Jump to content
Sign in to follow this  
Ciklama

Vrtno cvijeće

Recommended Posts

Svašta nešto se na ovom Forumu može naći, ali me iznenađuje, da uprkos velikom broju forumašica nema skoro ništa o cvijeću, bilo da je vrtno, kućno, balkonsko itd.

Ne bih ni ja sad ovu temu otvarala, ali pošto nešto tražim, ujedno neka ide i tema .................. :D.

Znači, u potazi sam za jednom vrstom vanjskog cvijeća, rumenika - lychnis coronaria, rod karanfila, prekrasna dvogodišnja biljka koja nije zahtjevna. Imam je već u svome dvorištu ali samo u rozoj boji, švrljajući po net.u vidjela sam da je ima i u bijeloj i ja sam je poželjela. :D

Ako neko zna gdje se može kupiti sjeme, ili ako ima vlastiti cvijet u svom vrtu bijele boje (čini mi se da ima i crvena), zainteresovana sam da kupim., a izgleda ovako:

[img]http://img805.imageshack.us/img805/6771/dscn1549a.jpg[/img]

• Upvote 1

Srećom da imaju Forumi za one koji su ljubitelji biljki. :D

Ovdje ih nema sigurno. :icon_cheesygrin:

Ali još uvijek nisam došla do traženog cvijeta. :angry:

Naše poznate kadifice, koje su naše nane i baštama uzgajale su meni dragi cvijetovi. Koliko god ih volim ja, još veća su poslastica puževima, pa sam odustala od uzgoja u gredicama, i ove godine su se našle u vaznama. Redovno im tepam,jer sam ih sama iz sjemena uzgojila. :D

:icon_cheesygrin:

[img]http://img220.imageshack.us/img220/1320/dscn1686q.jpg[/img]

[img]http://img17.imageshack.us/img17/8118/dscn1687w.jpg[/img]

[quote name='Ciklama' timestamp='1309599167' post='431955']
Srećom da imaju Forumi za one koji su ljubitelji biljki. :D

Ovdje ih nema sigurno. :icon_cheesygrin:

Ali još uvijek nisam došla do traženog cvijeta. :angry:

[/quote]

Nije da ih nema....ja sam ljubitelj cvijeca....kako kucnog tako i vanjskog....samo moja mama malo bolje brine o njemu....:)

Budem se raspitala za trazeni cvijet....poznajem zenu koja poznaje zenu i tako to...ako iko ga ima, one ga imaju....:D

Moj najveci ponos je moj jorgovan....kojeg sam ja zasadila i to je bila samo motkica..kad sam ga zasadila svi mi se smijali :(....i brinula se o njemu i pazila i mazila i danas je to jedan veliki prelijepi mirisni jorgovan....:)

Ja volim najvise na svijetu ono tvoje bodljikavo u garazi. :icon_cheesygrin:

[quote name='mecolynna' timestamp='1309896863' post='432395']
Ja volim najvise na svijetu ono tvoje bodljikavo u garazi. :icon_cheesygrin:
[/quote]

:ap: Ono bodljikavo je kaktus. :icon_cheesygrin:

[quote name='Amren' timestamp='1309896510' post='432393']
Nije da ih nema....ja sam ljubitelj cvijeca....kako kucnog tako i vanjskog....samo moja mama malo bolje brine o njemu....:)

Budem se raspitala za trazeni cvijet....poznajem zenu koja poznaje zenu i tako to...ako iko ga ima, one ga imaju....:D

Moj najveci ponos je moj jorgovan....kojeg sam ja zasadila i to je bila samo motkica..kad sam ga zasadila svi mi se smijali :(....i brinula se o njemu i pazila i mazila i danas je to jedan veliki prelijepi mirisni jorgovan....:)
[/quote]

Neka, neka ako ga voliš vodićeš i brigu odnosno uzgajati ga kad odeš od mame. Imam i ja jorgovančiće, ljubičasti - obični, i bijeli sa skupom cvijetova kao loptice (ali nema mirisa), negdje na Skokovima mi je za oko zapeo bijeli kao što je ljubičasti, i sve skupljam snagu da navratim kod te kuće i zamolim kalam. ( a sve se bojim hoće li me vlasnici proglasiti ludom :( , pa me puškom potjerati :D)

[quote name='Ciklama' timestamp='1309898902' post='432412']
:ap: Ono bodljikavo je kaktus. :icon_cheesygrin:
[/quote]

Znadem. :icon_cheesygrin: Znas ti ko jos ima kaktuse. :P Poceli su odumirati. :icon_cheesygrin:

[quote name='mecolynna' timestamp='1309899908' post='432415']
Znadem. :icon_cheesygrin: Znas ti ko jos ima kaktuse. :P Poceli su odumirati. :icon_cheesygrin:
[/quote]
Dok modovi spavaju mi ćemo šarati :icon_cheesygrin:,
znam ko nema vremena za kaktuse jer njeguje drugi cvijet. :P

[quote name='Ciklama' timestamp='1309900473' post='432419']
Dok modovi spavaju mi ćemo šarati :icon_cheesygrin:,
znam ko nema vremena za kaktuse jer njeguje drugi cvijet. :P
[/quote]

Bome da. :icon_cheesygrin:
Njeguje,njeguje. :P

Nego,sad vezano za temu :kiffer: , kako ja ovo volim vidjeti ovako kod nekoga,ali ja za to nemam zivaca.Ja bih to sve potrala,men's'cini. :icon_cheesygrin:

ajjj i ja volim cvijece evo slika od suncokreta mog
[attachment=4959:cv.jpg]
  • Upvote 1

[quote name='SEMRA' timestamp='1310568343' post='433051']
ajjj i ja volim cvijece evo slika od suncokreta mog
[attachment=4959:cv.jpg]
[/quote]

Super, samo ne mogu procjeniti po slici je li to patuljasti suncokret (zonnebloemen) ili ovaj naš domaći ;).

Ja sma ove godine malo okasnila sa sijenjem i rasadnik zonnebloemen.a mi nije bio ok, samo pet sadnica sam uspjela dobiti, što je nažalosnije i ne izgledaju nešto a cvijet se tek formira. :(

Bitno da ga nema previše, jer kad počne postajati obaveza i smetati po dvoristu... biće belaja... [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/yahoo.gif[/img]

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1310592565' post='433093']
Bitno da ga nema previše, jer kad počne postajati obaveza i smetati po dvoristu... biće belaja... [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/yahoo.gif[/img]
[/quote]

Koliko god da ga ima, ono je obaveza, ali se isplati za svu onu ljepotu što pruža. :D

Stare fotke ... ima toga jooš :icon_cheesygrin:

[img]http://img827.imageshack.us/img827/2662/dscn1511z.jpg[/img]

[img]http://img560.imageshack.us/img560/3654/dscn1513x.jpg[/img] Edited by Ciklama
  • Upvote 3

jao ima toga.. cvjeca a i povrca u vaznama na dvije ustvari sad tri terase i mjesto u njegovoj garazi.
sta god da usadim, uspije...

omiljeno cvijece su mi orhideje i kaktusi njih imam i previse i sve cvjeta.. kad god kod nekih poznanica kolegica prijateljica budem viidm cvjet nestaje umire, ja to ponesem sebi i spasim.. orhideje sam cak i uspijela kalamiti :D

ciklama pravo su lijepe ruze nema sta...a suncokret neznam bas se ja u to i ne razumjem znam da je bio visok pa sigurno
2 metra a ja posadila slucajno u vaznu pa reko da vidim hoce htjeti narasti...

[quote name='SEMRA' timestamp='1310631376' post='433167']
ciklama pravo su lijepe ruze nema sta...a suncokret neznam bas se ja u to i ne razumjem znam da je bio visok pa sigurno
2 metra a ja posadila slucajno u vaznu pa reko da vidim hoce htjeti narasti...
[/quote]
E onda je ovaj obični suncokret, patuljasti rastu do pola metra, a cvijet im isto tako fantastično izgleda kao i kod toga. Hvala za ruže. ;)

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1310620998' post='433105']
jao ima toga.. cvjeca a i povrca u vaznama na dvije ustvari sad tri terase i mjesto u njegovoj garazi.
sta god da usadim, uspije...

omiljeno cvijece su mi orhideje i kaktusi njih imam i previse i sve cvjeta.. kad god kod nekih poznanica kolegica prijateljica budem viidm cvjet nestaje umire, ja to ponesem sebi i spasim.. orhideje sam cak i uspijela kalamiti :D
[/quote]

ma daj, gdje ce cvijece opstati pored tebe, ti to sve popuši :icon_cheesygrin:

Dobro da sam nasla ovu temu ... :D samo veceras nisam u stanju nista postati od foto .. ali bice bice...

e3y3aqyr.jpg

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Prelijepo cvijeće Tigro .... ovo je ispod kruške? :)))