Jump to content
Sign in to follow this  
snake

Olimpijada mladih pronalazaca U SAD

Recommended Posts

nezvanicno sam saznao da je ekipa momaka , jedan je iz Cazina, sa svojim projektom automobila na hidrogen u Sjedinjenim Drzavama na takmicenju mladih pronalazaca osvojila vrijednu nagradu, ne znam tacno koje mjesto, ali mnogo vaznije je to da im je ponudjena stipendija za nastavak skolovanja..

decki svaka cast..

[quote name='snake' timestamp='1304934605' post='427170']
nezvanicno sam saznao da je ekipa momaka , jedan je iz Cazina, sa svojim projektom automobila na hidrogen u Sjedinjenim Drzavama na takmicenju mladih pronalazaca osvojila vrijednu nagradu, ne znam tacno koje mjesto, ali mnogo vaznije je to da im je ponudjena stipendija za nastavak skolovanja..

decki svaka cast..
[/quote]

tacnije, zlatnu medalju u kategoriji energije..
rame uz rame sa pronalazacima amerike, malezije, turske, svicarske..
cestitke vasim roditeljima, mogu biti ponosni na vas..

http://www.isweeep.org/live

evo vam video, ko zeli nek pogleda, njih dvojicu je proglasilo taman oko 2h 45 min na ovom videu ... Edited by snake

http://www.cazin.net/cazin/dzevad-kozlica-i-aldin-hodzic-osvojili-zlato-u-houstonu/

Da su u kojoj drugoj zemlji, a pritom najvise mislim na Njemacku, Japan ili Ameriku, ova dva momka ne bi vise morala ici od vrata do vrata i traziti ko ce im tako pametnim platiti put da mogu ici dokazati svoje znanje, nego bi bili toliko poznati i postovani zbog inteligencije da se cak ne bi morali brinuti gdje ce raditi sutra, za pet, deset ili dvadeset godina.

Dabogda otisli gdje dalje, jer rijetki su slucajevi da Bosanac ostvari ovakav uspjeh.

Cestitke

takodjer cestititke i prve prilike na nekom stranom fakultetu nek bjeze, prva firma koja im dadne garanciju i mogucnost skolovanja tj posla nek se nikad ne vracaju, sretno im bilo