Jump to content

Recommended Posts

ako neće biti update za njega zasto se prodaje ? i gdje sada ona prednost androida nad iOS zbog toga sto je napravljen da radi na svim telefonima ?! jel se u tom ogleda ta prednost da kupujes nov telefon a dvije godine stvar softwer na njemu ...

men je dovoljan moj iphone 5 ... bar dok ne izadje slijedeca verzija iphonea ...

Pa to pitaj samsung a ne google. Jer google svoj nexus redovno updatuje kao sto to npr cini iPhone..

ne ja ne pitam samsung ni nikoga ja pitam android ... jer ako je tako po čemu se android razlikuje od iOS koji je "zatvoreni softwer" ?

Nemres bre tako :) kazem ti lijepo da nije google kriv nego samsung! Ja na svoje nedam xD

A neprirodno je to sa andoridom, kao sad da na lenovo mozes instalirati npr ubuntu 12.10, a na hp ne mozes jer nisu platili bla bla, pa moze samo 11.04. iako je hp noviji.

Nije android ni zehre otvoren... da jes, bio bi besplatan, ne bi ni jedna firma morala placati nikome nista, imali bi svi na raspolaganju zadjnu verziju koju bi android rado gur'o da je imaju bas svi android uredjaji. Ne kontam ja tu "otvorenost" bas nikako. Za mene andorid nije ni skunde free ni open bas kao sto nije ni iOS. Ustvari iOS jes' free na uredjajima koji gone na iOS-u... Ja ni ne mogu platiti da imam najnoviji andorid na relativno novom i jakom telefonu. Prekomplikovano i kanta od sistema i smijurija te "otvorenosti" andorida.

• Upvote 1

A neprirodno je to sa andoridom, kao sad da na lenovo mozes instalirati npr ubuntu 12.10, a na hp ne mozes jer nisu platili bla bla, pa moze samo 11.04. iako je hp noviji.

Nije android ni zehre otvoren... da jes, bio bi besplatan, ne bi ni jedna firma morala placati nikome nista, imali bi svi na raspolaganju zadjnu verziju koju bi android rado gur'o da je imaju bas svi android uredjaji. Ne kontam ja tu "otvorenost" bas nikako. Za mene andorid nije ni skunde free ni open bas kao sto nije ni iOS. Ustvari iOS jes' free na uredjajima koji gone na iOS-u... Ja ni ne mogu platiti da imam najnoviji andorid na relativno novom i jakom telefonu. Prekomplikovano i kanta od sistema i smijurija te "otvorenosti" andorida.

to je ono sto ja cijelo vrijeme zelim reci ... nesto kao free i otvoreno ... a ono vamo sasvim nesto drugo ... 

Pa naravno da je opensource jer kad god pozelis mozes skinuti stock verziju tj source code pa ti radi sa androidom sta god pozelis!!!

Treba biti realan. Android ni po čemu nije besplatan tako kako se prica. IOsove aplikacije su daleko bolje uradjene, hardver prati software i obrnuto ma koliko star bio (hardver). Smiješno je da se na Galaxy S3 mora stavljati custom da bi radio kako treba. Da napomenem da S3 posjeduje quadcore procesor itd, itd. Osjećamo se slobodno na Androidu? Naravno! Ta sloboda doseže do tog da prckamo po telefonu da bi radio normalno. IOS može biti dosadan jer mu nemaš sta doradjivati jer sve radi glatko. Jedino Nexus 7 kad sam kupio vidio sam da je jedino to sto valja od Androida (mislim na pure Google uredjaje). Sto se tiče zaključanih telefona. Uzmimo primjer IPHONE, telefon dok god ne otplatis bilo to na godinu ili dvije biće zaključan na mrežu - kad otplatis telefon ce biti simfree. Ne znam sta nekom ima to biti čudno? U biti sve dok ne daš zadnju ratu za telefon ili dok ne platis zadnji račun za telefon nije u potpunosti tvoj jer sve do tad djelom je vezan za mrežu. Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD