Jump to content
Sign in to follow this  
Amren

8. Mart!

Recommended Posts

Drage moje dame evo dolazi nam jos jedan 8 mart!

Da vidimo je li to vama zbilja jedan poseban dan, kad nas jace polovine obraduju ruzom, nekim malim znakom paznje ili je to samo jos jedan dan kad moramo spremiti rucak, oprati, pocistiti, popeglati i slicno ...ustvari jos jedan za biti superzena...:D

Sta za nas ustavri predstvalja 8 mart?

Forumasi, kako vi dozivljavate ovaj datum? Je li to jos jedan datum koji vas tjera na trosak ili pak nesto vise (morala sam biti malo duhovita) halalite...:D

Meni licno je svaki moj dan, kad imam s kim svoju radost, a i tugu podjeliti...:)

Meni samo bude nekako ljepse jer znam da je 8. mart :D ...dobila nesto ili ne nije mi toliko bitno ... dovoljan je mali znak paznje a ne sad razbacivanje na sve strane zbog 8. marta ... ;)
  • Upvote 1

[quote]
8.Mart ne obilježavam na neki poseban način. U godini je 365 dana, i ja svakog dana želim biti poštovana, pažena, mažena ... "Materija" mi apsolutno ništa ne predstavlja da bih se obradovala nekim luksuznim poklonima. Suprug i djeca me iznenade buketom ruža, tek-tako , taman bio i neki petak 13. , a na 8. Mart i nije mi neki fazon [img]http://kladusa.net/ipb/public/style_emoticons/default/srm.gif[/img] ( bar meni ). Djeca me na taj dan znaju raznježiti i razveseliti do suza, jer njima to nešto znači, iskoriste svoju maštu i kreativnost i naprave neki poklon, bilo da je čestitka posebno dekorisana, crtež, "sklepaju" pjesmicu, od gline vaznu itd. Nisam podbornik veselica po kafanama, cupkanja oko stola ili na stolu sa hrpom žena, na taj dan nikako.

8. Mart je dan kojim se obilježava borba žena za njihova prava, bolje uslove života u onim davnim teškim i kriznim vremenima ( kod nas u BiH su i danas takva vremena ). Zašto se na taj dan ne može napraviti neki humanitarni program, kojim bi baš žene pomogle ženama koje trpe nasilje u porodici ( na USK-a postoji samo jedna SOS kuća kao utočište žrtvama nasilja ). Večeras dnvnik USK imao prilog o porastu nasilja u porodici u Velikoj Kladuši [img]http://kladusa.net/ipb/public/style_emoticons/default/ljut1.gif[/img] Odreći se plastičnog i "živog" cvijeća, parfema, porculana, kristala, zlata , staklarije, zadimljenog restorana, večere i pića, muzike uživo, frizure, odjeće i obuće, mobitela samo na taj dan ........ Sigurna sam da bi se za to novca, negdje van grada moglo kupiti zemljište za jednu SOS kuću ( pa u toku godine tražiti načina kako dalje, donacije i sl. .., SOS kućom obezbjedilo bi se i bar jedno-dva radna mjesta za socijalne radike - imamo školovan kadar ) ..... ili poklonima ili novcem obradovati veliki broj žena koje nažalost niti jedan dan u godini ne mogu sebi priuštiti bezbrižnost, odmor , jer svaki dan im je nova krvava borba za opstanak porodice, djece ( ne mislim na one "tete" što kukaju kako nemaju , a noga preko noge, pored njiva oko njih, čekaju kad će im suprug donijeti krompir ili mrkvu sa sajma ili trgovine, ili neko od rodbine nešto pružiti ) . Obići naše penzonerke, koje žive oskudno sa svojim penzijama iako su godinama "crnčile" u firmama ( sigurno bi se mogao čuti i koji dobar savjet kako preživjeti sa malo novca ), obradovati stare i iznemogle nene koje preživljavaju od milostinje itd.

Poslije ovakvih ili sličnih projekta, rekla bih da sam zaista sretna na Dan žena, al' dok ovako nešto spomenem , odmah bi me kamenovale ŽENE .[/quote]

Ovo je moj post od prije godinu dana na jednom drugom Forumu, nije mi se dalo pisati pa sam copy. :icon_cheesygrin:
I nakon godinu dana, žene nisu u ništa boljoj situaciji, a ni moje mišljenje se nije promjenilo. :( Edited by Ciklama
  • Upvote 3

@Ciklama ovo si zbilja lijepo napisala....cak si me i na trenutak rastuzila...:( eto valjda je to nasa stvarnost...

Volim misliti da ce biti bolje, ali nekad i sama sumnjam u cuvene rijeci "bice bolje"....

Da se osjecam nesto posebno, ne... ali je to ipak, "nas" dan :)

Ali da volim poklone, volim ih, ne moraju nuzno biti povodom nekoga praznika ili blagdana, nego samo zato :)
LP

ja svojim radnim kolegicama za osmi mart pravim kafu ... :icon_cheesygrin:

i nedam im da ista tesko rade ...
  • Upvote 1

Nije bitan datum i dan....:) Vec cinjenica da mi zene cinimo pola covjecanstva, a drugu polovinu radjamo....:)
  • Upvote 1