Jump to content
Amel Meca Družanović

Najpoznatiji Bosanac u povijesti - tko je?

Recommended Posts

Kako niko ne spominje Ivu Andrica, Mesu Selimovica, Raifa Dizdarevica pa cak i Pozderce. Svi su iz BiH i imali su utjecaj u nasoj istoriji. Ovo je dobra tema ali treba definistai sta znaci "Najpoznatiji".

Mnogi ovdje porede Fikreta i Aliju Rahmetli. Ko je po cemu poznatiji? Za Fikreta se zna od 80ti, za Aliju malo je ko cuo do 1990e. Ko ke bolji a ko gori zavisi od misljenja i njihivig dijela. U mom misljenju obadvoica su Poznati bosanci ali nisu Najpoznatiji....

Na primjer u svakoj istorijskoj Knjizi sirom svijetu o prvom svijetskom ratu ime jednog Bosanskog Srba se spominje najvise - Gavrilo Princip. Da li znaci da je on najpoznatiji?????

tesko je ispravno odgovoroti na ovo pitanje!

Tema je jasna, kakve vi kriterije postavljate [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

NAJPOZNATIJI BOSANAS U POVIJESTI! - Neki gledaju samo od osamostaljenja drzave, ja od ranije ne znam niti jednog [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/ap.gif[/img] Pa cu reci rahmetli Alija Izetbegovic
  • Upvote 1

99,99% ljudi na planeti nije culo za Asima Ferhatovica Hasu, a 90% Bosanaca bi ako nista, razmisljalo ko je zapravo ta osoba i onda bi se sjetila stadiona Kosevo i pjesme "Nedjelja kad je otis'o Hase" [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/ap.gif[/img]

a racunajul`se ovd` i hercegovci :icon_cheesygrin:

Ivo Andric :D , ma kakak on :P . EDIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIN DZEKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO !

Trebalo je možda razdvojiti na pozitivce i negativce.....
Po meni bi to mogao biti i Ćiro Blaževi,kao pozitivac Edited by grga

[quote name='grga' timestamp='1301388468' post='423482']Trebalo je mo

Hey Emir Kusturica i Goran Bregovic su poznati Bosanci :) ....ALi zalosno je ako ih pitas za nazioanlost rece da su srbi i Srbije <_<

Joj kako ste od običnog pitanja uspjeli napraviti zbrku.
Samo se pita tko je najpoznatiji bosanac,

Dzeko je poznat po tom sto je cuven :icon_cheesygrin:

[quote name='viking' timestamp='1301431562' post='423556']
Dzeko je poznat po tom sto je cuven :icon_cheesygrin:
[/quote]

I to od Nemanje Vidica kojem je zabio dva u Ligi sampiona kraj glave :P

[quote name='PC_DoctorE ' timestamp='1298334824' post='419400']
ja pamtim Aliju kao covjeka koji se spojio narod kad smo bili rastrkani i kad su nas isti ti sto su prepustali glasove dijelili te covjeka kojem mogu predati rahmet te ponosno reci da sam zivio u njegovoj vladavini, te sam takodjer zivio i kad mu je bila dzenaza, a kod nas kazu da je bio ljudina kad je dobra dzenaza, al odosmo u offtopic, jer ovdje se bira ko je najpoznatiji a ne najbolji covjek Bosanac, uostalom Fikret nije Bosanac, on ju je izdao josh kad nije dobila ni ime BiH!!!
[/quote]

Alija je izronio iz mraka, zavio nas u tamu i vratio se u mrak.. Po cem je to nas on spojio, koiko je hiljada raseljeni za vrijeme njegovog mandata?Alija je najpoznatiji po Dejtonu a to je zlo da nije moglo biti gore, ostavio nam u amanet sve najlosije, pogledaj sad kad ce ti reprezantacija zaigrati, jedna od njegovi bravura...A reci da je on najbolji Bosanac je pljuska svim Bosancima ...Na temu najpoznatiji Bosanac u povijesti je tesko dati odgovor.. Edited by apolo

[quote name='mir&dobro' timestamp='1298459145' post='419564']
ME

Ja bi rako da su poznati ovako
Kulin Ban
Trvrtko II
Mujo Hrnjica,
Husejin Kapetan,
Stjepan Kosaca
Omer Pasa Latas,
Fikret Abdic
Alija Izetbegovic
Safet Susic
Fahreta Jahic-Lepa Bena
Safet Isovic
Dzemal Bijedic

tko je najpoznati hmmm
ali moguce da ce Alija postati najpoznatiji korz istoriju, jer ako se samo to uci a ne uci Safetu Isovicu onda je logicno