Jump to content
mell

Konkursi

Recommended Posts

Za sve one koji traze posao, znaju za dobru poslovnu priliku...

http://bbibanka.com.ba/web/images/bbikonkurs.pdf Edited by mell

Jedno pitanje ... kad sam ovo procitala bas sam se zapitala je li istina kao sto kod nas zna narod reci kad im kazes hej ima konkurs za taj i taj posao odmah dobijes odgovor a joj to je samo tako stavljeno to su vec popunjena radna mjesta to stave samo reda radi konkurs? pa koliko je to istina zar je to opste moguce da se konkurs stavi a vec se zna npr radit ce ovaj i ovaj na tom mjestu? hvala za odgovor :) Edited by mell

[quote name='Zelka' timestamp='1298025697' post='418962']
Jedno pitanje ... kad sam ovo procitala bas sam se zapitala jeli istina kao sto kod nas zna narod reci kad im kazes hej ima konkurs za taj i taj posao odma dobijes odgovor a joj to je samo tako stavito to su vec popunjena radna mjesta to stave samo reda radi konkurs? pa koliko je to istina zar je to opsta moguce da se konkurs stavi a vec se zna npr radit ce ovaj i ovaj na tom mjestu? hvala za odgovor :)
[/quote]

Pa cuj, niko na glas neće reci, već je mjesto obecano, ali vrijedi pokusati, ja mislim da za ova radna mjesta ima sanse.
Pokusaj :)

LP Edited by mell

[quote name='Zelka' timestamp='1298025697' post='418962']
Jedno pitanje ... kad sam ovo procitala bas sam se zapitala jeli istina kao sto kod nas zna narod reci kad im kazes hej ima konkurs za taj i taj posao odma dobijes odgovor a joj to je samo tako stavito to su vec popunjena radna mjesta to stave samo reda radi konkurs? pa koliko je to istina zar je to opsta moguce da se konkurs stavi a vec se zna npr radit ce ovaj i ovaj na tom mjestu? hvala za odgovor :)
[/quote]

Potpuno si u pravu. Konkursi se formalno raspisuju, a ishod je odavno poznat. Tako ima primjera da se za neka radna mjesta konkurs objavi u nekim dnevnim listovima koje ovde niko i ne cita, tako da samo podobni znaju za njih.

[quote name='meli87' timestamp='1298026252' post='418964']
Pa cuj, niko na glas neće reci, već je mjesto obecano, ali vrijedi pokušati, ja mislim da za ova radna mjesta ima šanse.
Pokušaj :)

LP
[/quote]

hehe hvala na odgovoru dobro razumijem da nitko javno nece reci hej to je samo tako objavljen konkurs vec ja sam kontala da je to kod nas postao stalni izgovor da bi se ljudi uopste i pokusali prijaviti za radno mjesto ... ne budem ja meli u Cazinu ali sam mislila rodici predlozit da se prijavi da se rijesi trgovine :)

lp

[quote name='barca' timestamp='1298026566' post='418966']
Potpuno si u pravu. Konkursi se formalno raspisuju, a ishod je odavno poznat. Tako ima primjera da se za neka radna mjesta konkurs objavi u nekim dnevnim listovima koje ovde niko i ne cita, tako da samo podobni znaju za njih.
[/quote]

Aha, dobro u Ljubljani dok sam jos bila tamo npr ako je bilo neko radno vrijeme pa da je osoba koja je obavljala taj posao bila za odredjeno vrijeme onda su isto tako objavili konkurs ali npr produzili su opet toj osobi na odredjeno vrijeme ugovor ... valjda prema zakonu moraju objavit konkurs i ako je npr vec znano da ce istoj osobi produzit ugovor ... i ex mojoj firmi kad je doslo doba da je treba obnovit ugovore na odredjeno vrijeme izdat je konkurs ... skroz zanimljivo ali de mozda vrijedi nekad i pokusati i prijavit se :) Edited by mell

ako ne pokusaj mozda ces zazalit al to se vec zna ko ce biti primit 99%....ja sam za jednu osnovnu skolu konkurisao i dzaba vec se znalo ko ce biti primljen, konkurs bio samo reda radi sto et kao moraju....mozes pokusat opet mozda budes i imala srece onaj 1% ako ne iziskuje puno papirologije jer prilikom ganjanja papira covjek se potrosi i na kraju nista...

sretno........ Edited by mell
  • Upvote 1

[quote name='ezell' timestamp='1298068167' post='419011']
ako ne pokusaj mozda ces zazalit al to se vec zna ko ce biti primit 99%....ja sam za jednu osnovnu skolu konkuriso i dzaba vec se znalo ko ce biti primit konkurs bio samo reda radi sto et kao moraju....mozes pokusat opet mozda budes i imala srece onaj 1% ako ne iziskuje puno papirologije jer prilikom ganjanja papira covjek se potrosi i na kraju nista...

sretno........
[/quote]

Nema papirologije, vise se nego i cijeni ako apliciras putem e-maila, tako da se i tu moze uschparati vrijeme i novac.
LP

[quote name='meli87' timestamp='1298100765' post='419028']
Nema papirologije, vise se nego i cijeni ako apliciras putem e-maila, tako da se i tu moze uschparati vrijeme i novac.
LP
[/quote]
Napokon neko ko razmislja da svijet ide napred i ne mari za stereotipe ofucane danasnjice.Svaka cast.

Prilikom obracanja putem maila, ako ste to ispravno uradili, ljudi mogu dobiti uvid u neke vase karakteristike i ako ih se dojmite samo ce vas na brzinu provjeriti pri prvom susretu. Na prvoj gresci u komunikaciji padate, ali pazite da ne pogrijesite :))

[quote name='pingvin' timestamp='1298101117' post='419029']
Napokon neko ko razmislja da svijet ide napred i ne mari za stereotipe ofucane danasnjice.Svaka cast.

Prilikom obracanja putem maila, ako ste to ispravno uradili, ljudi mogu dobiti uvid u neke vase karakteristike i ako ih se dojmite samo ce vas na brzinu provjeriti pri prvom susretu. Na prvoj gresci u komunikaciji padate, ali pazite da ne pogrijesite :))
[/quote]

Ja sam se zaposlila na trenutno radno mjesto putem e-maila, kasnije te traze neke documente, ali tek nakon sto su me primili, znaci prosao razgovor jedan, drugi, pa tek onda documenti.
LP Edited by mell

[quote name='meli87' timestamp='1298100765' post='419028']
Nema papirologije, vise [b][u]se nego[/u][/b] i cijeni ako apliciras putem e-maila, tako da se i tu moze uschparati vrijeme i novac.
LP
[/quote]

Uz dužno poštovanje prema mladoj dami,ali morao sam jer znam da Vi jako pazite na greškice u rečenici. :D Edited by pirgo
  • Upvote 1

[quote name='pirgo' timestamp='1298126984' post='419073']
Uz duzno postovanje prema mladoj dami,ali morao sam jer znam da Vi jako pazite na greskice u rečenici. :D
[/quote]

Hehe, a Vi biste to napisali ....?
LP

Jel' neko mozda zna gdje ce se poslovnica famozne BBI banke otvoriti u Cazinu? Edited by mell
  • Upvote 1

[quote name='meli87' timestamp='1298204021' post='419170']
Hehe, a Vi biste to napisali ....?
LP

Jel' neko mozda zna gdje ce se poslovnica famozne BBI banke otvoriti u Cazinu?
[/quote]

koliko ja znam u onoj novoj zgradi u centru, jel preko puta suda...

zasto ste svi tako pesimisticni i mislite da se posao ne moze dobiti legalno :D

ja sam posao dobila bez ikakve stele i uclanjivanja u stranku, mita i korupcije,

a sto se tice novina redovno sam kupovala novine kad je bila sezona konkursa i to sam uvijek morala ranije kupovati novine jer u toku dana se rasprodaju i osta ja bez novina... bilivit or nat, ljudi jos uvijek citaju novine :D

http://www.laser.ba/laser/index.php?option=com_chronocontact&Itemid=107&lang=hr

Odgovor na Zelkino pitanje, iako su neki vec odgovorili, pa da se samo nadovezem. Kod nas je postalo sasvim normalno da se konkurs raspise samo radi formalnosti, pogotovo u drzavnim institucijama. Zna se ko ce dobiti posao a ko je bezveze konkurisao :) Edited by mell
  • Upvote 2

Kreirajte svoj profil, ostavite potrebne informacije, dajte sebi poslovnu sansu, na:

http://www.xing.com/ Edited by mell

Konkurs u MKF Prizma, konsultovat www.Posao.ba
Goodluck

Ako je neko spretan i dobro prica i ima veliki krug poznanika moze i na ovaj nacin da zaradi:
http://www.uskupi.ba...m-posao-927.htm

Covjek nudi 5% od zarade, mislim da to moze i bolje -sve je do dogovora - al u svakom slucaju moze se zaraditi pa koliko -toliko, sve je dobro doslo <_<

bilo bi dobro ako bi se moglo u ovoj temi upisivati svi konkursi za posao za koje neko od vas zna,tako da ćemo na taj način ipak nekome pomoći da dobije posao...pa eto ako jos neko zna da se negdje trazi radnik neka ovdje napise Edited by mell

[quote name='PENTIUM4' timestamp='1300787792' post='422846']
bilo bi dobro ako bi se moglo u ovoj temi upisivati svi konkursi za posao za koje neko od vas zna,tako da ćemo na taj način ipak nekome pomoći da dobije posao...pa eto ako jos neko zna da se negdje trazi radnik neka ovdje napise
[/quote]

Svakako, nije da sam se ograničila samo na ekonomiju, ali eto, takve konkurse najvise pratim, u svakom slučaju slobodno upisite.
LP Edited by mell

[quote name='PENTIUM4' timestamp='1301728671' post='423786']
Šta novo??????
[/quote]

http://www.posao.ba/job.php?jobID=54342#kpcB/qiq@vtfs%3E8fg6bb594c1gb:69849145f4fd:7b1c8%27kpcJE%3E65453%27ubc%3E2;;;;wjfxKpc Edited by mell

mala digresija :

procjena je da ce u narednom periodu bez posla u BIH ostajati po nekoliko hiljada radnika mjesecno..

ja bih rekao, nista novo..
kad pomislimo da gore ne moze, da dublja rupa ne moze biti, onda postane jos gore i jos dublje upadnemo..

Registriranih zaposlenih je u ovom momentu 696 190, a nezaposlenih 526.686 komada ljudi..
u isto vrijeme prosle godine nezaposlenih je bilo 516.185 komada bosanaca i hercegovaca..

super..

za to vrijeme direktori javnih ustanova, poslanici ,politicari u prosjeku racunajuci na njih sve primaju po 5000-7000 KM per capito...

drustvo za primjer.. Edited by snake
  • Upvote 1