Jump to content
Sign in to follow this  
AzraiLL

Koncentracioni logor Auschwitz-Birkenau, Poljska

Recommended Posts

[b]Nešto malo o samom logoru[/b]:

Koncentracioni logor Auschwitz-Birkenau bio je najveći koncentracioni logor za uništavanje za vrijeme nacističke okupacije Poljske od 1939-45. godine. Bio je dio kompleksa koncentracionog logora Auschwitz, pod drugim imenom Auschwitz II, koji se nalazio pored poljskog grada Oświęcim. Od upravnog dijela logora Auschwitz I bio je udaljen tri kilometra. U ovom logoru deportirano je preko 1,300.000 ljudi iz čitave Evrope, od kojih je 1.100.000 ubijeno, a oko 900.000 odmah nakon dolaska ubijeno u gasnim komorama ili ustrijeljeno. Ostalih 200.000 ljudi umrlo je od posljedica mučenja, zlostavljanja, teškog rada, medicinskih pokusa ili sistematskim izgladnjivanjem od strane čuvara logora, pripadnika SS. Danas su dijelovi tog kompleksa muzej i od 1997. godine pod zaštitom UNESCO-a i na spisku svjetske baštine UNESCO-a. Logor je danas mjesto međunarodnog susretanja svih istraživača holokausta i spomenik svim žrtvama nacističkog sistematskog uništavanja Židova, kao i svih ljudi protivnika nacizma.

[b]Misterij ili ne??? [/b]

..Prica se da mnogi koji su posjetili Auschwitz-Birkenau kamp da su se osjecali cudno i mnogi su se odjednom rasplakali bez ikakvog razloga, vecina ljudi nije ni zavrsila posjecivanje i obilazak ovog kampa do kraja.
Posjetioci koji dolaze vidjeti ovo mjesto kazu da i dan danas ptice ne pjevaju.
Mnogi koji su posjetili kamp kazu da su osetili jako hladna mjesta u kojima se osjete duboke emocije. Na nekim slikama ljudi su pronalazili misteriozne svjetlucave sjenke.
Auschwitz-Birkenau Kamp je jedno od najmisterioznijih mjesta na svijetu..

Koja su vaša mišljenja o svemu tome???
Da li stvarno postoje te paranormalne pojave o kojima gotovo svakodnevno cujemo???

[img]http://www.braniteljski-portal.hr/files/portal/ausvitz.jpg[/img]

s obzirom na broj ubijenih nevinih ljudi od kojih su mnogi bili nevina djecica mene cudi uopste da njemacka drzava ima ikako hajra danas i da im bilo sta polazi od ruke s obzirom na kolicinu zla koju su prethodne generacije ucinile..

Ne znam ni sam sta da vjerujem.
Dosta osoba tvrdi nesto sto je tesko povjerovati .... ne samo za taj logor, nego i mnoge druge misterije.
Postoje neka mjesta na kojima je isto na brutalan nacin ubijano, pa me cudi zasto ljudi samo o nekim odredjenim mjestima pricaju s takvim strahom isl. Edited by denoM

Potvrdio bih slicnu spiku kao sto @denoM veli, na kraju krajeva ustediti koju paricu, prvi vikend i u taj Auschwitz uvjeriti se...
Iako nisam dozivio, niti smatram da postoje nekvi duhovi, vantjelesna bica koje mozemo vidjeti. Ipak imam odredjeni stepen nesigurnosti i cesto se zapitam u postojanje svakojaki misterija...

Nisam bas neki guru po pitanju foto/video obrade, ali i ovo malo preko standardni programcica da se cuda nevidjena napraviti :) stoga sto vise ucim o toj montazi,at to manje vjerujem u neke slike ili videos :)

Moje misljenje je da ljudi vec odu u taj logor vjerujuci da se te stvari pojavljuju,i u strahu,i onda se njihov um poigrava sa njima i cini da im se prikazuju nekakve sjenke jer oni su vec ubijedjeni da ce to vidjeti,i onda cim vjetar zapuse oni padaju u taj nazovimo ga ''trans'' .
  • Upvote 1

[quote name='AzraiLL' timestamp='1308164338' post='430431']
[b]Misterij ili ne??? [/b]

..Prica se da mnogi koji su posjetili Auschwitz-Birkenau kamp da su se o[b]sjecali cudno i mnogi su se odjednom rasplakali bez ikakvog razloga, vecina ljudi nije ni zavrsila posjecivanje i obilazak ovog kampa do kraja.
Posjetioci koji dolaze vidjeti ovo mjesto kazu da i dan danas ptice ne pjevaju.
Mnogi koji su posjetili kamp kazu da su osetili jako hladna mjesta u kojima se osjete duboke emocije.[/b] Na nekim slikama ljudi su pronalazili misteriozne svjetlucave sjenke.
Auschwitz-Birkenau Kamp je jedno od najmisterioznijih mjesta na svijetu..

Koja su vaša mišljenja o svemu tome???
Da li stvarno postoje te paranormalne pojave o kojima gotovo svakodnevno cujemo???

[/quote]

Ja sam posjetila koncentracioni logor "Mauthausen" i nista drugacije se nisam osjecala nego kako si naveo. I nisam uopste mogla do kraja da budem,otisla sam.Strasno,zalosno.Sva ona mjesta gdje su ih ubijali,palili,gdje su sjeckali djecu na komade,gas komore,strasno.Cim udjes u jednu od tih prostorija obuzmu te posebne emocije. Edited by mecolynna

[quote name='BaroN' timestamp='1309109206' post='431351']...[/quote]

U Aušvicu je ubijeno [b]137[/b] Srebrenica. Evropski Jevreji, najmiroljubiviji narod koji se mogao zamisliti, su praktično uništeni u Aušvicu. Sramno je na bilo koji način naslađivati se nad takvim zločinom.
  • Upvote 1