Jump to content

Recommended Posts

Koliko slucajeva imamo u svom zivotu da nas je neko dobro povrijedio, nanio nam stetu, slagao nesto protiv nas itd....
puno raje razmislja o osveti, kako bi se revansirali , da li vratiti istom mjerom ili oprostiti, ili se praviti lud kao da se nije nista desilo!!!

[quote name='MECA ' timestamp='1296902941' post='417535']
Koliko slucajeva imamo u svom zivotu da nas je neko dobro povrijedio, nanio nam stetu, slagao nesto protiv nas itd....
puno raje razmislja o osveti, kako bi se revansirali , da li vratiti istom mjerom ili oprostiti, ili se praviti lud kao da se nije nista desilo!!!
[/quote]

Hmm, bas se nalazim u slicnoj situaciji. Mozda ce biti grubo od mene, ali eto ja volim tiho, na kulturan nacin zaj... tu osobu, jer ako je zavrijedila da me "zapamti", nema "boljeg" lijeka od "pravih rijeci".
LP

Osveta je jelo koje se servira hladno....:D uvijek pamtim, pa vratim....:(

Doduse jako cesto zakasnim....ali milina je znati da uvijek vratim "uzajmljeno"....:D

...Ma kakva osveta...Vrijeme uvijek pokaze sve.Iskreno nisam za to.Po meni,najbolje rjesenje je biti ravnodusan jer vecina ljudi svoj bol hiperbolise ili je sklon tome,a svako od nas i sam najbolje zna kako mu je jer ne bole svakog na isti nacin laz,prevara i slicno.Pusti to i kreni dalje.Svakom na njegovu dusu i obraz sta je uradio.Sutra je novi dan ;)
  • Upvote 1

onako iskreno i ko se osjeca poslije osvete bas ono dobro.. mozda prve momente :D a onda se javi savjest kod onih naravno koji je imaju :D

[quote name='Daisy' timestamp='1297005694' post='417638']
volim se ja osvetiti, pa makar onako samo za sebe, za svoj merak :)
[/quote]

Ma nikom nije stete uradilo :P

[quote name='Daisy' timestamp='1297005694' post='417638']
volim se ja osvetiti, [b]pa makar onako samo za sebe[/b], [b]za svoj merak[/b] :)
[/quote]

Slazem se, da se zna da se ne valja igrati s "vatrom" .....a i merak je merak....:)

Ne vidim ja smisao u osveti,jer poslije toga grize savjest...
Nisam zlopamtilo,a i

A juj kad me razljuti osvetila bih se iste sekunde sa dosta gorim stvarima :am:
Al' uvijek mi to prenoci i onda splahne, i nemam toliku zelju, pa pocne mozak razmisljati nemoj ovako, nemoj onako, i onda to ostane zataskano <_<

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1297089295' post='417736']
ja sam zlopamtilo, sve vratim s KAMATAMA :icon_cheesygrin:
[/quote]

I treba vratiti, pogotovo ako je ne
  • Upvote 1

al ne mogu ja osvetu hladnu servarti, problem je sto nisam PAMTILO, ja zaboravim to i ohladim se od toga nakon malo vremena tako da ako ne reagujem u trenutku nema od toga nista, kakve kamate kakvi bakraci :D

ma sta cu se osvecivati da me kasnije pece savjest jer nisam osoba koja moze zivjeti s tim da zna da je nekoga povrijedila iako je taj neko zasluzio ... sve dodje na svoje kad-tad, znam ubuduce kako cu se ponasati prema tim osobama, sigurno ne kao i prije ;)
  • Upvote 1

ovdje se vjerovatno prica o osvetama kad vas neko prevari ill na taj neki ljubavni nacin povrijedi...
ma kakva osveta to je samo cisto zavaravanje i tjesenje samoga sebe nista drugo.
pa kad realno razmislis zar mislis da ce tu osobu, koja ti je vec nanijela zlo, stvarno biti briga sto si ti njemu-njoj pripremila/o tu osvetu..ma sumnjam
neko je ovdje napisao ne sjecam se ko,,najbolje je biti(mislim potrudit se da budes) hladnokrav na to sve...

[quote name='MECA ' timestamp='1296902941' post='417535']
[/quote]

Najbolje ćete se osvetiti ako nastavite zivjeti svoj zivot kako vama pase,a,da izvinete,zaboli vas ''ona stvar'' za tom osobom.
  • Upvote 1

Najgore je spremati osvetu, a ne uspjeti u njoj, sto se najcesce desi. I onda povrijedis samo sebe, a toj osobi kojoj se zelis osvetiti samo dajes jos jedan razlog vise da likuje, tj da te vidi koliko si zbog tog nekog djela ocajan.
  • Upvote 1

auuuu jeste osvetoljubivi

hm.. nisam nikad a mozda i jesam.. ko pamti sve to.

ako pamtis stalo ti je,zato zaboravis sta je bilo i dignes glavu prodjes ko kraj..kako vele groblja i eto zaboravis da si ista vidio :D

Uh osvete su ponekad strašne
Pogledajte na linku kako se jedan momak osvetio svojoj curi iz Bihaća

Ukratko 5 godina veze i trebaju se uzet a on ju nađe sa drugim mjesec dana prije svadbe

Osveta je slatko ispala Edited by profac
Linkovi ovakvog sadrzaja nisu dozvoljeni!