Jump to content
BaroN

Je li ovo neka bolest? :)

Recommended Posts

Evo od mene jedan primjer; ja svako vece prije nego legnem spavati moram guranti vrata neparan broj puta. Neznam ni ja zasto,jesam li ja samo budala il imam taj poremecaj?
  • Upvote 1

Proći će vas to sve kad život počnete živjeti u pravom smislu, odnosno boriti se sa daleko ozbiljnijim obavezama i svim životnim prilikama i neprilikama,

onda ćete se pitati je li bolest zaboraviti vlastiti broj telefona. :P

• Upvote 2
  • Downvote 1

[quote name='AzraiLL' timestamp='1308157048' post='430397']
Evo od mene jedan primjer; ja svako vece prije nego legnem spavati moram guranti vrata neparan broj puta. Neznam ni ja zasto,jesam li ja samo budala il imam taj poremecaj?
[/quote]

Jes to taj poremecaj :D

I sluzbeno si poremecen

[quote name='BaroN' timestamp='1308179627' post='430454']
Jes to taj poremecaj :D

I sluzbeno si poremecen
[/quote]

Ma nije lik poremecen, sta ti je?
Samo je budala kao sto sam kaze :P
  • Upvote 2

Pa znao sam i ja da je jedno od to dvoje u pitanju :laugh:

[quote name='Ciklama' timestamp='1308157997' post='430408']
Proći će vas to sve kad život počnete živjeti u pravom smislu, odnosno boriti se sa daleko ozbiljnijim obavezama i svim životnim prilikama i neprilikama,

onda ćete se pitati je li bolest zaboraviti vlastiti broj telefona. :P
[/quote]
Daleko od toga ....

@Baron - Suti brete, zahebano. :D
Pretjerano provjeravanje.Znas ono kad provjeris jel' nesto ok, i nakon nekog vremena provjeris opet cisto "bezveze". :)

Ja bi reko cisto psihicki a ne cisto bezveze :D

To je ono kad tri puta zaviris u kutiju Quatra da vidis imal jos sladoleda :P

Moglo bi se i tako reci "cisto psihicki". :D
Zeznuto je to ipak, bez zahebancije .... Ponekad nervira, gubis vrijeme na to, isl.

[quote name='denoM' timestamp='1308110184' post='430347']
Baron, bas si me zainteresirao za ovu temu, pa sam potrazio malo vise informacija o tome.
Ja sam cesto govorio za neke stvari "ruzna navika" ali izgleda da ipak i ja imam neku vrstu opsesivno kompulsivnog poremecaja, ali necu u detalje.Kod psihijatra ne smijem ni zaviriti.Kad' sam sam sebi ustanovio da imam OCD sta bi tek on jos iskopao hahah.

Tako to makar bude po svim tim tekstovima i video materijalu koji sam pregledao.
Ode offline!Gdje god pogledam, shvatim da sam sve vise nenormalan. :banghead:
[/quote]

[font=sans-serif][size=2]Simptomi mogu uključivati ponavljajuće pranje ruku, nametljive, neželjene, odbojne seksualne ili agresivne misli, preokupiranost određenim religijskim uvjerenjima, averzija prema neparnim brojevima, živčane navike, kao što je otvaranje i zatvaranje vrata određeni broj puta prije nego se ulazi ili izlazi iz sobe. Ovi simptomi mogu biti otuđujući, a često uzrokuju teške emocionalne i financijske teškoće..Oni koji pate od OKP-a uglavnom u nekom trenutku prepoznaju svoje misli i kompulzivne radnje kao neracionalne.[/size][/font]
[font=sans-serif][size=2]
[/size][/font]
[font=sans-serif][size=2]odlazak kod strucnih osoba je normalna stvar svugdje u svijetu samo ne u BIH..[/size][/font]
[/size][/font]
[font="sans-serif"][size="2"]i bas znati biti cool ;)[/size][/font]
[/size][/font]
[/size][/font]

[quote name='ASSKER' timestamp='1308230017' post='430538']
[font=sans-serif][size=2]Simptomi mogu uključivati [b]ponavljajuće pranje ruku[/b], nametljive, neželjene, odbojne seksualne ili agresivne misli, preokupiranost određenim religijskim uvjerenjima, [b]averzija prema neparnim brojevima, živčane navike,[/b] kao što je otvaranje i zatvaranje vrata određeni broj puta prije nego se ulazi ili izlazi iz sobe. Ovi simptomi mogu biti otuđujući, a često [b]uzrokuju teške emocionalne [/b]i financijske [b]teškoće[/b]..Oni koji pate od OKP-a uglavnom u nekom trenutku prepoznaju svoje misli i kompulzivne radnje kao neracionalne.[/size][/font]
[/size][/font]
[font=sans-serif][size=2]odlazak kod strucnih osoba je normalna stvar svugdje u svijetu samo ne u BIH..[/size][/font]
[/size][/font]
[font="sans-serif"][size="2"]i bas znati biti cool ;)[/size][/font]
[/size][/font]
[/size][/font]
[/quote]

E to je kod mene. I ja shvatam da je ovo sto radim totalno bezveze,i besmisleno ali opet provjerim 5 puta da li sam iskljucio zvucnike... :unsure:

[quote name='AzraiLL' timestamp='1308305358' post='430615']
E to je kod mene. I ja shvatam da je ovo sto radim totalno bezveze,i besmisleno ali opet provjerim 5 puta da li sam iskljucio zvucnike... :unsure:
[/quote]

ma joj, ja sam imao potrebu da par puta provjerim da li sam sporet ugasio prije negpo izadjem iz stana :) znaci doslovno krenem zakljucavati stan i moram se vratiti da provjerim i onda se natjeram da namjerno desetak puta izadjem a da ne provjeravam..
tesko jeste, al nakon nekoliko puta svejedno ti..

ta glupa navika govori nesto o karakteru osobe :D

[quote name='Clark Gable' timestamp='1308305788' post='430616']
ma joj, ja sam imao potrebu da par puta provjerim da li sam sporet ugasio prije negpo izadjem iz stana :) znaci doslovno krenem zakljucavati stan i moram se vratiti da provjerim i onda se natjeram da namjerno desetak puta izadjem a da ne provjeravam..
tesko jeste, al nakon nekoliko puta svejedno ti..
[/quote]

Al haj da je samo to jedno; provjeravam da li mi je zvono na mobitelu ukljuceno/iskljuceno iako znam kako je. Pritiskivam vrata 5 puta iako znam da su zatvorena. Pijem neparan broj gutljaja vode...itd...ima toga jos al neda mi se pisati...

Ja cu samo reci nedo bog nikom da se opsjednuto tako ponasa. Mene to satre, pocinje me nervirati, nekih sam se stvari kotarisao u potpunosti, ali stepenice i koraci jos uvijek me zahebavaju to je nenormalno.

Neam belaja sa zatvaranjem vrata jer ih uvijek ostavljam otvorena iza sebe [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

[quote name='BaroN' timestamp='1308347032' post='430675']
Ja cu samo reci nedo bog nikom da se opsjednuto tako ponasa. Mene to satre, pocinje me nervirati, nekih sam se stvari kotarisao u potpunosti, ali stepenice i koraci jos uvijek me zahebavaju to je nenormalno.

Neam belaja sa zatvaranjem vrata jer ih uvijek ostavljam otvorena iza sebe [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
[/quote]

Jesi li probao sa onim sto sam ti rekao?

[quote name='lucy in the skies' timestamp='1309898883' post='432411']
[url="http://www.youtube.com/watch?v=KLa6Qi6HrtQ"]http://www.youtube.c...h?v=KLa6Qi6HrtQ[/url]

Dok ne budes kao Sheldon, dobar si :D
[/quote]

Pa takav sam nekad, pogotovo kad hodam cestom po razdvojenim plocnicima. Nekad preskocim dio kao on nekoliko stepenica, a nekad kad fali stepenica, tj. ako brojim do 10 a fali mi jos 2-3 ja cu malo zastati i brzo nogama napravii jos tri sitna koraka [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

Fak

Ja kad god udjem u buregdzinicu moram da pojedem najmanje 2 bureka, jel to isto bolest [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
  • Upvote 1

Ovi baronovi par primjera sam radio kao manji. najtezi slucaj kod mene je brojanje slogova u recenicama dok gledam film. cak ne samo slogove nego u dva reda koliko slova ima :D to radim nesvjesno.. nekad se priberem i neradim to a nekad u pola filma skontam da sam prebrojao koliko je bilo slova do pola filma :)

[quote name='BaroN' timestamp='1309913817' post='432430']
Pa takav sam nekad, pogotovo kad hodam cestom po razdvojenim plocnicima. Nekad preskocim dio kao on nekoliko stepenica, a nekad kad fali stepenica, tj. ako brojim do 10 a fali mi jos 2-3 ja cu malo zastati i brzo nogama napravii jos tri sitna koraka [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

Fak
[/quote]

Kod mene zavisi kojom nogom prvom krenem niz stepenice. Ugl. kada dodjem na zadnje 3 stepenice preskocim onu predzadnju da na zadnju stanem lijevom nogom :D to je ako tako se desi,tj. ako krivo izbrojim :laugh:
  • Upvote 1

kod mene je problem druge prirode....kad odem u pub il neki kafic i narucim pivo to isto moram uraditi jos desetak puta u kratkom roku :icon_cheesygrin:

nisam primjetio tako nesto kod sebe al`ko zna,nikad nije kasno da cojeka malo opandrci
  • Upvote 1

samo da ti kazem da casa od 2 dl.,ima 12 gutljaja :).
a imam i ja 13 stepenica za drugi sprat :)
p.s.svi mi nesto brojimo.
  • Upvote 2

Evo kada sam već našao ovu temu čisto radi toga da se prisjetim svega što sam naveo, da kažem da sam se riješio koraka, poskakivanja i sličnih stvari.

S vremenom ovo prođe, mada se ponekad vrati ali ništa zabrinjavajuće.

Uglavnom ostale su samo stepenice, prve tri kad silazim ne gledam i onda pogledam opet da bih napravio pet koraka po dvije stepenice, tj. 10 stepenica :) Valjda će i to uskoro nestati...

Sad su stigli problemi druge prirode, koji idu u drugu temu :)

[quote name='Daisy' timestamp='1307803310' post='430036']
evo da se prikljucim grupi "poremecenih" pored navedenih gluposti koje brojim, racunam, trazim prosjeke i ostalo, znam se igrati jedne igre sa automobilskim registracijama. znate ono, kod nas na registraciji nasoj recimo 424-T-671, eh ja kombiniram koristeci bilo koju osnovnu racunsku operaciju da izjednacim rezultat izmdjeu 3 lijeva i 3 desna broja na registraciji primjer:

424-T-671 - 4*2+4=12
6+7-1=12

zabavno [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/biggrin.gif[/img]
[/quote]
Ja ovo radim više od 35 godina i to sabiram tako da namirim na 24,tj prepravljam brojeve tako da naštimam zbir svih brojeva na 24.
  • Upvote 1