Jump to content

Recommended Posts

Pih.. U androida je vajkana sve dzaba. A i ako nije dzaba samo kliknes na setings "unknow" i instaliraj sta god pozelis :)
Sto bi svabo reko so einfach :)

Pih.. U androida je vajkana sve dzaba. A i ako nije dzaba samo kliknes na setings "unknow" i instaliraj sta god pozelis :)
Sto bi svabo reko so einfach :)

Pih.. kako kažu ekonomisti: "There is no such thing as free lunch."

Ili kako kažu englezi: "Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino."

Ili kao što se shvati prije ili kasnije: "Najjeftinije je u konačnici kupiti Mercedes i iPhone iako se čine najskupljima."

Ili uglavnom uvijek postoji razloz zašto se nešto plaća toliko koliko se plaća :D :D

Ne nego je "play markt" toliko tesko trziste da developeri i firme moraju ponuditi puno dzaba stvari da bi privukli musterije i zaradili sta, tj zaradjuju od reklama vecinom.
A i prejednostavno je crackovanu app instalirati. Jedan jedini click kojeg nadjes u settings i mores instalirati sta god pozelis...
Te ekonomske fore ostavi, ovo je realnost :)

Ne nego je "play markt" toliko tesko trziste da developeri i firme moraju ponuditi puno dzaba stvari da bi privukli musterije i zaradili sta, tj zaradjuju od reklama vecinom.
A i prejednostavno je crackovanu app instalirati. Jedan jedini click kojeg nadjes u settings i mores instalirati sta god pozelis...
Te ekonomske fore ostavi, ovo je realnost :)

Aplikacijsko tržište je zaista totalno efikasno slažem se s tim i to je odlično za sve. Da su bar sva tržišta takva.

Ali naravno kad koristiš crackovani software ti kršiš zakon i ustvari kradeš od nekog :)

Uporedjivati kvalitetu izrade aplikacija na ios i android je ... O igrama da ne govorim

Pa i to se promjenilo. Sad ima Google Wallet i cojek more dosta jeftinije kupovati i jednostavnije poslovati. Ovo sa kreditnim je bilo prekomplikovano i nesigurno..
Mozda se sad odlucim i platiti koju app, koce znati :P

A sta ces sa reklamama koji dolaze na free apsovima ? :D

I kvaliteta izrade aplikacija, hmm o tome se raspravljalo zadnji put 2010, sad je svima vec jasno da je android najprostranjeniji. Naravno jer x firmi koriste android. Nisam ja kriv sto apple svoj softwer metne samo u iPhone..

Tako da su te price izlizane. Tamo gdje su svi tu je i mali Mujica pa tako i sa developerima i aplikacijama, trziste je nekoliko puta vece i svega je vise na play marktu... naravno i kvalitete ima vise, ali ima i šrota, koji je vecinom dzabe ;)

Nisi ti kriv? Pa to je pohvalno covjece da stavlja samo u iphone jer je maksimalna iskoristenost hardvera i softvera sto android nije jos dostigao i vjerujem nece jos dugo godina. Napravili su telefon za sire mase a kvalitetu zapostavili..

Edited by bull

Pocesto tumacis pogresno. Kao sto sam x puta pisao, uzmi sebi nexus pa ces dobiti maximalnu iskoristenost hardwera a i softwera a i novcanika. I sam znas koliko je ovaj nexus 4 bolji od iPhone 5 a vec je na startu duplo jeftiniji.
Takodjer i galaxy nexus od 4s :)

iPhone termini

• Jailbreak (JB) predstavlja jednu vrstu hacka ili otključavanja iPhone operativnog sistema. Kada se odradi jailbreak, onda možemo pristupiti svim folderima i fileovima unutar operativnog sistema. Možemo instalirati razne third party aplikacije, izvršavati razne komande itd.
    ---------------------------------------------
  • Unlock predstavlja otkljućavanje iPhone basebanda da bi ga mogli koristiti na svim GSM mrežama. Znači samo ubacimo bilo koju SIM karticu i to je to. iPhone odmah nađe signal.
  • Activation je proces aktiviranja iPhone preko iTunesa. Bez aktivacije, može se pozvati samo Emergency Call. Aktivacija se vrši pomoću oficijalne SIM kartice, tj. samo one kompanije sa kojima je Apple sklopio ugovor za prodaju iPhonea (AT&T itd). Za nas ostale koji nismo kupili iPhone sa ugovorom, aktivacija se automatski obavlja prilikom jailbreaka.
  • Cydia predstavlja aplikaciju koju dobijemo prilikom jailbreaka. Ove aplikacije omogućuju da instaliramo razne third party aplikacije, teme, zvukove itd na iPhone.
  • Firmware (FW) ili software predstavlja iPhone operativni sistem (iOS). Svakih nekoliko mjeseci Apple izbacuje novu verziju firmwarea koji popravlja greške prethodnika i donosi dosta novina. Verziju firmwarea na vašem iPhoneu možete provjeriti u Settings > General > About > Version.
  • Baseband (BB) predstavlja dio operativnog sistema za GSM modem unutar iPhonea koji služi za primanje/slanje poziva, poruka, Wi-Fi, Bluetooth itd. Proces unlocka ili otkljućavanja predstavlja hackovanje basebanda da bi se iPhone mogao koristiti na svim mrežama. Verziju basebanda možete provjeriti u Settings > General > About > Modem Firmware.
  • Bootloader je mali program unutar iPhonea koji služi za pozivanje glavnih programa prilikom startanja iPhonea.
  • Pwnage Tool, QuickPwn, redsn0w predstavljaju alate za otključavanje i jailbreak iPhonea. Pwnage Tool je program koji se izvršava samo na Mac OS, a QuickPwn i redsn0w su programi koji se izvršavaju na Mac i Win OS.
    ---------------------------

iPhone termini

• Jailbreak (JB) predstavlja jednu vrstu hacka ili otključavanja iPhone operativnog sistema. Kada se odradi jailbreak, onda možemo pristupiti svim folderima i fileovima unutar operativnog sistema. Možemo instalirati razne third party aplikacije, izvršavati razne komande itd.
  • Unlock predstavlja otkljućavanje iPhone basebanda da bi ga mogli koristiti na svim GSM mrežama. Znači samo ubacimo bilo koju SIM karticu i to je to. iPhone odmah nađe signal.
  • Activation je proces aktiviranja iPhone preko iTunesa. Bez aktivacije, može se pozvati samo Emergency Call. Aktivacija se vrši pomoću oficijalne SIM kartice, tj. samo one kompanije sa kojima je Apple sklopio ugovor za prodaju iPhonea (AT&T itd). Za nas ostale koji nismo kupili iPhone sa ugovorom, aktivacija se automatski obavlja prilikom jailbreaka.
  • Cydia predstavlja aplikaciju koju dobijemo prilikom jailbreaka. Ove aplikacije omogućuju da instaliramo razne third party aplikacije, teme, zvukove itd na iPhone.
  • Firmware (FW) ili software predstavlja iPhone operativni sistem (iOS). Svakih nekoliko mjeseci Apple izbacuje novu verziju firmwarea koji popravlja greške prethodnika i donosi dosta novina. Verziju firmwarea na vašem iPhoneu možete provjeriti u Settings > General > About > Version.
  • Baseband (BB) predstavlja dio operativnog sistema za GSM modem unutar iPhonea koji služi za primanje/slanje poziva, poruka, Wi-Fi, Bluetooth itd. Proces unlocka ili otkljućavanja predstavlja hackovanje basebanda da bi se iPhone mogao koristiti na svim mrežama. Verziju basebanda možete provjeriti u Settings > General > About > Modem Firmware.
  • Bootloader je mali program unutar iPhonea koji služi za pozivanje glavnih programa prilikom startanja iPhonea.
  • Pwnage Tool, QuickPwn, redsn0w predstavljaju alate za otključavanje i jailbreak iPhonea. Pwnage Tool je program koji se izvršava samo na Mac OS, a QuickPwn i redsn0w su programi koji se izvršavaju na Mac i Win OS.
    ---------------------------

nisam u zivotu vidio ruzniji mobitel od iphone5, smece americko koje su napumpali cijenom

od applea samo bi ipad koji je najbolji od padova, ostalo manje vise

Pocesto tumacis pogresno. Kao sto sam x puta pisao, uzmi sebi nexus pa ces dobiti maximalnu iskoristenost hardwera a i softwera a i novcanika. I sam znas koliko je ovaj nexus 4 bolji od iPhone 5 a vec je na startu duplo jeftiniji.
Takodjer i galaxy nexus od 4s :)

Koristio si 4s i ip5 par dana pa znaš?

i S3 i one x su jaci od petice, ali fluidniji rad ima petica zbog svog odlicnog IOSa, cak 4s je fluidiniji od s3(defaultni s3).

Pa ja nista ni nisam rekao za s3 ili onex ili note 2 npr. Ali kazem da svaki nexus ima max fluidnost na androidu jer je android izrazito samo za nexus modele napravljen a svi ostali se moraju prilagodjavati ;)
Tako sa razlogom kazem da je nexus bolji izbor, prvenstveno za manje para dobijes vise muzike :) Edited by PacificHurricane

Jedno pitanje koje bi vjerovatno lucky znao, a mozda i drugi: Da li BH telecom daje ove nano sim kartice ili se moram baciti u proces rezanja? 

ovako , kada su u pitanju nano kartice najbolji odgvor sam dobio od radmika BH telekoma ... 

jedini su oni znali sta je nano kartica (za ne povjerovati da u drugim operaterima sluzbenici nisu znali sta je nano sim kartica) ... 

u BH telekomu su mi rekli da ce do pocetka novembra imati rezace za nano sim kartice ... 

ja nisam mogao cekati i za svoj iphone 5 sam skinu sa interneta sliku nano sim kartice i dao se na rezanje ... i uspjesno sam je srezao ... a ako te interesuje u ponedeljak mogu provjeriti s BH telekomom jesu dobili nano sim kartice ... 

• Upvote 1

ovako , kada su u pitanju nano kartice najbolji odgvor sam dobio od radmika BH telekoma ... 

jedini su oni znali sta je nano kartica (za ne povjerovati da u drugim operaterima sluzbenici nisu znali sta je nano sim kartica) ... 

u BH telekomu su mi rekli da ce do pocetka novembra imati rezace za nano sim kartice ... 

ja nisam mogao cekati i za svoj iphone 5 sam skinu sa interneta sliku nano sim kartice i dao se na rezanje ... i uspjesno sam je srezao ... a ako te interesuje u ponedeljak mogu provjeriti s BH telekomom jesu dobili nano sim kartice ... 

Hvala.

Ma ja koristim Bh telecom oduvijek i ne planiram ni mijenjati operatera. Ne moraš zvati hvala ti pitat cu ja ako do tada ne izrezem :)

Ma imam bih i slo kartice obje one normalne, a ne kupuje mi se spanjolska kartica jer su mi poruke jeftinije sa slovenske pa cu se vjerovatno baciti na rezanje jer bih rado isprobao telefon a ne cekao da se vratim iz spanjolske...

u svakom slucaju hvala - dobra je ova informacija da radi kad se izreze. 

Radi, Radi :) I ja sam rezala :)

Naravno da donosi jer se na android moze u 5 sekundi instalirati svaka android aplikacija (koja se placa), dok na IOS to nije slucaj.