Jump to content
Amel Meca Družanović

Ateisti,... sta su oni, i zbog cega su to?

Recommended Posts

pa danas svakakvih vjera i vjernika ne znaju ljudi u sta bi vjerovali kad vidi pojedine "vjernike" svako malo neki hodza radi sranja te silovanje te ovo te ono i na kraju ispane da oni svoj posao rade za platu, i sta djeci drugo ostane nego da ne vjeruju ni u sta.... al bolje ce vam reci neki nasi ateisti s foruma ima ih Edited by BeLaY
  • Upvote 2

To su ljudi koji ne vjeruju u Boga -Allaha

a oteme bi se dalo polemisati puno

[quote name='MECA ' timestamp='1297703412' post='418540']Ako ste vjernik, sta je za vas ateista, i koji je razlog - prema vasem misljenju - da [b]covjek izabere biti ateista[/b]?
Ako ste ateista, zbog cega ste to?[/quote]

Vjerovanje, ba
  • Upvote 3
  • Downvote 1

[quote name='Soloy' timestamp='1297779716' post='418627']
Ateizam nije religija inače je to sinonim za dobacivanje tredicionalne vrijednosti koje prenose roditelji nazivajući ih beznačajnima.
Ateizam nije nevjerovanje u Boga jer na osnovu kosmolo
  • Upvote 1

[quote name='-Rosa Canina-' timestamp='1300307208' post='422269']
Smatram da ateisti ne postoje. Svaka osoba koju poznajem, a da je izjavila da je ateista vi
  • Upvote 3

[quote name='Angel of Death' timestamp='1300313485' post='422279']
Isto tako za tvoju predzadnju recenicu mogu i ja citirati jednog lika : ' Bog je za one koji su preslabi da bi sami snasli u zivotu '' . Jednostrano , zar ne ? :)
[/quote]

ko hoće sam probati, bujrum.... :icon_cheesygrin:

ja ''znam'' da ''ILA HU'' nema ni

ateiste nevjeruju u boga.. sto nemora da znaci da neznaju sta je dobro a sta ne.. sta ispravno a sta ne... sto je nazalost mnogima vjera potrebna da se zna pronaci...
  • Upvote 1

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1300329848' post='422285']
ateiste nevjeruju u boga.. sto nemora da znaci da neznaju sta je dobro a sta ne.. sta ispravno a sta ne... sto je nazalost mnogima vjera potrebna da se zna pronaci...
[/quote]

Upravo tako , ja mogu vjerovati u Allaha , pridrzavati se svega u vjeri i jedan staviti na sebe C4 i pobiti 20 ljudi a isto tako mogu biti ateist i da za cijeloga zivota nikome ne ucinim zlo .Sve zavisi od covjeka do covjeka i njegovog mozga kakav ce biti . Ako si u glavi sj***n onda ti ne pomaze nijedna vjera na svijetu .
  • Upvote 1

[quote name='Angel of Death' timestamp='1300347450' post='422299']
Upravo tako , ja mogu vjerovati u Allaha , pridrzavati se svega u vjeri i jedan staviti na sebe C4 i pobiti 20 ljudi a isto tako mogu biti ateist i da za cijeloga zivota nikome ne ucinim zlo .Sve zavisi od covjeka do covjeka i njegovog mozga kakav ce biti . Ako si u glavi sj***n onda ti ne pomaze nijedna vjera na svijetu .
[/quote]

a mo
  • Upvote 1

[quote name='Angel of Death' timestamp='1300313485' post='422279']
Ti moras shvatiti da se tako kod nas govori standardno 'Daj Boze' itd ... i da je to stvar navike . Ja nikad u zivotu nisam nabijao nekome na nos hoce li biti vjernik ili nece niti sam se isticao po tome da se stavljam u centar diskusije zbog svog vjerovanja odnosno nevjerovanja tako da ti ta 'babska' prica pada u vodu . Ne molim nikoga za pomoci , sam krojim svoj put pa sta 'bude bude . Ovaj tvoj post je previse jednostran da bi bio istinit . Isto tako za tvoju predzadnju recenicu mogu i ja citirati jednog lika : ' Bog je za one koji su preslabi da bi sami snasli u zivotu '' . Jednostrano , zar ne ? :)
[/quote]

ali priznat će
  • Upvote 1

Ne znam sta se tacno odnosi pod pojam "ateista". Ja sam uvjeren da Bog postoji, jer sam i vec nekoliko puta napisao da smo mi nekako morali nastati, a nije moguce da se iz nicega sve ovo stvorilo, kako to? Ko nas je stvorio? Kako smo nastali?

E sad, jedno je sto ja vjerujem da ima Boga, a drugo je sto se ne pridrzavam islamskih propisa i ne zivim zivot vjernika. Ne klanjam, ne postim, ne idem u dzamiju, niti znam klanjati, ali mene nije sramota to reci, jer takvih je danas ljudi 60% u ovom gradu. Da li me to cini ateistom?

Ako da, onda da kazem "ko smo mi i zbog cega smo to". Jednostavno nikad nisam imao zelju za takav zivot, neko je vec rekao to dodje iznutra, a istina je i ovaj post iznad da se u nevolji uvijek prvo sjetimo Boga. Kad se sta desi prva recenica je "MOLIM TE BOZE", a zasto je to tako, ne znam. Znaci, oni koji vjeruju da ima Boga, ali ipak ne zive zivot vjernika, su donijeli takvu odluku i nemaju veliku zelju za to. Tako ja na to gledam

Kazu cini dobra djela, pomazi drugima i ne zeli drugima zlo. Mozda sam i takav, ali opet s druge strane imam losu naviku, a to je psovanje, pa sam ja znac daleko od vjernika.
  • Upvote 1

[quote name='-Rosa Canina-' timestamp='1300307208' post='422269']Smatram da ateisti ne postoje. Svaka osoba koju poznajem, a da je izjavila da je ateista [b]vi
  • Upvote 1

vjernici imaju vise problema ateistima nego obrnuto.. i da dodam da dosta ljudi koji se kace vjere, bar se meni icni najvise smrde zato se idu prati u dzamiju.. ( savjest) inace nebi mirno spavali ;)

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1300378576' post='422363']
vjernici imaju vise problema ateistima nego obrnuto.. i da dodam da dosta ljudi koji se kace vjere, bar se meni icni [b]najvise smrde zato se idu prati u dzamiju[/b].. ( savjest) inace nebi mirno spavali ;)
[/quote]

robusna glupost i generaliziranje....izvini na grubosti... :icon_cheesygrin:

[quote name='superhik' timestamp='1300380804' post='422375'][b]vjerovanje se ne usađuje, a jo
  • Upvote 1

[quote name='superhik' timestamp='1300380496' post='422374']
robusna glupost i generaliziranje....izvini na grubosti... :icon_cheesygrin:
[/quote]

jok generaliziranje nego neutralna cinjenica ;) cast ponekim izuzetcima ;) i ne samo prosirena pojava kod nas muslimana

[quote name='Vento' timestamp='1300381572' post='422377']
1) Da je ovo tačno, onda ne bi svaka religija propisivala odgoj djece u duhu islama/kr

Bravo Angel....Kako ti to lijepo objasni... e sa dsamo hocel se shvatiti je drugo pitanje..

poznam par ateista i mogu reci da su to skro stabilne osobe koje znaju gdje stoje sami is ta zele...