Jump to content
BaroN

Je li ovo neka bolest? :)

Recommended Posts

Desava li se vama da kad hodate cestom sami ili s nekim, da brojite korake? Ili kad se vozite u autu s nekim pa ste na suvozacevom mjestu i da kad prolazite kraj bandera ili ograda da brojite svaku ogradu?

Evo sta se meni desava, to je stvarno nenormalno.

Par primjera. Vozim se u autu i ako je puna linija ja cu poceti u sebi brojati do deset i to brzo da izbrojim dok auto nije doslo do isprekidane linije, a ako je isprekidana linija brojim svaku. Jucer hodam dole prema II srednjoj skoli kraj Raiffaisen banke, i imaju one male ograde i ja sad u sklopu svake ograde napravim pet koraka i to bas brojim, a ako budem kratak, onda to preskocim da bih dosao do druge ograde sa tacno pet koraka :S Kad uzlazim uz stepenice na gornji sprat kuce, ima 13 stepenica, ja prve tri normalno hodam, i onda preskacem po jednu, tj. da u pet koraka uzadjem uz te stepenice, i uvijek u sebi brojim "jedan, dva, tri, cetiri, pet"

Jel to neka bolest? Desava li se i vama ili sam izrod u nasem narodu :D

Stvarno me zanima, jos odmalena to radim.
  • Upvote 2

Heheh, nisi izrod, ima nas joj, we called ourselves the mutants :D
Ja brojim auta do odredjenog odredista i kazem da je to u svrhu statistickih podataka prolaznosti auta na odredjeno predjenom putu :D
  • Upvote 1

Da se broji novac, pa u redu, shvatio bi vec nekako .... ali stepenice, wtf!? xD
A sta kad nisi sam ? Kad ima neko s tobom i ta osoba ti nesto prica .... Na sto se ti u tom trenutku fokusiras ? Stepenice i ograde ili na to sta ti ta osoba prica ?

vi ste buduci google botovi... sigurno cete posluziti u neku svrhu indexiranja :D :icon_cheesygrin:
  • Upvote 1

[quote name='mell' timestamp='1307787359' post='430004']
Heheh, nisi izrod, ima nas joj, we called ourselves the mutants :D
Ja brojim auta do odredjenog odredista i kazem da je to u svrhu statistickih podataka prolaznosti auta na odredjeno predjenom putu :D
[/quote]

[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/laugh1.gif[/img] znaci mogu se poceti tjesiti, malo je reci mutanti :D

[quote name='denoM' timestamp='1307789424' post='430006']Da se broji novac, pa u redu, shvatio bi vec nekako .... ali stepenice, wtf!?A sta kad nisi sam ? Kad ima neko s tobom i ta osoba ti nesto prica .... Na sto se ti u tom trenutku fokusiras ? Stepenice i ograde ili na to sta ti ta osoba prica ?[/quote]

Pa eto koliko sam to uprakso da sad mogu i slusati a i pritom brojati hahah :D ozbiljno, mogu slobodno hodati i brojati, a pritom i slusati. A kad mi je dosadna prica onda samo govorim aha izmedju 1,2,3,4,5 [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

[quote name='picasso' timestamp='1307789474' post='430007']vi ste buduci google botovi... sigurno cete posluziti u neku svrhu indexiranja[/quote]

[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/yahoo.gif[/img]

zaboravio sam ti reci da to nije bolest, ali ces da umres od dosade :P

To se zove opsesivno-kompulsivni poremećaj... Ali i dalje je to blaga verzija onog što je prisutno u svijetu. Najbolji primjer toga je ekraniziran u TV seriji po imenu ''MONK''. Vjerovatno ste je svi gledali :) E ono je, najblaže rečeno, teži slučaj.
  • Upvote 1

Ooooj sad sam i poremecen [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/sad.gif[/img]

BTW hvala na odgovoru :) Edited by BaroN

[media]http://www.youtube.com/watch?v=Rwz24jB96fY[/media]

0:15 i to radim ispred kuce [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/sad.gif[/img]

To mi je palo na pamet, ali se nisam mogao sjetiti kako se zove serija (sta li je vec)....
Ako nista drugo, to izgleda cudno nekome sa strane sto gleda.

omg 2:07 ono sto sam pricao za stepenice haha xD

[media]http://www.youtube.com/watch?v=rh8TLaXGvMs[/media]

ja jesam kad sam na strazi pa ploce na strazarskom mjestu ili u hodniku pa se na svakoj zadrzim minut da me brze prodjer straza i brojao sam isprekidane linije dok se vozim autocestom,ali evo jos sam normalan,a nije tesko brojati i slusati sta drugi pricaju,valjda se istrenira ta tehnika hehe

[quote name='x-men' timestamp='1307793383' post='430021']
ja jesam kad sam na strazi pa ploce na strazarskom mjestu ili u hodniku pa se na svakoj zadrzim minut da me brze prodjer straza i brojao sam isprekidane linije dok se vozim autocestom,ali evo jos sam normalan,a nije tesko brojati i slusati sta drugi pricaju,valjda se istrenira ta tehnika hehe
[/quote]

To su oni zavidni na mogucnosti pracenja vise radnji istovremeno :laugh:
We are the future :laugh:

[quote name='picasso' timestamp='1307789474' post='430007']
vi ste buduci google botovi... sigurno cete posluziti u neku svrhu indexiranja :D :icon_cheesygrin:
[/quote]

:D

[quote name='BaroN' timestamp='1307786916' post='430002']
Desava li se vama da kad hodate cestom sami ili s nekim, da brojite korake? Ili kad se vozite u autu s nekim pa ste na suvozacevom mjestu i da kad prolazite kraj bandera ili ograda da brojite svaku ogradu?

Evo sta se meni desava, to je stvarno nenormalno.

Par primjera. Vozim se u autu i ako je puna linija ja cu poceti u sebi brojati do deset i to brzo da izbrojim dok auto nije doslo do isprekidane linije, a ako je isprekidana linija brojim svaku. Jucer hodam dole prema II srednjoj skoli kraj Raiffaisen banke, i imaju one male ograde i ja sad u sklopu svake ograde napravim pet koraka i to bas brojim, a ako budem kratak, onda to preskocim da bih dosao do druge ograde sa tacno pet koraka :S Kad uzlazim uz stepenice na gornji sprat kuce, ima 13 stepenica, ja prve tri normalno hodam, i onda preskacem po jednu, tj. da u pet koraka uzadjem uz te stepenice, i uvijek u sebi brojim "jedan, dva, tri, cetiri, pet"

Jel to neka bolest? Desava li se i vama ili sam izrod u nasem narodu :D

Stvarno me zanima, jos odmalena to radim.
[/quote]

hehe da samo znash sta sve ljudi instaliraju u mozak i onda se brinu ne brini se nista..

postoji jedna slicna vjezba za socijalnu fobiju , a ona se sastoji npr da krja svakog prolaznika govoris koliko je sati npr 14:10, 15:50 itd. ili da udjes u autobus i da nagovjestavas putnike kad stize te na koji peron ili stanicu..

ne birni se nista strasno..
  • Upvote 1

evo da se prikljucim grupi "poremecenih" pored navedenih gluposti koje brojim, racunam, trazim prosjeke i ostalo, znam se igrati jedne igre sa automobilskim registracijama. znate ono, kod nas na registraciji nasoj recimo 424-T-671, eh ja kombiniram koristeci bilo koju osnovnu racunsku operaciju da izjednacim rezultat izmdjeu 3 lijeva i 3 desna broja na registraciji primjer:

424-T-671 - 4*2+4=12
6+7-1=12

zabavno :D
  • Upvote 1

[quote name='Daisy' timestamp='1307803310' post='430036']
evo da se prikljucim grupi "poremecenih" pored navedenih gluposti koje brojim, racunam, trazim prosjeke i ostalo, znam se igrati jedne igre sa automobilskim registracijama. znate ono, kod nas na registraciji nasoj recimo 424-T-671, eh ja kombiniram koristeci bilo koju osnovnu racunsku operaciju da izjednacim rezultat izmdjeu 3 lijeva i 3 desna broja na registraciji primjer:

424-T-671 - 4*2+4=12
6+7-1=12

zabavno :D
[/quote]

vi niste poremecena osoba niti imate bilo koji oblik poremecaja ..

vijestnostavno razvijate svoj mozak i zabavljate ga ..

bas cool ;)

[quote]vijestnostavno razvijate svoj mozak i zabavljate ga .. [/quote]

cool, my brain is having fun :)

Ja se nedam da nije bolest....:) jer ja to vjecito radim, ja uvijek nesto brojim....:D

Stubove, stepenice, ako su na police knjige ja sam prebrojala, apsolutno sve....:D i nije da se smaram tim, nego jednostavno imam potrebu da znam....:D

Valjda necu od toga imati posljedice kad ostarim.....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
  • Upvote 1

Evo jucer sam naletio na forumasa @Brotha from anotha motha i dok on ide prema meni, meni s lijeve strane ograda kod Galerije i gledam u njega a s desnim okom bacam na ogradu i brojim korake do kraja ograde [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/laugh1.gif[/img]

@Amren - hoces imati posljedice [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
  • Upvote 1

budes li se optercavao s tim i svaki put kad to radis konctirso se bas da radis to kasnije ce ti postati problem..

Sta cu kad ne mogu kontrolisati sebe kad to radim. Jedino kad pricam to ne radim, danas sam se morao skoncentrisati bas na to da to ne radim.

Sve se radi u manjim kolicinama ili gotovo nikad, ali brojanje koraka me u zadnje vrijeme previse nervira. Pogotovo kad hodam i gledam u pod trazim neku oznaku do koje cu napraviti pet koraka xD

Baron, bas si me zainteresirao za ovu temu, pa sam potrazio malo vise informacija o tome.
Ja sam cesto govorio za neke stvari "ruzna navika" ali izgleda da ipak i ja imam neku vrstu opsesivno kompulsivnog poremecaja, ali necu u detalje.Kod psihijatra ne smijem ni zaviriti.Kad' sam sam sebi ustanovio da imam OCD sta bi tek on jos iskopao hahah.

Tako to makar bude po svim tim tekstovima i video materijalu koji sam pregledao.
Ode offline!Gdje god pogledam, shvatim da sam sve vise nenormalan. :banghead:

[quote name='denoM' timestamp='1308110184' post='430347']
Baron, bas si me zainteresirao za ovu temu, pa sam potrazio malo vise informacija o tome.
Ja sam cesto govorio za neke stvari "ruzna navika" ali izgleda da ipak i ja imam neku vrstu opsesivno kompulsivnog poremecaja, ali necu u detalje.Kod psihijatra ne smijem ni zaviriti.Kad' sam sam sebi ustanovio da imam OCD sta bi tek on jos iskopao hahah.

Tako to makar bude po svim tim tekstovima i video materijalu koji sam pregledao.
Ode offline!Gdje god pogledam, shvatim da sam sve vise nenormalan. :banghead:
[/quote]

De reci sta je matere ti [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/laugh1.gif[/img]

Nisi ti normalan :D