Jump to content

Recommended Posts

Promjer [km] 1 392 000
Masa [kg] 1,99 * 1030
Gustoća [g/cm3] 1,41
Sila te

DOsta sam cito o tome .... SUPER NOVA ....
Mozeli tko objasniti kada je predvidjeno, te sta ce biti do stavaranje super nove ....
AL KRATKO

Covjek kad zamisli sebi nasu galaksiju u kojoj ima preko 200 000 000 000 zvijezda i kad zamisli da u svemiru ima stotine milijardi takvih galaksija moze postaviti sebi dva-tri pitanja:
1- gdje to sve stane ako se zna da zvijezda ne moze biti mala kao npr kuca,ili neka zgrada vec se radi o velikim velicinama npr velicina neke vece drzave,ili pak velicina zemlje pa i vece.
2.kako je nauka otkrila da ih ima toliko ako ne mogu otici do planete Pluto, koja se nalazi u nasoj galaksiji,kako onda da onda znaju druge galaksije koje su mozda 10000000 X udaljenije od planete Pluto.

eto mene to zanima,pa ako ko ima kakav interesantan odgovor,neka napise!

sta ja znam..ja sam to uskoli uvjek nastavnici od govorala...sunce je bog....sunce se okrice sunce se spusta sunce se dize sunce sija preko cjelog svjeta..sunce je svjetlo...sunce je ziza..........da nema sunca zivli bi u mraku....sunce je bog..........toje sto ja znam..........a ono sto sam ucla uskoli....slabo pamtim......jer dovoljno mi ono sto znam :rolleyes:

evo ti link ...pise na engleskom....chitaj od tell them about Abraham.....

http://www.slibe.com/image/a6bb0069-MWSnap005_jpg/

ovo ces razumjeti sigurno!!!!

kur`an na engleskom za download

http://rapidshare.de/files/17767906/Kur_an...jeziku.rar.html

pogledaj attchmnt kak se snima!!

CITAM CITAM...SUNCE JE BOG/ALLAH KAPIS..ZNAM JA TO SVE......SAMO STO SIENCE N ISAM USKOLI NIKAD VOLA...SLABO.....BAR OVDI NE..U NJEMACKO JESAM :rolleyes:

haha ...allah je gospodar...a sunce je samo dio onog sto je on stvorio!!!!

sunce je samo po sebi zanimljivo....tako velikog promjera...kad bi se samo malo problizilo zemlji sve bi izgorjelo...a kad bi se samo malo udaljilo odmah bi se sve zaledilo....zivot bez sunca je ne moguc!!! peace

sunce je bog :D

<{POST_SNAPBACK}>

sta ja znam..ja sam to uskoli uvjek nastavnici od govorala...sunce je bog....sunce se okrice sunce se spusta sunce se dize sunce sija preko cjelog svjeta..sunce je svjetlo...sunce je ziza..........da nema sunca zivli bi u mraku....sunce je bog..........toje sto ja znam..........a ono sto sam ucla uskoli....slabo pamtim......jer dovoljno mi ono sto znam :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

CITAM CITAM...SUNCE JE BOG/ALLAH KAPIS..ZNAM JA TO SVE......SAMO STO SIENCE N ISAM USKOLI NIKAD VOLA...SLABO.....BAR OVDI NE..U NJEMACKO JESAM :rolleyes:

<{POST_SNAPBACK}>

PA TO IJA KAZEM.....BEZ SUNCA MNOGO NESTO NEBI IMAL :blink:  A I MRAKA SE BOJIM :D

<{POST_SNAPBACK}>

hmhmmh....i to za mrakacu imas odgovor na onim linkovima sto sam ti dao!!!

AMA STAME CITIRAS TOLIKO..SRAMOTISME PRED SVITOM..........ZNAM JA STAJE SUNCE HALOO BAA :D HEHEH KO NEZNA AJJHH

VIDI TI MIKI MOUSA HALO OCU IJA GORE DA SETAM HEHEHE.....SUPER LINKOVI DOBRA JE OVO PRILIKA....DAVNO SAM JA TO UCLA AL SVE STO SAM STARJA SVE VISE MI MOZEK HLAPI :D PA OVO JE SUPE RNEKAD PROCITET ;)

cuj ovog,pita me jesam li cuo za leleskop.
ma jesam ja cuo za teleskop ali ti sa teleskopom ne mozes vidjeti dobro nase planete kao npr uran,venera,plutom a kamoli da vidis neke galaksije koje su 100000 puta udaljenije.o tome ti pricam!

cuj ovog,pita me jesam li cuo za leleskop.
ma jesam ja cuo za teleskop ali ti sa teleskopom ne mozes vidjeti dobro nase planete  kao npr uran,venera,plutom a kamoli da vidis neke galaksije koje su 100000 puta udaljenije.o tome ti pricam!

<{POST_SNAPBACK}>

kako ne mozes vidjeti, to se tebi cini :) mislim da sam negdje gledao reportazu o najvecem teleskopu, sastavljen od tri ogledala (sociva), jos ga prave, pogledaj na pretrazivacu, garantujem da ces naci sta zanimljivo...

Ovi se raspravljaju za sunce...
Sunce je samo sicusni dio sveobuhvatne Bozje energije. nauka tvrdi da ima puno vecih zvijezda od sunca, dakle sunce jest veliko u odnosu na zemlju ali je tako malo u cijelom svemirskom postojanju. A Bog odrzava sve. Znaci, nije pametno porediti sunce s Bogom.To je moje misljenje.

Pa dorbo nije sunce bog...al nekaga...sta bi mi ljeti bez njega...Nebi vishe mogli gledati fino isuncane momke po plazi hehe :D

Guest Dzmrdz
Pa dorbo nije sunce bog...al nekaga...sta bi mi ljeti bez njega...Nebi vishe mogli gledati fino isuncane momke po plazi hehe  :D

<{POST_SNAPBACK}>

gledala bi ih u sauni..

gledala bi ih u sauni..

<{POST_SNAPBACK}>

ma nebi, nako zjojni i jos da ja gledam ih nako kako ne treba...nedo Bog... ;)