Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Kupati ili ne kupati?

Recommended Posts

Temu sam mislila drugacije postaviti ali sam naletila na ovaj clanak,sto me bas hm.. ok iznenadilo.

Prvo sam se sjetila onih slika s tv gdje su te bebe bas ruzne (a kazu da je to i do prehrane) i da ce takve ostati nek 2 sed... :unsure:

Ok to na tv-u izgleda...a opet je to drugacije kad je tvoje..manje gadno hehe

Nego sta vi mislite?

Neki dan sam gledala ovaj video

[media]http://www.youtube.com/watch?v=3mNOrH0qhLE&feature=player_embedded[/media]

i pitam se kako smo prezivjeli stvarno plus ne racunajuci igre s gelerima, raznim cahurama i ostalim...

Tekst:

Pedijatri savetuju: Bebe kupati tek svaki četvrti dan
Izvor: Blic

* Pedijatri savetuju: Bebe kupati tek svaki četvrti dan

U porodili

slusati sebe i svoj trbuh...

kod prvog djezteta se zene smaraju jos sa nekim tim budalastinama.. od drugog to ide sve samo... Edited by EcI PeCi PeC

Mnogo je promena u preporukama o nezi dece i to nas zbunjuje.
Kad su moja deca bila bebe (pre vi

Ne znam koliko je ispravno, ali instiktivno puno toga radim. Čitala sam, slušala sam i danas isto, ali nekako odvažem sama šta prihvatiti šta ne. Mislim da je majčinski instikt uvijek ispravan.

Ja sam svoju djecu dok su skroz mali kupala svaki drugi dan, ne mislim pod kupanje sad da ga bas previse trljam, ipak to su bebice i ciste su, vec normalno kupanje, sad kako je Mehmed veci kad je ledeno onda svaki treci dan otprilike a po ljeti ga istusiram svaki dan ali to je kratko tusiranje, malo osvjeziti dijete ne fali nista.Ne pretjerujem niscim,bitno mi je da su cisti, da im je odjeca cista, ne volim vidjeti uflekanu i isprljanu odjecu na djeci, dok povrati ili izbaci hranu, bilo to malo ili ne, ja ih odmah presvlacim jer ne volim da smrdi sta na njima :D

Ovdje u bolnici samo obrisu dijete kad se rodi, ne kupaju ih, stave ih na mamu i tako spavaju par sati, treci dan pokazu kako se kupa beba, ako se vec zna ipak ga okupaju ali to je sasvim kratko kupanje, mislim da nije potrebno previse sampona koristiti nego sasvim normalno, posebno u pocetku sasvim malo staviti ;) I ovdje doktori kazu da nije potrebno odmah kupanje bebe cim se rodi zbog koze :)

Usput uvijek su prije govorili kako je za dijete najbolje da spava na stomaku pa su se u Bosni cudili zasto moje dijete ne spava na tako, u bolnici su mi rekli da je najbolje da dijete spava na strani ili na ledjima pa su tako moji i spavali, sad je Mehmed vec veci pa spava kako on zeli, pocnu mi zene pricati kako ce im ostati ravna glava ako spavaju na ledjima ali nije tako, lijepe su im glave, nisu ravne nazad jer glavu stave na stranu kad su na ledjima.Nail sad spava na ledjima jer je debeo i ne moze na strani da spava :D .. dok ga stavim vrati se na ledja jer ne moze lijepo noge staviti kad su debele :D

Mislim da je najbolje da svaka mama radi onako kako ona smatra da je za njeno dijete najbolje, svaka mama zna najbolje oko svog djeteta, naravno treba citati, poslusati i savjete i sve to, vidjeti sta je za dijete najbolje i tako raditi.

Ja sam u prvoj trudnoci svaki dan samo citala o bebicama, razna misljenja i iskustva, prvo jer me zanimalo a drugo jer sam sama sa bebama uvijek pa tako kad nesto zatreba da znam :D -- da ne moram za svaku sitnicu nekog zvati ili letjeti na net da trazim ;)
  • Upvote 3

ma mora se okupati dijete ili saprati lijepo vodom,ljepse spava,....

[quote name='x-men' timestamp='1310991605' post='433856']
ma mora se okupati dijete ili saprati lijepo vodom,ljepse spava,....
[/quote]

Kaže novopečeni tata/babo ... :D

I ja sam za to svakodnevno kupanje, tako sam radila sa oboje djece, ništa posebno u razblažnoj kamilici ih kupala, sa nekim beby kupkama i super. Prije kupanja su išle vježbice za bebe, malo se s njima izigramo, i poslije kupanja ide papanje i nekoliko sati odmora dok bebica blaženo spava. :D

[quote name='Ciklama' timestamp='1310993608' post='433865']
Kaže novopečeni tata/babo ... :D

I ja sam za to svakodnevno kupanje, tako sam radila sa oboje djece, ništa posebno u razblažnoj kamilici ih kupala, sa nekim beby kupkama i super. Prije kupanja su išle vježbice za bebe, malo se s njima izigramo, i poslije kupanja ide papanje i nekoliko sati odmora dok bebica blaženo spava. :D

[/quote]

Novi al vec sa nekim iskustvom ranije o djeci hihih,ja bolje spavam kad se istusirama djete pogotovo i kao sto kazes ,par sati odmora nakon kupanja i papanja za roditelje dobro i za djete dobro..