Jump to content
Sign in to follow this  
Ajdinho

RAT U KRAJINI (1992-1995)

Recommended Posts

Pozdrav svima.

Treba mi vasa pomoc. Imam projekat u skoli o Ratu u Krajini.
Znaci trazim neke osobe ovdje na forumu, koji su taj rat dozivjeli i koji bi mi mogli ispricati o tome nesto.
Mozda i znate neku stariju osobu, koja je voljna pricati o tome
Ili ako imate neke linkove nekih zanimljivih web-stranica, sto se te teme tice, da mi je ovdje postavite.

Nadam se da cete mi pomoci.

E-Mail: pervizajdin@gmail.com

Pozdrav iz Z

[quote name='Clark Gable' timestamp='1296219722' post='416604']
http://www.cazin.net/cazin-u-ratu/
[/quote]

Kao u nekoj BAJCI.....Samo sto je mnogo,mnogo toga preskoceno i presuceno.Posto sam bio pripadnik i 503.brigade ABIH i 4.brigade NO mogao bih dodati hiljadu stvari na ovakvu slavnu istoriju ali otom potom cuce se.Eto taj ko je trazio neka samo prepise sve ovo i ISTORIJA I RAT U KRAJINI SU OPISANI bez mogucnosti da iko ista doda ili kaze jer Nada Al-Isa,Gorica Catakovic,Mirza Sadikovic i drugi znaju sve najbolje.....Njih bi trebalo pitati o RATU U KRAJINI.
  • Upvote 1

[quote name='Ajdinho' timestamp='1296217866' post='416602']
Pozdrav svima.

Treba mi vasa pomoc. Imam projekat u skoli o Ratu u Krajini.
Znaci trazim neke osobe ovdje na forumu, koji su taj rat dozivjeli i koji bi mi mogli ispricati o tome nesto.
Mozda i znate neku stariju osobu, koja je voljna pricati o tome
Ili ako imate neke linkove nekih zanimljivih web-stranica, sto se te teme tice, da mi je ovdje postavite.

Nadam se da cete mi pomoci.

E-Mail: pervizajdin@gmail.com

Pozdrav iz Z

[quote name='GAGO2' timestamp='1296232002' post='416652']
Kao u nekoj BAJCI.....Samo sto je mnogo,mnogo toga preskoceno i presuceno.Posto sam bio pripadnik i 503.brigade ABIH i 4.brigade NO mogao bih dodati hiljadu stvari na ovakvu slavnu istoriju ali otom potom cuce se.Eto taj ko je trazio neka samo prepise sve ovo i ISTORIJA I RAT U KRAJINI SU OPISANI bez mogucnosti da iko ista doda ili kaze jer Nada Al-Isa,Gorica Catakovic,Mirza Sadikovic i drugi znaju sve najbolje.....Njih bi trebalo pitati o RATU U KRAJINI.
[/quote]

pa gago sjedes i napises svoje vidjenje :) bacis na papir il nesto slicno i to je to.. niko ne brani nikome..

i onaj sjeo napisao onaj seks roman - dezerter, izblatio covjek sve sto vrijedi i nikom nista :) citan :)

[quote name='Clark Gable' timestamp='1296299019' post='416744']
pa gago sjedes i napises svoje vidjenje :) bacis na papir il nesto slicno i to je to.. niko ne brani nikome..

i onaj sjeo napisao onaj seks roman - dezerter, izblatio covjek sve sto vrijedi i nikom nista :) citan :)
[/quote]

Ja nebi bio covjek kad bi blatio borce 5.korpusa jer obicni borci nisu nista krivi odnosno sirotinja koja je iznjela rat na svojim ledjima.
Dakle ja necu nikada blatiti 5.korpus i borbu protiv cetnika u proslom ratu ali kada je u pitanju Autonomija onda se tu dosta toga preskace i politizira.Mislim da je doslo vrjeme kada ljudi mogu otvoreno govoriti o tome nakon svih ovih godina.Oni koji su okrvarili ruke nad VLASTITIM NARODOM nemogu se kriti iza obicnih boraca koji sa tim nemaju nikakve veze.Rat izmedju 5.korpusa i Autonomije tek ce biti analiziran a mnogi bi zeljeli proci bez analize ali nece to tako da se zaboravi.Ja licno bih volio da ga nikad nije ni bilo ali kada covjek procita clanak o 5.korpusu i tu se zaobilaze najvaznije cinjenice i dogadjaji onda niko nemoze ostati ravnodusan na to.Naravno da ni ovi u Autonomiji nisu bili nimalo mekahniji ali svi racuni treba da se naplate kad dodje vrjeme.
  • Upvote 1

to je bio seoski rat
na vikipediji pise gradjanski sine al nije istina jer da bio bio gradjanski rat prvi uslov je da budu gradjani toga nije bilo

tako je poceo seoski rat 92. i u nedostatku hrvata i slovenaca jer turnir nemere u dvoje trebo je treci pa su nas podijelili na jos dvoje tad je bilo u troje u troje jedino sto su na kladionicama bile neke mucke pa su prvi i treci suradjivali sine tako zaradjivali cudo para imali smo i mi neke koristi malo koristi puno stete al sta ces

e sad bolje bi ti bilo da uzmes rad o mongolima pruscima ili sujelmanu velicanstvenom nek bas ovaj zadnji rat da izucavas treba ipak sacekati ad pomremo mi koji se sjecamo jer svak ima svoje vidjenje toga a istoricari su za dvi nijanse iskreniji

Zahvaljujem se na linku. Taj ce mi dosta pomoci.
Ma dobro, ja sam i napisao dosta toga iz tih klipova koje se nalaze na Youtube, ali to treba biti prezentacija od 20 stranica, tako da mi treba sto vise ljudi, koji bi mi mogli reci, sta su dozivjeli itd..

Pozdrav :)