Jump to content

Recommended Posts

Kod nas nema rucka bez salate... Imam iz doma gdje radim kupujem francuski sos. Od kuce recept.. mmmmm ogladni sad...

Kod nas nema rucka bez salate... Imam iz doma gdje radim kupujem francuski sos. Od kuce recept.. mmmmm ogladni sad...

<{POST_SNAPBACK}>

ajii jes franzuska salata dorba :D josh ovdjekod nas u Blumen-u :D
I ja je volim a ona italijanska istonijelosha :D

Ja volim francusku salatu,pa zelenu salatu s perama od maldog luka s puno sirca,a volim i salatu od kiselog kupusa... mljac mljac :eat: :eat:

zelenu, kiselu, paradajz, kupus, krastavac, luk, karfiol, rusku, francusku, sa krompirom, majonezom i jajima, ma samo da je salata :D

[font="Comic Sans MS"]Salata od graha:

koliku porciju zelite toliko stavite graha vecina pravi tu salatu od onog graha iz konzerve :D znaci grah u zdijelu malo crvenog luka ko voli i na kraju pouljiti sa bucnim oljem mislim da je masiracino ulje neznam kako se veli u bih posircetimo jabucnim sircetom i to je to...bude fino ali bolje meni bez lluka ;) [/font]

Arapi jedu mnogo salate, imala sam priliku biti pozvana na rucak, domisljato i lijepo ukrase to, uzmu listove zelene salate i stave ih na dno veliko ovalnog tanjira, kao tepih prostru salatom i onda po tom iskrizaju svakakvog povrca, paradajz, paprike, krastavce, kukuruz, jos zelene salatae, rotkvice.. naravno zacini i posluze, ali je premocno izgledalo, a i ukusno je ;)

Jedan moj savjet :D Ponekad nam se omakne kad solimo salatu pa ode pola kasike soli na jednu krisku paradajza, najcesce muka insanu oprati to pa ostavi i poslije mu krivo sto je preslano.. Da bi to sprijecili, uzmete jednu malu zdjelicu, u nu uspete sve zacine koje namjeravate stavit u salatu, ulje, sirce, limun, sol.. izmijesate i pospete po salati i vrhnje po zelji.. Prakticno :)

Ja uzasno puno volim svjeze krastavce sa sircetom, same ili sa zelenom salatom :D

[quote name='la_bella_mafia' post='39081' date='Apr 27 2005, 20:29'][b]Evo malo "salata" tema mislim da je i ovo dobro malo da se o salati poprica [img]http://forum.cazin.org/style_emoticons/default/laugh.gif[/img]
Evo od mene:
Francuska salata
- 1/2 kg krompira, gotova majoneza
- 1/2 kg mrkvice, kisela pavlaka
- 1/2 graska (zrna), so, biber
- 5 kiselih krastavaca

Krompir se opere i kuha. Kad je kuhan, oguli se i izreze na kockice. Mrkvica se ocisti i skuha, a onda takoder izreze na kockice kao i kiseli krastavci. Grasak se mekano skuha. Sve se to izmjesa sa majonezom, kiselom pavlakom, soli i biberi. grasak se moze uzeti iz konzerve.
[/b]-------------------------------------------------------------------------------------------
Urnebes salata
- Travnicki, sjenicki ili jeta sir.

Sir se zgnjeci sa malo mlijeka, ulja, soli i istucanog bijelog luka. Dobivenu smjesu razdvojiti na dva dijela. u jedan dio staviti aleve paprike, a drugi ostaviti bijel. Masu staviti na tanjir i oblikovati kao tortu. Na sredinu staviti okrugli predmet (casu) i na bijelu masu staviti rendanu mrkvu okolo case, a unutra (u sredinu) listove persuna, a na zutu masu u sredini rendanu mrkvu a okolo case persuna.[/quote]

francusku salatu moj babo najbolje zna napravit :D :P

Guest
ev jedna GRAH SALATA

Sastojci :
skuhani, prethodno namoceni grah (ili grah iz konzerve, sto smanjuje vrijeme
pripreme na 1 sat)
1 glavica luka
sol
papar
bucino ulje

Kako pripremiti :
Pomijesajte sve navedene sastojke i ostavite stajati najmanje 1 sat.