Jump to content
Clark Gable

Amerika kriva zbog potresa u Japanu

Recommended Posts

[color="#000000"]Jeste li čitali za ove "teorije zavere" o potresu ? Navodno su Ameri o

slicnu ovoj teoriju zavjere sam ja nedavno stavljala isto ovdje na forumu... svasta je moguce, samo pitanje je dobro postavljeno- ko je toliki kreten koji je kriv za desetine hiljada izgubljenih zivota?

[quote name='Daisy' timestamp='1300455789' post='422510']slicnu ovoj teoriju zavjere sam ja nedavno stavljala isto ovdje na forumu... svasta je moguce, samo pitanje je dobro postavljeno- ko je toliki kreten koji je kriv za desetine hiljada izgubljenih zivota?[/quote]

Na

Ljudi danas ne mogu guzicu obrisati a da kod toalet papira ne bude zavjere .

Posto sam i pisao clanke o tome pa da koju dodam :)
Haarp je osmisljen kako teoreticari zavjera tvrde za unistenje Irana i slicni drzava i da sad rade pokuse, pa onda nestaju price o tome ali se pojavljivaju dokazi cudnim pojavama na nebu i munjama itd itd.

Pa su teoreticari osli i korak dalje tako da imaju i nekoliko slika nekvi tanjira kako lete uokolo prije cunamija. Pa su i sami sebe teoreticari zavjera zavjerili i rekli da su ti tanjiri djelo NASE i da se samo poigrava narodima i strasi ih jer je budimo realni NASA u mogucnosti stvarati svakve oblike letjelica (posto vec danas avioni uzlecu na mjestu idu nekoliko maha itd itd).

Citiram:

Prije potresa u japanskoj Niigati stručnjaci su uočili čudna svijetla na nebu, te ustvrdili da dolaze iz ionosfere, na koju HAARP i deklarirano

[quote name='scooby-doo' timestamp='1300490467' post='422573']
Posto sam i pisao clanke o tome pa da koju dodam :)
Haarp je osmisljen kako teoreticari zavjera tvrde za unistenje Irana i slicni drzava i da sad rade pokuse, pa onda nestaju price o tome ali se pojavljivaju dokazi cudnim pojavama na nebu i munjama itd itd.

Pa su teoreticari osli i korak dalje tako da imaju i nekoliko slika nekvi tanjira kako lete uokolo prije cunamija. Pa su i sami sebe teoreticari zavjera zavjerili i rekli da su ti tanjiri djelo NASE i da se samo poigrava narodima i strasi ih jer je budimo realni NASA u mogucnosti stvarati svakve oblike letjelica (posto vec danas avioni uzlecu na mjestu idu nekoliko maha itd itd).

Citiram:

Prije potresa u japanskoj Niigati stručnjaci su uočili čudna svijetla na nebu, te ustvrdili da dolaze iz ionosfere, na koju HAARP i deklarirano

nemojte zajebavati ovo je teroristicki napad Muslimana oni su krivi za ovo :icon_cheesygrin:

[quote name='x-men' timestamp='1300545727' post='422627']
nemojte zajebavati ovo je teroristicki napad Muslimana oni su krivi za ovo :icon_cheesygrin:
[/quote]
Ako bog da :P

@Jiggy kazem teoreticari zavjera tvrde, jel razumijes sta to znaci. tvrde znaci nije vjerodostojno!!!
Recite jednom misljenje o tim teoreticarima i nemojte bezveze nabijati postove ako nema neki relevantnih informacija...

forumski savjet, nemojte ga shvatati osobno okey

[quote name='scooby-doo' timestamp='1300590864' post='422677']
@Jiggy kazem teoreticari zavjera tvrde, jel razumijes sta to znaci. tvrde znaci nije vjerodostojno!!!
Recite jednom misljenje o tim teoreticarima i nemojte bezveze nabijati postove ako nema neki relevantnih informacija...

forumski savjet, nemojte ga shvatati osobno okey
[/quote]
Pa mislim o njima isto ko i o tebi i ti si teoreticar zavjere ili barem im vjerujes sve.
Ne mislim nista dobro, gnusam se takvih ljudi. Edited by Jiggy Bau

Sve je moguce, nauka je otisla daleko, a njeni najpikantniji rezultati su dobro zamaskirani od ociju javnosti.
Ja necu tvrditi da se radi o bilo kakvoj teoriji zavjere, ali mocnici koji mogu "narediti" kojekakve eksperimente sa sumnjivim ishodom imaju u primislima da je ljudska populacija premasila optimalan broj pa smanjenje iste i ne predstavlja stetu. Ovo je razmisljanje sa globalnog nivoa.
Teslini eksperimenti imaju fascinantan ishod. Tako neki od najvecih naucnih imena danasnjice imaju teoriju (naucnu) po kojoj je eksplozija u Tunguski u stvari bilo praznjenje ogromnih kolicina energije ove planete, a ne udar meteora kako se u pocetku mislilo i da je uzrok Teslin eksperiment. Takodje je poznato da je Tesla svojim eksperimentima uspio zatresti nekoliko blokova u NY, pa je vrlo lako moguce da se slicne stvari i danas desavaju, u nesto vecem obimu.
Tacno je da Japan lezi na spoju tektonskih ploca, ali to je samo razlog da se najprije potres ovolikih razmjera desi bas tu. Jeli uzrok tog potresa sama priroda ili ljudski uticaj nikad necemo saznati vec samo nagadjati.
  • Downvote 1

ja sam pobornik teorija zavjere, koje po meni vise nisu nikakve teorije, vec cinjenice koje malo ko vise moze pobiti..
dobro ovo oko potresa mi izgleda malo predimenzionirano, ali teorije o rusenju WTC, pokusaju da se stvori vlada na svjetskom nivou; manipuliranju ljudskim zdravljem , i sl mi djeluju daleko od teorija i vrlo blizu su onoga sto se desava u praksi..

ne znam koliko ste upoznati sa Bilderberg grupom i njihovim aktivnostima kad je u pitanju sve ono sto se trenutno desava oko nas, a sto nam mediji ( korporativni koji su u vlasnistvu te grupe ) serviraju kao nesto sto se desava samo od sebe, prirodno recimo..

vise nista nije prirodno, i ne desava se samo po sebi kada je rijec o geopolitickoj situaciji u svijetu..

Mislim ovu temu je otvorio i admin ovog foruma tako da bi se njemu morali obratiti zasto je ovo otvorio. I neupirati prstima u clanove koji samo donose/iznose informacije ili cinjenice...

Slazem se i ja da je manja vjerovatnoca za djelovanje HAARP-a jer Japan lezi na tim pokretnim tektonskim plocama. Ali Aljaska i ostali HAARP-ovi eksperimensti nisu vise tajna i to je vec odavno prisutno.
takodjer se slazem da je WTC veci primjer djelovanja maskiranja i bacanja magle svijetu. Ali to nije za ovu temu nego neke druge...

Ovdje postoji par clanova kojima ide lakse 20 cm u ...... nego 1 cm u glavu :D koji su toliko ograniceni i neshvataju stvari relativno. Ili su pak neuki i nezele otvoriti sebi nove vidike. Ovaj forum kraj svih ostalih poteskoca, dodatno sa njima gubi svoj kredibilitet :) toliko od mene...

ovaj podforum ima jasan naziv, ne razumijem u cemu je problem :)

HAARP iliti High Frequency Active Auroral Research Program (Program Aktivnog Auroralnog Istra

@Clark jel ti ovo pises zbog toga da se vise pise ili stvarno si uvjeren da je HAARP uradio neka zlodjela???

Proucavajuci tvoje misljenje na ovom forumu rekao bi da hos povecati posjecenost :)
Hajd budi čovik i rici ki sinji sokol jel ti mislis da je ovo istina??? :D

ne znam iskreno, u jednu ruku vjerujem da ameri rade s ovim a u drugu da nebi smjeli to japanu uraditi al de..

vidjecemo sta japanci kazu.. :)

[quote name='Clark Gable' timestamp='1300967664' post='423080']
ne znam iskreno, u jednu ruku vjerujem da ameri rade s ovim a u drugu da nebi smjeli to japanu uraditi al de..

vidjecemo sta japanci kazu.. :)
[/quote]
Pa takvog slicnog stajalista sam i ja, bas sam vec napominjao Aljasku i ostale sitnice, i bas me interesu kako su to smijeli japancima uraditi???
Plus ta okolnost da Japan lezi na tektonskim plocama, ali ostale sitnice su za mene istina...

Eto super kad ima jos skolovani ljudi koji se malo bolje umiju i progledaju :D

ja mislim da planetom upravlja tkzv elita i da stvarno bizarno zvuci, ali imaju plan da izvrse reduciranje broja stanovnika na cca 1 milijardu kako kaze jedna od teorija..

pitanje : jeste li culi za chemtrailse ?
da ne otvaramo posebnu temu oko ovoga, sve je u kontekstu zavjera

[quote name='snake' timestamp='1300976969' post='423117']
ja mislim da planetom upravlja tkzv elita i da stvarno bizarno zvuci, ali imaju plan da izvrse reduciranje broja stanovnika na cca 1 milijardu kako kaze jedna od teorija..

pitanje : jeste li culi za chemtrailse ?
da ne otvaramo posebnu temu oko ovoga, sve je u kontekstu zavjera
[/quote]

neki dan sam otvorio temu bas oko te tematike, chemtrails..
jezivo stari moj :)

juce sam malo citao o onome sto si postavio.. bilderberg, ma samo su pare u pitanju...

heheh decki sad je kasno, mislim drago mi je imam sugradjanja u budjenu. Ja sam jos prije dvije godine poceo lagano ulaziti i svakim danom sve mi je jasnije, nazalost i to da nista nemogu pomoci osim ovog da kazem bliznjim svojima...

Evo [url="http://www.fx-files.com/x-files/neobjanjivo/193-ispuh-mlaznih-aviona.html"]link[/url] i ovaj [url="http://www.cro-chemtrails.info/"]link[/url] pa procitajte opsirno. Hrvati su to dosta ozbiljno shvatili. Ide na javne emitere, ljudi se bude.
A nasi bosancerosi stas no coment :)

[quote name='Clark Gable' timestamp='1300977592' post='423118']
neki dan sam otvorio temu bas oko te tematike, chemtrails..
jezivo stari moj :)

juce sam malo citao o onome sto si postavio.. [b]bilderberg, ma samo su pare u pitanju[/b]...
[/quote]

[quote name='scooby-doo' timestamp='1300978273' post='423119']
heheh decki sad je kasno, mislim drago mi je imam sugradjanja u budjenu. Ja sam jos prije dvije godine poceo lagano ulaziti i svakim danom sve mi je jasnije, nazalost i to da nista nemogu pomoci osim ovog da kazem bliznjim svojima...

Evo [url="http://www.fx-files.com/x-files/neobjanjivo/193-ispuh-mlaznih-aviona.html"]link[/url] i ovaj [url="http://www.cro-chemtrails.info/"]link[/url] pa procitajte opsirno. Hrvati su to dosta ozbiljno shvatili. Ide na javne emitere, ljudi se bude.
A nasi bosancerosi stas no coment :)
[/quote]

mislim da im pare nisu jedini interes jer kad pogledas "osoblje" okupljeno u toj grupaciji jasno je da valuta nije jedini motivator njihovog djelovanja jer sve je vec njihovo, od mas -medija pa do ne znam vise ni ja cega vec..
oni se igraju sa planetom vec odavno, ili su stvarni vladari svega ili su jos samo jedan "cover" stvarnim vladarima, necemo nikad saznati..

u vezi chemtrailsa,
nedavo je Kresimir Misak gostovao u Hrvatska danas, i spomenuo je podatak da je nedavno u saboru postavljeno pitanje sta je to i kakve su to resetkaste tvorevine iznad hrvatskih gradova i ko ih to "zaprasuje", ko ima pravo leta i ako ima ko je takvu dozvolu izdao, naravno odgovor nije nikad dobijen..

u europskom parlamentu je takodje postavljeno pitanje, ali niko nije nasao za shodno da na tako nesto odgovori niti ce odgovoriti..

kako Kreso kaze, neko svjesno zeli stanovnistvo planete uciniti bolesnim, bilo putem vakcinacije, vjestackih virusa, hrane ( pogledajte samo sta sve jedemo i ove afere oko razno raznih otvora i kancerogenih stvari u hrani , razno raznih spekulacija ) ili zaprasivanja ..
stvarno jezivo i bizarno , gotovo nevjerovatno zvuci, a upravo to je ono sto sve teroeticare zavjere diskreditira kao u pravilu nenormalne osobe od strane onih koji se jos nisu probudili niti ce se ikada probuditi iz ovog Matrixa..

ima dosta interesantnih teorija po kojima, ako su samo 1% tacne, mi smo obicna stoka, bukvalno receno,kojima su stvari postavljene tako da svoju energiju usmjeravamo na nebitne stvari,krvenje oko toga kako se zovemo, kojem se Bogu molimo, dok je stvarnost nesto sasvim drugo..

Svi teoreticari teorija zavjere imaju nekoliko slicnosti:

1. Svoje teorije baziraju na vlastiti spekulativnim misljenjima u potpunosti ignorirajuci sve oblike dokaza i cinjenica koje idu protiv njih.
2. Imaju dozu mrznje i prezira prema nekom aspektu ili osobi koja je predmet njihove teorije (tipa Židovi i 911, Bush i 911, americka vlada i 911, evo i ovaj primjer HAARP za zemljotrese i slicno, bogati ljudi koji zele da zavladaju svijetom i sl.)
3. Svoja viđenja iznose putem internet kanala (youtube, "clanci" na portalima koji dozvoljavaju da svatko objavi svoje "djelo".), te oplemenjuju takve nastupe sa rijecima kao sto je "sokantno, ovaj video ce vas ostaviti bez daha, pripremi se ameriko, saznajte sve ono sto kriju od vas, na ovo niste bili spremni" itd.
4. Uspješniji teoretičari zavjere koji su najcesce visoko obrazovani najbolje prikazuju cilj svoga djelovanja a to je ustvari zarada novca. Prodaja knjiga + donacije na njihovim stranicama (a vidjecete da svaka ima mjesto za donaciju) je po mom misljenju upravo cilj "vodecih" teoreticara zavjere.
5. Svi teoreticari nikad ne postavljaju hipoteze ili kriticka pitanja u vezi aspekta kojeg "istrazuju". Znaci npr, nikad necete naci da teoreticar zavjere ostavlja prostora da "nesto bude drugacije od onog sto on smatra" kao sto rade pravi naucnici kada nastoje dokazati neki fenomen. Teoreticari zavjere su ustremljeni da dokazu ono sto zele, a kada im ne uspije to jednostavno upakuju i socan paket vlastitih spekulativnih misljenja.

Najzalosnije od svega toga, jeste sto su takvi ljudi nazalost se uhvatili Srebrenice i njezinog negiranja. Tako npr, gospodin Jared Israel (koji je opcenito okarakteriziran kao nacionalista i osoba koja mrzi muslimane) zajedno sa srpskim nacionalisima, godinama zaradjuje novac prodavajuci knjige koje negiraju, umanjuju, opravdavaju ili upotpunosti negiraju srpsku umjesanost u Srebrenicki genocid. Naravno da je gospodin za svoja "istrazivanja" iskoristio mitove i propagandu koju je plasirala srpska televizija u ratu i radikalna seseljeva stranka. Zbog toga je internet, vrlo zajebano mjesto za nekoga ko je zeljan nekog oblika znanja i informacija, posebno kada neobjektivno ulazi u temu, te vrlo lako moze biti zavucen u ovakav vrtlog lazi i promotivisanja jednog oblika nacionalizma i mrznje.
  • Upvote 4

okej, poslusajte malo ovog tipa..
ne moze se reci da nema nikakvog naucnog pristupa u njegovoj "teoriji"
http://www.youtube.com/watch?v=txadhWB29WU

sta mislite o davidu ickeu?

[url="http://www.davidicke.com/"]david icke[/url]

[url="http://www.youtube.com/results?search_query=na+rubu+znanosti+david+icke&aq=0&oq=na+rubu+znanosti+david"]na rubu znanosti hrt[/url]