Jump to content
Dobar_Los_Zao

Da li je dijaspora bahata kad dođe u Bosnu?

Recommended Posts

eto odmora eto bahatosti,bice fotografisanja dijasporskih auta na pjesackim stazama hehe

samo nismo ni mi baustelci vise sto smo bili,nismo Boga mi...ja znam prije 7-8 godina da su se u septembru obavezno krpile rupe po asfaltu po carsiji od stikli i cesta se cistila od guma...zacepljalo se u 16 a sad nista :)..sad more biti i da je taj asfalt kvalitetniji al`mislim da nije to u pitanju :) Edited by viking

[quote name='viking' timestamp='1337596087' post='456975']
samo nismo ni mi baustelci vise sto smo bili,nismo Boga mi...ja znam prije 7-8 godina da su se u septembru obavezno krpile rupe po asfaltu po carsiji od stikli i cesta se cistila od guma...zacepljalo se u 16 a sad nista :)..sad more biti i da je taj asfalt kvalitetniji al`mislim da nije to u pitanju :)
[/quote]

Ja sam odnedavno baustelac, ali nakon sinocnjeg cekanja od 4 sata i 30 minuta na granici vise ne planiram dolaziti. Veoma rijetko cu dolaziti.

A jos sam ja relativno blizu i radim uredski posao. Meni je doslo da zaplacem kad vidim covjeka koji mora voziti do Beca ili Linza i jos ujutro ustati u 7 na baustel... e to je muka... ali kad drzava ima takav odnos ja bih im svima savjetovao da vise ne dolaze nego da novac trose u svojim novim drzavama.
  • Upvote 3

budi siguran da nece narod ni ici dole toliko koliko je isao poslije ratne godine,sad sve manje,.

[quote name='Incubus' timestamp='1337598370' post='456981']
Ja sam odnedavno baustelac, ali nakon sinocnjeg cekanja od 4 sata i 30 minuta na granici vise ne planiram dolaziti. Veoma rijetko cu dolaziti.

A jos sam ja relativno blizu i radim uredski posao. Meni je doslo da zaplacem kad vidim covjeka koji mora voziti do Beca ili Linza i jos ujutro ustati u 7 na baustel... e to je muka... ali kad drzava ima takav odnos ja bih im svima savjetovao da vise ne dolaze nego da novac trose u svojim novim drzavama.
[/quote]

Gdje planirate zube popravljati, sisati se, auta popravljati??

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1337608117' post='457000']
[/quote]

Nisam u zivotu zuba popravio, ali buduci da imam u obitelji izvrsnog stomatologa to imam dzabe ako zatreba:)
Sisam se tamo gdje zivim inace.
Auto popravljam u ovlastenom servisu gdje sam ga kupio.

Imas jos pitanja?:)

Po mogucnosti nekih pametnijih.

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1337608117' post='457000']
[/quote]
gdje vi planirate kod rodbine 3 mjeseca boraviti po evrospkim zemljama,ili ono de donesi odozgo orginal je hehe,meni frizer ni ne treba kad sam celav i uvjek obrijana glava,zube ne placamo tebi i takvima nego zubarima,auta mole Boga Automehanicari da im dodje koji dijasporac,te diskoteke zarade prave pare kad su dijasporci dole,samo koje pjevace i pjevacice narucuju pa mislim gore nego u filmovima.
  • Upvote 2

daj ljudi pustite tu pricu ...

[quote name='lucky' timestamp='1337616925' post='457028']
daj ljudi pustite tu pricu ...
[/quote]

de neka...zanimljivije je vako :)

Posle samog Beograda tj sjedista disko folk muzike, dolazi Ljubljana i Exen diskoteka koja je trenutacno na vrhu. Zatim nitko drugi do XL-a je na trecem mjestu..
Exen to radi redovno, Beograd jer je domovina toga, a XL kad dodju stranci...
Usporedjivati metropolu Beograd, evropski grad Ljubljanu sa jednim Cazinom??? zahvalite se dijaspori tj nesavjesnim mladim ljudima koji savijaju kicmu da bi napunili baterije nostalgije nigdje drugo do XL-a :)

Da li je dijaspora bahata kad dodje u Bosnu? Moje misljenje je da je dobar dio nase dijaspore bahat (izvinjavam se onom manjem dijelu, koji nije bahat) i da se bahato ponasa kad dodje ovdje. I dobar dio njih nas ovdje gleda kao manje vrijedne, mozda zato sto oni rade za 2-3 hiljade eura, a mi u najboljem slucaju za 1000 KM, a najveci dio nas ceka da zaradimo dnevnicu od 30 KM.
A da me ne bi neko prozivao da odmah kazem, u dobrom dijelu ta se dnevnica zaradi kod nasih tzv. baustelaca, ali to ih ne oprvadava da nas smatraju manje vrijednim. Znam da su pare mjerilo vrijednosti, ali ima nesto i u ljudskosti, a to kako se dijaspora odnosi prema nama ovdje mozda je najbolje opisao Bekir Bajramovic u svom članku: [url="http://www.cazin.net/cazin/3081-ich-bin-ein-svabo-sada-nisam-vise-bosanac.html"]http://www.cazin.net/cazin/3081-ich-bin-ein-svabo-sada-nisam-vise-bosanac.html[/url]

ja mislim ,nisam siguran 100% da je i Bekir bio u dijaspori neko vrijeme,ima slucajeva koji su malo nepodnosljivi ali takvih ima ne mora biti dijapsorac ili domaci,.

Slazem se da ima nepodnosljivi na obje strane i da zato ne treba generalizirati ponasanje ni jedne strane.

[quote name='scooby-doo' timestamp='1337619196' post='457032']
Posle samog Beograda tj sjedista disko folk muzike, dolazi Ljubljana i Exen diskoteka koja je trenutacno na vrhu. Zatim nitko drugi do XL-a je na trecem mjestu..
Exen to radi redovno, Beograd jer je domovina toga, a XL kad dodju stranci...
Usporedjivati metropolu Beograd, evropski grad Ljubljanu sa jednim Cazinom??? zahvalite se dijaspori tj nesavjesnim mladim ljudima koji savijaju kicmu da bi napunili baterije nostalgije nigdje drugo do XL-a :)
[/quote]

Ja bi vise volio da toga XLa nema nikako.Ako nam je to ponos grada, tesko nama.

nesmetaju meni baustelci nimalo,sam provodim dosta vremena u dijaspori,smeta mi samo sto pojedinci misle da su kupili i bosnu i cazin kad dodju na urlap sa svojim nabrijanim masinama pa Boze zakloni nit ko prati saobracajne znakove nit ih se pridrzava,kroz cazin se vozi ko na nirburgringu parkira na sve strane,to mi smeta,a dok dodju u drzavu boravka kako su to opet kulturni i civilizovani vozaci aman Boze,

baustelci su sasvim ok
piiiiiis ;)

Sunce mu **bem kad neko kaze da mi imamo jaku dijasporu.Imamo k**** da prostite ljudima tesko odvojiti 1e za jedan jebeni telefonski poziv.

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1338069462' post='457449']
Sunce mu **bem kad neko kaze da mi imamo jaku dijasporu.Imamo k**** da prostite ljudima tesko odvojiti 1e za jedan jebeni telefonski poziv.
[/quote]

Kome je zao mi smo kod kuce glasali za Mayu i sta je bilo Njemacka joj nedade ni bod ... ne trpaj sviju u isti kos malo obraza i postovanje ti nebi bilo od viska

ma pusti ih zekla ,sad im je i dijapsora kriva sto nije pobjedila haha,njima je dijaspora kriva i za sadasnje stanje u Bosni,njima mnogima niko ne pase,koliko nas pljuvaju nije ni cudno sto dijaspora nije toliko glasala hehe,,, Edited by x-men

Nema goreg naroda nego kod nas u bosni, kad citas vijesti to se otimaju ko ce ispasti veci patriota, a kad je glasanje na evroviziji pored toliko muslimanski zemalja oni glasaju za cetnike,ni ne necudi me jer svake subote Cazin pun Mili, Ceci, Dragana i Meci, ma gori su ovi u Bosni od cetnika!!! Fuj naroda i prdacine!
  • Upvote 2

[quote name='Skrgan' timestamp='1338104719' post='457468']
Nema goreg naroda nego kod nas u bosni, kad citas vijesti to se otimaju ko ce ispasti veci patriota, a kad je glasanje na evroviziji pored toliko muslimanski zemalja oni glasaju za cetnike,ni ne necudi me jer svake subote Cazin pun Mili, Ceci, Dragana i Meci, ma gori su ovi u Bosni od cetnika!!! Fuj naroda i prdacine!
[/quote]

e pa ne idemo svi na cece,mece itd....ja uopce ne slusam turbo folk,a dijaspore ima bahate,ali bogami ima ovih domaci isto.to je do karaktera,nema previse veze s mjestom zivljenja ...

Skrgan ... zaboravio si Mileta , Mile kad dodje sva carsija vise u glas MILE MILE , a mile jadan drogirani seljak (onaj sa dna kace)

ko fol svi vicu dijaspora bahata kad dođe u Bosnu,a nedamo im izaći iz države po 5 sati,znači da ih ipak volimo i da nam nisu bahati :)

De ljudi 'bem ga ja, man'te se te price... vijaj mudrosti.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=UxWLHxO0XXw[/media]

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1338130839' post='457496']
De ljudi 'bem ga ja, man'te se te price... vijaj mudrosti.

[media]http://www.youtube.com/watch?v=UxWLHxO0XXw[/media]
[/quote]

Necemo je popiti budemo li cekali dijasporu da plati :D
  • Downvote 1