Jump to content
PENTIUM4

popravak kočnica

Recommended Posts

zanima me ,znate li ima li negdje dobar mehaničar za fiat marea,konkretno u pitanju su kočnice problem,tj,kočnica mi je tvrda kad kočim isto je kao da je auto ugašeno,a u zadnje vrijeme mi zadnji toačak ostane skroz zakočen,pa nekako otpusti.eh bio sam kod nekog majstora koji je navodno sve ispitao i nije uspio naći u čemu je problem...
koliko ja znam da postoji nekih mehaničar mislim u pjanićima ili t.raštelama koji radi samo kočnice,ima li ko kontakt telefon i iskustvo kako rade...
ili ima li još gdje kakav dobar mehaničar,a pogotovo za ovo?

[quote name='PENTIUM4' timestamp='1305016761' post='427294']
zanima me ,znate li ima li negdje dobar mehaničar za fiat marea,konkretno u pitanju su kočnice problem,tj,kočnica mi je tvrda kad kočim isto je kao da je auto ugašeno,a u zadnje vrijeme mi zadnji toačak ostane skroz zakočen,pa nekako otpusti.eh bio sam kod nekog majstora koji je navodno sve ispitao i nije uspio naći u čemu je problem...
koliko ja znam da postoji nekih mehaničar mislim u pjanićima ili t.raštelama koji radi samo kočnice,ima li ko kontakt telefon i iskustvo kako rade...
[/quote]
taj u pjanićima to je onaj što lijepi pakne :) .

imaš par odličnih mehaničara, evo nekih: eno i rasko (mala lisa), huska bikanov (kod police :) stanice), beko (kod cazin II škole), huse brdar (na klisi).....................

e to što ti koči zadnji, možda ti je sajla ručne pohrđala pa ostane zakočen ili su zakovale pakne u bubnju pa treba ih razraditi, ili ako je čeljust diska a nije bubanj onda klipovi ne vraćaju se nazad, isto je treba razraditi :) . ovo što ti je tvrda skroz pa kao da je auto ugašeno (to ono kao one mehaničke kočnice iz '60-tih :), to ti je 1000000000000000 % crkao glavni kočioni cilindar :( .

eto da puno ne pametujem odi kod nekih od ovih mehaničara pa nek ti pogledaju i kažu đe belaj, mada bih se smio okladiti da je nešto od ovog nabrojanog :) .

baš kad riješiš belaj javi šta sam pogodio a šta fulao :) .

žnj.

[quote name='racing/7005/' timestamp='1305033845' post='427318']

imaš par odličnih mehaničara, evo nekih: eno i rasko (mala lisa), huska bikanov (kod police :) stanice), beko (kod cazin II škole), huse brdar (na klisi).....................

e to što ti koči zadnji, možda ti je sajla ručne pohrđala pa ostane zakočen ili su zakovale pakne u bubnju pa treba ih razraditi, ili ako je čeljust diska a nije bubanj onda klipovi ne vraćaju se nazad, isto je treba razraditi :) . ovo što ti je tvrda skroz pa kao da je auto ugašeno (to ono kao one mehaničke kočnice iz '60-tih :), [size="6"]to ti je 1000000000000000 % crkao glavni kočioni cilindar[/size] :( .

eto da puno ne pametujem odi kod nekih od ovih mehaničara pa nek ti pogledaju i kažu đe belaj, mada bih se smio okladiti da je nešto od ovog nabrojanog :) .

žnj.
[/quote]

il će biti da je vakuum pumpa :)

hvala na odgovorima i pretpostavkama...
a znači taj u pjanićim nije dobar,neznam mislimo li na istoga,ja znam prolazio sam tuda,i postoji 2 radnje jedna do druge i mislim da obje rade kočnice,čak su mislim 2 brata?

a jednom sam već gonio kod majstora,i kaže da je testirao moju vakum pumpu i na drugom autu radi,a mislim da je i taj servo aparat,baš dugo radio,i nije uspio naći rješenje.kaže da je pokušati s ajačom vakuum pumpom,pa hm neznam,zato pitam da mi je naći nekog ko radi samo kočnice ili nekog ko je dobar majstor

[quote name='udo' timestamp='1305036358' post='427327']
il će biti da je vakuum pumpa :)
[/quote]

hehehe more biti, to mi nije palo na pamet, ali sumnjam :) .

[quote name='PENTIUM4' timestamp='1305037683' post='427330']
hvala na odgovorima i pretpostavkama...
a znači taj u pjanićim nije dobar,neznam mislimo li na istoga,ja znam prolazio sam tuda,i postoji 2 radnje jedna do druge i mislim da obje rade kočnice,čak su mislim 2 brata?

a jednom sam već gonio kod majstora,i kaže da je testirao moju vakum pumpu i na drugom autu radi,a mislim da je i taj servo aparat,baš dugo radio,i nije uspio naći rješenje.kaže da je pokušati s ajačom vakuum pumpom,pa hm neznam,zato pitam da mi je naći nekog ko radi samo kočnice ili nekog ko je dobar majstor
[/quote]

mislim da mislimo na istog :) , ne kažem da nije dobar već da znam samo da lijepi pakne, a da li radi reparaciju, e t5o ne znam :) .

uglavnom odi kod nekog od ovih što sam nabrojao, sigurno su dobri majstori. a sad da radi neko samo kočnice e toga ja ne znam da ima ovdje :) .

[quote name='racing/7005/' timestamp='1305033845' post='427318']

e to što ti koči zadnji, možda ti je sajla ručne pohrđala pa ostane zakočen ili su zakovale pakne u bubnju pa treba ih razraditi, ili ako je čeljust diska a nije bubanj onda klipovi ne vraćaju se nazad, isto je treba razraditi :) . ovo što ti je tvrda skroz pa kao da je auto ugašeno (to ono kao one mehaničke kočnice iz '60-tih :), to ti je 1000000000000000 % [b]crkao glavni kočioni cilindar[/b] :( .

žnj.
[/quote]

ej danas sam bio kod mehaničara,pa kaže da je baš zeznut nekakav slučaj.prije svega neko je zaštopao zadnje točkove,a zatim cilindar zadnjeg desnog točka mi je otišao.rekao mi je da kupim taj cilindar,da dođem u poned.pa ćemo vidjeti hoće li tu biti rješenje ili se mora tražiti dalje...jer navodno ukoliko taj cilindar ne radi kako treba onda nemože ni servo raditi...
mada mi je savjetovao da je najbolje sve zamjenuti i onda rahat:vakum pumpa,servo aparat,kočioni cilindar...ali kaže to bi te koštalo puno pa ćemo onda ovako eliminisati jedno po jedno...
nadam se da će biti do tog cilindra jer me je on koštao 20KM,a sve sljedeće je puno skuplje...
usput,kako vidim ti se u ovo dobro kužiš,potrefi ti od prve :)

[quote name='PENTIUM4' timestamp='1305200686' post='427502']
ej danas sam bio kod mehaničara,pa kaže da je baš zeznut nekakav slučaj.prije svega neko je zaštopao zadnje točkove,a zatim cilindar zadnjeg desnog točka mi je otišao.rekao mi je da kupim taj cilindar,da dođem u poned.pa ćemo vidjeti hoće li tu biti rješenje ili se mora tražiti dalje...jer navodno ukoliko taj cilindar ne radi kako treba onda nemože ni servo raditi...
mada mi je savjetovao da je najbolje sve zamjenuti i onda rahat:vakum pumpa,servo aparat,kočioni cilindar...ali kaže to bi te koštalo puno pa ćemo onda ovako eliminisati jedno po jedno...
nadam se da će biti do tog cilindra jer me je on koštao 20KM,a sve sljedeće je puno skuplje...
usput,kako vidim ti se u ovo dobro kužiš,potrefi ti od prve :)
[/quote]

ko zna zna :icon_cheesygrin: ...Bogam` ja da sam sa tobom ja to ne bi gonio nikakvom mehanicaru nego fino direktno kod racinga :icon_cheesygrin:

rifet jusic na Rajaku prema Pjanicima
  • Upvote 1

Rasim i Eno preko puta OMV pumpe, samo njima vozim auto i u berlinu bihac ako je sta oko dijagnostike ;-)

[quote name='PENTIUM4' timestamp='1305217304' post='427532']
da nemaš možda broj
[/quote]

imam kako da ne na PP ti saljem

[quote name='PENTIUM4' timestamp='1305200686' post='427502']
mada mi je savjetovao da je najbolje sve zamjenuti i onda rahat:vakum pumpa,servo aparat,kočioni cilindar...ali kaže to bi te koštalo puno pa ćemo onda ovako [b]eliminisati jedno po jedno...[/b]
[b]nadam se da će biti do tog cilindra jer me je on koštao 20KM,a sve sljedeće je puno skuplje...[/b]
[b]usput,kako vidim ti se u ovo dobro kužiš,potrefi ti od prve :)[/b]
[/quote]

tako to i ide kad se sumnja na veći kvar a skupi napr dijelovi, jedno po jedno krenuvši od naj jeftinijeg.

moguće da taj cilindar zeza sve, jer nema dovoljan protok ulja zbog njega i ti fazoni, nadam se i ja da da bude samo to da nije šta drugo.

hej, nije džabe meni šerafiger i ključ osmica vajk u ruci :) :) :) .

[quote name='viking' timestamp='1305207700' post='427511']
ko zna zna :icon_cheesygrin: ...Bogam` ja da sam sa tobom ja to ne bi gonio nikakvom mehanicaru nego fino direktno kod racinga :icon_cheesygrin:
[/quote]

hehehehehe kolega, .................................................... ko ne zna dva :) :) .

ali pazi i ja to mogu riješti (zamjeniti), isti je to sistem kao i kod bajka :) , nije to sveto pismo :) .

[quote name='PENTIUM4' timestamp='1305016761' post='427294']
[/quote]

Lamele i Kocnice kad ides prema rastelima (kad prodes onu nekadasnju fabriku puradi) odma gore vise pise ti velikim slovima LAMELE KOCNICE (tako nesto)

Nebi znao broj, oni se bave takvim stvarima, koliko su dobri nemogu ti reci ...

[quote name='PC_DoctorE ' timestamp='1305217732' post='427534']
Rasim i Eno preko puta OMV pumpe, samo njima vozim auto[b] i u berlinu bihac[/b] ako je sta oko dijagnostike ;-)
[/quote]

Je*o berlinu, vozio im audija da naprave servis, i kao sve napravili ali nisu u computeru pomjerili vrijeme servisa, pa mi pise da za 10-tak dana napravim servis, nema mi druge nego ovde ocerati na garazu, lopovi nece da promjene datum bez servisa (nekoilko minuta posla) nego servis uradi pa ce onda promjeniti ..... :am: :am:

[quote name='PENTIUM4' timestamp='1307379590' post='429647']
samo da javim da sam riješio,problem je bio u ---vakum pumpi--
[/quote]
je li to znači da je problem bio boli glava ili glava boli narednih mjesec dana :( :) , ili ne boli nikako :) :) :) :) ?.

u svakom slučaju drago mi je da si riješio belaj :) .