Jump to content
Ciklama

Oženjen, i šta sad?

Recommended Posts

:icon_cheesygrin:

Djevojke (većina) su nekako ipak navikle da polažu račune roditeljima, javljaju dolaske i odlaske, traže odobravanje za izalske, odlaske i sl.

Ali dečki, ono "muško k'o muško" ode tamo-ovamo, podrani u 4 ujutro kući iz čaršije ili nečijeg toplog kreveta :P, pijani, trijezni itd., a roditelji se već navikli i to je normalno, tako da baš i ne "polažu račune" nikome ............. :D

Šta kad se ožene?

Nastaviti druženja, fešte, prijateljstva kao ranije??? Otići - doći, po volji ili ipak ..... Živi ili "mrtvi" u braku? :D

Ili je o tome bez veze i raspravljati, jer su muškarci? :icon_cheesygrin:

• Upvote 2

bez veze raspravljati jer smo muškarci ... [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
  • Upvote 2

ti neozenjeni suti :P bas me zanima sta muski misle o ovom, ali unaprijed znam jer ne kaze se za nekog kad se ozeni "obisio se"

Evo iz prve ruke: apolo bio delija, ( pricam dvanaest godina u rikverc), zatvarao kafane, pratio cure na pocinak, ponekad i prespavao u njihov dusek, eh lijepa vremena....dodjem ujutro kuci oko sitni sati i kazem staroj majci: ja poranio, ih zivot kao iz bajke. svaki danasnji momak bi trebao barem malo da se istutnji prije braka, pa i to da dolazi kasnije, spava skim stigne itd...jer u braku ce mankati to, bar prvi dvije tri godine i hvatace ih nervoza pri samoj pomisli na to... eh. kazu na musku se ne pozna pa udrite momci, zivi se samo jednom... toplo preporucujem danasnjoj omladini over 18 da se istutnje bar do 25- godine... eh, bilo nekad davno :icon_cheesygrin:

Ako zene mogu sjediti u gnjezdu, zasto ne bi i muskarci mogli?....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img] neka heklaju s nama...

Salu na stranu, sto se licno mene tice nista se bitno ne promijeni, i dalje ostaje sve isto....normalno onda ima nekog koga zove kad kasni i objasni zasto kasni, nekog koga obajvestava gdje, kad s kim i tako to....ali de....mana bracnog zivota...to muskarcima tesko pada, ali kad se nesto hoce...:)

Aha i kao buduca supruga voljela bi biti upucena u muzev drustveni zivot...ne radi kontrole, vec eto, ne bi voljela da mi krije da pije kafu tamu s nekim, da ima registrovan na nekom forumu i slicno....:D

Cist racun, duga ljubav......:)
  • Upvote 2

[quote name='apolo' timestamp='1305140351' post='427444']
Evo iz prve ruke: apolo bio delija, ( pricam dvanaest godina u rikverc), zatvarao kafane, pratio cure na pocinak, ponekad i prespavao u njihov dusek, eh lijepa vremena....dodjem ujutro kuci oko sitni sati i kazem staroj majci: ja poranio, ih zivot kao iz bajke. svaki danasnji momak bi trebao barem malo da se istutnji prije braka, pa i to da dolazi kasnije, spava skim stigne itd...jer u braku ce mankati to, bar prvi dvije tri godine i hvatace ih nervoza pri samoj pomisli na to... eh. kazu na musku se ne pozna pa udrite momci, zivi se samo jednom... toplo preporucujem danasnjoj omladini over 18 da se istutnje bar do 25- godine... eh, bilo nekad davno :icon_cheesygrin:
[/quote]

:icon_cheesygrin: Bilo nekad davno, sad se spominjalo, i sto u narodu kazu ne ponovilo se :icon_cheesygrin: Delija momak se smirio :D hehehe

I ja kazem nek se ishodaju, izvodaju, a bom kad se ozene mirde se :icon_cheesygrin: :yahoo:

Neka se on ishoda, ne kažem nista, ali da cu i ja pristati na nekog "opranog" u "milion" voda...
Kazem opet, nikad ne reci nikad :P

Bome,cura,moj co'ek bez mene maknuti nece nigdje. :icon_cheesygrin: :kiffer: Inace,odose bubrezi k'o da ih nikad nije ni bilo. :icon_cheesygrin:

Salu na stranu,i kafe,i izlasci,povremeni :kiffer: (nema talambirati svaki cas :D ),druzenja sa prijateljima su sasvim prihvatljivi,a sa prijateljicama ne bih komentarisala. :icon_cheesygrin: Zna se unaprijed. :kiffer:

[quote name='mell' timestamp='1305213856' post='427525']
Neka se on ishoda, ne kažem nista, ali da cu i ja pristati na nekog "opranog" u "milion" voda...
Kazem opet, nikad ne reci nikad :P
[/quote]Neces ti pristati jer se uopste tu ne pitas nista, pita se tvoje srce a srce i razum su nekompatibilni :icon_cheesygrin:

kad je bilo rijec o zenama i da li bi im bilo dozvoljeno ovo ono one su same komentartisale pa nismo u zatvoru ili nismo samo za ciscenje radjanje idt,a vidi ovdje komentarisanja,kuda ce on bez mene,nema hodanja u ponoc nema ovo nema ono,hahaha :icon_cheesygrin: kako nema ma ima pa nismo mi samo za kreveta i za pranja sudja usisavanja hihihi ,,ja nerazumijem nas mentalitet nase zene pogotovo nastrojene kao nas mentalitet :icon_cheesygrin::P

[quote name='x-men' timestamp='1305221574' post='427539']
kad je bilo rijec o zenama i da li bi im bilo dozvoljeno ovo ono one su same komentartisale pa nismo u zatvoru ili nismo samo za ciscenje radjanje idt,a vidi ovdje komentarisanja,kuda ce on bez mene,nema hodanja u ponoc nema ovo nema ono,hahaha :icon_cheesygrin: kako nema ma ima pa nismo mi samo za kreveta i za pranja sudja usisavanja hihihi ,,ja nerazumijem nas mentalitet nase zene pogotovo nastrojene kao nas mentalitet :icon_cheesygrin::P
[/quote]
beh sto se tice usisavanja ja kako se ozenio usisao kucu mozd dvaput, al zena nije bila tu da mi kaze bravo... upravu su one da ciste i radjaju, al mi smo ti koji se natezemo :icon_cheesygrin: Edited by apolo

[quote name='x-men' timestamp='1305221574' post='427539']
[/quote]

pa sami vi imate na temi "udana, i sta sad" komentare slicne ovim nasim ovdje na "ozenjen i sta sad". vi ocekujete da mi budemo liberalne i da sve tolerisemo, a sta je sa muskim dijelom?

Hemo biti ljudi :D
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Zamislite: ozenim se sa nekom "rospijom" :D koja mi ne da ni makac bez njena znanja i odobrenja, tjera me da perem sudje svaki dan a bogami i kuham sto cesce pa makar to i kajgana bila. Uz to mi osporava pravo na upraznjavanje mojih hobija, pravdajuci se time kako ni ona to ne radi a pritom ne spominjuci da su joj hobiji nepoznat pojam i da ih uopste i nema. :D Dodajte ovome i strogu zabranu da odspavam malkice nakon 10-tosatnog radnog odsustva iz kuce pritom spominjuci kako treba bravu namjestiti (koja se je, usput receno, rasklimala zbog njenog pretjeranog zalupljivanja vrata :D ) te "tjeranje" da pod svaku cijenu gledam njoj omiljenu seriju svaki bozji dan - i eto ti dzehenema :D Cekajte; cini mi se da sve i nisam nabrojao?! Treba li jos sta vise od ovog?! :D

A sad zamislite da sam se ozenio sa jednom divnom osobom; suprotnog spola naravno :D, koja razumije moje prohtjeve glede svega gore navedenog. Kako da tako jedinstvenom stvorenju, meni u tom slucaju samo tako dragom, ne uzvratim istom mjerom. Ma, sta istom - takva osoba zasluzuje da se "drzi na dlanu kao kap vode" i da joj se uzvrati visestruko.

[quote name='Punisher' timestamp='1305284589' post='427620']
Zamislite: ozenim se sa nekom "rospijom" :D koja mi ne da ni makac bez njena znanja i odobrenja, tjera me da perem sudje svaki dan a bogami i kuham sto cesce pa makar to i kajgana bila. Uz to mi osporava pravo na upraznjavanje mojih hobija, pravdajuci se time kako ni ona to ne radi a pritom ne spominjuci da su joj hobiji nepoznat pojam i da ih uopste i nema. :D Dodajte ovome i strogu zabranu da odspavam malkice nakon 10-tosatnog radnog odsustva iz kuce pritom spominjuci kako treba bravu namjestiti (koja se je, usput receno, rasklimala zbog njenog pretjeranog zalupljivanja vrata :D ) te "tjeranje" da pod svaku cijenu gledam njoj omiljenu seriju svaki bozji dan - i eto ti dzehenema :D Cekajte; cini mi se da sve i nisam nabrojao?! Treba li jos sta vise od ovog?! :D

A sad zamislite da sam se ozenio sa jednom divnom osobom; suprotnog spola naravno :D, koja razumije moje prohtjeve glede svega gore navedenog. Kako da tako jedinstvenom stvorenju, meni u tom slucaju samo tako dragom, ne uzvratim istom mjerom. Ma, sta istom - takva osoba zasluzuje da se "drzi na dlanu kao kap vode" i da joj se uzvrati visestruko.
[/quote]

E, to visestruko bi se ogledalo u ne propustanju obiljezavanja svih manje ili vise znacajnijih datuma iz nase zajednicke proslosti i to uz obavezan izlazak na zajednicku veceru, dorucak u krevetu, extra MasterCard i povecani limit :D popraceno kao standardnom mjerom licno kupljenim buketom cvijeca ili na kucnu adresu dostavljeno od strane najpoznatije cvjecare u gradu. Sa obaveznim "srcem" u prilogu. :D To sve samo za pocetak. Ono jos bitnije tek bi slijedilo.

mislim da ipak ne treba raspravljati ;)
sipa nebi razodkrila
a u strazburu se nebi rijesilo

neka ostane bez velikh diskusija i argumenatacija :D

[quote name='Daisy' timestamp='1305281914' post='427617']
pa sami vi imate na temi "udana, i sta sad" komentare slicne ovim nasim ovdje na "ozenjen i sta sad". vi ocekujete da mi budemo liberalne i da sve tolerisemo, a sta je sa muskim dijelom?

Hemo biti ljudi :D
[/quote]

razumijem ja sta ti hoces reci ali vi bi d ami budemo liberalni i da nemamo ponasanje naseg mentaliteta :icon_cheesygrin: a sad vidimo da ste gore od nas sto se tice zabrana i sta bi mogao i sta nebi mogao,ma nema liberalnosti u braku ili vezi bolje biti diplomata nego liberalan :icon_cheesygrin:inace malo vi toga tolerisete ili kad tolerisete uvjek se nekako osvecujete za toleriranje :P cast izuzetcima

[quote name='x-men' timestamp='1305292607' post='427638']
razumijem ja sta ti hoces reci ali vi bi d ami budemo liberalni i da nemamo ponasanje naseg mentaliteta :icon_cheesygrin: a sad vidimo da ste gore od nas sto se tice zabrana i sta bi mogao i sta nebi mogao,ma nema liberalnosti u braku ili vezi bolje biti diplomata nego liberalan :icon_cheesygrin:inace malo vi toga tolerisete ili kad tolerisete uvjek se nekako osvecujete za toleriranje :P cast izuzetcima
[/quote]

cast i onim izuzecima koje ne treba kontrolisati :D
  • Upvote 1

[quote name='Daisy' timestamp='1305317366' post='427655']
cast i onim izuzecima koje ne treba kontrolisati :D
[/quote]

cast svakome veresije nikome :icon_cheesygrin:

Sve u normali... mora se nekad izaci.... bilo to musko ili zensko.. a da i ko hoce da prevera nebitno koji spol, taj ili ta ce naci put da uskoci ili da ga pusti u svoje odaje... ponekad skupa a ponekad i sami izlaziti je idealno.. samo ako se ozenio nije si lance stavio...

Guest
[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1305447283' post='427773']
Sve u normali... mora se nekad izaci.... bilo to musko ili zensko.. a da i ko hoce da prevera nebitno koji spol, taj ili ta ce naci put da uskoci ili da ga pusti u svoje odaje... ponekad skupa a ponekad i sami izlaziti je idealno.. samo ako se ozenio nije si lance stavio...
[/quote]

slazem se s tobom eci. fino ti to rece.

Ok ja sam ispred vremena :) :pleasantry:

Men su zanimljive ove recenice,de ti ispusi se do 25..ok sad de nek ti zamisle svoje kceri bas u tom dobu..eto niko ne zna, al bas se ona moze naci na tom putu "ispuhivanja" i da bude pricalo se, ne ponovilo se.

Svako to musko treba i zensko,ko zna da ce njegovo da omasi?

Ne znam kako nekome takvo nesto savjetovati i mirno spavati?

I na kraju a necu ja onu vid s koliko ih je bila,men treba nevina nec ja da me niko vuce za rukav.

Sto se tice gdje sam sta sam s kim sam...

Ne vidim u cemu je problem...ti bi reko sve neki frajeri pa lupaju sakom od sto,sta te briga gdje sam s kim sam, a sasvim je noramlno da se kaze gdje ce se,zivis s osobom ne s oramrom,ako necemo pricati i savjetovati se gdje idemo s zivotom onda?
  • Upvote 1

[quote name='auslanderka zauvjek bosanka' timestamp='1305745445' post='428217']
Ok ja sam ispred vremena :) :pleasantry:

Men su zanimljive ove recenice,de ti ispusi se do 25..ok sad de nek ti zamisle svoje kceri bas u tom dobu..eto niko ne zna, al bas se ona moze naci na tom putu "ispuhivanja" i da bude pricalo se, ne ponovilo se.

Svako to musko treba i zensko,ko zna da ce njegovo da omasi?

Ne znam kako nekome takvo nesto savjetovati i mirno spavati?

I na kraju a necu ja onu vid s koliko ih je bila,men treba nevina nec ja da me niko vuce za rukav.

Sto se tice gdje sam sta sam s kim sam...

Ne vidim u cemu je problem...ti bi reko sve neki frajeri pa lupaju sakom od sto,sta te briga gdje sam s kim sam, a sasvim je noramlno da se kaze gdje ce se,zivis s osobom ne s oramrom,ako necemo pricati i savjetovati se gdje idemo s zivotom onda?
[/quote] Da treba drhtati, porucivati momcima da se okanu cura...Kao promijenice se nesto ako kazemo da se momci ispusu prije 25-te godine, oduvijek su se ispuhivali i uvijek ce to radit...
  • Upvote 1