Jump to content
Daisy

Da li je moguće ne razmisljati?

Recommended Posts

Ja tvrdim da nije moguce da ljudi ne razmisljaju, mozak uvijek procesuira neke podatke i uvijek radi, za njega nema prvog maja :D

ugl, naisla sam na par ljudi koji kazu da je moguce jednostavno iskljuciti se, iskljuciti mozak, ali ja licno to nisam nikad uspjela..

koje je vase misljenje o tome? da li vi stvarno ne razmisljate, ili mislite da je taj neki trenutak "ne razmisljanja" prelazak u neku dublju podsvjest, ili sta vec?!

MALO zbunjujuca tema :D ali me bas zanima :D

Ja se moram pohvaliti da imam tu moc "iskljucivanja"...:D Jednostavno imam momenata kad mi se ne da razmisljati, pustim mozak na pasu, odmorim se i sve mi ravno do mora...:D samo sto to traje inace jako kratko ...steta prava :yahoo:...brzo se vratim i ukljucim se...i opet isto....

Tu opciju koristim kad me neko smara pricom, a ja smo masem glavom...:) kad zavrsi do mene nista nije doslo...manje glava boli...:popcorn:

mislim da je to nemoguca misija,da mozak nije izboran i da je glatak pa i nekako ali tesko se iskljuciti u nekom svijesnom stanju da nerazmisljas i kad pustis mozak na pasu uvjek je nesto tu hihih u glavi,,

[quote name='Daisy' timestamp='1304347324' post='426534']
Ja tvrdim da nije moguce da ljudi ne razmisljaju, mozak uvijek procesuira neke podatke i uvijek radi, za njega nema prvog maja :D

ugl, naisla sam na par ljudi koji kazu da je moguce jednostavno iskljuciti se, iskljuciti mozak, ali ja licno to nisam nikad uspjela..

koje je vase misljenje o tome? da li vi stvarno ne razmisljate, ili mislite da je taj neki trenutak "ne razmisljanja" prelazak u neku dublju podsvjest, ili sta vec?!

MALO zbunjujuca tema :D ali me bas zanima :D
[/quote]
je li ti poznato ono: pustiti mozak na pašu :) ?.

moguće i to samo na momente, trajno nemoguće-barem mislim da je nemoguće trajno ili na duže vrijeme isključiti mozak :) .

ali i kad pustis mozak na pasu, razmisljas o necem? mozda ne tako teskom i zamornom, ali opet razmisljas?

ja nekada na jednu sekundu mogu da ne razmisljam o nicem ... [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

Ja ne mogu isključiti mozak nikako,uvijek o nečem razmišljam,pa makar o glupostima,ali uvijek radi.Baš kažem često kako bih ga voljela malo isključiti,ali mi ne ide. :D

[quote name='Daisy' timestamp='1304356421' post='426553']
[b]ali i kad pustis mozak na pasu, razmisljas o necem? [/b]mozda ne tako teskom i zamornom, [b]ali opet razmisljas?[/b]
[/quote]

vjerovala ili ne, nikako i ni o čemu, ali to traje veoma kratko, možda nekih minutu dvije :) .

dje si naisla na te osobe sto se iskljuce :) , ugl ja nekad ne razmisljam po 5 dana :P :D

Ne mogu ne razmišljati. *-)
  • Upvote 1

Ja se znam zagledati u jednu tacku i nakon 2-3 minute se trznem i shvatim sta sam uradio a za vrijeme toga kao da nema nista u glavi i kao da nista ne postoji :icon_eek: :icon_eek:

ali i kad pustis mozak na pasu, razmisljas o necem? mozda ne tako teskom i zamornom, ali opet razmisljas?
[/quote]

Bas tako.. Nije moguce ne razmisljati... moguce je glumiti da se ne razmislja..

ne moguce je ne razmisljati, i kad se opustas tad razmisljas znaci razmisljas o mjestima koja te opustaju.. isto tako je i sa mislima , znaci treba se prepustiti tome i na razmisljanje ako je lose i na lose misli ne treba davati neki veci znacaj paznje jer ako to uradimo to nas samo vodi u anksioznost i panicin napad

Pozdrav
  • Upvote 1

Ne moguce je ne razmisljati ...te osobe misle da nista ne razmisljaju a ipak razmisljaju ...

Inace mozak je preso svaki hard disk moze primati milion informacija i opet nije dosta ...kapacitet je neogranicen....
  • Upvote 1

[/quote]

slazem se s tobom, uvijek o necem razmisljamo. za mene "mozak na pasu" znaci opustiti se, ali ipak razmisljam o stvarima koje mi prijaju i bude pozitivne misli...

Mozak najlakše odmorim slušajući radio sa muzikom i nekim neobaveznim temama.

Moj poznavanje anatomije CNS-a daje mi mogućnost da ovdje s vjerovatnoćom koja graniči sa sigurnošću napišem da je ne moguće ''ne razmišljati'' :yahoo:

Ja mislim da je nemoguce ne razmisljati, mogu se opustiti i odmoriti mozak al uvijek nesto razmisljam, zagledam se nekad u neku tacku i mislim da ne razmisljam ni o cemu ali u podsvjesti ustvari razmisljam :D ... ja to sad sve zapetlja ali tako je kod mene :D

Kada npr navecer ne mogu spavati jer razmisljam o nekim stvarima i probam ne razmisljati, onda razmisljam o tome da ne razmisljam, odnosno koncentrisem se na to i opet se to svodi na razmisljanje. Najbolje sto mogu postici je da skrenem misli na neke druge, lakse misli i da se opustim pa zaspem. Nekad mi se desi taj neki momenat praznine kao sto je neko gore napisao, pa se moze nazvati nerazmisljanjem, ali nema koristi ako ne mogu upravljati s tim. :D
  • Upvote 1

slazem se sa lucy. pokusavas ne razmisljati o necem, ali, u stvari onda razmisljas o tome kako ne zelis razmisljati o tome i sl.

Ali ja mislim da onda kad buljimo u jednu tacku i "ne razmisljamo" o nicem u stvari razmisljamo samo nismo toliko toga svjesni, odnosno, sve to zavisi od nivoa svijesti u kojem smo u tom trenutku.

Ali pokusajte vratiti film, i vidjecete da cete se sjetiti da ste u tom trenutku "ne razmisljanja" u stvari mislili o necem. ja sam pokusala :D

ispricacu jednu pricu koja ima veze s mislima i razmsiljanjem..

dakle bio jedan car koji je imao kcer na udaju.. svi princevi su dolazili , ali niko nije mogao da pobjedi kraljeve Igre da bi mu uzeo kcer..

pojavio se jedan princ koji je uspio da pobjedi zadate tadatke . i u finalu mu car postavi slejdece.. Ne smijes misliti (razmisljati) na slona koji ima rozu surlu i zute noge !!!!!

ajde vi pokusajte da ne razmisljate bar na secundu o slonu s rozom surlom.

dakle poenta je da se misli i razmisljanje ne mogu izbjeci. postoji STop tehnika za misli no one su privremenog sadrzaja.. znaci na misli (crne misli) losa razmisljanja, ne treba davti veliki znacaj jer upravo to je kljuc za Ankesiozni poremecaj koji prati i pnacini napad..

Pozdrav

[quote name='ASSKER' timestamp='1307552206' post='429808']
....ajde vi pokusajte da ne razmisljate bar na secundu o slonu s rozom surlom.
[/quote]
Ja se zeznuo pa je cijeli ispao rozi. xD

Uvijek razmisljamo.Nekad pozivitno, nekad negativno a nekad cisto onako neutralno (ajmo' reci "bezveze" .... o necemu sto je apsolutno nevazno za nas).
Dakle .... Nakon duzeg razmisljanja o ne-razmisljanju mislim da je nemoguce ne-razmisljati. xD

[quote name='denoM' timestamp='1307640362' post='429863']
Ja se zeznuo pa je cijeli ispao rozi. xD

Uvijek razmisljamo.Nekad pozivitno, nekad negativno a nekad cisto onako neutralno (ajmo' reci "bezveze" .... o necemu sto je apsolutno nevazno za nas).
Dakle .... Nakon duzeg razmisljanja o ne-razmisljanju mislim da je nemoguce ne-razmisljati. xD
[/quote]

hehehe..

pa poenta je da s eovdje igramo znanoscu i da nesto sitrazujemo sto je ne moguce ;)

netko je reko ja mogu na 1 sec da ni ocemu ne razmisljam upravo ta 1 sec je razmisljanja o 1 sec itd..

gledanje u jednu tacku isti princip ;)

poenta gore navedene price da ne trebamo da dublje ulazimo u ovakve diskusije treba da zakljucimo da ne mozemo da ne razmisljamo.. ali trduimo se da razmisljamo samo i samo pozitivino a na negativne stvari da im se prepustimo jer od crni razmislajnja nam nista ne moze da bude onee su misli i plod naseg razmislajnja ;)

Pozdrav

Obrnuta psihologija, i rozi slonovi.
[url="http://www.youtube.com/watch?v=W6DtyhzABF0&feature=related"]The hitchikers guide to the galaxy : Don't think, scene[/url] :D