Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Masine

Recommended Posts

E ja kad navalim na nesto...i nakon plus i minus od cojka i mene, opet ja prevagnem hehe :rolleyes:

Kupim sebi onaj mikser masinu sto sve radi hheehee,samo se ne pere sam na moju zalost.

Sad nisam zadovoljna pa bi drugi :ap:

I onu masinu sto sve reze,iako bi mi to koristili jedva 2-3 puta u mjesecu hehe...

Nego kakvi vi masini imate u svojim kuhinjama?

Eh moja mama kad vidi reklamu za neke kuhinjske spravice, ona to odmah hoce "jer joj je neophodno" ali ustvari koristi par puta i skupljaju prasinu....:)

Tako je nabavila neka dva -tri miksera kao sluze "za sve", ali vise su ukras, masinu za rezanje, doduse njome rukuje papi, jer mi ne znamo i tako svakavi neki spravica, jedino bez cega ja ne bi mogla je el. mini-masina za luk, eh to je zakon, samelje ga da se nikako ne osjeti....:D

hehe

ja svoju ne zelim da palim za jednu glavicu,otvorim prozor i sve izvuce,posto je iznad radnog stola

a kad je vise onda upalim...jednom se posikla na noz pa sad dok perem imam osjecaj da ga nikad ne operem dobro hahah.

da inace se te stvari prvih par mj koriste redovno i onda panu u zaborav :rolleyes:

MIxer i stab za piriranje.. ostalo stoji.. imaju pecice za raklet jednom dva puta godinje je koristim, imam elektricnu presicu za limun i naramndzu jednom godisnje.. it d itd

sta mi je zelja je sebio kenwood kupiti i onda netreba zeni nijedna masinica vise...

ono za luk je zakon... dobro kad se prave stvari gdje luk skroz na skorz sitan mora biti.

Multi-praktik je uvijek u funkciji, koristim ga maksimalno, obzirom na funkcije koje ima neke druge mašinice ekstra i ne koristim uglavnom stoje i zauzimaju prostor ... sviježe slalate i sokovi su mi prioritet, ostalo su sitnice može i ručno bez mašinica ..........

Ja imam tako jednu masinu za sve zivo i nezivo,eno je na kuhinji stoji. :icon_cheesygrin:
Koristim je najvise kad pravim salatu od mrkve. Koristila bih je cesce,ali nece sama da se opere. :bisan: