Jump to content
Sign in to follow this  
Lirux

http://www.sedmica.ba

Recommended Posts

jel to ovo probo, i ima bilo kakav itisak....
jesam bi bolji od google po pitanju balkan vijesti

[quote name='Lirux' timestamp='1304367034' post='426567']
[/quote]
Super je ovo, samo da budes imao odaziva kod portala. i da linkovi budu lipo sortirani i bices najbolji :)

Vijesti, scitech i zanimljivosti. samo udri po tome i linkaj. ja cu biti redovan :D

u pocektu ce biti vrlo tesko sto se tice portala jer mngi se prvo predpadnu ili pomisle evo konkurecije... kojima portalima je google ili yahoo konkurecija???
Drugo onda se mi kako narod cesto naklonjeni da prepadnemo da ce neko od nas da uspije... problem je to sto je nas (sto nije amerikanac ili spanac)
E kad prodju sve te faze, strah od konkurecije, bojanost za upijeh onda se geda kako se moze profitirati...

Da kazem da ce biti njalakse onima sto su inteligentni oni ce sami i vrlo brzo prepoznati potencijale i moguce je da ce me preplaviti sa predlozima koje necu moci sa svima obradim na virjeme...
Bas me zanima koji ce biti medju prvih 30...

Evo sad sam upravo trazio neku vijesti na cazin.netu i nisam je mogao naci, ali preko sedmica.ba sam je nasao, da kazem da mi je pomogla

[quote name='Lirux' timestamp='1304367034' post='426567']
[/quote]
Dobra stvar. Nema sta...svaka cast.
De mi reci da li ti treba dozvola od portala da koristis njihove vijesti? Jer bi to inace mogao biti problem!

[quote name='Maximus' timestamp='1304503665' post='426696']
Dobra stvar. Nema sta...svaka cast.
De mi reci da li ti treba dozvola od portala da koristis njihove vijesti? Jer bi to inace mogao biti problem!
[/quote]

Prvo hvala na pohvali malo sam ti pricao o ovome sto ssam imao u planu (sad tredam da udemi dizaj i jos par stvari)

Zakonski nije zbranjeno cak da objavljivam komplet vijest(po bih, njemackom, svicarskom i drugim), google prosle godine dobio spor u vezi toga pa objavljiva kompet vijesti za njecko i engesko govarno prorucje
po zakonu po search engine.

[b]Član 44. (Informiranje javnosti)
(1) Dopušteno je u obimu potrebnom za informiranje javnosti o tekućim događajima:
a) reproducirati autorska djela koja se pojavljuju kao sastavni dio tekućeg događaja o kojem se informira javnost,
B) pripremiti i reproducirati kratke izvode ili sažetke iz pojedinih objavljenih novinskih i drugih sličnih članaka u pregledima štampe,
c) reproducirati javne političke, vjerske i druge govore održane u organima državne ili lokalne vlasti, vjerskim ustanovama ili prilikom državnih ili vjerskih svečanosti,
d) slobodno koristiti dnevne informacije i vijesti koje imaju prirodu novinskog izvještaja.
(2) Odredbe stava (1) ovog člana primjenjuju se na odgovarajući način i za javno saopćavanje spomenutih djela.
(3) Uslučaju korištenja iz stava (1) ovog člana moraju se naznačiti izvor i ime autora, ako je to navedeno na upotrijebljenom djelu. [/b]

Sto vise svi portali se pozvaju na clan 3 zakon "ZAKON O AUTORSKOM I SRODNIM PRAVIMA" koji samo opisiva samo na sta se zakon odnosi, sto ujedno znaci da se taj clan ne krsni ni kod kompetnog preuzimanja vijesti ili ong dijela koji ima kreatvni sadrzaj
dnvene vijesti nemaju kreatvni sadrzaj, uedno sa clanom 44 je dopusteno...

Jos jedno wikileaks objavljiva dokumente koje nije on napisao, za i to nije cudno da ga po tom pitanju nemogu da optuze...

ubacio sam da prati www.buzimljani.ba

u sustini za svaku stranicu je prednos ako je prati, jer onaj tko vidi naslov ide direkt na tu stranicu...
sto je veliki plus, vec sam dobio vise od 10 upita sto nisma stavio njihovu stranicu... naravno nemogu sve stranice iz BiH da stavim jer nema tolike financiske mogucnosti....
Ali cu se podruditi koliko gd budem u mogucnosti da stavi sve one koji se sami jave da ih stavim
Kod nekih stranica smao pradim odredjene teme

Ma super...pitam za autorska prava jer znas kakvi su ti nasi ljudi. Jesi li nesto koristio sto je tudje onda je to kod pojedinih odma problem. Al vidim da si dobro informisan sto se toga tice cim imas sve pri ruci pa cak i kako je zakonski odredjeno.
Samo napred. Sredi dizaj - to ti je najbitnije - jer sam i sam primjetio da to jako bitno kod nasih ljudi (a ne funkcijalnost).
Sretno!
  • Upvote 1

[url="http://www.cazin.net/intervju/nedzad-erdic-domaca-softwerska-rjesenja-za-buducnost/"]Nedžad Erdić: Domaća softwerska rješenja za budućnost[/url] :ay: :D

:az: hvala caziNet-u za ovu vijest Edited by Ciklama
  • Upvote 1

[quote name='Ciklama' timestamp='1304618887' post='426823']
[url="http://www.cazin.net/intervju/nedzad-erdic-domaca-softwerska-rjesenja-za-buducnost/"]Nedžad Erdić: Domaća softwerska rješenja za budućnost[/url] :ay: :D

:az: hvala caziNet-u za ovu vijest
[/quote]

Ovim novim riječnikom rečeno: Like!
  • Upvote 1

hvala cazin.net-u i ostalima

Ako ima webprogramena neka se jave imam posla i nesto malo para pa ako bi se moglo to pokriti sta sam zamislio onda bi bilo nekog posla na web-desingu...

Treba da se oko 10-14 radnih pregleda stranice napravi sa PHP, da se ljudi mogu da registruju i loguju....
sve treba da se radi tako da imaju tempats (css, js,.. ajax)

sam igled ne treba da bude kompiciran vec vrlo jednostavan

ubacio sam sad da se prati i velikakladusa.gov.ba ....
tako ce biti i viejsti iz opcine vel. kladusa posle cu da buacim RVK, zatim BIHAC, i opcina CAZIN, MUP....
zatim razni Dzemati...

dodan je i bihac.net vijesti iz Bihaca...
uejdno napravljen nova vezija robota 1.4.49...

Uskro u planu izmjena dizajna i funkcija na sedmica.ba
ujedno trazimo poartene i saradnike i one koji su zainteresirani da programiraju za sedmica ba

[quote name='Freon' timestamp='1304790348' post='426979']
Čestitam.

Stvarno dobro napravljeno. Lijepo je vidjeti da ima naših ljudi pametnih.
[/quote]

Hvala na komplimetnu,
ima nas puno pamatnih, i jos pametnih samo treba ta pament na iskristi u nesto pozitivno...
a jos kad bi se svi udruzili pa ni amerika nam nebi bila ravna.

[quote name='Maximus' timestamp='1304593607' post='426775']
Ma super...pitam za autorska prava jer znas kakvi su ti nasi ljudi. Jesi li nesto koristio sto je tudje onda je to kod pojedinih odma problem. Al vidim da si dobro informisan sto se toga tice cim imas sve pri ruci pa cak i kako je zakonski odredjeno.
Samo napred. Sredi dizaj - to ti je najbitnije - jer sam i sam primjetio da to jako bitno kod nasih ljudi (a ne funkcijalnost).
Sretno!
[/quote]
evo pocelo sam da radim na principu da imam template, radim manji CMS,... omogucitu pretragu po drzavama BiH, HR, SRB...
trazio sam da neko drugi to radi, niko mi se nije javio... ali evo poslusao sam tvoj savjet programiram sam... izgleda da je tako najbolje...

ja postavio temu na biscani.net pod nazivom
sedmica.ba vs. google i odamh je obrisali... razlog moram platiti reklamu
ali stanice poput TELINE ili facebook ne moraju da plate reklmau

a tema se radila o poredjenju stranice google i sedmica.ba
zivio cazin.net
  • Upvote 4

[quote name='Lirux' timestamp='1305235210' post='427559']

zivio cazin.net
[/quote]

Jes' ti to vidio??? :D
........... Nema bez Krajine ništa ................ :icon_cheesygrin:

zivio cazin.net
[/quote]
A da mi biscane malo izbrisemo :-)

zivio cazin.net
[/quote]

Ja sam postavio temu (reklamu za jednu stranicu) na forum.hr, na serbianforum.org, i na sarajevo-x.com i na svim forumima je tema ostala osim sto sam na sarajevo-x.com dobio trajni ban a tema izbrisana sa obrazlozenjem: "plati pa reklamiraj"..
Kud se ne rodi kao eskim ili crnac ili bilo sto drugo!? Nema goreg/glupljeg od naseg naroda! :S
  • Upvote 1

[quote name='Skrgan' timestamp='1305382842' post='427733']
Ja sam postavio temu (reklamu za jednu stranicu) na forum.hr, na serbianforum.org, i na sarajevo-x.com i na svim forumima je tema ostala osim sto sam na sarajevo-x.com dobio trajni ban a tema izbrisana sa obrazlozenjem: "plati pa reklamiraj"..
Kud se ne rodi kao eskim ili crnac ili bilo sto drugo!? Nema goreg/glupljeg od naseg naroda! :S
[/quote]

evo meni su biscani dozvolili nakon par poruka, na sarajevo-x nema vremena da idem ali sad vjerujem da bi je izbisali jer sam "Bosanac"

dobio sam priejdloga d aizmjenim logo ima tko kakovu dobru ideju za trazilci kakvo logo

valja li ovo logo
kod prvljena loga ovog broja 7 koristio sam "zlatni prosjek" broj, 1.618... (fibanoci brojeve za proporciju 2,3,5,8,13,21...)

evo novog izbora

Ovaj drugi logo meni se već sviđa za razliku od prvog, ali ..... boje .... a ubij me nemam pojmam - niti ideje. :icon_redface:

(more biti kad pojedem one čokolade - popravim se ) :D

Hajte narode dajte mišljenje za ove prijedloge, ili dajte kakav prijedlog. ;)

• Upvote 1