Jump to content
Amel Meca Družanović

Francuska zabranila burke

Recommended Posts

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1302941048' post='424928']
cuj da ti kazem u danasje vrijeme terorizma i tako tih losih i strasni stvari.. razumim.. neka su ih zabranili.. nek se lice vidi.. nek se zna ko je ispod sta je ispod.. ( imam snahu koja nosi burku, obukla sam je i sama da vidim sta je to tacno.. nevjerujem da je ono bozija volja, cisto nevjerujem.. ja bi se psihicki razbolila kad bi ono morlaa nositi))
sa zabranom mahrame bi vec imala probleme svoje, cak sta vise i borila bi se da nezabrane to..
BIla sma ovdje na jednom tako okupljanju gdje su se iz opstine pripremali da zabrane ovdje mahtrame u skoli.. pa sam imala diskusiju sa ovim ovdje nacelnikom..
bijo je pedalj visok sa sesirom kad samo diskusiju zavrsili......

pitala sam se samo gdje su nasi ljudi i zene na tom skupu bili.. nigdje nikog.. a sve veliki muslimani i sve krajisnici ovdje oko mene...

malo mimo teme al od srca...
[/quote]
To Eci nedaj na muslimane, i ja sam protiv burki u 21st. na zapadnoj strani.
Da te Allah d
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Licno mi se svidja taj francuski zakon, nadam se da ce biti uskoro primjenjen u citavoj E.U. Tko je zeljan maskara za to ima maskenbal i zavrsena prica. Edited by apolo
  • Upvote 2
  • Downvote 2

[quote name='apolo' timestamp='1303159141' post='425131']
Licno mi se svidja taj francuski zakon, nadam se da ce biti uskoro primjenjen u citavoj E.U. [b]Tko je zeljan maskara za to ima maskenbal i zavrsena prica.[/b]
[/quote]
Prvo nisu maskare nego jedan vid kulture, jedan nacin, obicaj i obaveza vjere. prvo sloboda ispovjesti za sviju da budemo jasni :)

Za prvi dio texta se slazem iz razloga 21st i kriminalni radnji, jaza i razlike kultura. ali samo za odredjene radnicke drzave evrope. U Bosni imaju mislim slobodu i razumijevanja za to, i netreba nikad ni pomisliti to sprovesti u Bosni, jednostavno nebi bilo fer prema njima...

iako i ja licno nevidim tu prosperitet islama, ali sta je tu je svi imamo slobudu pa i oni, tj mi na jedan drugi nacin.

vid kulture , cega? nije belaj da obrazlozis? o kakvoj kulturi se radi?

[quote name='apolo' timestamp='1303163270' post='425141']
vid kulture , cega? nije belaj da obrazlozis? o kakvoj kulturi se radi?
[/quote]

[quote] ARAPSKA KULTURA

Od 5. do 8. stoljeća Arapi su najrazvijeniji narod na Zemlji. Najrazvijenija znanost i kultura su kod Arapa. Njihova dr

[quote name='x-men' timestamp='1302785049' post='424756']
pa ti na ulici mozes sresti i pankera ili nacistu ili nekog pijanca pa ti nauditi,slaba ti je logika i realnost,po Islamu je to mnogo davno vec bilo u Cazinu i Eevropskim Dravama ali sada su druga vremena a sve je opisao i objasnio @snake..
[/quote]

[quote name='TequilA' timestamp='1302807489' post='424781']
T: A zakon taj me interesuje o zabrani brade itd. ako mozes da mi ustupis dokaz.

[/quote]
Ne mogu. To su Zabrane od raznih pojedinih institucija. Vojnici,koji su ostali u vojsci posle rata,nisu smjeli da nose bradu du

[quote name='Mrs.Black' timestamp='1303198158' post='425158']
Ne mogu. To su Zabrane od raznih pojedinih institucija. Vojnici,koji su ostali u vojsci posle rata,nisu smjeli da nose bradu dužu od 1cm. Ili tako ili otkaz. Kod upisa na fakultet- na oglasnim tablama imaju slike za upis kako može-to je da se vidi lice, a burka precrtana ili tako nemože. itd.
Neznam da li je ko upratio,prošle godine,digle se naše bosanke,koje su se udale za muđehidine,da ustavni sud u sarajevu prizna Šerijetski brak? Mislim van svake pameti. Normalno- odbijeno.
[/quote]

Ja bio prof vojnik poslije rata i nije ti niko davao otkaz za bradu ,pa je dosao zakon da mozes imati umjetnicku bradu koju sam ja imao i bila je duza od jednog centimetra i niko mi nikad nije rekao dobit ces otkaz,i ja sam se rodio u Cazinskom porodilistu,i Cazinanljin sam,ovdje gdje sam sada zivim 8 ipo godina,smjesno je da smo u ex yugi mogli i sa srbima i hrvatima i madzarima i ciganima,a sad mozemo zivjeti sa pederima koji sire ne moral u drustvu a ne mozemo zivjeti sa insanima koji nose burke,zar to nije smijesno,nase drustvo nece zabraniti pederluk a hoce zabraniti jednu tradiciju nema veze odakle dolazi,ovdje gdje zivim niko se ne okrece za njima,bradonja koliko hoces po selima gdje su jos veci nacionalisti svabe ili holandjani a zive i bradonje po tim selima ama nikad nije doslo do incidenta i bas pratim situaciju ni ne okrecu se za njima kada prodju ulicom,ali kod nas je to jako interesantno da nasem narodu to smeta,prva moja komsinica ustvari od sticevica zena je pod burkom i meni to nije strasno i nemma nista protiv toga ali moram priznati da se ja pitam kako je njoj ispod toga i da li se osjeca neugodno kad se pojedini okrenu za njom ili joj se zacude.serijatski brak nema veze sa sudom ili koliko ja znam Drzavnim ustanovama.. Edited by x-men

[quote name='scooby-doo' timestamp='1303160761' post='425133']
Prvo nisu maskare nego jedan vid kulture, jedan nacin, obicaj i [b]obaveza vjere[/b]. prvo [b]sloboda ispovjesti[/b] za sviju da budemo jasni :)

Za prvi dio texta se slazem iz razloga 21st i kriminalni radnji, jaza i razlike kultura. ali [b]samo za odredjene radnicke drzave evrope[/b]. U Bosni imaju mislim slobodu i razumijevanja za to, i [b]netreba nikad ni pomisliti to sprovesti u Bosni, jednostavno nebi bilo fer prema njima...[/b]

iako i ja licno nevidim tu prosperitet islama, ali sta je tu je svi imamo slobudu pa i oni, tj mi na jedan drugi nacin.
[/quote]
Odgovor za @doktoraider

Kad sam rekao da branim burke??? ali kao sto sam rekao da netrebamo imati takav pristup na zapadu. Nemozemo zatvoreno siriti Dawu. nemogu objasnjavati interne stvari oko serijata, isto kao ti mogu jedino kopirati text.

nisam bas siguran ali mislim da ste i vi raider dobili fetvu za skracivanje brade. Uskoro ti donosim odgovor od seiha ovamo iz austrije. Vec nekoliko brace muslimana skratilo je svoje brade na duzinu sake, pa cak i manje. neznam tacno zasto ali pocelo je prije nekoliko mjeseci. Dali se takvi samo vise ne pridrzavaju pomenutog hadisa ili zasto, mozes mi i ti dati odgovor ako si upoznat sa tim, svakako cu ga i sam potraziti.

hidzab je ono sto se mora u serijetu, i nezelim sad da otvaramo takve teme ovdje. postoje drugi forumu koji su vec prepricali. i sam si bio na tim forumima jer si cesto kopirao od tamo tekstove...

[quote name='doktoraider' timestamp='1303225916' post='425210']
:) moram reći da si me nasmijao, pogotovo s ovim "

[quote name='Mrs.Black' timestamp='1303198158' post='425158']
Ne mogu. To su Zabrane od raznih pojedinih institucija. Vojnici,koji su ostali u vojsci posle rata,nisu smjeli da nose bradu dužu od 1cm. Ili tako ili otkaz. Kod upisa na fakultet- na oglasnim tablama imaju slike za upis kako može-to je da se vidi lice, a burka precrtana ili tako nemože. itd.
Neznam da li je ko upratio,prošle godine,digle se naše bosanke,koje su se udale za muđehidine,da ustavni sud u sarajevu prizna Šerijetski brak? Mislim van svake pameti. Normalno- odbijeno.
[/quote]

Ma daj veze ti nemas, mani se lupanja u prazno bez ikakvih argumenata i dokaza Edited by TequilA

[quote name='Angel of Death' timestamp='1303236049' post='425219']
Sta da ti kazem , ZIVIS U BOSNI to bi bilo najbolje pa da se malo zapitas . Po cemu to pankeri nisu normalni ljudi i po cemu ti znas da oni izlaze navecer ? To su te predrasude , jer cim je neko drukciji odmah nije normalan . A zapravo ako ima vecih seljaka od nas u BiH da bog da mi narastao rep na sred čela . Nacista imas punu Bosnu samo sto ne shvataju mnogi ko su nacisti i fasisti jer svi misle da su to samo oni celavi koji furaju spitfajerke i kukaste krizeve ili ti svastike kako god hoces . Pijanac pa pijanac , izabrao svoj put koji 'nama' nije normalan pa sta ? Mnogi zaboravljaju kakav su doprinos dali svijetu pijanci umjetnici npr. Van Gogh pa onda normalni uzimaju slike od pijanaca koje kostaju - PRIPREMI SE - milione eura , dolara ... Samo sto je neko drukciji od nas ne znaci da nije normalan , pa tako i zene koje su svojom voljom pokrivene . Meni ne smetaju a nisam bas neki vjernik zasto bi onda drugima ? To je do konzervatizma i zatucanosti Balkanaca i to se nece promijeniti nikad !

[color="#ff00ff"]Sto je jadno i zalosno ? One takvim svojim postupkom nastoje da sebi olaksaju ulazak u raj , odmicuci se od pogleda punih grijeha i ako je to njihov izbor neka to rade , meni ne smetaju niti su kome ucinile zla bar koliko ja znam . Sloboda svima !
[/quote]Izvini, al te zene sto nose burke, jesu li u njih oci slobodne?Ako jesu , sto mislim da jesu, kako to da ih burka sacuva od grijesni pogleda?
[/color]

Moji su "francuzi" trenutno u BiH, pa smo malo razgovarali o toj zabrani burki u Francuskoj. Po

[quote name='apolo' timestamp='1303245034' post='425232']
Izvini, al te zene sto nose burke, jesu li u njih oci slobodne?Ako jesu , sto mislim da jesu, kako to da ih burka sacuva od grijesni pogleda?
[/color]
[/quote]

Pa da ne mrse one druge svojim atributima i tijelom , na to sam mislio . Sjecam se kroz maglu nekakve price da je neki veoma vazan lik u Islamu ( ne mogu da se sjetim ko je tacno ) vidio samo stopalo od zene i nije mogao spavati ne znam koliko zbog 'uzbudjenja' ako znas na sta mislim .

[quote name='Ciklama' timestamp='1303248046' post='425239']
Moji su "francuzi" trenutno u BiH, pa smo malo razgovarali o toj zabrani burki u Francuskoj. Po

[quote name='scooby-doo' timestamp='1303313295' post='425343']
[color="#FF0000"]STROGO se dr
  • Upvote 1

[quote name='TequilA' timestamp='1303237545' post='425222']
Ma daj veze ti nemas, mani se lupanja u prazno bez ikakvih argumenata i dokaza
[/quote]
Ma glavno da si ti najpametniji.
Mislila sam da je forum mjesto,gdje mo
  • Upvote 1

[quote name='Mrs.Black' timestamp='1303457417' post='425479']
Ma glavno da si ti najpametniji.
Mislila sam da je forum mjesto,gdje mo