Jump to content
Dobar_Los_Zao

Da li je dijaspora bahata kad dođe u Bosnu?

Recommended Posts

Posted · Hidden by lucky, March 28, 2013 - vrijedjanje
Hidden by lucky, March 28, 2013 - vrijedjanje
A moze ona?? Ko prvi pljune taj je jaci???

E hoš ti?

Znači odlaskom u Slovensku ne samo da vam se podeblja novčanik nego se povećaju i muda :O

Ne znam zasto se raspitujes oko mojih muda, jedino ako ne gajis neke homoseksualne osjecaje pa bi volio da te/ti sta uglavimo iz Europe 

Guest

Ne znam zasto se raspitujes oko mojih muda, jedino ako ne gajis neke homoseksualne osjecaje pa bi volio da te/ti sta uglavimo iz Europe 

Samo ne znam šta administracija radi, mislim da bi te trebali sankcionisati

xD

Posted (edited) · Hidden by lucky, March 28, 2013 - vrijedjanje

Pa neka sankcionišu, ja sam im inace jako bitan u zivotu pa ne smiju :scratchhead: Ti dolazis na svaku temu i provociras mene, ja samo odgovaram i ne napadam prvi pa kad dođem u Cazin da ne bude ti si prvi srao.

Edited by Gorilla Biscuit

Guest
Posted (edited) · Hidden by lucky, March 28, 2013 - vrijedjanje

Ove prijetnje moderatoru stvarno treba sankcionisati. Makar 15 dana hlađenja.

Edited by Namik Šepić

Kojem ja prijetim to moderatoru mamlaze, čitaj malo.

Guest

Mislim da je vrijeđanje moderatora prevršilo svaku mjeru.

Neću, ali ću te rado ispleskati i otići nazad da ti pokažem kako mi ne može ništa zakon i policija u Cazinu ? 

Piše ti da si urednik, uostalom poštovanje ti neće donijeti nikakve titule na forumima. Tebi se diže na to, u stvarnom životu papak.

Guest

Ovo je uistinu gnusno, stvarno, šta čeka ta administracija?!

Ne znam, i sam sam ti takav. Vidio sam dosta različitih slučajeva i ne može se reći ništa generalno. Ima ljudi i u Bosni i u dijaspori, a ima i hajvana. Odijelo ne čini čovjeka, niti adresa prebivališta.
Primjetio sam ipak jednu stvar u Sarajevu: prednost u saobraćaju je srazmjerna cijeni kola, vozači mercedesa i novijih audija smatraju da uvijek imaju prednost, a pješacima je bolje da se drže čaršije, kada dođe vrijeme da se ide kući, onda jedino taxi pomaže.
Na Baščaršiji za domaće vrijedi normalna cijena, za strane turiste druga, viša, a dijaspori deru kožu s leđa. Lično sam se uvjerio kada mi je jedan od jalijaša koji drže radnje na čaršiji navalio da proda "original" (kineski ili turski) dres reprezentacije za 100 maraka, koji kod Srba u BL košta 25. Kada sam mu rekao da u oficijelnom fan šopu komplet košta 90, počeo je da se ljuti i psuje škrtu dijasporu kojoj je marka ogromna. Na kraju mi je nudio za 10 KM, ali ne bi kupio od njega ni da dres umota u 100 eura.
Mrzim konobare koji zaokružuju. Kada mi ljudski donesu račun, ja zaokružim i ostavim bakšiš prema kvalitetu usluge, koji može biti veći nego sam ceh. Ali kada pokuša da me zapali već u startu, onda tražim fiskalni račun i kusur do zadnjeg pfeninga, bez žurbe i bez milosti.
Policija me nije ni jednom zaustavila, vozim po propisima i po znakovima. Godišnji je, nema žurbe i srkleta, samo opušteno. Par minuta gore-dolje, ne igra ulogu.

Joooj, sad se vraćam iz Bihaća i frajer sa ljubljanskim tablama voza dvi namudane, genetski inferiorne neviste... i ova jedna, pramenka, sa zadnjeg sica čitavo vrijeme baca smeće po cesti. Blic'o sam, svir'o, ne obaziru se ništa. I tako sve do Ćoralića. Slik'o sam ih mobitelom, ima i slika gdje se baš vidi kako i smeće baca, zanima me hoće li imati efekta ako ja odem s tim u policju i prijavim to. Čisto se vide tablice, auto je KIA, tamno plava.

Ako je neko upoznat s tim, da napiše.

Da mi objasni.

Otiđi u policiju, pitaj da li je kažnjivo, ako jeste, napravi prijavu, dostavi dokaz (sliku). Stoka poznaje i priznaje jedino kandžiju.

Možda bi trebalo otvoriti temu "stub srama", gdje bi svako ko vidi ovakvo kabadahijsko i nekulturno ponašanje, kao i najgore primjerke parkiranja, to uslika i objavi ovdje. Samo lice osobe ne smije da se vidi.
  • Upvote 2

Treba otici u belgiju holandiju francusku njemacku Svicarsku austriju svedsku norvesku itd. I snimiti baustelce koliko su frajeri ostalih 350 dana u godini u mjestima gdje zive, Pa nek se onda USUDe face praviti u bosni gdje na godisnji dodju

Treba otici u belgiju holandiju francusku njemacku Svicarsku austriju svedsku norvesku itd. I snimiti baustelce koliko su frajeri ostalih 350 dana u godini u mjestima gdje zive, Pa nek se onda USUDe face praviti u bosni gdje na godisnji dodju

Sto se toga tice, svi smo donekle krivi - BiH i njene institucije kao i cijeli nas narod (domaci i dijaspora - i sebe samog vidim u tome).

Naravno svako je za svoje djelo odgovoran!! Pametan i kulturan ce se i u BiH ponasati ispravno kao sto to radi svugdje, jer taj cuva svoj obraz.

Ali zasto ti "frajeri" nisu toliki frajeri po nabrojanim zemljama? Ili zasto u BiH smiju raditi stvari, na koje u drugim drzavama nesmiju ni pomisliti (svakakvo parkiranje, bacanje smeca, itd.)? Za budalu je i u Belgiji i u Holandiji i svugdje na svjetu potreban dobar pendrek (u obliku raznih zakona, konzekventnog sprovodjenja zakona i naravno osjetljivih kazni). Razlika je sto spomenute zemlje imaju prilicno dobre pendreke i koriste ih.

Kako da se ja ponasam u drzavi u kojoj mi na ulazu u drzavu carinar kaze "carina je 50 eura, ali stavi u pasosda se ne vide"? Kako da se ponasam u tom trenutku? Da primim svoj pasos, zatvorim prozor i krenem dalje? Da ga prijavim? Kome, njegovom kolegi sa kojim je mislio djeliti ili onome sto u kabini pokraj gleda seriju? Prvi se put nasao u takvoj situaciji, iznenadilo me. Naravno pomislim, kako cu ja proci ili koliko ce me drzati na granici ukoliko se usudim na takav korak? I tako presutim.

Nazalost, nekulturno i bahatno ponasanje naseg naroda u BiH (ne samo dijaspore) je trenutna slika nase BiH. Od vrha politike pa do najmanjeg covjeka, svi mi doprinosimo tome. Politicari koji ne rade svoje poslove, institucije i njeni uposleni koji iskoristavaju moc (policija, ljekari, carinari, profesori i ostali) da kasiraju i daju los primjer, mi koji u takvim situacijama ne prijavljujemo i na kraju oni koji se ponasaju lose i kojima odgovara ovakva situacija, jer u ovakvoj situaciji mogu nastaviti.

Mislim da je pogresno pitanje "zasto je dijaspora bahata?". Treba postaviti pitanje "kako sprijecavati bahatost i neodgovornost u cijeloj BiH?". A ne svu odgovornost i losu sliku trenutnog stanja u drzavi svaliti na dijasporu.

Ali znam i ja da na ovakav nacin ima vise prostora za medjusobno prepucavanje. Nazalost i to je jedna losa tacka naseg naroda. Prijece je prepucavanje sa nekim ko je "drugovaciji" po bilo cemu nego da se sa tom "drugovacijom" osobom nadju zajednicke tacke i da se rijese neki problemi.

i kako je ovog ljeta? jel se dijaspora popravila?

ja cu svoju "bahatost" ako Bog da tek krajem augusta pokazati, kada prodje guzva.

Onda bude vise mjesta za parkiranje, tako da ne moram jahati po ivicnjacima...

i kako je ovog ljeta? jel se dijaspora popravila?

u kom smislu se popravila ? 

Ovakva razmisljanja proizlaze iz toga što nasi ljudi u BiH misle kada odes vani raditi da je sve med i mlijeko, sve je servirano. U svakoj zemlji zivis onako kako ti je usklađena plaća sa cijenama, to što je u BiH 500 KM prosjek a recimo u Sloveniji 500 eura ne znači da ih je onaj u Sloveniji dobio za manje rada, lakše i džabe.

Ja sam bio u Krupi prije par dana i isto ispred mene baca naš čovjek sa BiH tablicama  smeće iz auta na cestu i kreće dalje. Zgadilo mi se to, pogotov jer je to uradio pokraj Une. Nebitno ko je i šta je takvi trebaju biti osramoćeni i izrugivani, majmuni u ZOO nauče gdje ostavljati kore od banane onda mogu i ovi naši.

Samo stavi Jiggy i još vidi da pokažeš policiji, seljačina je seljačina bez obzira gdje živi i odakle je.

Samo stavi Jiggy i još vidi da pokažeš policiji, seljačina je seljačina bez obzira gdje živi i odakle je.

Slazem se sa ovim ali mislim da bi, ukoliko policija ne poduzme ista, trebalo uslikati i policajca koji je primio prijavu (ili jos bolje, onog koji je odgovoran za tu policijsku stanicu) i staviti ispod tako da narod zna ko se ponasa bahato ali i ko ne radi svoj posao.

• Upvote 1

Sutra kad krenem na kahvu, prvo kod braće žbirova, pa onda zadvoljan ili ne zadovoljan na kahvu.

A ja se ne slažem sa ovim ukoliko policija ne poduzme ništa, da ja slikam policajca koji je primio prijavu, pa opet problemi i sa tom bagrom i opet prekršajne prijave koje će me opet koštati... ako policija ne poduzme ništa, onda neka bacaju, izgleda da je dozvoljeno, as simple as that.

Edited by Jiggy Bau

Mislim da te zakon štiti u slučaju da lice koje bi ga provodilo krši zakon te ga ti snimiš.

Mislim da te zakon štiti u slučaju da lice koje bi ga provodilo krši zakon te ga ti snimiš.

Ne znam baš, nisam siguran. Postoji i ono legalno i nelegalno uzimanje dokaza... špijunaža, ali to je već Amerika.

Kod nas štiti zakon onoga ko je iz jače familije, ko ima moćne kumove.

Joooj, sad se vraćam iz Bihaća i frajer sa ljubljanskim tablama voza dvi namudane, genetski inferiorne neviste... i ova jedna, pramenka, sa zadnjeg sica čitavo vrijeme baca smeće po cesti. Blic'o sam, svir'o, ne obaziru se ništa. I tako sve do Ćoralića. Slik'o sam ih mobitelom, ima i slika gdje se baš vidi kako i smeće baca, zanima me hoće li imati efekta ako ja odem s tim u policju i prijavim to. Čisto se vide tablice, auto je KIA, tamno plava.

Ako je neko upoznat s tim, da napiše.

Da mi objasni.

Nemoj tako Jiggy,ne meres sve zamirati.To je nevsta oshla gladna u Bihac posto posli obroka ne mere navuci minic pa iz povratka iz carsije uzela dvoje cevape ,burek i dvi krempite :-).

Bitno je da nije izbacila na nasem terenu,bas nas briga za Bihac :-)

Nemoj tako Jiggy,ne meres sve zamirati.To je nevsta oshla gladna u Bihac posto posli obroka ne mere navuci minic pa iz povratka iz carsije uzela dvoje cevape ,burek i dvi krempite :-).

Bitno je da nije izbacila na nasem terenu,bas nas briga za Bihac :-)

Baš je naš teren, počela od Gazproma (nekad OMW) i nije se ustavila do Ćoralića, možda nije ni poslije, ali nisam ih više pratio...

Samo ne znam odakle joj 'nol'ko smeća u autu i oni' kesa... Šta se je tu dešavalo???

Ti si stariji, iskusniji, jemde znaš. Da nije ko ostavlj'o dojmove, pa te kese tol'ke?

Edited by Jiggy Bau

Bogam`onda more pojes` halal joj patispanja :-)