Jump to content
Dobar_Los_Zao

Bojite li se starosti?

Recommended Posts

Ne mogu toliko unaprijed razmisljati, maksimalno dvadeset godina unaprijed se mogu vidjeti....:D

Ne bojim se starosti kao starosti, nego onog sta ona donosi...a to je da necu moci sama sebe posluziti, da ce me moje noge izdati, ustvari da cu nekom biti teret...:(

Neka me onoliko koliko mi je propisano, ali da se mogu sama za sebe brinuti i meni dosta....:D

Brine mene hocu li ja dozivjeti 60, a ostalo me ne brine :)

[quote name='Daisy' timestamp='1297518602' post='418302']
da je starost dozivjeti... uhhh...
[/quote]

[quote name='BaroN' timestamp='1297527033' post='418318']
Brine mene hocu li ja dozivjeti 60, a ostalo me ne brine :)
[/quote]

Vi onda imate jako puno briga :rolleyes: a tako mladi

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1297530756' post='418330']
Vi onda imate jako puno briga :rolleyes: a tako mladi
[/quote]

kako da nemamo, treba troje djece hraniti, cojka iz kafane izvuci, pa dje su racuni, fasunga, ves onaj treba peglati... ovamo me ovi na poslu satrase kad mi tridesetoro djece zavice "nastavnice, nastavnice" ajj daj mi sta zestokooo i daj mi 62 godine da idem u penziju da odmorim malo :D :P
  • Upvote 2

[quote name='Daisy' timestamp='1297533030' post='418341']
kako da nemamo,[b] treba troje djece hraniti, cojka iz kafane izvuci, pa dje su racuni, fasunga, ves onaj treba peglati[/b]... ovamo me ovi na poslu satrase kad mi tridesetoro djece zavice "nastavnice, nastavnice" ajj daj mi sta zestokooo i daj mi 62 godine da idem u penziju da odmorim malo :D :P
[/quote]

tu fobiju lako rijesis, ne udaje
  • Downvote 1

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1297536612' post='418344']
tu fobiju lako rijesis, ne udaje

ja se ne bojim starosti,ona se boji meene :D heheh,ma kakvi samo bih zeljela biti nenica koja je stvorila neku obitelj,djecu,unuke i too..i da smo svi slozni :) a sad sta ce starost donijet niko ne zna,svakom je mriti ionako,ne treba se za to sikirat:D p.s. ah da,zaboravi nabrojat i didicu uz nenicu,i u starim danima treba srodna dusa :P Edited by zwrka
  • Upvote 2

evo ili spojiti ili obrisati temu...ima ista..

Da se moze uvijek biti mlad, bilo bi super :D

Ne bojim se bas starosti, da je meni nju dozivjeti a za ostalo je lako :P

kako starost donosi slabljenje organizma i zdrvlja ima tu mjesta za strah, ali ako su to milijarde i milijarde prije mene prosli nije strasno :D
uglavnom nebojim se strarosti u smislu da kupujem ili da cu kupovati kreme protiv bora - to mi je jako smjesno,,,,

Ne bojim se starosti. Život ide svojim tokom, treba prihvatati da se stari, samo da ju je dočekati zdrav i normalan. :)

Pa ne bojim se starosti, kao starosti - vise se bojom nemoći , sto znaci podnijeti spoznaju da necu moći raditi neke stvari koje me cime sretnom....

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Starost, kao i smrt, nije predmet pregovora, može se usporiti određenim načinom života, ali dolazi neumitno.

Pošto je to tako, ako čovjek razumno i realno prihvati tu činjenicu, ima vremena da se pripremi (starenje, ne smrt koja može doći iznenadno). Nije smak svijeta, starost se može dostojanstveno nositi. Na stranu to što mnogi iz sujete farbaju kosu da im se ne vide sijede vlasi.

Starost, kao i smrt, nije predmet pregovora, može se usporiti određenim načinom života, ali dolazi neumitno.
Pošto je to tako, ako čovjek razumno i realno prihvati tu činjenicu, ima vremena da se pripremi (starenje, ne smrt koja može doći iznenadno). Nije smak svijeta, starost se može dostojanstveno nositi. Na stranu to što mnogi iz sujete farbaju kosu da im se ne vide sijede vlasi.

Sijeda kosa nije znak starosti, na tebi ( s obzirom da si muskarac) sijede djeluju otmeno i cool, a na meni neuredno i zapusteno s obzirom da sam zensko i u ranim dvadesetim komplet osjedila.
I ne bojim se starosti. Nadam se da cu je ako Bog da docekati i unuke vodati. Edited by Hercegovka

U starosti ćeš vodati praunuke. Nije star onaj ko ima unuke. :)

Kod farbanja kose sam mislio na muškarce (generalno) i žene preko 65 godina.