Jump to content
Amel Meca Družanović

Francuska zabranila burke

Recommended Posts

Licno nemam nista protiv burke , samo sloboda izbora . S tim grijese Francuzi i to je jedan diskriminatoran zakon ...
  • Upvote 3

u 21st. ja sam protiv burki. pogotovo jer se radi o Francuskoj koja je multikulturalna drzava.

Islam pretendira umjerenost, stoga prvo bi se trebalo nositi normalni hidzab pa tek onda u takvim serijatskim drzavama sistematski napraviti mogucnost cjelokupnog pokrivanja osobe.
Pokaziva se ruzna i zatvorena slika islama, to nije farz tako da...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='scooby-doo' timestamp='1302547362' post='424535']
u 21st. ja sam protiv burki. pogotovo jer se radi o Francuskoj koja je multikulturalna drzava.

Islam pretendira umjerenost, stoga prvo bi se trebalo nositi normalni hidzab pa tek onda u takvim serijatskim drzavama sistematski napraviti mogucnost cjelokupnog pokrivanja osobe.
Pokaziva se ruzna i zatvorena slika islama, to nije farz tako da...
[/quote]
Ovo sve stoji ali opet nije u redu da se u jednoj demokratskoj drzavi moze zabraniti ovako nesto. Volio bih znati kako oni to argumentiraju :o
  • Upvote 1

Meni je interesantno dive se svojoj demokratijom i svacim necim,a stvaljaju zabranu na burke...nigdje veze....Mozda sutra zabrane nosnju sesira ili naocala...:pleasantry:

Njima nije jasno, da sto vise galame i udaraju zabranu, to se vise hoce....:) Nadam se da im je jasno sta sad slijedi....:download:

[quote name='Amren' timestamp='1302553759' post='424554']
Nadam se da im je jasno sta sad slijedi....:download:
[/quote]
sta bi trebalo slijediti??? odmazda muslimana sigurno ne jer to Islam nenalaze. Jedino dzihad protiv cijele francuske populacije ali je nemoguca misija :)

Trebali bi se prikloniti odluci i ignorirati to. biti jaki i ustrajni da postanu manjina i dobiju neke prestavnike na vlasti i tad bi mogli to demokratskim putem rijesiti...

cudniji su americki zakoni
[quote]- U Marylandu

Neki moraju shvatiti da svaka drzava ima svoje zakone pa tako i Americke drzave . Amerika je nesto slicno danasnjem Sengenu , odnosno zemljama EU . SJEDINJENE AMERICKE DRZAVE - npr. Kalifornija vam je drzava , Washington , Indiana itd ... I svi imaju svoje zakone . Malo je to teze shvatiti jer svi govore engleskim jezikom , ali ustvari SAD su sastavljene od 50 - drzava . Samo sto je to naseljen kontinent vecinom od strane Engleza i zato je glavni jezik Engleski u cijeloj drzavi .

I kod njih je bio rat , imaju 50 drzava a kod nas se RS i FBiH ne mogu dogovoriti jos ni o cemu :icon_cheesygrin:

Sretno ninjama bilo , ja sam jednakost i da radi sta god ko hoce bez osudjivanja :drinks:

[quote name='Angel of Death' timestamp='1302596842' post='424581']
Neki moraju shvatiti da svaka drzava ima svoje zakone pa tako i Americke drzave . Amerika je nesto slicno danasnjem Sengenu , odnosno zemljama EU . SJEDINJENE AMERICKE DRZAVE - npr. Kalifornija vam je drzava , Washington , Indiana itd ... I svi imaju svoje zakone . Malo je to teze shvatiti jer svi govore engleskim jezikom , ali ustvari SAD su sastavljene od 50 - drzava . Samo sto je to naseljen kontinent vecinom od strane Engleza i zato je glavni jezik Engleski u cijeloj drzavi .

I kod njih je bio rat , imaju 50 drzava a kod nas se RS i FBiH ne mogu dogovoriti jos ni o cemu :icon_cheesygrin:

Sretno ninjama bilo , ja sam jednakost i da radi sta god ko hoce bez osudjivanja :drinks:
[/quote]

naravno druze da svaka drzava ima svoje zakone pa su ameri napali Irak jer im se ne svidjau zakoni u Iraku :icon_cheesygrin:a imaju vise sirotinje i beskucnika nego sto u iraku ima stanovnika hihih,,mozda bi mi trebali rijec(Demokratija malo drugacije svatati,)evropa ima zakon da se dva muskarca mogu vijencati sto je neprirodno i zagovara tu demokratiju i sve sto je demokraticno a evo ocit primjer da moze u toj svemogucoj demokratiji zaraniti nosenje odjece koja je propisana Muslimankama,nije to samo u vezi burke ima tu jos mnogo zabrana ili drugacije te gledaju ako se zoves Mehmet ili Mustafa ili Abu Dabu hihih,,a pogotovo ako si osunetit ili si napisao svoje religijsko opredjeljenje u neki formular,,ali svi smo mi malo na stranu bio Musliman ili bilo koja druga religija,,,

[quote name='x-men' timestamp='1302617624' post='424600']
naravno druze da svaka drzava ima svoje zakone pa su ameri napali Irak jer im se ne svidjau zakoni u Iraku :icon_cheesygrin:a imaju vise sirotinje i beskucnika nego sto u iraku ima stanovnika hihih,,mozda bi mi trebali rijec(Demokratija malo drugacije svatati,)evropa ima zakon da se dva muskarca mogu vijencati sto je neprirodno i zagovara tu demokratiju i sve sto je demokraticno a evo ocit primjer da moze u toj svemogucoj demokratiji zaraniti nosenje odjece koja je propisana Muslimankama,nije to samo u vezi burke ima tu jos mnogo zabrana ili drugacije te gledaju ako se zoves Mehmet ili Mustafa ili Abu Dabu hihih,,a pogotovo ako si osunetit ili si napisao svoje religijsko opredjeljenje u neki formular,,ali svi smo mi malo na stranu bio Musliman ili bilo koja druga religija,,,
[/quote]
Burka nije propisana, barem ne konkretno, vec je valjda napisano da zene pokrivaju svoja stidna mjesta :S ne znam ni sam... komplikovano puno, nista receno. Ja mislim da je problem shvatanja tih propisa, barem sto se tice muslimana, drugima nije ni bitno.
Glupost je zabraniti burku ili bilo kakvu nosnju, meni je to npr k'o da zabrane nositi koznu jaknu. Ipak je to stil jedne kulture, mrzili je mi ili postovali. Edited by Jiggy Bau

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1302627015' post='424603']
Burka nije propisana, barem ne konkretno, vec je valjda napisano da zene pokrivaju svoja stidna mjesta :S ne znam ni sam... komplikovano puno, nista receno. Ja mislim da je problem shvatanja tih propisa, barem sto se tice muslimana, drugima nije ni bitno.
Glupost je zabraniti burku ili bilo kakvu nosnju, meni je to npr k'o da zabrane nositi koznu jaknu. Ipak je to stil jedne kulture, mrzili je mi ili postovali.
[/quote]

Pa bas tako nesto slicno i dobro si to naveo,mislim da to nije demokratski ako gradjani imaju svi ista prava,,,

de shvatite da njima ne smetaju burke nit sta slicno, njima je bitno da svijet i covjecanstvo stalno bude u tenziji i stalno prisutnoj ksenofobiji, rasizmu i nacionalizmu..
na takav nacin najlakse manipuliraju i dolaze na jeftin nacin do izuzetno skupih resursa , ruse drzavna uredjenja onih drzava na cije trziste ne mogu tako lako pristupiti pricom o "superiornosti trzisne ekonomije ", kapitalistickih ideja jednakosti svih , univerzalnih nacela slobode itd..

na sceni je , i uvjek je bila samo gola borba za resurse..
oni koji gledaju dokumentarce tipa Collapse i slicno, razumjet ce o cemu govorim, oni malo manje informirani ce sve svoditi na etno-religijske razine, a takvih je najvise i najpodlozniji su korporativnim mass-medijima..
  • Upvote 2

samo jedan komentar- dje tu demokratija? ljudi imaju pravo da hodaju svakavi po ulici, goli, u lancima, u kupacem kostimu, pidzami, ali da nose burku... to je rabranjeno... u stvaari, bolje pitanje je- gdje tu logika?
  • Upvote 1

Pa sto bi se neko bunio protiv toga ? Meni je to smijesno , ako neko mozes podnijeti ismijavanja i 'torturu' dok nosi burku za svoju vjeru i inat neka nosi . Ja sam prvi kao malen s ostalom djecom znao dobacivati vidi nindze itd ... Ko hoce nositi bradu isto tako , meni da raste ja bih je nosio , ne zbog vjere vec da izgledam awesome :icon_cheesygrin: Ljudi se uzbudjuju bezveze , meni nikad nijedna ta nije rekla nista ,ali su me zato sto puta komsinice znale poslati u p.m. jer igram nogomet na igralistu pa vi kontajte :pleasantry:

[quote name='Mrs.Black' timestamp='1302762996' post='424738']
Amerika je reagovala na to u Francuskoj...i sad oni podr

[quote name='Mrs.Black' timestamp='1302762996' post='424738']
Amerika je reagovala na to u Francuskoj...i sad oni podr

ja zbog burke umalo ne prenocih u Frankfurtu na aerodromu :icon_cheesygrin: ...Boga mi...ne bih znao reci odakle su bili al`bilo ih je 12-13 u hrpi a medju njima i dvije zene skroz pokrivene i ne daju da im oni carinici vide lice(provjere pasose)...valjda su zahtjevali da to zensko odradi...a zenska ni za kuruz u onim kucicama...u stvari od sviju prisutnih ja sam najvise licio na zensko :icon_cheesygrin: ...i drz,ne daj ,tamo,`vamo, zovnuse jednu zenu sto mase sa onom pistaljkom za metal i jednu policajku i prodjose....tad sam se prvi put u zivotu uvjerio da 12-13 osoba mogu odjednom pricati i da svi sve razumiju :icon_cheesygrin: Edited by viking
  • Upvote 1

MA SVE U JEDNOJ NORMALI,,,JA SE OSOBNO PREPADE PRIJE PAR DANA,,,POJAVI SE OSOBA U TOM "SKAFANDERU",IZA ĆOSKA ISKOČI PRED MENE,,,BUDE MI MALO NEZGODNO ,,A TEK NJOJ.......AJD MARAMA AL ONO TIPA #NINĐE#,MA PREVISE JE TO,,,,,

http://www.radiosarajevo.ba/novost/50515

[quote name='TequilA' timestamp='1302894392' post='424880']
http://www.radiosarajevo.ba/novost/50515
[/quote]
ovo je druze beton clanak :)

odavno sam vec znao da su usadili taj strah preko medija, ali da su jos i ovako neuki :P

[quote name='scooby-doo' timestamp='1302900677' post='424887']
ovo je druze beton clanak :)

odavno sam vec znao da su usadili taj strah preko medija, ali da su jos i ovako neuki :P
[/quote]

Procitaj do kraja sta pise :icon_cheesygrin: Nije to bilo zapravo , vec su ljudi napisali ( Amerikanci ) da pokazu da je ISLAM = TERORIZAM zabluda .

[size="4"][b]Ovaj članak je SATIRIČKOG karaktera, a njegov cilj je da upozori na neznanje i predrasude koje u američkoj javnosti vladaju prema Islamu. Objavljen je u poznatom internet magazinu Huffington post[/b][/size]

Svaka cast na ovome , treba se rijesiti ovih glupih predrasuda kod velikih debila . Licno ja cesto imam ovakve situacije kada prelazim granicu , vide Muhamed u pasosu i pregledaju mi stvari gotovo uvijek . Nervira me to , najrađe bih onda da i imam kakvu bombu pa da ih raznesem jednom jer su stvarno zatucani , ili to zele biti . Takvo je opce misljenje o svakome ko ima ikakve veze s Islamom , a to su sve nabili mediji .
  • Upvote 1

Buraz cak sam klikno i englesku verziju i prelistao stranicu, nebrini ti.

Mozda si to vec ti bio, ali nekom sam ovdje rekao da bilo koja recenica koja zavrsava nekim smajlijom, nije recenica ozbiljnog karaktera i ovdje se nemogu na miru na crni humor nasaliti a da me ko nedoceka :D ----> znaci salio se i ovo, by cool Angel :P

[quote name='Amren' timestamp='1302553759' post='424554']
Meni je interesantno dive se svojoj demokratijom i svacim necim,a stvaljaju zabranu na burke...nigdje veze....Mozda sutra zabrane nosnju sesira ili naocala...:pleasantry:

Njima nije jasno, da sto vise galame i udaraju zabranu, to se vise hoce....:) Nadam se da im je jasno sta sad slijedi....:download:
[/quote]

cuj da ti kazem u danasje vrijeme terorizma i tako tih losih i strasni stvari.. razumim.. neka su ih zabranili.. nek se lice vidi.. nek se zna ko je ispod sta je ispod.. ( imam snahu koja nosi burku, obukla sam je i sama da vidim sta je to tacno.. nevjerujem da je ono bozija volja, cisto nevjerujem.. ja bi se psihicki razbolila kad bi ono morlaa nositi))
sa zabranom mahrame bi vec imala probleme svoje, cak sta vise i borila bi se da nezabrane to..
BIla sma ovdje na jednom tako okupljanju gdje su se iz opstine pripremali da zabrane ovdje mahtrame u skoli.. pa sam imala diskusiju sa ovim ovdje nacelnikom..
bijo je pedalj visok sa sesirom kad samo diskusiju zavrsili......

pitala sam se samo gdje su nasi ljudi i zene na tom skupu bili.. nigdje nikog.. a sve veliki muslimani i sve krajisnici ovdje oko mene...

malo mimo teme al od srca... Edited by EcI PeCi PeC