Jump to content
Dobar_Los_Zao

Da li je dijaspora bahata kad dođe u Bosnu?

Recommended Posts

ja mislim da nije ...

svi bi mi se tako ponasali kada je u pitanju cijena nekog proizvoda kojeg trazimo ...

oholo je sto sa recenicom : "Pa za manje para mogu naci u nekoj u zemalja EU" ... omalovazavaju robu koja je u BiH ... a da se malkie infromisu znali bi da BiH nema proizvodnje vec da sve uvozi ...

[quote name='lucky' timestamp='1295289748' post='415360']
ja mislim da nije ...

svi bi mi se tako ponasali kada je u pitanju cijena nekog proizvoda kojeg trazimo ...

oholo je sto sa recenicom : "Pa za manje para mogu naci u nekoj u zemalja EU" ... omalovazavaju robu koja je u BiH ... a da se malkie infromisu znali bi da BiH nema proizvodnje vec da sve uvozi ...
[/quote]
Pa to je kriva sama BiH, jer u nasoj drzavi i ono malo ljudi sto nesto proizvede nemoze doci na trziste jer neki ministar strpa u dzep koju hiljadarku da se uvozi nesto od svjetski prehrambeni industrija...
Sa tim se nisti proizvodnja i privreda, i ovo ja nekazem onako bezveze nego sam x puta citao clanke gdje se ljudi ratari i mala preduzeca zale na kocenje od vladajuce elite...

A i sam primjer mi je jedan rodjak koji mi detaljno prica probleme koje ima pri izvozu gljiva u zemlje EU. i bas najveci problem i kocenje bezveznim zakonima se desava u Bosni!!!
  • Upvote 1

A dodao bih sitnicu, ja i ako zivim sad ovdje u dijaspori i vec sam se za masAllah asimilirao i privikao, jos i dan danas nepodnosim vecu polovicu ove omladine kojima otac crnči i ledja krivi da bi se oni razbacivali i falili, i ima ti neki koji se osjecaju, zbog financije, nadmocni!!!

To je valjda sve jednostavno od covjeka do covjeka kakav je
  • Upvote 1

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1295297471' post='415398']
TO je samo cudjenje kako su neke stvari kod na skroz preskupe za bih standard zivota...

nijw to nikakvo istijecanje dlz
[/quote]

dok god ne budemo gledali u feninge i budemo se bahato postavljali prema tako reci sitnom novcu necemo mi nidokle,za nas 20 feninga je on ma haj ne moj traziti i tako to.
Nek su oni precizni onako svaka cast

[quote name='Perviz' timestamp='1295297799' post='415400']
dok god ne budemo gledali u feninge i budemo se bahato postavljali prema tako reci sitnom novcu necemo mi nidokle,za nas 20 feninga je on ma haj ne moj traziti i tako to.
Nek su oni precizni onako svaka cast
[/quote]

rijec nije uopste o novcu .. ja se pitam kako to funkcionise...
mozda to ljudi tako shvate... anjmanje ljudi to kaze zlonamjerno..

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1295297951' post='415403']
rijec nije uopste o novcu .. ja se pitam kako to funkcionise...
mozda to ljudi tako shvate... anjmanje ljudi to kaze zlonamjerno..
[/quote]

U čemu je onda ecika moja mila poenta,jel neko misli kako se oni sa necim ponose tzv."pu

[quote name='Perviz' timestamp='1295298214' post='415404']
U čemu je onda ecika moja mila poenta,jel neko misli kako se oni sa necim ponose tzv."pu

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1295298544' post='415406']
Pa to , od kud njemu pravo da govori, to ti je preskupo, ja to mogu kupiti jeftinije. Uzmi ili ostavi ...
[/quote]

kolega on daje svoje pare i ima pravo za njih da nam izapira mozak.Kupac je uvjek u pravu
  • Upvote 1

Ne znam je li bahata...znam da dolaze neke stvari maksuz kupovati tu, tako da....ako se mi podjemo bahatiti nece im biti drago...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]

Sto jest jest, mi nekad znamo pretjerati s ciframa, ali de.....[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/ap.gif[/img]

Nigdje kao u Bosni :D

oni ovamo uglavnom dolaze ako su u pitanju neke usluge koje mogu obaviti ovdje,jer gore su usluge preskupe,a bom onda se nekad moraju malo i prosuti,pa da gore ima extra ljepilo za ovo ili ono ili tako to :D

[quote name='Perviz' timestamp='1295299279' post='415410']
oni ovamo uglavnom dolaze ako su u pitanju neke usluge koje mogu obaviti ovdje,jer gore su usluge preskupe,a bom onda se nekad moraju malo i prosuti,pa da gore ima extra ljepilo za ovo ili ono ili tako to :D
[/quote]

imamo mi va` gori ljepilo koje lijepi ljepilo :icon_cheesygrin:

Sto jes jes, i jedan i drugi nacin zivota imaju svoje prednosti kao i lose strane.. niti je u BIH sve shit niti je na zapadu sve super.. tako da i jedni i drugi su djelomicno u pravu..
Drugo, laze ko god kaze da mu se srce ne otvori kada predje maljevac :P
  • Upvote 1

[quote name='viking' timestamp='1295299493' post='415412']
imamo mi va` gori ljepilo koje lijepi ljepilo :icon_cheesygrin:
[/quote]

extra specijalno samo lijepi ljepilo za ljepilo da daa :D

[quote name='Skrgan' timestamp='1295299540' post='415413']
Sto jes jes, i jedan i drugi nacin zivota imaju svoje prednosti kao i lose strane.. niti je u BIH sve shit niti je na zapadu sve super.. tako da i jedni i drugi su djelomicno u pravu..
Drugo, [b]laze ko god kaze da mu se srce ne otvori kada predje maljevac[/b] :P
[/quote]

bar mozes kroz prozor rahat hrakanti hahahah

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1295298544' post='415406']
Pa to , od kud njemu pravo da govori, to ti je preskupo, ja to mogu kupiti jeftinije. Uzmi ili ostavi ...
[/quote]
Ima svatko pravo reci ovo vam je preskupo :) ja i sad kazem da je i slovenija prema standardu u kojem narod zivi preskupa da nepricam za standard dole u bosni ... da moras za sok dati vise od 3 4 marke da nebi bio ko voda kad ga uspes ... ne kazem ima proizvoda budu prejeftini fkt :D ja seb maxsuz dole uzimala tepsije :P em sto su kvalitetne em sto kad ispeces pitu :D bidne prava prema ovim ovdje sto kupis ... Njemacka ima proizvoda koji su jeftini jer je uz to drzava koja najmanje uvozi tudji stvari ... ali npr odem da kupim vegetu koja ovdje kosta kila skoro 7eura to mi je skupo znaci sve zavisi jel uvozno a dole u Cazinu vise nego 80 posto stvari je uvozno ... a gledajuci realno na plate koje narod dobiva za mjesec dana svaka cast tko moze sebi priustit svakakve budalestine ... ali ipak cu ovako reci ... kad preracunas dosta vise potrosis para kad ides u Cazin na odmor nego sto bi u dijaspori npr za 20 dana ili cak mjesec dana ...

usput nije to foliranje ja sam vani ...

za mene je gore kad sam bila u trgovini i veli covjek zeni na kasi de ti sebi izaberi ove sice ne razumijem se ja u te bosanske ja budem u Austriji ... e to je za mene sranje!
  • Upvote 3

jes, fakat, najiritantnije je kad dođu (pojedinci, naravno) i počnu pričati strani jezik.
al nekako mi se čini da ljudi koji su "gore" dugo godina manje korriste te strane riječi, vi

[quote name='van gogh' timestamp='1296054202' post='416342']
jes, fakat, najiritantnije je kad dođu (pojedinci, naravno) i počnu pričati strani jezik.
al nekako mi se čini da ljudi koji su "gore" dugo godina manje korriste te strane riječi, vi

hej ja nisam vamo gori u dijaspori cudo,,al moj druze DLZ znam i ja i ti, bili smo tome svjedoci da ima konja koji dodju pa misle da samo oni imaju para a nidje ih ne pokazuju,,

al ruku na srce sad za nas dole standard jest preskupo stvarno,,haj uredu podici malo uvoznoj robi cijene al i domaca je istaa

aaa da ne idemo dalje znas i ti sam kakve su marze na robi tako da ne detaljisemo,,vidis da ima i nase krivnje

[quote name='van gogh' timestamp='1296054202' post='416342']

[quote name='Zelka' timestamp='1296114265' post='416437']
imam ja strinu udala se dosla u Slo :D za misec dana u Bosni sjedimo pijemo kafu oce zena da men nesto na slovenskom prica :D to je glupo ... al ima nas koji smo gore rodjeni ja sam nekad automatsko prebacila na slovenski kad sa bratom pricam (to i dan danas radim kad je buraz u pitanju) ili kad sam bila sa nekim sto je odozgo ... al to et bez veze :D sad kad dodjem pricat cu svabski :P dok me cojk neklepi po usima, nek se zna :P da nismo od dole :P hahahhahhaha

salim se ima nas svakakvih al sto veli viking o cemu bi vi prical :D da nije nas iz dijaspore
[/quote]

ne,ne, sad ćemo mi doći gore kod vas, pa kad počnemo pričati bosanski i
  • Upvote 1

[quote name='_Ne_VoLiM_jAnUaR_' timestamp='1296068973' post='416374']
hej ja nisam vamo gori u dijaspori cudo,,al moj druze DLZ znam i ja i ti, bili smo tome svjedoci da ima konja koji dodju pa misle da samo oni imaju para a nidje ih ne pokazuju,,

al ruku na srce sad za nas dole standard jest preskupo stvarno,,haj uredu podici malo uvoznoj robi cijene al i domaca je istaa

aaa da ne idemo dalje znas i ti sam kakve su marze na robi tako da ne detaljisemo,,vidis da ima i nase krivnje
[/quote]

aaa, vidi se ko je bio knjigovođa :icon_biggrin:

[quote name='van gogh' timestamp='1296126003' post='416461']
ne,ne, sad ćemo mi doći gore kod vas, pa kad počnemo pričati bosanski i