Jump to content
Amren

Biti žena!

Recommended Posts

Ženstvenost je nešto što je teško definirati kao pojam, no prepoznaš ju kad je vidiš. No, u posljednje vrijeme mi se čini da su djevojke zamijenile feminizirano ponašanje nečim androgenim, neodređenim.

Pročitala sam negdje da feminizam ubija ženstvenost. Nema ništa loše u želji za ravnopravnošću i moći, naprotiv. Ono što je loše u feminizmu je to što žena (namjerno ili ne) preuzima karakteristike muškarca. Ironično je to što tim činom ona potkopava ideale feminizma i ne postaje moćna žena, već daje poruku da su uspješne žene zapravo muškarci u ženskom tijelu.

Prava žena.

Prava žena se brine o svom izgledu, ali ga ne stavlja na prvo mjesto na popisu svojih kvaliteta. Pristojna je i nevulgarna. Pazi kako se izražava. Kaže ono što misli, ali ne govori tek tako da bi nešto rekla. Trudi se proširiti svoje znanje i vidike te biti u toku sa svjetskim događanjima. Osjeća se ugodno u svojoj koži. Ne žali za onim što nema, već pokušava napraviti najbolje što može s onim što ima. Ne srami se biti erotična niti senzualna, ali čuva to za svog partnera. Razumije što znači diskrecija i da neke stvari ne treba dijeliti ni s kim, pa ni najboljom prijateljicom. Ne srami se pokazati što osjeća. Trudi se imati razumijevanja za druge, a poštuje one koje ne razumije. Zna da postoje misli koje treba zadržati za sebe. Shvaća da je individualna osoba i ne trudi se biti kao svi ostali. Sama je sebi najbolja prijateljica.

Žena nisi jer se tako odijevaš. Žena si ako tako živiš.

Mnogo je osoba ženskog spola na svijetu, a tako malo žena.

Ja još ne odgovram idealu...:)

Je li to ustvari tako, je li danas bas teško biti žena? :D
  • Upvote 1

pa recemo, kad odem se kaupati treba mi sat vremena najmanje, bas sam o tome pricala sa @mell danas. pa eto, presudite :D

Heh, nije toliko tesko :P
Sto se tice vanjskoga izgleda, prevelika konkurencija :) ; iako vecina kaze da je bitno ono unutra, opet da bi to spoznali privuce te taj odokativni metod :)
Kako kaze @daisy, kad odes na kupanje, nema izaci prije 45 min, sad opet vise je to gustanje nego ispitivanje what's hiding underneath :)
LP

:ap: Izvinite cure, čitajući ovo za kupanje, sjetila sam se scene iz "Tesne kože" kad tetka kaže Pantićevoj rastavljenoj kćerki, koja od njega traži novac za brijač za noge : "U moje vreme devojke nisu brijale noge, ali su bile udane." :D

Žena, ženstvenost? @Amren dobra tema ;)

Nisam ženstvena, ali sam žena. 8)

• Upvote 2

[quote name='Ciklama' timestamp='1307217622' post='429510']
:ap: Izvinite cure, čitajući ovo za kupanje, sjetila sam se scene iz "Tesne kože" kad tetka kaže Pantićevoj rastavljenoj kćerki, koja od njega traži novac za brijač za noge : "U moje vreme devojke nisu brijale noge, ali su bile udane." :D

Žena, ženstvenost? @Amren dobra tema ;)

Nisam ženstvena, ali sam žena. 8)

[/quote]

[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/ap.gif[/img] Ako sam se icijem postu radovala na ovoj temi, onda je to tvoj....:D duhovit, a jako poucan....:)

Ne bi da sad tema ode u smjeru, koliko nama treba vremena kad odemo u kupatilo...:) to je jedna od nebitni stvari u zivotu....:D

Koji su prioriteti u zivotu jedne zene, kako je to biti zena u danasnjem svijetu...i bla bla...

Po sebi znam da mi nije izgleda najbitnije, tacno je da volim lijepo izgledati i tako to, i bolje se osjecam...ali ima i drugih milion stvari zbog kojih se osjecam jako dobro u svojoj kozi...:D

Kao sto rekoh nisam jos ni blizu ideala....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/dirol.gif[/img]

[quote name='Amren' timestamp='1307190405' post='429490']
Ženstvenost je nešto što je teško definirati kao pojam, no prepoznaš ju kad je vidiš. No, u posljednje vrijeme mi se čini da su djevojke zamijenile feminizirano ponašanje nečim androgenim, neodređenim.

Pročitala sam negdje da feminizam ubija ženstvenost. Nema ništa loše u želji za ravnopravnošću i moći, naprotiv. Ono što je loše u feminizmu je to što žena (namjerno ili ne) preuzima karakteristike muškarca. Ironično je to što tim činom ona potkopava ideale feminizma i ne postaje moćna žena, već daje poruku da su uspješne žene zapravo muškarci u ženskom tijelu.

Prava žena.

[b]Prava žena se brine o svom izgledu, ali ga ne stavlja na prvo mjesto na popisu svojih kvaliteta. Pristojna je i nevulgarna. Pazi kako se izražava. Kaže ono što misli, ali ne govori tek tako da bi nešto rekla. Trudi se proširiti svoje znanje i vidike te biti u toku sa svjetskim događanjima. Osjeća se ugodno u svojoj koži. Ne žali za onim što nema, već pokušava napraviti najbolje što može s onim što ima. Ne srami se biti erotična niti senzualna, ali čuva to za svog partnera. Razumije što znači diskrecija i da neke stvari ne treba dijeliti ni s kim, pa ni najboljom prijateljicom. Ne srami se pokazati što osjeća. Trudi se imati razumijevanja za druge, a poštuje one koje ne razumije. Zna da postoje misli koje treba zadržati za sebe. Shvaća da je individualna osoba i ne trudi se biti kao svi ostali. Sama je sebi najbolja prijateljica.[/b]

Žena nisi jer se tako odijevaš. Žena si ako tako živiš.

Mnogo je osoba ženskog spola na svijetu, a tako malo žena.

Ja još ne odgovram idealu...:)

Je li to ustvari tako, je li danas bas teško biti žena? :D
[/quote]

Osvrnut cu se samo boldiranom (nadam se) :)

Boldirano je po meni jedna zena muslimanka,ona koja svoje cari cuva za muza ne za ulicu,koje tek tad izbaci i pokaziva
Kad se o necemu prica recimo o nekoj granji,autu itd nece se suprostaviti pred drugima svome covjeku,nego ce oni nasamo se dogovoriti ako ima sta
Osjeca se ugodno u svojoj koze dok nosi hidzab i propisnu odjecu jedne muslimanke
Za znanje je opce poznato da je vazno u Islamu i potice i zenu da se obrazuje
Uglavnom razumijete sta hocu napisati :)

Ideal nisam,njemu jesam ;) meni je to dovoljno..kao osoba sama sebi vidim x mana i trudim ih se otkloniti ili bar sakriti :)
  • Upvote 1

dobro je sto smo sve razlicite..jadni muskarci da smo sve iste i na isti kalup.. uh jadni skorz
  • Upvote 1

Ženstvenost je nešto što je teško definirati kao pojam, no prepoznaš ju kad je vidiš. 

Kad vidim zenu koja je sigurna u sebe, koja ima smisla za humor, koja je uredna, (ovdje mislim na licnu higijenu), koja je nezavisna, koja ima razumjevanja, koja je iskrena i odana, brizna (pogotovo ako je majka), i zenu koja je potpora svojim ukucanima. Zadnje i najvaznije, zenu koja svoju zenstvenost ne trazi u pogledu muskarca.  Za mene je to zenstvena zena. 

• Upvote 1

dobro je sto smo sve razlicite..jadni muskarci da smo sve iste i na isti kalup.. uh jadni skorz.

Da, slažem se s vašeg stanovišta.

Edited by Emily Sun