Jump to content
Sign in to follow this  
Amel Meca Družanović

Najdrazi nam odlomci, stihovi, aforizmi, grafiti...

Recommended Posts

" Odlučio sam se za ljubav, manje je istnito i manje vjerovatno, ali je plemenitije i ljep

LJUBAV JE VJEČNA. OBJEKTI SE MJENJAJU.
  • Upvote 1

[quote]U pustinji ste,drzite jabuku u ruci,napao vas je lav,kako ce te stici do Rima???? vrlo jednostavno,bacite jabuku posto jabuka ne pada daleko od stabla popnite se na stablo,kad ste na stablu lav vam ne moze nista,kad vam lav ne moze nista pada vam kamen sa srca,kamen ubija lava kad je lav mrtav vi ste na konju,kada ste na konju samo ga odvedite na put jer svi putevi vode u Rim!!!![/quote]

"Kolegice cestitam" by Lucky ... [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

Sada, kada ništa na svijetu ne može vratiti dane prohujalog ljeta

naš sjaj u travi i blještavost svijeta, ne treba tugovati,
već tražiti snage u onom sto je ostalo i s tim živjeti.
Zaboravimo, ne radi nas, ne radi zaborava, zaboravimo da smo se voljeli, da smo se svađali, da smo bili krivi..
Požurimo, s danima i danima što će doći.
Možda ćemo se naći jedanput na malom vrhu života i ne izgovorene tajne htjeti jedno drugom da kažemo, al`proći ćemo jedno kraj drugog kao
stranci. 
Jedan skrenuti pogled biti će sve što ćemo jedno drugom moći dati.

Zaboraviti ću oči i neću promatrati zvijezde koje me na tebe neobično podsjećaju. 
Ne straši se, jednom ćeš se zaljubiti al`ljubiti ćeš zato što će te nešto na toj ženi podsjećati na mene.
Bio si moje veliko proljeće, uspomena koja će dugo živjeti u budućnosti koje ću se sjećati.
Osjetiti ću tugu jer sam tebe voljela. Biti će to ironija tuge.
Nestati će sjaj u travi, nestati će veličanstvenost svijeta.
Ostati će blijeda slika onog što je prošlo.

"Sjaj u travi" - William Wordsworth

• Upvote 1

Da ostavim "pecat" :)

ODLAZAK

Pripreme za odlazak su ti dugo trajale: jos od prvog dana kada si stupila u moj stan. Rekla si da tu ne bi mogla izdrzati ni sekundu vise, a ja sam ti predlozio nagodbu: da ostanes samo dvadeset i cetiri sata, a kasnije sta bude da bude. Pristala si bez razmisljanja, a ja sam te upozoravao u sta se upustas. Govorio sam ti da sam ja kao zarazna bolest, ne puno opasna i smrtonosna, ali neugodna i dosadna, bolest, koje ces se tesko kutarisati, a ti si se smijala i rekla da si vakcinisana protiv svega. Onda sam ja rekao da se ja to samo salim i da nikad ne treba da mi vjerujes, da je sve sto kazem tek onako, da prodje vrijeme, da me ne uzimas za ozbiljno, da bih se ja ubio kad bi me ljudi poceli tako shvatati, da ja vec u sljedecem trenutku zaboravim sta sam malocas rekao. Ti si rekla da se nista ne brinem, da ti to znas bolje od mene, da sam prokuzen od prvog momenta naseg susreta i smijala si se. Onda smo sjedili na podu i slusali "Moody Blues". Ja sam te pitao hoces li da ti nesto priznam. Slegnula si ramenima, a to je trebalo da znaci da ti je svejedno, pa sam ja presao preko toga; digao se s poda i otisao u kuhinju po jos jedno pivo. U pauzi, dok sam stavljao drugu plocu na gramofon, pitala si sta ja to hocu da ti priznam. Rekao sam da sam se zaljubio u tebe od prvog dana kada sam te ugledao, a ti si se nasmijala i rekla: "Daj, Dzamonja, bogati, ne budali!" ali svejedno si upitala: "A kad je to bilo?"
Rekao sam ti i mjesto i vrijeme i nastavio da ti govorim kako ja nikad ne lazem, kako nikad u zivotu nisam slagao, kako uvijek moras da mi vjerujes. Vec je bilo jutro kad smo izasli iz kuce. I taj dan smo proveli zajedno, a ja sam ti onda, u cetiri sata poslije podne, rekao da je vec isteklo dvadeset i cetiri sata. Ti si rekla: "Po tvom satu."

Zajedno smo bili te zime, i proljeca, i ljeta. U jesen sam vec izgubio svaki osjecaj za proteklo vrijeme i cinilo mi se da te oduvijek znam, da sam oduvijek bio sa tobom, da sam se s tobom rodio, da prije tebe nista nije ni bilo, a "poslije tebe" jednostavno nije postajalo u mojoj glavi. Navikao sam se na tvoj miris u carsafima, tvoje suze, maze, kreme, karmine, losione, sampone, bocice. Na ogledalu su stajale knjige koje si donijela sa sobom, cinilo mi se da im je bas tu mjesto i da nema te sile koja ce ih odatle pomjeriti. Ja sam, kao i uvijek, tumarao po samom sebi i nisam ni primjecivao da na "tvom satu" kazaljke klize, primicu se trenutku kada ce isteci ona zadata dvadeset i cetiri sata. Dosla si, digla me iz kreveta, natjerala me da operem kosu i da se obrijem, rekla mi da sam ti "sladak", da me mnogo i jako volis, opeglala mi kosulje, oprala sudje, ispraznila pepeljare, izracila sobu, a onda pocela da u torbu trpas svoje karmine i maskare, salove, knjige. Sa slike na privjesku si otkacila kljuc od mog stana i stavila ga na sto ispred mene, sagnula se i poljubila me. Zastala si na vratima, osvrnula se i, kad si zakljucila da nisi osim mene nista zaboravila, otisla.

Dario Dzamonja

• Upvote 2

Grafi, u Banjaluci, početkom rata: DRUŽE TITO, MI TI SE KOLJEMO

grafit u Prijedoru, deset godina poslije rata: SLIJEDEĆI PUT MI IDEMO U ŠVEDSKU

Najbolji grafit koji sam ja vidio je ,, ne dajte im da saraju po nasim zidovima,, :-)

"Svi kažu da ljubav boli, što je pogrešno. Samoća boli. Odbijanje boli. Gubitak nekoga boli. Želja boli. Sve zbunjuju te male stvari sa ljubavlju, ali u stvarnosti, ljubav je jedina stvar u svijetu koja odbija sve zlo i koja te uvijek iznova učini da se osjećaš dobro. " Meša Selimović

sonček je in ti si skuštrana....grafit u ljubljani

če bi drek bil kaj vreden bi se siromaki rodili brez riti.....grafit u ljubljani

...a zivot nije svetkovina vec trpljenje, i ne treba ga jos vise otezavati mislju na ono sto ne moze da bude.

Mesa Selimovic, Magla i Mjesecina.
  • Upvote 2

Mešine citate treba oblijepiti po cijeloj drzavi. Mozda bi ljudi postali bolji.

Edited by Ananas

Mešine citate treba oblijepiti po cijeloj drzavi. Mozda bi ljudi postali bolji.

Slažem se !

Prije rata nismo imali nista a onda su dosli njemci i sve nam oteli.

Neka su nam lekari živi i zdravi! Da nije njih, mnogi od nas ne bi imali pred kim da se skinu, niti bi imao ko da nas pipne.

:D :D :D

Niko nema više od jednog života. Ali ima mnogo onih koji, pored svoga, troše i nekoliko tuđih života :D

• Upvote 1

Niko nema više od jednog života. Ali ima mnogo onih koji, pored svoga, troše i nekoliko tuđih života :D

Ja jedva da stignem trositi i jedan jedini  svoj zivot.. :girlwah:

"Shvatio sam da će sve živo okusiti smrt, ali da će samo nekoliko okusiti život. Ja svoje prijatelje niti volim srcem niti razumom, jer desi se da srce stane, razum zaboravi, stoga ja ih volim dušom, ona niti stari niti zaboravlja." - Dž.Rumi Mevlana

• Upvote 1

Divan je osjećaj kada legneš noću u krevet i lako zaspiš, jer nema tamnih utvara da te progone zbog zlih djela. Čista savjest je od neprocenjive vrijednosti.

F. M. Dostojevski

• Upvote 1