Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Ljubav prema unucima

Recommended Posts

Da li se ljubav majke i dida ravnomjerno raspodjeli na svu unucad?

Da li ipak tu jedna strana prevlada pa se jedna djeca vise vole od drugih i da se to otvoreno pokazuje?

Ja znam da nije....:) Mada inace biva da svu svoju unucad vole, ali evo ja sam prva unuka i cesto nena rahmetli je znala reci "Amren sama na jednu stranu, a svi ostali na drugu..." Jednostavno, ona to nikad nje krila, doduse drugi su se ljutili i mene zezali kad smo odrasli, ali to je tako...Uvijek sam imala posebno mjesto u njenom zivotu, i ona u mom...

Cesto su joj drugi zamjerali na tome, jer sam ja uvijek bila na prvom mjestu, ali ona nije vidjela u tome nista lose....

Ali mislim da je to cesta pojava, evo recimo moja druga majka ona isto se ponasa prema dajdzinoj curici....iako nas ima na sve strane, eto i ona nju posebno dozivljava....valjda se prva unucad najvise voli....

Mislim da je to normalno...:)

Jedanaest godina jedino unuče :D, sve se vrtilo oko mene, dolaskom drugih "teletabisa", malo manje pažnje ali uvijek no.1. i danas (kod očevih roditelja), bila sam jako mala kad je moja mama izgubila roditelje. :(

Moj sin je najstarije unuče kod naših roditelja, ali npr. on je mezimac moje mame, dok kćerka moga tatu vrti oko malog prsta (i ja sam tatin "sin"), dok kod muževe mame od njih četvero opet je moj sin je i njen miljenik, dok je svekar rahmetli je bilo lud za kćerkom od moje zave. Nijedno od njih nepravi neke ogromne razlike, svi su oni tu negdje, ali ta pristranost da se osjetiti u određenim situacijma.

• Upvote 1

eh ja nazalost samo se sjecam svog rahmetil dida Ibrahima od mame mog oca ... nije pravio razlike izemdju nas unucadi a bio je super ... od mame mama umrla ja imala dve godine a od oca otac vec davne 50 a mama 73 tako da ih nisam poznavala ... a sto se tice mojih roditelja pa moj brat je sam rekao kad sam ja Eneja rodila da ce njega oni voljeti najvise jer raste sa njima da nece to biti namjerno razlikovanje medju unucima ali da ce on uvijek biti nesto posebno i ja to definitivno razumijem jer moji roditelji su znali kad on sta jede pije da izvinete pa kad ide i na tutu i on im je poljepsao zivot kaze moj tata ... nije im prvo unuce ali je sanjima bio 3 i pol godine neprekidno ... ja kad sam radila on je bio sa njim ... on bude u vrticu moj otac kaze hajte ga povedite :D sad kad zovu vazda gdje je moj Nejko ... a sad kako imam jos Nirvanu mislim da je mama moja procvjetala najmladja unuka jos curica :) mislim da ce mama ipak biti vezana najvise na nju ... nije da opravdavam neko razlikovanje izmedju unuka ali kod nas je izgleda obrnuto mladje unuke vise nekako paze :)

Aj brete, ja bi volio da mi je did ziv vise nego ista :( Jes pravio razlike tako sto je volio unuka vise nego svoju djecu [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/^^.gif[/img]

Tako je to uvijek, najvise se najmladji voli :)
  • Upvote 1

Ja iskreno nisam imala bas neke posebne paznje od strane dida i majki jer sa oceve strane ima oko 20 unucadi pa tako da smo svi nekako jednaki, nikome se bas nije posvecivala posebna paznja, normalno vole sve unucadi ali mozda jer nas je puno pa nisu izdvajali nikoga :D ... voljela bi da mi je did sa oceve strane ziv, on mi je bio jedan od najdrazih osoba u zivotu, uvijek nasmijan i prema svim unucima je bio dobar ... sa mamine strane majke se bas i ne sjecam, umrla je kad sam ja bila mala a did je jos ziv, on isto voli svu unucad ali paznju najvise poklanja djeci sto s njim zive u kuci sto je i logicno jer su uz njega uvijek tako da mislim da su mu oni najdrazi ali naravno voli i nas ostale :D

ako Bog da docekam unucad sva pemzija ce ici na njih :D

[quote name='BaroN' timestamp='1305800692' post='428275']
Aj brete, ja bi volio da mi je did ziv vise nego ista :( Jes pravio razlike tako sto je volio unuka vise nego svoju djecu [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/^^.gif[/img]

Tako je to uvijek, najvise se najmladji voli :)
[/quote]

Ibro <3 :(

[quote name='Ciklama' timestamp='1305787701' post='428243']
Jedanaest godina jedino unuče :D, sve se vrtilo oko mene, dolaskom drugih "teletabisa", malo manje pažnje ali uvijek no.1. i danas (kod očevih roditelja), bila sam jako mala kad je moja mama izgubila roditelje. :(

Moj sin je najstarije unuče kod naših roditelja, ali npr. on je mezimac moje mame, dok kćerka moga tatu vrti oko malog prsta (i ja sam tatin "sin"), dok kod muževe mame od njih četvero opet je moj sin je i njen miljenik, dok je svekar rahmetli je bilo lud za kćerkom od moje zave. Nijedno od njih nepravi neke ogromne razlike, svi su oni tu negdje, ali ta pristranost da se osjetiti u određenim situacijma.
[/quote]

Hiba. :D

Ja nemam ni dedu ni nenu. :(
Ali,gledam svog oca kako voli sestrinu kcerkicu. :)
Sva paznja se njoj poklanja ( a dok ona nije dosla brat i ja smo bili u centru paznje :D,sad ispali iz krila). :D
Sad ja moram da poradim na tome da dozivi i od mene unuce ne bi l' opet kako bila u centru paznje. :kiffer: Nema smisla ovako. :D Edited by mecolynna

u mene sestra ima sina, prvo unuce nasih roditelja, mama vec sad vice da se s njim nece nijedno unuce moci poroditi, mada cemo vidjeti kako ce biti kad ih dobije jos vise.
moj did i nane s oceve strane vole najvise najmladjeg unuka od nas sviju, posto on zivi sa njima u kuci, svaki dan iz dana u dan je oko njih, pa to i razumijemo sto ga najvise vole.
a sa materne strane nane i did nemaju puno unuca, al vole trecu unuku po redu vise jer joj je otac mater tukao tako da je u trudnoci jos kuci dosla i mala odrasla kod njih, vise joj paznje pruzali.
otvoreno se pokazuje ta ljubav prema tim unucima sa njihove strane i sami kazu da je to tako.
a bom zivi bili pa nam i docekali jos vise prauncad, da him takvu ljubav pruzaju kao i nama sto pruzaju.