Jump to content
Amel Meca Družanović

šta vam smeta u državi gdje živite?

Recommended Posts

[size="5"]SVP [/size] Edited by scooby-doo
neprikladan text!

Smeta mi to sto mi nije blize domovini. Na nekih, hajd'mo reci, 4-5 sati voznje - pa da "trknem" svaki vikend. :am:

smeta mi sto ih nije sramota ici ulicom i prditi :icon_cheesygrin:i sto su po nekad kao robodi usmejreni kao akd konju stavis hajam ne vide nista drugo,,,,i iskreno nemaju pojma od improvizacije :icon_cheesygrin:

Smeta mi veliki promet i guzve na auto putevima....previse izgubim vremena ....

evo vam primjera:
[img]http://writingfrontier.files.wordpress.com/2008/09/traffic_jam.jpg[/img]

smeta mi SVP i njihova lazna politika...
i kad o njoj sa svabama diskutujem smetam i njima :D ( izgleda da je bas do mene :D )

a inace sam bogu i vise nego zahvalna sto sam ovdje odrastla i sto me je caca neka davno samo spakovo i doveo..

[quote name='x-men' timestamp='1302873190' post='424852']
smeta mi sto ih nije sramota ici ulicom i prditi :icon_cheesygrin:i sto su po nekad kao robodi usmejreni kao akd konju stavis hajam ne vide nista drugo,,,,i iskreno nemaju pojma od improvizacije :icon_cheesygrin:
[/quote]

aj znam ovo zadnje pogotovo,mozes li zamisliti da zenska nije znala ukljuciti tel u tel uticnicu :icon_eek:

jes da je za dijasporu al moram i ja reci jednu..meni smeta bash to sto zivim u njoj xD

smeta mi sto nemam njen pasos :D
  • Upvote 2

Irma kakvog turku i imat ces :P

Sve mi smeta, abd jos malo i dje prema zapadu nacerati, i abd nikad se ne vratiti 'vamo :D

Što klima, bona, ovo ljeto je bilo duže i toplije nego u Bosni. Što jest, jest, sad dolazi jesen s kišom i vjetrom, doba kad ne pada odozgo, već sa strane.

Vjeruj mi da se danas ovdje moglo ici kratkih rukava. Tacno mi nije milo. Sve se bojim one zime od cetiri mjeseca. Sve se okrenulo.
Ovdje znas i sam da nekad oktobar zna biti gori od januara.

Meni su Danci a i komplet Skandinavci pravo opusteni ljudi, nicim opterceni, nemaju komplekse, zive svoj zivot i za vecinu Danaca postoje samo dvije vrste ljudi, ljudi i neljudi. Bar ih ja tako dozivljavam. Nikad nisam sa njima imala problema a isla sam i uskolu sa njima i radila i druzila se i uvjek su me postovali kao covjeka o nikad se sa njima ne osjecam kao druga ili drugacija.

U njoj nista, vise mi smeta kad izadem van nje, se pitam da li je do mene ili do tih tu gdje budem taj period ...

Meni su Danci a i komplet Skandinavci pravo opusteni ljudi, nicim opterceni, nemaju komplekse, zive svoj zivot i za vecinu Danaca postoje samo dvije vrste ljudi, ljudi i neljudi. Bar ih ja tako dozivljavam. Nikad nisam sa njima imala problema a isla sam i uskolu sa njima i radila i druzila se i uvjek su me postovali kao covjeka o nikad se sa njima ne osjecam kao druga ili drugacija.

Ovako se ja osjecam kad sam u Njemackoj, kao na svom. :) Naprosto volim njihov mentalitet i dobro se tamo uklapam.

U SAD je drugacije, pogotovo u sredini kao sto je ova u kojoj ja zivim. Ne znam kako objasniti ali stepen zaucanosti je poprilicno visok tako da me to izludjuje. U konverzacijama u kojima to dolazi do izrazaja trudim se da zacepim usi i pjevusim tralalalalalalala.

Smeta mi vlast ....

Sto se tice skandinavije, tu se slazem sa Herkom... Bas su prijazan narod, nasmijan, druzeljubiv,  pogotovo gdje tebe trebaju usluziti, trgovine i to..

• Upvote 2