Jump to content
Guest Dzmrdz

Mjesec

Recommended Posts

Guest Dzmrdz

Na Fox kanalu je prikazana jednocasovna emisiju o tome kako navodno ima dokaza da se ljudi nikada nisu iskrcali na Mesec i da je sve fabrikovano.

Izmedju ostalog, postavlja se pitanje kako su astronauti preziveli radijaciju "Van Allan belt" iako nisu imali nikakvu specijalnu zastitu?

Zasto se ne vidi krater ispod lunarnog modula koji bi morao biti kreiran raketnom propulizijom? Kako da na nogama od lunarnog modulal nema prasine koja bi se neminovno digla prilikom sletanja?

Kako to da se viori USA zastava iako nema atmosfere? Kako to da se ne vide zvezde na nebu bez atmosfere?

Zasto je misteriozno nestalo (poginulo) desetak ljudi koji su dosta znali o projektu leta na mesec?

Da li je Apollo 9 ili koji vec bese broj izgoreo na lansirnoj rampi zato sto je u njemu bio covek koji je znao suvise?

Jedan od konstruktora Hasselblad kamere koju su astronauti imali montiranu na grudima, prica kako nisu mogli da vide nista kroz trazilo vec su fotke snimali nasumicno, a ipak su sve ispale perfektno.

Krateri na mesecu u oblasti gde su se spustali imaju isti oblik i raspored kao na krateru u Area 51 (severno od Vegasa) u koju niko ne moze ni da prismrdi.

Snimci sa Meseca koji su navodno napravljeni u razmaku od dva dana na razlicitim mestima, kada se superimponiraju, imaju identicnu pozadinu.

"Crosshair" (krstici) koji se nalaze u njihvom kamerama su izmedju filma i blende, medjutim na nekoliko slika objekti koji su snimljeni, prekrivaju delove krstica.

Senke na fotografijama i movie snimcima padaju pod razlicitim uglovima, iako je jedini izvor svetlosti Sunce.

Astronauti snimljeni u senci, jasno su vidljivi, iako reflektovana svetlost ne bi bila dovoljna da ih toliko osvetli.

Probni letovi lunarnog modula na zemlji bili su totalno neuspesni i sam modul je bio veoma osetljiv na bilo kakvo narusavanje balansa unutar modula, iskrivio bi se i padao. Prikazali su jedan od snimaka sa probnog poligona, u kome je Neil Armstrong za dlaku izbegao smrt katapultirajuci se iz padajuceg modula.

Zasto bi Ameri ovako nesto uradili? Rusi su u to vreme imali prednost u istrazivanju svemira i ovakva misija je bila pitanje prestiza, pogotovo u eri Hladnog Rata. Tehnicka izvedba je veoma slicna filmu Capricorn One, cak suvise slicna, mada je film napravljen nekoliko godina kasnije. Osim toga NASA je navodno uzela oko 30 milijardi dolara za projekt Mesec. Predstavnik NASA koji se u emisiji pojavljuje, nije imao dogovor ni na jedno od postavljenih pitanja (!?) i sve je odbacivao kao totalnu glupost i nepoznavanje nauke.

Sjajna emisija, cak i ako sve to nije tacno. Ima puno elemenata da zagolicaju mastu i puno pitanja bez odgovora. Na webu ima nesto informacija te prirode.

Citaj i zamisli se.

...jes da nisam gledo emisiju...al sam se dobro zamislio...kad sam ovo procito...o ovom sam sam znao nesto i ranije...pa samo da vidim ima li ko jos kakvi podataka...i sta vi mislite o svemu ovom..

pozdrav

ČOVJEČE ko bi rekao.

Iako to nisam gledao i prvi put čujem za to
od toga se čovjek stvarno zamisli

da li je to istina ili ne

:kompjuteric_smile:

Jedina istina je ta da America nije bila taj put na mjesecu!!!
To je bilo samo da kao stignu tamo prvi, tj. prije Rusa.

pozdrav

Ameri su zataskali dosta stvari. Vjerovatno i nisu bili na mjesecu, no slagali su oni dosta stvari. Kad vidis kako NASA prikriva dokaze o NLO-ima ne moras se cuditi. Mislim da je ispravnije reci: "This is one small step for man, but giant leap for America" :) Imaju oni svoje interese u svemirskom istrazivanju (kao i u svim drugim poljima), briga njih za covjecanstvo...

Moguce je da je to sve bila laz ....
Amerima se nemoze nista vjerovati jer toliko toga sakrivaju kao sto je NASA i NLO a bas to treba dati ljudima , da znaju istinu.
Amerika ima interese u svemu a bas ih briga za nas obicne smrtnike.

Moguce je da je to sve bila laz ....
Amerima se nemoze nista vjerovati jer toliko toga sakrivaju kao sto je NASA i NLO a bas to treba dati ljudima , da znaju istinu.
Amerika ima interese u svemu a bas ih briga za nas obicne smrtnike.

<{POST_SNAPBACK}>

ja sam citao da tadasnja tele-tehnika nije uopce bila u stanju da prenosi iskrcavanje na mjesec...ili ima snimka, na kojoj se vidi kako tokom snimanja iskrcavanja odjednom padne jedna kamera i osvjetljenje(obicni reflektor) na "tlo mjeseca"...ali mi nista ne znamo, ovo su sve rekla-kazala price na osnovu neke teorije o zavjeri...
gledao sam isto interview sa buzz-om aldrin-on, covjek koji je bio 2. na mjesecu, znaci iskrcao se na mjesec 3 minute poslije armstronga i covjeka su pitali sta on ima reci u vezi te teorije...on je tog trenutka ustao, rekao da nece davati nikome interviewe vise, jer takva pitanja sugeriraju da je on lud - sto nije...
pa sad se to moze tumaciti kako hoce...

Moram priznati da su ovo zapanjujuce, ali ne i izunenadjujuce vijesti. Nadalje smatram ih uveliko istinitim. :o

...jes da nisam gledo emisiju...al sam se dobro zamislio...kad sam ovo procito...o ovom sam sam znao nesto i ranije...pa samo da vidim ima li ko jos kakvi podataka...i sta vi mislite o svemu ovom..

pozdrav

<{POST_SNAPBACK}>

Moram, priznati da sam procita dosta tvojih pametni komenatra, itd,
ali ja moram da kazem ono sto mislim i nezelim nikoga da uvrijedim, te emisije su za sekpicare itd, ali i za lakovjerne.

Zar neko misli da bi Rusi i danas cutali, da je nesto od toga istinito,
Ko je radio tu emisiju niko drugi do novinari i amateri koji se ko fol razumju u astronomiju.
koji ni dan danas neznaju da objasne Ajnstajnovu Teoriju Relativnosti, a komoli sta drugo.

Ali velika masa guta sa ocima te senzacije, ko fol oni razotkrili najvecu prevaru.

Nema vremena da ulazim u detalje, ali pogledajte danas nove slimke iz svemira sa svemirske stanice gdje Astonauti opravljaju nesto vani ,vide li se zvjezde, ne vide....

Znate li vi ljudi da Avioni uopste ne postoje, to su izmislili isto Amerikanci da pokazu kako su oni superiorni, pa smo i mi svu tu laz preuzeli da bi i mi dokazali da smo isto tako superiorni.

:unsure::unsure::unsure::unsure: :unsure:

Guest Dzmrdz
Moram, priznati da sam procita dosta tvojih pametni komenatra, itd,
ali ja moram da kazem ono sto mislim i nezelim nikoga da uvrijedim, te emisije su za sekpicare itd, ali i za lakovjerne.
Zar neko misli da bi Rusi i danas cutali, da je nesto od toga istinito,
Ko je radio tu emisiju niko drugi do novinari i amateri koji se ko fol razumju u astronomiju.
koji ni dan danas neznaju da objasne Ajnstajnovu Teoriju Relativnosti, a komoli sta drugo.

Ali velika masa guta sa ocima te senzacije, ko fol oni razotkrili najvecu prevaru.

Nema vremena da ulazim u detalje,  ali pogledajte danas nove slimke iz svemira sa svemirske stanice gdje Astonauti opravljaju nesto vani ,vide li se zvjezde, ne vide....

Znate li vi ljudi da Avioni uopste ne postoje, to su izmislili isto Amerikanci da pokazu kako su oni superiorni, pa smo i mi svu tu laz preuzeli da bi i mi dokazali da smo isto tako superiorni.

:unsure:  :unsure:  :unsure:  :unsure:  :unsure:

<{POST_SNAPBACK}>

Moguce je da ima tacnog u onom gore navedenom...mozda su se Ameri tek kasnije uspjeli iskrcati kad vec to i nije bilo tolko bitno...znaci ovo se odnosi samo na prvo iskrcavanje...ono sa Armstrongom..

..Ko ce ga znati...??? :huh:

I ne mozes porediti danasnju tehniku sa onom koju su oni tad koristili.. :huh:

Moguce je da ima tacnog u onom gore navedenom...mozda su se Ameri tek kasnije uspjeli iskrcati kad vec to i nije bilo tolko bitno...znaci ovo se odnosi samo na prvo iskrcavanje...ono sa Armstrongom..

..Ko ce ga znati...??? :huh:

I ne mozes porediti danasnju tehniku sa onom koju su oni tad koristili.. :huh:

<{POST_SNAPBACK}>

aaaa pa naravno da ne moze, danasnja tehnologija je dosta savremenija, uskoro nece se nista morat radit pocet ce strojevi/masine. Tako i oni tad u to doba imali su neke tehnike koje su koristili u upotrebi a nisu znali za danasnje koje mi koristimo. B)

Na Fox kanalu je prikazana jednocasovna emisiju o tome kako navodno ima dokaza da se ljudi nikada nisu iskrcali na Mesec i da je sve fabrikovano.

Izmedju ostalog, postavlja se pitanje kako su astronauti preziveli radijaciju "Van Allan belt" iako nisu imali nikakvu specijalnu zastitu?

Zasto se ne vidi krater ispod lunarnog modula koji bi morao biti kreiran raketnom propulizijom? Kako da na nogama od lunarnog modulal nema prasine koja bi se neminovno digla prilikom sletanja?

Kako to da se viori USA zastava iako nema atmosfere? Kako to da se ne vide zvezde na nebu bez atmosfere?

Zasto je misteriozno nestalo (poginulo) desetak ljudi koji su dosta znali o projektu leta na mesec?

Da li je Apollo 9 ili koji vec bese broj izgoreo na lansirnoj rampi zato sto je u njemu bio covek koji je znao suvise?

Jedan od konstruktora Hasselblad kamere koju su astronauti imali montiranu na grudima, prica kako nisu mogli da vide nista kroz trazilo vec su fotke snimali nasumicno, a ipak su sve ispale perfektno.

Krateri na mesecu u oblasti gde su se spustali imaju isti oblik i raspored kao na krateru u Area 51 (severno od Vegasa) u koju niko ne moze ni da prismrdi.

Snimci sa Meseca koji su navodno napravljeni u razmaku od dva dana na razlicitim mestima, kada se superimponiraju, imaju identicnu pozadinu.

"Crosshair" (krstici) koji se nalaze u njihvom kamerama su izmedju filma i blende, medjutim na nekoliko slika objekti koji su snimljeni, prekrivaju delove krstica.

Senke na fotografijama i movie snimcima padaju pod razlicitim uglovima, iako je jedini izvor svetlosti Sunce.

Astronauti snimljeni u senci, jasno su vidljivi, iako reflektovana svetlost ne bi bila dovoljna da ih toliko osvetli.

Probni letovi lunarnog modula na zemlji bili su totalno neuspesni i sam modul je bio veoma osetljiv na bilo kakvo narusavanje balansa unutar modula, iskrivio bi se i padao. Prikazali su jedan od snimaka sa probnog poligona, u kome je Neil Armstrong za dlaku izbegao smrt katapultirajuci se iz padajuceg modula.

Zasto bi Ameri ovako nesto uradili? Rusi su u to vreme imali prednost u istrazivanju svemira i ovakva misija je bila pitanje prestiza, pogotovo u eri Hladnog Rata. Tehnicka izvedba je veoma slicna filmu Capricorn One, cak suvise slicna, mada je film napravljen nekoliko godina kasnije. Osim toga NASA je navodno uzela oko 30 milijardi dolara za projekt Mesec. Predstavnik NASA koji se u emisiji pojavljuje, nije imao dogovor ni na jedno od postavljenih pitanja (!?) i sve je odbacivao kao totalnu glupost i nepoznavanje nauke.

Sjajna emisija, cak i ako sve to nije tacno. Ima puno elemenata da zagolicaju mastu i puno pitanja bez odgovora. Na webu ima nesto informacija te prirode.

Citaj i zamisli se.

pozdrav

<{POST_SNAPBACK}>

auuu....
znam za to jarane...gledao sam na BBC-ju tu emisiju istu...
i daju izjave oni neki zagovaraci zavjere da to nes ne stima....

al pazi,ak si bas gledao emisiju....vidio si da su sve oni naucnici od NASA-e objasnili....za sve su nasli razlog...i nemozes ljudima nis reci....

fakat za svaku od pomenutih mana nadju neku kavaku i objasne je...

ono za zastavu,kazu neke struje...pa onda ono za sjenu i za kameru krive na tehnologiju tog vremena...jos fakat nadju detaljne razloge za to...

wow...pitas se sam dje zivis,u kakvom svijetu,sta istina sta ne.....sta vjerovati vishe...;)

Guest Dzmrdz

samo da kazem ja sam pogledo ja mislim bas ovu emisiju i tako je dobra da sam uzivo..toliko ima apsurda da se samo zavalish i smijesh..moja preporuka..aj zdravo..

Prvi covjekov let je imao ogromnu financijsku potporu. Mnogo navca trazi rezultat.

Ne bih se iznenadio da su navodi tacni, al haj znaj. Nek se je mjesec osvojio pa bili to i amerikanci.

vec nekoliko godina se prica o tome a jedan prijatelj iz USA mi to potvrdio
ako se sjcate skoro je nestala snimka sa mjeseca "ORIGINAL" i nadjena u australiji (mos misliti) uglavnom ono s aprasino je istina ako nema atmosfere i ako je teza ili G vrlo mali onda prasina se onako ne ponasa al eto Amstrong je jos ziv cini m i se sjecate se izjave da je slovo "A" nestalo u prijenosu isto malo cudno

Is a small stem for man but is big for world ili tako nekako

imao sam link negdje sa 50-tak jakih dokaza da nisu bili na mjesecu... ali kao sto snake rece, to sada uopste nije bitno... ameri su daleko u tome otisli, a i ostali se udruzuju pa ce biit nesto od toga... da smo bar na svim poljima tako ujedinjeni..

vrijeme je da nas svemirci napadnu :lol:

imao sam link negdje sa 50-tak jakih dokaza da nisu bili na mjesecu...  ali kao sto snake rece, to sada uopste nije bitno... ameri su daleko u tome otisli, a i ostali se udruzuju pa ce biit nesto od toga... da smo bar na svim poljima tako ujedinjeni..

vrijeme je da nas svemirci napadnu  :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

Evo jedan link koji dosta o tome govori pa navratite.

Ma neces imati kuda da bjezis dolase sa svih strana.

<{POST_SNAPBACK}>

E , majstori uvijek pronadju slobodnu misju rupu.

Bjezimo ljudi !!

<{POST_SNAPBACK}>

i ja sam za to da se ode prije nego dodju recimo na neku kafu ili slicno
a amstrong se nesto u zadnje vrijeme ne sjeca jeste gledali reportazu hahaha taki i taki austronaut a posto senilan

paradoks je slijedeca stvar: od 69. kako su "krocili na mjesec", do danas nisu uspjeli uraditi nista vise od "malog koraka za covjeka, velikog za covjecanstvo"... a koliko je samo nauka, tehnika i tehnologija uznapredovala...

[quote name='black tattoo' post='167192' date='Jun 22 2007, 16:47']paradoks je slijedeca stvar: od 69. kako su "krocili na mjesec", do danas nisu uspjeli uraditi nista vise od "malog koraka za covjeka, velikog za covjecanstvo"... a koliko je samo nauka, tehnika i tehnologija uznapredovala...[/quote]
e bas tako, nije mi jasno kako jos koji put nisu imali zelju da idu na mjesec, mislim apsurdno je da se nije javila zelja NASA-e da jos jednom "kroci" na mjesec, al bilo kako bilo!
Nasao sam jedan vrlo zanimljiv link o Apollo prijektima i mogu reci da ima dosta istine.Uostalom samo procitajte jer matematika ne laze :D !

pozz

[url="http://www.aulis.com/skeleton.html"]

ja sam gledao emisuju kaja je provjerila sve te navodne dokaze da ljudi nisu bili na mjesecu.Ima tu mnogo komplikacija.
    Nek stvke su sru

ja sam isto gledao neki dokumentarac u vezi "putovanja na mjesec". ljudi kazu da je sve snimljeno u pustinjama u texasu. moram reci da nisam bas na cisto sa svim time. mislim da nisu bili na mjesecu. ali kuda onda salju one sve letjelice? samo u orbitu? i sta onda? to mi bas nije jasno...