Jump to content
Sign in to follow this  
Lirux

www.code-7.net (Programi, Software, Roboti)

Recommended Posts

Ova stranica je samo platforma, na kojoj se prezentuje najnovi programi, software.. nesto novo nesto sto nema na svakom cosku.

Prvi primjer je Ayla WS Adapter koji je Free vezija koji radi na JOOMLI 1.5,

Taj adapter daje pregled svih vijesti sa nekih(za sad 3 a bice 30 stranica) sa drugih stranica i sa jednim klikom se moze objaviti cjela vijesti sa slikom.

Ako neko zeli da isproba adapter neka se skine i neka ga testira...
Posle dolazi PRO vezija...

www.code-7.net

http://www.code-7.net/index.php/proizvodi

Za one koji uspijesno instaliraju i testiraju komponetu neka kazu svoje misljenje
  • Upvote 3

Jel neko testirao adapter???

Uskoro web-usluka koju koristi Ayla WS adapter ce da prosiri za par izvora... ujedno nova verziija bolje radi sa slikama tako da pronalazi automatski optimalnu sliku po velicni i temi koja ide uz vijest.
Dalje poboljsano je ciscenje teksta od web-smeca.
I jos par poboljsanja...
za uslugu trenutno vijest trazi Elma Engine vezija 1.4.41 sa novom vezijom 1.4.45 gore navedeno ce biti olaksano traznje kvalitenih vijesti...

uskor ce biti nova usluga pustena u funkciju.... bar u Alfa veziji... Edited by Lirux
  • Upvote 1

[quote name='Lirux' timestamp='1303548286' post='425534']
Uskoro web-usluka koju koristi Ayla WS adapter ce da prosiri za par izvora... ujedno nova verziija bolje radi sa slikama tako da pronalazi automatski optimalnu sliku po velicni i temi koja ide uz vijest.
Dalje poboljsano je ciscenje teksta od web-smeca.
I jos par poboljsanja...
za uslugu trenutno vijest trazi Elma Engine vezija 1.4.41 sa novom vezijom 1.4.45 gore navedeno ce biti olaksano traznje kvalitenih vijesti...

uskor ce biti nova usluga pustena u funkciju.... bar u Alfa veziji...
[/quote]

Ja sam instalirao i testirao i super je stvar, mogu samo svima preporuciti koji imaju web-stranice!!!
Svaka pohvala lirux jer ovo je stvarno jedinstvena komponenta za joomlu na svijetu testirao sam mnoge i ni jedna nema ni pola mogucnosti ( ne znam da li radi na worldpress).
Sad da sugerisem jos nesto sto bi ovu komponentu pravilo savrsenom :P trebao bi dodati jos cronjobs tako da komponenta moze raditi potpuno automatski, poslije ovog svega sto si uradio to je sitnica koja bi bila od velike koristi.
  • Upvote 1

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1303592225' post='425595']
kad će biti ne

[quote name='Skrgan' timestamp='1303551315' post='425543']
Ja sam instalirao i testirao i super je stvar, mogu samo svima preporuciti koji imaju web-stranice!!!
Svaka pohvala lirux jer [color="#0000FF"][b]ovo je stvarno jedinstvena komponenta za joomlu na svijetu[/b][/color] testirao sam mnoge i ni jedna nema ni pola mogucnosti ( ne znam da li radi na worldpress).
Sad da sugerisem jos nesto sto bi ovu komponentu pravilo savrsenom :P trebao bi dodati jos cronjobs tako da komponenta moze raditi potpuno automatski, poslije ovog svega sto si uradio to je sitnica koja bi bila od velike koristi.
[/quote]

Hvala na pohvalama, jer ovaku pohvalu nemozes svaki dan dobiti...
sto se tice crno joba istina da to nije tesko napraviti (ako se pravi obicno) znas mene kad pravi nesto uvjek mora nesto biti dodatno da bude nesto posebno, to znaci vec sam oslislio dodatne impaticne funkcije, sa kojima bi moga da taj cron dzb bud inteligentan i tacno one vijesti objavi koje bi ti sam objavio... (on moze da te prati zadnji mjesec dana sta i ti objavljivao i na osnovu tovojih objava vijesti) on bi isti zanr i slicnog sadrzaja vijesti objavljivao... ali to mislim u standar veziji da napravim

zabravio sam reci da sad ima par novih izvora, ukupno 5.
[b]dnevno oko 300 novih vijesti...
[/b]
pravi izbobe vijesti sa jednim klikom se vijest moze da objavi na joomli (za sad 1.5.x)

Jedno pitanje i par podpitanja

Smijem li napraviti nesto da da mi niko od bosanca ne zavidi?
Smije li to da bude bolje nego najpoznacije marke sto prave?

Dali ste vi spremni da to dalje "proglasite" da i drugi saznaju???
Ili ako je Bosanac napravio onda to nista ne valja kao sto je dosta slujejeva tako. (Ali i drugi isto naprave lose samo ne dodje do nas pa nezamo)

E ako bi bilo osoba koje bi podrzali moj pojekta ja bi poceo da tim, odnosno da napravim bilo sta recimo carape, ali da ih vi malo pohvalite...

Ja ima jedan problem, nema podrske (odnosno podrska i razumjevanje je vrlo mala)
sad pitam ima itko da bi eto ako te carape nesto valjaju da dalje preporuce ili to nemoze ili sta ja znam u cemu je problem?

[quote name='Lirux' timestamp='1303926077' post='426057']
Jedno pitanje i par podpitanja

Smijem li napraviti nesto da da mi niko od bosanca ne zavidi?
Smije li to da bude bolje nego najpoznacije marke sto prave?

Dali ste vi spremni da to dalje "proglasite" da i drugi saznaju???
Ili ako je Bosanac napravio onda to nista ne valja kao sto je dosta slujejeva tako. (Ali i drugi isto naprave lose samo ne dodje do nas pa nezamo)

E ako bi bilo osoba koje bi podrzali moj pojekta ja bi poceo da tim, odnosno da napravim bilo sta recimo carape, ali da ih vi malo pohvalite...

Ja ima jedan problem, nema podrske (odnosno podrska i razumjevanje je vrlo mala)
sad pitam ima itko da bi eto ako te carape nesto valjaju da dalje preporuce ili to nemoze ili sta ja znam u cemu je problem?
[/quote]
Uh, brete i ti zareda ........... :D

Moralnu podr
  • Upvote 1

Ali volim Bosnu, Bosna je moja zemlja, volio bih nesto veliko napraviti za nju.
;)

[quote name='Ciklama' timestamp='1303928779' post='426059']
Uh, brete i ti zareda ........... :D

Moralnu podršku imaš od pojedinaca, ali za nešto više moraš tražiti "nivo" koji će bolje razumjeti šta ti zapravo radiš, a sigurno ga nećeš naći ovdje na ovom forumu.

Ispred naših prostora si uvijek nekoliko godina, i to si do sada shvatio.

Edited by Lirux

sad kad sam zamrznuo rad na adapteru javljaju se mnogi , ali trenutno radim na trazlici za vijesti za balkan
koja je jedina na balkanu
www.sedmica.ba uskoro treba da bude postsavljena nova vezija koja ce cinitu osnovicu daljeg razvoja