Jump to content
Sign in to follow this  
Ljubica

Da li Vaše dete govori ružne reči?

Deca psuju  

4 members have voted

1. 1. Kako se ponašate kada Vaše dete govori ružne re�i?

• IgnoriÅ¡em
      0
    • Smejem se
      0
    • Ljutim se
      0
    • ObjaÅ¡njavam da to nije lepo

Recommended Posts

Sva deca eksperementišu sa psovkama i ružnim rečima. Psovka se često čuje na ulici, na televiziji, u našem okruženju. Ona jeste deo jezika i folklora svakog naroda, ima svoje mesto ali dete ne zna gde je psovci mesto i zato se treba potruditi da dete shvati da to nisu lepe reči.

Sad za sad se mogu pohvaliti sa riječnikom djece. Kćerka je još mala pa je to i za očekivati, a sin u onim "ludim godinama" ... Ne mogu garantovati da mu nekad ne izleti među školskom rajom nešto ( prije da "izleti" jer se zgražam kad odem u školu), ali gdje god da ode ( bez nas ) dobivam pohvale po pitanju njegovog izražavanja i ponašanja. Trenira dva sporta, i potrefilo se da su mu treneri po tom pitanju jako strogi, bilo kakva prosta riječ ili psovka "leti" van, u kući se ne psuje ( muž mu je mamu redovnu psovao dok je bio mali, dok se ovaj nije okrenuo i uzvratio i tada je stavita "tačka" i na tu jedinu psovku :icon_cheesygrin: ), i moja i muževa porodica imaju lijep i kulturan riječnik, nema psovanja, nema vulgarnosti tako da su vjerovatno sve te okolnosti učinile svoje, kao što će sigurno njegovo sve veće osamostaljivanje, druženje imati utjecaja, ali se nadam da će ono "usađeno" uvijek biti jače. :)

Insan se ne može ni u šta zakleti kao ni garantovati samo se može nadati .........................

[quote name='Ciklama' timestamp='1304967001' post='427244']
Sad za sad se mogu pohvaliti sa riječnikom djece. Kćerka je još mala pa je to i za očekivati, a sin u onim "ludim godinama" ... Ne mogu garantovati da mu nekad ne izleti među školskom rajom nešto ( prije da "izleti" jer se zgražam kad odem u školu), ali gdje god da ode ( bez nas ) dobivam pohvale po pitanju njegovog izražavanja i ponašanja. Trenira dva sporta, i potrefilo se da su mu treneri po tom pitanju jako strogi, bilo kakva prosta riječ ili psovka "leti" van, u kući se ne psuje ( muž mu je mamu redovnu psovao dok je bio mali, dok se ovaj nije okrenuo i uzvratio i tada je stavita "tačka" i na tu jedinu psovku :icon_cheesygrin: ), i moja i muževa porodica imaju lijep i kulturan riječnik, nema psovanja, nema vulgarnosti tako da su vjerovatno sve te okolnosti učinile svoje, kao što će sigurno njegovo sve veće osamostaljivanje, druženje imati utjecaja, ali se nadam da će ono "usađeno" uvijek biti jače. :)

Insan se ne može ni u šta zakleti kao ni garantovati samo se može nadati .........................
[/quote]

Uvek sam mislila, a to i sada ponavljam svojoj deci koja su odrasli ljudi da:
[b]Roditelj vaspitava svoju decu svojim životom![/b]
Vi to samo potvrđujete ovim tekstom.

Hm folklora..

To mi odmah nampane kako se sestre,"caste" da je did i sl, da cojk djeci mater psuje ...gadi mi se taj folklor!

Jos pred djecom,koja upijaju nase pokrete kamo li rijeci

Bebac je jos mali,licno ne psujemo i krecemo se i takvoj okolini,ako se kojim slucajem nadjem u tom "sijelu" pa se prelomi koja psovka para mi usi i ne volim to.

Jednostavno sam se odvikla tih budalestina i nemam ih oko sebe tako da mi jako smetaju.

Da ne mogu svoje djete zastiti od toga.al o tom po tom :)

Ja nemam jos djece pa neznam koliko ce se moj post uzeti u obzir ali govorim iz svog iskustva :laugh: MOTKA je zakon. Treba ih odmalena uciti sta valja,a sta ne,a ako ne uspije se rijecima,MOTKA. Moj stari je to tako samnom rijesio,ja sam psovao vise nego kakav odrastao covjek,i,mada sam ga tada mrzio :lol: ,sada sam mu zahvalan na tome.
  • Upvote 1

[quote name='AzraiLL' timestamp='1308158142' post='430410']
Ja nemam jos djece pa neznam koliko ce se moj post uzeti u obzir ali govorim iz svog iskustva :laugh: MOTKA je zakon. Treba ih odmalena uciti sta valja,a sta ne,a ako ne uspije se rijecima,MOTKA. Moj stari je to tako samnom rijesio,ja sam psovao vise nego kakav odrastao covjek,i,mada sam ga tada mrzio :lol: ,sada sam mu zahvalan na tome.
[/quote]

Iako nisam podbornik batina, evo plus tvom tati što je na vrijeme reagovao. :D
  • Upvote 1