od 1000 maraka, ili je nece platiti nikako, i on opet pusten.

Ovo za dijete, opet tvrdim da tu covjek nije pisao nikakvu kaznu, mozda je dijete uradilo gareta na cesti, mozda je skoro odletio pod auto pa ga policajac malo strasio.

[quote name='BaroN' timestamp='1309527602' post='431861']
Ljudi policija radi svoj posao, samo ti ne mozes ocekivati od policajca da ufati veliku ribu ako mu to zakon ne dopusta i njegov nadredjeni. Smijesan je Lipovaca, smijesan je Rosic i ti drugi. Dzaba tebi kad ufatis dilera kad ce on platiti kaznu od 1000 maraka, ili je nece platiti nikako, i on opet pusten.

O[b]vo za dijete, opet tvrdim da tu covjek nije pisao nikakvu kaznu, mozda je dijete uradilo gareta na cesti, mozda je skoro odletio pod auto pa ga policajac malo strasio.[/b][/quote]

mozda ga pita gdje mu je mama :icon_cheesygrin:
  • Upvote 2

[quote name='BaroN' timestamp='1309527602' post='431861']

Ovo za dijete, opet tvrdim da tu covjek nije pisao nikakvu kaznu, mozda je dijete uradilo gareta na cesti, mozda je skoro odletio pod auto pa ga policajac malo strasio.
[/quote]

Zbilja radi?

Da rade oni, ali se zakoni sprovode na sirotinji.

Reci mi, ako je privatnik donirao 10 gajbi pivi, par litri viskija, konjaka, vina njima za feštu, hoće li ga oni kažnjavati kad napravi prekršaj?

[quote name='Ciklama' timestamp='1309598571' post='431951']
Zbilja radi?

Da rade oni, ali se zakoni sprovode na sirotinji.

Reci mi, ako je privatnik donirao 10 gajbi pivi, par litri viskija, konjaka, vina njima za feštu, hoće li ga oni kažnjavati kad napravi prekršaj?
[/quote]

Volim kad neki ne zele procitati moj post. Ja jos jednom pitam, sta da obicni policajac radi kad uhapsi neku veliku ribu u ovoj nasoj rzavi kad zakon dopusta da ta velika riba novcem sve rijesi, ili vezom ili poznanstvom. Sta da tu obicni policajac radi??

Nisam ja kriv sto ima sirotinje pa je sirotinja primorana krasti i svasta raditi. Isto tako nisam kriv sto covjek koji vozi stari kadet glumi glumu po nasim cestama, poliva to auto ko da je F1 staza, pa kad ga ufate, opet po sirotinji.

Ja ne znam hoce li, ali opet procitaj pocetak mog posta i onaj ranije pa ce ti biti jasno da obicni policajac radi posao onoliko koliko mu dozvoljavaju ovi koji su u foteljama.

Sto se tice same teme, glupani sa Mojusk portala su plasirali vijest kako policajac pise kaznu djetetu od kako oni kazu "10 godina", a nema garant ni 7, a opet kazem, mozda je samo strasio to dijete koje je mozda skoro odletilo pod auto, a mozda mali bas nesto prijavljuje policajcu, mozda je malog policajac zaustavio da ga nesto pita, mozda mu zna oca pa mu rekao "Sabahudine haj vamo" dok je nesto zapisivao...

Samo se trba kurchiti sa onom ACAB, i spikom kako ne rade nista sem sto hvataju SIROTINJU.

Hajte onda vi hrabri odite i dokazite to, mozete odmah na Sud za ljudska prava, recite mi sirotinja nemamo sta jesti samo nas hapse, ali eto nemamo dokaza nikakih.

[quote name='BaroN' timestamp='1309609344' post='431982']
Volim kad neki ne zele procitati moj post. Ja jos jednom pitam, sta da obicni policajac radi kad uhapsi neku veliku ribu u ovoj nasoj rzavi kad zakon dopusta da ta velika riba novcem sve rijesi, ili vezom ili poznanstvom. Sta da tu obicni policajac radi??

Nisam ja kriv sto ima sirotinje pa je sirotinja primorana krasti i svasta raditi. Isto tako nisam kriv sto covjek koji vozi stari kadet glumi glumu po nasim cestama, poliva to auto ko da je F1 staza, pa kad ga ufate, opet po sirotinji.

Ja ne znam hoce li, ali opet procitaj pocetak mog posta i onaj ranije pa ce ti biti jasno da [b]obicni policajac radi posao onoliko koliko mu dozvoljavaju ovi koji su u foteljama.
[/b]Sto se tice same teme, glupani sa Mojusk portala su plasirali vijest kako policajac pise kaznu djetetu od kako oni kazu "10 godina", a nema garant ni 7, a opet kazem, mozda je samo strasio to dijete koje je mozda skoro odletilo pod auto, a mozda mali bas nesto prijavljuje policajcu, mozda je malog policajac zaustavio da ga nesto pita, mozda mu zna oca pa mu rekao "Sabahudine haj vamo" dok je nesto zapisivao...

Samo se trba kurchiti sa onom ACAB, i spikom kako ne rade nista sem sto hvataju SIROTINJU.

Hajte onda vi hrabri odite i dokazite to, mozete odmah na Sud za ljudska prava, recite mi sirotinja nemamo sta jesti samo nas hapse, ali eto nemamo dokaza nikakih.
[/quote]
Ovim dijelom se slažem, ali to nije opravdanje nikom da ne poštuje zakon i svoj posao ne radi profesionalno. :icon_cheesygrin:

[quote name='Ciklama' timestamp='1309622182' post='431999']
Ovim dijelom se slažem, ali to nije opravdanje nikom da ne poštuje zakon i svoj posao ne radi profesionalno. :icon_cheesygrin:

[/quote]

upravo tako ... ako ce svi biti lopovi mene to ne moze sprijeciti da budem posten i postujem pravila ... jer sam hrabar i snazan da tako zivim ...