Jump to content
Amel Meca Družanović

Zabraniti im glasanje?

Recommended Posts

[quote name='Zelka' timestamp='1297029453' post='417676']
Zasto bi se odrekla :) jednom sam dobila 91 kad se je slovenija osamosvojila a jedno na osnovu oca i matere sto su drzavljani bih :) stvar je samo u tome da ja ne dizem papire u Bih niti sam do sad dizala upisana sam u maticnu knjigu rodjenja dole jedino sto planiram je uradit i svoju djecu dole upisati pa htijeli dizati sebi dokumente ili ne njihov izbor :) :P niko me ne tjera .... a za njemacko sam se samo nasalila ... slovensko ili njemacko mi isto dodje kao EU drzavljanin .. a kad bi doslo do odricanja definitivno bi zadrzala svoje drzavljanstvo od drzave gdje sam rodjena i odrasla :)
[/quote]

ma znam to ja skontao da ti kazes ganjam njemacko za pravo hehe pa reko moras se jednog odreci

[quote name='rockstar' timestamp='1297071738' post='417696']
ma znam to ja skontao da ti kazes ganjam njemacko za pravo hehe pa reko moras se jednog odreci
[/quote]
hehe ma kakvi salila sam se isto mi je ili slovensko ili njemacko :) malo sam se nasalila oko njemackog ipak su ista prava ovdje za eu drzavljanine :)

[quote name='MECA ' timestamp='1296721593' post='417319']
Mislite li da bi dijaspori trebalo zabraniti glasanje, ipak oni nisu tu neznaju kako vlast funkcionira, zar da nam Oni biraju vlast a Oni nece trpiti tu vlast
[/quote] Mislim da bi trebalo da im se zabrani pravo glasa, sto je po meni najrealnije sto mozze biti. Uzmimo primjer mene: Zadnjih 16 godina u Bosni kad se sve spoji bio mozd pola godine... Otkud mi pravo da biram nacelnika ili bilo sto...I bez mog glasa vas se vrisak daleko cuje...

[quote name='scooby-doo' timestamp='1297256646' post='417999']
Da nebi bilo upitno oko glasanja, evo dodatak zakona za glasače u inostranstvu: Ili da netko stavku 7/ d iskoristi da bi dokazivao dali se smije glasali ili ne narodu privremenog prebivali

Ljudi koji su otisli zivjeti vani vecinom kazu kako im u Bosni nije bilo dobro. U redu, posteno, neka oni i glasaju, ali je problem sto ce 80% njih doci u BiH i glasati za onoga ko ih je upravo otjerao iz ove drzave, a to su uglavnom SDA i DNZ i naravno podjelom SDA je nastala i A-SDA u kojoj se nalazi dosta dijasporasa :)

Vec sam jednom rekao, upravo zbog tog razloga ljudima koji su vani i koji tamo zive i rade ne bi trebalo dozvoliti da glasaju jer vecina tih ljudi ce glasati za nacionalne stranke. U Hrvatskoj primjerice HDZ uvijek ostvari vecinu bas zbog takvih ljudi koji rade u drugim zemljama a odredjuju kako ce drugima u toj drzavi zivot biti.

Zabraniti glasanje ljudima koji nisu u BiH!

ma sto bi branili da glasaju,,nek glasaju daj boze da se promijeni bilo sta,,all tesko,,,glasala dijaspora ili ne,,,vajk ce biti jebeno,,
a ako misle da ce promjene doci s tim da dijaspora ne glasa ja bi prvi dozivotno potpiso da necu glasati,,i moj drug doc,,haha
  • Upvote 2

Pola dijaspore niej na spiskovima kada dodje glasati dole,ni ja nisam glasao jer nisma bio na spisku,a nisma htjo dalje ni ganjati,,,to je sve do administracije nase koliko se brinu o dijaspori,ali se brinu samo kad treba oderati za eure...

[quote name='BaroN' timestamp='1297527217' post='418320']
Ljudi koji su otisli zivjeti vani vecinom kazu kako im u Bosni nije bilo dobro. U redu, posteno, neka oni i glasaju, ali je problem sto ce 80% njih doci u BiH i glasati za onoga ko ih je upravo otjerao iz ove drzave, a to su uglavnom SDA i DNZ i naravno podjelom SDA je nastala i A-SDA u kojoj se nalazi dosta dijasporasa :)

Vec sam jednom rekao, upravo zbog tog razloga ljudima koji su vani i koji tamo zive i rade ne bi trebalo dozvoliti da glasaju jer vecina tih ljudi ce glasati za nacionalne stranke. U Hrvatskoj primjerice HDZ uvijek ostvari vecinu bas zbog takvih ljudi koji rade u drugim zemljama a odredjuju kako ce drugima u toj drzavi zivot biti.

Zabraniti glasanje ljudima koji nisu u BiH!
[/quote]

Znas ko ce glasati za SDA i tu A-SDA one stare nene/babe ili kako hoces koje zive bas dole u bosni a ne u dijaspori....

Pitas se zasto: e one neznaju dalje nego SDA znamo svi kad je napravljena ta stranka i one neznaju dalje od SDA, licno sam bio na jednom mjestu kad je jedna starija baba rekla ja dok sam ziva glasat cu za SDA, za nju/njih ne postoji nista drugo nego SDA i izetbegovic sve ostalo je mracno :an:

A svatko ko je i malo pametan, i puno mladi danas nece glasati za SDA, sto glasati za SDA ako nista nije do sad pruzila, pa ima i drugi stranki osim SDA... ama kakvi bitno je po cazinu da su naljepeni posteri glasaj za SDA, za bolje sutra... a ono uvijek gore.

Prema tome ja ako zivim izvan BiH nemora znaciti da cu glasati za SDA, i nebi glasao vijeruj mi, to je cista glupost glasas uvijek za istog oni kazu bit ce bolje a ono uvijek gore ....hebo politiku.

Guest
[quote name='scooby-doo' timestamp='1296758652' post='417375']
Prvo objektivno zelim reci koju oko licnosti i nicku [b]Meca[/b] Dodjes napises neku temu na koju znas da ce svi biti u revoltu, zadnji 20 temi je bilo tako dvobojno i svak ko procita mora se odma klasificirati ( da ti pojasnim bolje: zavadjas i dijelis narod svojim temama :icon_cheesygrin: drugo je da onda vise ni ne ucestvujes u diskusiji, sto pises ovako jake i teske teme ako nezelis biti dio diskusije, po mojim promisljanima valjda zelis diganti rejting i pisanje, dali te ovi odozgo ceraju ili sam se osjecas djelom popularnosti cazinneta pa onda dok pises clanke skontas sta nam je svima crna tacka i na sta se palimo i hos nas zavaditi :am: mozda samo ja vako mislim al de stas :lol:

Drugo hante ljudi bolan, imam dole kucu, fameliju, prijatelje. Crnčim ovdje da bi mogao sta dolje poslati i samim tim ubrizgavam cisti novac u nasu privredu ( ekonomisti i privrednici dobro znaju koliko valjaju auslenderi )
Pa sigurno cu ko i vecina sklepati kucerinu, staviti narandzastu fasadu ( obicnim radnicima omogucavam da prehrane svoju fameliju ) i eto me opet dole u penziju te pare dalje ubrizgavati u nasu privredu.
Pa sta mislite odakle su volike dzamije nikle, odakle se po selima kod nas putevi grade. Pa moj rodjak svu ustedjevinu digo da otvori dzamiju u svom selu ( i bude frajer :) )

Ko nezna kako se krece politika, pa ovdje tri puta bolje mores vidjeti kako neki sistem funkcionira, toliko dobro su nas ucerali u fukiju da nas nema boljih. Pa kad bi se sva pametna i skolovana dijaspora vratila ( mislim na starije i ozbiljne a ne balavurdiju svapcad ) sigurno bi procvjetalo sve od A do Z...

Za mene je ova diskusija argumentirana i zavrsena, bezveze je nastavljati o ovome pricati ;)
[/quote]

tako je!!! mnogi bi uzmali a da nedaju. vole profitirati a postanu sebicni. u ostalom i drzavljani drugi zemalja koji nezive u toj zemlji imaju pravo na glas. ne samo bosansci koji zive van bih.

Ja mislim da bi mi prvo trebali glasati da li dijaspora treba da glasa...to je najpostenije :icon_cheesygrin: ....pa kom obojci -Tom i Dzeri
  • Upvote 1

More biti da bi dijaspori bilo dobro zabraniti i doci dole :icon_cheesygrin:,sta je smijesno sto mnogi koji su jos dole i pisu svasta nesto za dijasporu postanu za koju godinu ta dijaspora,ko zna kakva je kome sudbina,:icon_cheesygrin:i gdje ce insan zivjeti..
  • Upvote 1

Da nije dijaspore od cega bi narod u Bosni zivio????Sav novac koji je tu u opticaju donosi dijaspora odnosno malo ko da ga zaradjuje tu u Bosni.Stvarno glupa tema jer kad bi se dijaspori zabranilo da glasa onda recimo u nasem kantonu bi trebalo zabraniti skoro 60% stanovnistva da glasa a mozda je procenat cak i veci.Nije dijaspora kriva sto vi u Bosni imate takvu polticku elitu a ta ista elita takodjer ima vile po dijspori,ulaze pare koje pokradu tu od vas u dijasporu,porodica im zivi u dijspori i djeca im se vecinom skolaju po dijaspori.Dakle nije problem u dijspori koja ionako neglasa odnosno procenat je zanemarljiv vec u vama samima koji zivite u BiH a za stanje kakvo jeste uvjek krivite nekoga drugoga osim vlastitih "VODJA" i samih sebe........

ZALOSNO!!!!!!!!
  • Upvote 2

To malo dijaspore sto glasa sve zajedno nema jedno vece selo u BiH. Hocu reci da je to vrlo mali broj u odnosu na broj raseljenih i izbjeglih.

Ja ne volim tu rijec DIJASPORA:.. svi smo mi Bosanci i Hercegovci, i svi koji imaju drzavljanstvo BiH treba da imaju i pravo glasa, bez obzira gdje na kugli zemaljskoj da zive,..

Veci problem su ovi sto nikako ne izlaze na izbore, i ja bih da se pitam stavio zakon da svi moraju izaci na izbore.

Edited by BlackHawk
  • Upvote 1

Uvijek imaju oni koji nisu bili na funkciji i koji se prvi put kandiduju..

Ako ne valjaju oni na vlasti, onda glasas za one koji nisu bili... Tako bar nista ne gubis.. Ako budu dobri, onda super, ako ne budu, onda bude isto kao i prije..

Neko je negdje napisao.. Kaze ja cu glasati za neke koji nisu bili nigdje na funkciji, ako i budu krali, krast ce manje nego ovi sto su sad, jer ne znaju dobro kako i gdje se moze ukrasti i dok skontaju prodje mandat od 4 god, a ovi sto su sad na vlasti to vec profesionalci..

Kad ovdje glasam onda sam u toku i pratim sta koja partija nudi. Ne idem onom linijom kao i vecina nasih "uvjek sam bio demokrata pa cu uvjek glasat za SD" a dolje ne znam iskreno, sta ja odavde znam ko krade a ko ne. Po nasim medijima svi kradu a kad oni pricaju kazu da ne kradu.
Zato i ne glasam. Recimo ima jedna partija kod nas za koju svi kazu da su lopovi, a moje pola familije, neki od njih su "vrlo visoko" (znas vec) je tamo i znam da bar oni nisu lopovi.
Ovdje skinu ministra sa pozicije zato sto je vozio preko ogranicinja ili drugog zato sto je kupio odjelo od drzavnih para. Kod nas to nije tako i tako da mi dosta toga nije jasno i zato ne glasam jer ne znam kako je vama dolje.