Jump to content
PacificHurricane

Istina o ljudskoj rasi???

Recommended Posts

ja kad saberem dva i dva, dobijem to da je covjek vise negativan nego pozitivan...

Muci me to sto u sebi imam osjecaj da kod mene neprebiva zlo a kad se okrenem stoji iza svakog ćo

nemoramo dalko otici da vidimo sta ljudski ili djeciji zivot vrijedi...

covjek je najveci monstrum sto postoji...

cak i na forumu ovdje poneka osoba ima da se covjek zapita majko mila dali je to stvanro oblstni nagon ili zelja u cenntru paznje biti..
  • Upvote 1

ljude cesto porede sa vukovima: pa tako imamo "covjek je covjeku vuk", "vuk dlaku mijenja, ali cud nikad", pa ima jedna teorija o tome da u covjeku zive dva vuka- jedan los, jedan zao, prevladava onaj kojeg covjek vise u toku svog zivota podrzava :) ugl. nigdje nema dobro vuka :D

nego, svi mi zivimo u svojoj kozi, i osjetimo samo onu bol koja je nanesena nama, radost koja se odnosi na nas. cuvamo sebe i mislimo na svoje dobro, samim cesto se mora pogaziti neko drugi, a time i postati vuk na neki nacin... zivot je takav... ljudi su sebicni

[quote name='Daisy' timestamp='1299780041' post='421596']
ljude cesto porede sa vukovima: pa tako imamo "covjek je covjeku vuk", "vuk dlaku mijenja, ali cud nikad", pa ima jedna teorija o tome da u covjeku zive dva vuka- jedan los, jedan zao, prevladava onaj kojeg covjek vise u toku svog zivota podrzava :) ugl. nigdje nema dobro vuka :D

nego, svi mi zivimo u svojoj kozi, i osjetimo samo onu bol koja je nanesena nama, radost koja se odnosi na nas. cuvamo sebe i mislimo na svoje dobro, samim cesto se mora pogaziti neko drugi, a time i postati vuk na neki nacin... zivot je takav... ljudi su sebicni
[/quote]

Svi mi mo

Mi smo ljudi od krvi i mesa...imamo hrpu mana i vrlina....ljudski je grijesiti, ima Neko ko ce oprastati...:)

Mene samo zaboli ljudska zloba nicim izazvana ili samo eventualnom dosadom...:D

Smeta mi ono tipa...ja ne valjam, ne valja niko oko mene....:(

radi se o tome sto komsija svoju kcerku godinama drzi zatvorenu, zlostavlja je. rodi mu par komada djece, radi se sto otac svoje dvoje djece kidnepuje i ubije.. radi se sto svaki dan x cura u skoro djecijim godinama zavrse kao roba koja se dalje preproda, radi se sto o dosta toga skor skorz loseg.. .. previse zivotinja oko nas.. a previse igtnoranata koji se prave da to sve nevide.. Edited by EcI PeCi PeC

Sve lose na ovom svijetu plod je nezrelosti ljudskog bica odnosno civilizacije. Covjek nije "nepopravljiva zvijer" samo mu fali nepohodno iskustvo koje ce se dostici u buducnosti! Ja sam uvjeren da ce najkasnije za nekoliko hiljada godina postojati "raj na zemlji" kad napokon naucimo sve sto moramo znati na nasim greskama kako bi mogli funkcionisati u skladu sa prirodom!

[quote name='Skrgan' timestamp='1299880001' post='421746']
Sve lose na ovom svijetu plod je nezrelosti ljudskog bica odnosno civilizacije. Covjek nije "nepopravljiva zvijer" samo mu fali nepohodno iskustvo koje ce se dostici u buducnosti! Ja sam uvjeren da ce najkasnije za nekoliko hiljada godina postojati "raj na zemlji" kad napokon naucimo sve sto moramo znati na nasim greskama kako bi mogli funkcionisati u skladu sa prirodom!
[/quote]

Da i drustvo malo iztrijebimmo od kuklja :).. Hitlerova zamisao kao cijela nije ni tako losa bila..
  • Upvote 1

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1299903330' post='421759']
Da i drustvo malo iztrijebimmo od kuklja :).. Hitlerova zamisao kao cijela nije ni tako losa bila..
[/quote]
Bila je odlicna :D

[/quote]
Zamisao ti je zanimljiva, samo dali cemo stici prije kakve kataklizme (neki vele i kad sunce izadje na zapadu :)) da se usavrsimo i nase pozude i mane pretvorimo u prednosti???

Velim da treba če

[/quote]

ne vjerujem u teoriju da ce buducnost donijeti raj na zemlji, mozda ako se kao u brave new world pomocu tehnologije uspije uticati na gene pa se stvore ljudi bez mana, ali prirodnim putem nikad...

ljudi ce uvijek biti zli jedni prema drugim sve dok imaju vlastitu korist od toga, i bice zli jedni prema drugima dok ne osjecaju tu zlobu na svojoj kozi.

Raj na zemlji je bio sam prije nastajanja covjecanstva, a u buducnosti nema od toga nista....:D

Daleko smo od savrsenstva, samo roboti mogu biti savreseni....zasto? Nemaju osjecaja, nemaju savjesti....oni su programirani da sluze i budu od koristi...:)

Covjek nikad ne zna stati, uvijek hoce i trazi vise...

[quote name='Amren' timestamp='1300180982' post='422034']
Raj na zemlji je bio sam prije nastajanja covjecanstva, a u buducnosti nema od toga nista....:D

Daleko smo od savrsenstva, samo roboti mogu biti savreseni....zasto? Nemaju osjecaja, nemaju savjesti....oni su programirani da sluze i budu od koristi...:)

Covjek nikad ne zna stati, uvijek hoce i trazi vise...
[/quote]

sta je savrsenstvo ?

al da u buducnosti moze biti bolje siguran sam u to ... al kako doci do toga ...

jednostavan je nacin ...

a nacin je da se kod covjeka razvije svijest da nesto sto ne valja da ne valja ... ne bitno ko to radio ... i izbaciti zatvor a uvesti klinike koje bi se bavile proucavanjem osoba koje cine zlo drugim ljudima ...

za to imam primjer jedne istinite price ... moj prijatelj je bio u izgbjeglistvu u Norveskoj ... i imaju tu plantaze krompira ... i ljudi su svjezih krompira u snaducima postavili uz put koji prolazi pokraj tih plantaza ... pored sanduka postavljen je stolic na kom je bila vaga i kutija u koju se ostavljao novac ... znaci postavita je cijena ... znaci naidjes tu , stanes vagnes koliko zelis krompira i ostavis novac u kutiju ... e bom naisla je nasa bratija pokupila vage, pokupila novac iz kutija i prevrnula sanduke sa krompirima ... e bom uhvatila je njih policija brzo ... i nisu ih poslali u zatvor nego su ih poslali na psihijatrijsko promatranje ... da vide sta je to sto ih tjera da se tako ponasaju ... dosli su kao izbjeglice, ovi im pruzili dom i novcane pomoci da mogu da dobro zive ... i oni se tako ponasaju ... kada se tako uvede u cijelom svijetu bit ce napratke ka boljem ...