Jump to content
Sign in to follow this  
Finii

MIT O TERORIZMU I 9/11

Recommended Posts

@Baron sve to stoji na ovom videu, ali evo moj dozivljaj kako je zivjeti u tudjini.
Ovaj podatak zna cijeli dzemat Graz, imamo jednog komsiju koji je kraj nase dzamije (tj kuce koja se preuredila za klanjanje) i covjek je uz medju na kucu obisio veliki krst i osvjetlio ga, redovno zove policiju i obostrano se dobivaju kazne. Prije dva petka upali su iz gradjevinskog kako da vec prevedem Bauamt i nas pola je moralo klanjati vani na plocniku, jer nas valjda nesmije toliko stati. Zatim jedna politicka stranka ovdje napravila igricu gdje iksaš hodzu dok uci ezan, ma bilo gluposti za neopisati.

Evo onda vama najnovije teorije pa da vidim sta kazete na ovo:

Evo bice da su se talibani zaletili u te tornjeve, u pentagon itd bez icije pomoci ili neke iscenirate zavjere, ali da vas sviju pitam sta mislite sta je jednog studenta sa fakultetom koji se uspio izvuci iz maticne zemlje i kaosa, sta ga je natjeralo da sebi oduzme vlastiti zivot??? zbog cega???
kako netko sto je i zivio u americi i mogao samo mahnuti glavom i reci ja od danas zivim americki san, zavrsicu fax i postati mocan i bogat, zasto je to sve odbacio da bi se zaletio u neke zgrade i oduzeo sebi zivot??? Edited by barca
neke stvari mogu biti krivo protumacene
  • Upvote 1

[quote name='scooby-doo' timestamp='1299007951' post='420296']
@Baron sve to stoji na ovom videu, ali evo moj dozivljaj kako je zivjeti u tudjini.
Ovaj podatak zna cijeli dzemat Graz, imamo jednog komsiju koji je kraj nase dzamije (tj kuce koja se preuredila za klanjanje) i covjek je uz medju na kucu obisio veliki krst i osvjetlio ga, redovno zove policiju i obostrano se dobivaju kazne. Prije dva petka upali su iz gradjevinskog kako da vec prevedem Bauamt i nas pola je moralo klanjati vani na plocniku, jer nas valjda nesmije toliko stati. Zatim jedna politicka stranka ovdje napravila igricu gdje iksaš hodzu dok uci ezan, ma bilo gluposti za neopisati.

Evo onda vama najnovije teorije pa da vidim sta kazete na ovo:

Evo bice da su se talibani zaletili u te tornjeve, u pentagon itd bez icije pomoci ili neke iscenirate zavjere, ali da vas sviju pitam sta mislite sta je jednog studenta sa fakultetom koji se uspio izvuci iz maticne zemlje i kaosa, sta ga je natjeralo da sebi oduzme vlastiti zivot??? zbog cega???
kako netko sto je i zivio u americi i mogao samo mahnuti glavom i reci ja od danas zivim americki san, zavrsicu fax i postati mocan i bogat, zasto je to sve odbacio da bi se zaletio u neke zgrade i oduzeo sebi zivot???
[/quote]

drug potpis za ovo, al nije vrijedno rasprave, samo cemo u vece OFF-ove ici al haj pozz Edited by barca
uredjen quote

[quote name='scooby-doo' timestamp='1299007951' post='420296']
Zatim jedna politicka stranka ovdje napravila igricu gdje iksa

[quote name='111111' timestamp='1299009705' post='420303']
Znam da je bila napravita igrica u svicarskoj, kad je bila iniacitiva da se zabrani gradnja munari ... bezobrazni su svicarci sto se tice religije i ausl

I ja se opet vracam stotinama mrtvih u samoublicakim napadima. Pitaj one koji nagovaraju te budale da se ubiju. Pises pola toga u offtopicu

[color="#FF0000"]Upozoravam diskutante da diskusije ne svode na licni nivo jer takav nacin u pravilu prerasta u svadju. Tema je takodje dovoljno siroka pa ce svaki off topic u buduce biti brisan.[/color]

[quote name='rockstar' timestamp='1298994264' post='420263']samo sto je Bin Laden izmisljen, a Mladica i ostale kriju srbi...ogromna razlikaaa, [b]al haj glupo je sa nekim polemisati ko slijepo vjeruje[/b] :D[/quote]

Sa boldovanim se sla

[quote name='racing/7005/' timestamp='1299197558' post='420492'][/b]ba

[quote name='Vento' timestamp='1299280414' post='420664']
Za taj zločin (počinjen 26.02.1993.godine) su [b]pravosna

[quote name='racing/7005/' timestamp='1299285326' post='420666']1. sve mi to nje
  • Upvote 1

[quote name='Vento' timestamp='1299287368' post='420667']
To što je tebi škakljivo nije moj problem. Nikakvih Židova (ispravan izraz je "Jevrej") osim onih koji ima u svakoj paranoičnoj glavi, od Hitlerove nekad pa do danas, javljaju.

Ne brkaj heroja Divjaka sa teroristima.

Kad je u pitanju Yousef, nisam smatrao da moram navoditi svaki detalj. Ovo je ipak forum na kojem se poštuje činjenica da su neki ljudi pravosnažno osuđeni zločinci (primjer: Fikret Abdić). Yousef je priznao da je učestvovao u podmetanju eksploziva i [b]da mu je žao što nije nastradalo 250.000 Amerikanaca kako bi osjetili šta su uradili Japancima u Hiroshimi i Nagasakiju[/b].

Dakle, ustanovili smo sljedeće:

1) slučaj iz 1993. je riješen,

2) teroristi-počinioci zločina su bili muslimani,

3) osuđeni su za svoja nedjela i

4) nikakvih Jevreja nije bilo umiješanih u zločin tako da ti to podmetanje nije prošlo.
[/quote]
kako je mnogima ispravan izraz bošnjak ili taliban, tako je i meni ispravan izraz židov.

to si ti pobrko Divjaka sa teroristima, ja nisam.

ovo ustanovljeno si ti ustanovio, mnogi znaju da to nije tako.

nisam ni rekao da su židovi uješani u taj zločin nego da su neke židove zaustavili policajci (a vjerojatno i povezali s tim), ako su meni amerikanci to podvalili kao i mnogima onda sam i ja tebi podvalio isto to. Edited by racing/7005/

[quote name='racing/7005/' timestamp='1299465703' post='420988']kako je mnogima ispravan izraz bo
  • Upvote 2
  • Downvote 2

[quote name='Vento' timestamp='1299514560' post='421074']
Pokušavali su meni podvaliti i puno pametniji i elokventniji od tebe, ali nisu uspijevali. Ne sekiraj se za mene nego za sebe.

Elem, jesi li lijepo rekao ovo:

Dakle, u isti kontekst stavljaš pravosnažno osuđene teroriste i heroja Jovana Divjaka (za šta bih ti lično dao perm-ban), a usput i relativizuješ zločin negirajući pravosnažnu odluku suda zbog čega će moderacija tek odrediti sankciju.

Terminom "Bošnjak" obuhvatamo nečiju nacionalnu pripadnost, terminom "taliban" nečiju političku pripadnost, a terminom "Židov" obuhvatamo nečiju plemensko-vjersku ili, u ovom neispravnom kontekstu, etničko-vjersku pripadnost. Dakle, tri termina koja si naveo ne pripadaju istim kategorijama. Nažalost, naše obrazovanje je takvo kakvo je pa ljudi miješaju sve i svja.

I na koncu, ništa nisam ustanovljavao ja nego nadležni sud.
[/quote]
Termin "Bošnjak" nažalost neuzimaju svi stanovnici famozne Bosne i Hercegovine ali to je za neku drugu temu nekog drugog poslepodnevlja nego ja bih te crvenim slovima upozorio @Vento da skrećes sa teme :)
pošto nisam nadležan, zato de ti bogati umjesto mene reci da se ovdje radi o terorističkom mitu davne 2003 pa da se vratimo na ovu temu :D Edited by barca
promjenjena boja dijela teksta

[quote name='racing/7005/' timestamp='1299285326' post='420666']
1. sve mi to nje
  • Upvote 1

[quote name='Vento' timestamp='1299514560' post='421074']
[b]Pokušavali su meni podvaliti i puno pametniji i elokventniji od tebe, ali nisu uspijevali. Ne sekiraj se za mene nego za sebe.[/b]

Elem, jesi li lijepo rekao ovo:

Dakle, u isti kontekst stavljaš pravosnažno osuđene teroriste i heroja Jovana Divjaka (za šta bih ti lično dao perm-ban), a usput i relativizuješ zločin negirajući pravosnažnu odluku suda zbog čega će moderacija tek odrediti sankciju.

Terminom "Bošnjak" obuhvatamo nečiju nacionalnu pripadnost, terminom "taliban" nečiju političku pripadnost, a terminom "Židov" obuhvatamo nečiju plemensko-vjersku ili, u ovom neispravnom kontekstu, etničko-vjersku pripadnost. Dakle, tri termina koja si naveo ne pripadaju istim kategorijama. Nažalost, naše obrazovanje je takvo kakvo je pa ljudi miješaju sve i svja.

I na koncu, ništa nisam ustanovljavao ja nego nadležni sud.
[/quote]

a za ovo boldano vrijedjanje ne ide ban, jos moderator vrijedja-omalovazava :), kad si toliko pametan procitaj jos jednom recenicu od racinga pa ces tek onda skontati sta je pisac htio reci...

nego sto veli scooby drzimo se teme, bez offa molim Edited by rockstar
  • Upvote 1

[quote name='rockstar' timestamp='1299524177' post='421097']
[b]dzaba ti se je u kostac sa ne vjernicima hvatati, ja sam to shvatio, njemu je bitniji neko druge vjere nego svi njegove[/b], al de svako tobe dodje, za sve sto pisemo i kazemo bicemo pitani. Amin
[/quote]

Jos jedan pokazatelj tvog odnosa prema drugim nacijama i vjerama. Cestitke, ovaj put si dokazao da za tebe nisu krivci oni koji su to uradili jer su tvoje vjere!

Znaci ljudi, slijedeci put kad se one vehabije u Bugojnu ponovo odluce na napad na policijsku stanicu, vjerujte da to nisu oni, 100%, nase su vjere, ne bi to uradili - GARANT. Mora da su Amerikanci i Izraelci stigli u Bosnu da dignu policijsku stanicu u Bugojnu [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/al.gif[/img]

I da, kako ces ti ovo sad sve bukvalno shvatiti za Bugojno i sve to povezati sa ovom temom na pogresan nacin, ja ti odmah preporucujem da pokusas malo shvatiti. I da, ko zna, mozda je Isus zapravo pravi Bog [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/huh.gif[/img] il je on sin Bozji [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/ap.gif[/img]

I sto je najgore, ti zapravo ne mozes shvatiti da Vento nikog nije uvrijedio. Jer ako je Racing pametan, ne mora znaciti da nema i neko pametniji od njega, ili da ima neko vise elokventan od njega, u ovom slucaju to moze biti samo scooby :rofl: ali se nikako ne mogu oteti dojmu da nisam vidio scoobya da je pokusao nesto podvaliti, pa Boze o kome je onda rijec

[quote name='BaroN' timestamp='1299529932' post='421117']
Jos jedan pokazatelj tvog odnosa prema drugim nacijama i vjerama. Cestitke, ovaj put si dokazao da za tebe nisu krivci oni koji su to uradili jer su tvoje vjere!

Znaci ljudi, slijedeci put kad se one vehabije u Bugojnu ponovo odluce na napad na policijsku stanicu, vjerujte da to nisu oni, 100%, nase su vjere, ne bi to uradili - GARANT. Mora da su Amerikanci i Izraelci stigli u Bosnu da dignu policijsku stanicu u Bugojnu [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/al.gif[/img]

I da, kako ces ti ovo sad sve bukvalno shvatiti za Bugojno i sve to povezati sa ovom temom na pogresan nacin, ja ti odmah preporucujem da pokusas malo shvatiti. I da, ko zna, mozda je Isus zapravo pravi Bog [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/huh.gif[/img] il je on sin Bozji [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/ap.gif[/img]

I sto je najgore, ti zapravo ne mozes shvatiti da Vento nikog nije uvrijedio. Jer ako je Racing pametan, ne mora znaciti da ima i neko pametniji od njega, ili da ima neko vise elokventan od njega, u ovom slucaju to moze biti samo scooby :rofl: ali se nikako ne mogu oteti dojmu da nisam vidio scoobya da je pokusao nesto podvaliti, pa Boze o kome je onda rijec
[/quote]

ode ti debelo u OFF, tema je druga tacnije MIT O TERORIZMU :D

[quote name='BaroN' timestamp='1299529932' post='421117']

I sto je najgore, ti zapravo ne mozes shvatiti da Vento nikog nije uvrijedio. Jer ako je Racing pametan, ne mora znaciti da nema i neko pametniji od njega, ili da ima neko vise elokventan od njega, u ovom slucaju to moze biti samo scooby :rofl: ali se nikako ne mogu oteti dojmu da nisam vidio scoobya da je pokusao nesto podvaliti, pa Boze o kome je onda rijec
[/quote]
Hmm naravno da osudjujem i po moralnoj i po vjerskoj osnovi desavanja u Bugojnu, ali vjerujte mi da postoje i elokventna braća kojima nezuji kroz mozak da će sutra umrijeti i da se nekako moraju Allahu d

[quote name='rockstar' timestamp='1299531697' post='421124']
ode ti debelo u OFF, tema je druga tacnije MIT O TERORIZMU :D
[/quote]

Pa kao sto sam rekao, 100% ces pogresno protumaciti ono sto sam ti ja napisao. I, da jos kazem, ova tema se ne bi trebala nazivati mitom. Ja na mit gledam kao na neku pricu iz davnina, pripovijetku, nekad kao i bajku. Ovo je zlocinacko i djelo muslimanskhi terorista, jesam li u pravu scooby?

Scooby otisli smo daleko sa teme, ali prije nego se vratimo, rekao bih ti samo da na druge ostavljas utisak kao da imas 60 godina, jer kako pricas o starosti, pomislio bi covjek da si je dozivio :)

Ja jos ne mogu vjerovati da covjek vjeruje u te teorije zavjere u americkom narodu kao i nas kolega rockstar, kojeg sam ja, pazite sad ovo, prije dva mjeseca dodao kao prijatelja na forumu, a vjeruje samo iz razloga sto su ljudi koji su to ocigledno ucinili zapravo teroristi, i to muslimanski, ako se mogu tako nazvati. Da stvar bude jos gora, tvrdi da su to uradili jer zaradjuju od vojne proizvodnje ako se ne varam, a ljude vojna istrazivanja kostaju milijarde, ratovi ih kostaju milijarde, zemlja im se nalazi u najvecoj krizi u posljednjih stotinu godina, unistili su svjetsko trziste svojim ratovima, danas svaka zemlja ima vojnu tehnologiju, i bas je zbog svih tih izgubljenih milijardi srusen WTC i ubijeno je hiljade ljudi, a to su uradili Amerikanci.

Ranije sam vec postavio pitanje na koje nisam dobio odgovor. Rekli ste nam da nam je propaganda isprala mozak, pa dobro, a ko kaze da se vi niste kretali u pogresnim krugovima i ko kaze da vi niste citali dezinformacije (posebno se odnosi na zvijezdu) i kakve vi dokaze imate da je to uradila americka vlada, a ne teroristi? Ja primjerice mogu samo za primjer dati stotine i stotine mrtvih svaki dan Iraku od bombasa samoubojica, stotine i stotine uhvacenih terorista koji su pozivali javno na sudu unistavanje Amerike i stotine i stotine hiljada ljudi koji zive u strahu od svojih muslimanskih komsija, jer su ranije u stotine i stotine kuca pronasli stotine i stotine kg eksploziva kod stotina i stotina, necete vjerovati, muslimana, istih onih koji su u sudnici pozivali na unsistenje Amerike.

Ako vi tvrdite da su Amerikanci srusili WTC i ubili toliko svojih gradjana, jeste li mozda pomislili koliko je to licemjerno od vas. Ja se od vas ne bih iznenadio da kazete da smo mi sami sebi napravili genocid u Srebrenici, mada cete prije reci da su genocid u Srebrenici napravili Amerikanci koliko ih mrzite bez razloga. Edited by Jiggy Bau
  • Upvote 1

naravno da je nisam dozivio, ali sam pozorno slusao starije ljude, mnogo stariji ljudi dok su pricali, i zakljucivsi oslanajuci se na logiku da je njih nekolicina pred kraj zivota, znaci na kraju krajeva kad su sve prosli, sve prozivjeli, sve iz tog vremena vidjeli i naucili. da se svi na kraju osvrcu koliko je jedan zivot vrijedan i koliko ljubav i mir znace... Stoga sam sa neosporivim dokazima pristupio vlastitom zivotu. Nekad me svijet zaokupira i sva ta nacionalisticka pokvarena zagovaranja koja citam kroz desetine knjiga i clanaka, utjecu cesto i na mene ali uspijem oduprem se i slijedim svoje ciljeve :)

i ovo je vezano sto sam rekao, jer ti talibani to rade u reversu, znaci njihova logika im kaze da imaju osnove da to rade. SAD je dosta rezima podrzavala koji su zakuhavali stvari i na kraju stvarno na kraju i carava macka vidi da se bliski istok desio cjelokupno zbog nafte. uvjek i na kraju krajeva se svodi na moc i novac...

Ja samo velim sta bi drukcije osvjestena americka populacija popusila za opravdanje za rat, nego ono nezamislivo. Ja nisam rekao americki narod, niti Amerika kao drzava, nego neka nazvacemo ih tajna drustva dirigiraju nekim stvarima. Do tog zakljucka da je ovo zavjera dosao sam iz saznanja sta se unazad stotinu godina desavalo, sta se tog septembra i specificno tog dana 9 radilo. sta se 5 godina posle radilo. i nemoj mene trpati u isti kos sa ostalim forumasima :D jer ja ovdje valjda imam jedinstveno vlastito misljenje, a vi se corvajte zasebno :)

p.s i to sto si spomenuo kako se muslimani ekstremisti raznose, pa u tom sam svrstao evo naveo sam primjer zadnjih 100 godina desavanja i spoznaje o tim desavanjima!!!

Ako bi da ti krenem objasnjavati, uzeo bih 1900 i osmanlije i trebalo bi mi nekoliko dana da ispisem kratku historiju :) sad jesmo li mi to zasluzili da se tako ponasaju prema muslimanima zadnjih 100 godina, hmm to jos sracunavam, javicu ti kad dodjem do vjerodostojnog zakljucka :)
  • Upvote 1

[quote name='BaroN' timestamp='1299539349' post='421162']
Pa kao sto sam rekao, 100% ces pogresno protumaciti ono sto sam ti ja napisao. I, da jos kazem, ova tema se ne bi trebala nazivati mitom. Ja na mit gledam kao na neku pricu iz davnina, pripovijetku, nekad kao i bajku. Ovo je zlocinacko i djelo muslimanskhi terorista, jesam li u pravu scooby?

Scooby otisli smo daleko sa teme, ali prije nego se vratimo, rekao bih ti samo da na druge ostavljas utisak kao da imas 60 godina, jer kako pricas o starosti, pomislio bi covjek da si je dozivio :)

Ja jos ne mogu vjerovati da covjek vjeruje u te teorije zavjere u americkom narodu kao i nas kolega rockstar, kojeg sam ja, pazite sad ovo, prije dva mjeseca dodao kao prijatelja na forumu, a vjeruje samo iz razloga sto su ljudi koji su to ocigledno ucinili zapravo teroristi, i to muslimanski, ako se mogu tako nazvati. Da stvar bude jos gora, tvrdi da su to uradili jer zaradjuju od vojne proizvodnje ako se ne varam, a ljude vojna istrazivanja kostaju milijarde, ratovi ih kostaju milijarde, zemlja im se nalazi u najvecoj krizi u posljednjih stotinu godina, unistili su svjetsko trziste svojim ratovima, danas svaka zemlja ima vojnu tehnologiju, i bas je zbog svih tih izgubljenih milijardi srusen WTC i ubijeno je hiljade ljudi, a to su uradili Amerikanci.

Ranije sam vec postavio pitanje na koje nisam dobio odgovor. Rekli ste nam da nam je propaganda isprala mozak, pa dobro, a ko kaze da se vi niste kretali u pogresnim krugovima i ko kaze da vi niste citali dezinformacije (posebno se odnosi na zvijezdu) i kakve vi dokaze imate da je to uradila americka vlada, a ne teroristi? Ja primjerice mogu samo za primjer dati stotine i stotine mrtvih svaki dan Iraku od bombasa samoubojica, stotine i stotine uhvacenih terorista koji su pozivali javno na sudu unistavanje Amerike i stotine i stotine hiljada ljudi koji zive u strahu od svojih muslimanskih komsija, jer su ranije u stotine i stotine kuca pronasli stotine i stotine kg eksploziva kod stotina i stotina, necete vjerovati, muslimana, istih onih koji su u sudnici pozivali na unsistenje Amerike.
[/quote]

najbolje da svako bude u svom ubjedjenju pa cije bude ispravno...

P.S.

samo jedna mala digresija, afganistan unisten, irak unisten, hiljade i hiljade iracana ubijeno od strane americke vojske, hiljade i hiljade ljudi invalida, stotine hiljada ljudi raseljeno iz svojih domova, stotine hiljada gladno, da da sami su to sebi napravili :(, i jos nesto kad su izvrsili invaziju na irak onda ameri kazu izvinite mi smo pogrijesili vi nemate hemijsko oruzje, a kad su se okrenuli iza sebe u iraku je ostala pustos kao sto je i dan danas, sravljeno sa zemljom, znam neki ce reci pa i oni uzvracaju i bore se, pa sta smo mi trebali u ratu pustiti da nas cetnici pokolju, a ne braniti se od okupatora

P.S. 2

dodao si me kao prijatelja, a nisam s tobom nikad u zivotu dvije rijeci progovorio :(, da ljudi ne misle kako smo friends, bice da saljes uokolo pozivnice za prijateljstvo bez razloga, zeljan prijatelja :D

necu vise u OFF, kao sto sam rekao svako ima pravo biti u svom ubjedjenju pa neka i bude, vrijeme ce pokazati za sto je WTC i ostali teroristicki napadi bili paravan!!!
  • Upvote 1

Slazem se da je vrijeme cesto pokazalo drugaciju sliku, ali da i tu nema zataskavanja govori hiljade nesporazuma u nauci, znaci gdje stvarno samo razum i logika imaju mjesta, desava se da neki zazmire i nezele reci na ocit primjer da je to tako...

Zasto spominjem nauku da neki budni moderator nebi slucajno prijetio kakvim promasenim pisanjem :D pa jer upravo neki teoreticari zavjere dokazivaju pomocu fizike kako padaju tornjevi, neke sitnice oko Pentagona dje i sa dva razreda osnovne cojek nemore vidjeti nikakav boing da je proletio :)

Ovo od @Jiggy Bau, pa vidis mi bosanci smo uspjeli se ujediniti i vidjelo se il ce se zatrati do zadnjeg ili cemo pobijediti, zatim je Srebrenica dosla na vidjelo, i da Srebrenicu jesu uradili nasi ljudi, ali oni ljudi koji vodjeni mrznjom stoinama godina zele unistiti vlastiti narod, vlastite rodjake i komsije, vlastiti jezik i historiju. Ako se tko sjeca stotina clanaka gdje pise: [b]bosanski srbi[/b]. Posto ja smatram da je svaki bosanac kako se kod zvao ili klasificirao, dio moje drzave, ovo su uradili nasi ljudi da se tako izrazim...

Pa kad jednom Gaza i svi zahu