Jump to content
Guest

psovanje - spontanost ili dvoličnost.??

Recommended Posts

Guest
Svi se kao zgražaju kad čuju psovku, posebno na javnim mjestima, na televiziji, odraz nekulture i neodgoja, ali nitko ne želi priznati da smo mi nacija koja psuje i prostači na svakom koraku, manje više svi i da nam je to u mentalitetu.

Nemoj i ti o mentalitetu....sad cu plakati....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/pleasantry.gif[/img]

Reci cu jednu stvar, to je do kucnog odgoja i od osobe do osobe....:) I ja nekad opsujem, ali to izbjegavam, prije svega radi sebe...:D ruzno je cuti, uostalom neke stvari ne prilice zensku nikako....
  • Upvote 2

Mene kad ko iznervira psujem ko kocijas, samo nisam jedan od onih sto kasnije govore estakvirla

Ne bi reko da je do kucnog odgoja, do nas je prostaka
  • Upvote 3

Kad se "muski" iznerviram, inace, ne volim psovati, ali se katkad istresem :unsure:

to ti je iz tinejdžerskih godina kada se time želi pokazati da si frajer, i bom onda poslije kod većine ostane... a slažem se da je dosta do kućnog odgoja... ružna stvar svakako

pa jeste dosta stvar mentaliteta i ulicnog jezika. ne mora to da bude dvolicnost ako neko u odredjenim situacijama se suzdrzava psovanja. ako psuje na ulici dok igra bele sa jaranima ne mora da psuje kad ode kod ljecnika, kad dodje na salter da izvadi rodni list i sl.
  • Upvote 1

Ja sam vrlo liberaln kada su psovke u pitanju, ali poštujem pravila lepog ponašanja. Svaka reč ima svoje mesto, vreme i društvo u kome se može izgovoriti a da ima smisla.
Psovka jeste deo jezika i folklora svakog naroda.Ne mogu negiram značaj psovke u jeziku, ali psovka zvuči agresivnije od ostalih reči i ako se ne upotrebi na pravom mestu, zvuči vrlo ružno.
  • Upvote 1

Svi mi ponekad opsujemo.Neko psuje miša,neko Boga,neko mame..To je nekako balkanski način da se izrazi nezadovoljstvo. :D
Opsujem i ja,ali ne pred svakim,i ne svašta.Ali to baš kad me nešto pošteno naljuti (npr.lakiram nokte,i jedan nikako ne mogu fino namazati,pa me to naljutiiiii,ajiiiiiiii). :D
A kod nas postoje i ove ''vesele psovke'',koje koristimo u šali. :D to je naš mentalitet,i neka je.Bitno je samo da se zna vrijeme i mjesto.Normalno da je ružno vidjeti javne ličnosti da psuju (onaj hrvatski trener,živčo onaj).Ne valja ni pred djecom psovati,jer oni to upiju lako,ali nekad nam dobro dođe da izbacimo huju iz sebe. :D