Jump to content
Sign in to follow this  
Finii

MIT O TERORIZMU I 9/11

Recommended Posts

....neki su na internet izbacili isječak video snimka iz BBC programa u kome se jasno vidi kako 11 septembra 2001.g., reporterka BBC-a saop

Stvarno mi nije jasno kako vas nije sramota negirati zločin nad hiljadama ljudi ubijenih 11.septembra. Hiljadu stručnjaka je obja
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='Vento' timestamp='1295366379' post='415439']
Stvarno mi nije jasno kako vas nije sramota negirati zločin nad hiljadama ljudi ubijenih 11.septembra. Hiljadu stručnjaka je objašnjavalo rupe u teorijama zavjere koje su dosadni paranoični antiamerički lezihljebovići sastavljali [size="5"][b]po istoj matrici po kojoj velikosrpski paranoični lezihljebovići negiraju da se na Markalama desio zločin koji su počinili Karadžićevi Srbi ili da se genocid u Srebrenici desio pravdajući to time što nisu nađena sva tijela pobijenih[/b][/size], ali džaba kad postoje ljudi kojima je lakše utjerati metar u stražnjicu nego milimetar u glavu.
[/quote]

Zlocin se desio nema sumnje.. samo su izvrsioci i razlozi jos obavijeni velom magle.
Na pentagon nije 100% srusio se avion!
Ne poricem da su apari bili ti koji su upravljali avionima i oteli avione, niti da je al qaida planirara te napade, samo je neshvatljivo zasto se to moglo dogoditi kad su informacije o napadu pravovremeno procurile i do americke vlade preko tajnih sluzbih..
Svakako je i americkoj vladi taj napad dobrodosao, sto smo imali priliku se uvjeriti nakon 11.09.2001. Napad an afganista, na irak, i vjecni rat "protiv terorizma" tj. "nasilo demokratiziranje" koje opet donosi neogranicenu vlast zapada u tim "nvopecenim demokratijama" (porobljavanje)!
Koliko god da su teroristi oni koji zapad prikaziva kao teroriste, toliko su teroristi ljudi koji upravljaju zapadom cak i veci, jer imaju vsestruko veci utjecaj i moc koju i koriste gdje god stignu!

Amerika ne moze funkcionisati ako njihova ratna industrija nije upetljana u ratove, tako da ili spoticu druge na ratove i naoruzavaju ih ili sam ih vode! Edited by Skrgan

Oni koji ne mogu da shvate sve metode jedne hiperdimenzionalne kontrole ljudskog bića a istovremeno imaju osjećaj da
  • Upvote 4

[quote name='Finii' timestamp='1295368247' post='415443']...[/quote]

Pazi, ne sporim da su američke slu
  • Downvote 3

[quote name='Vento' timestamp='1295371591' post='415447']
Pazi, ne sporim da su američke slu

pogledajte film "LOOSE CHANGE "..
inace ja sam apsolutni pobornik teorije da su tornjevi pali ne zbog aviona, vec zbog kontroliranje eksplozije..

Stvarno mi nije jasno kako vas nije sramota negirati zločin nad hiljadama ljudi ubijenih 11.septembra. Hiljadu stručnjaka je obja

Finii ja bi se stidio svog postojanja da koristim ljudsku tragediju da iznosim neutemeljene lazi bazirane na internetu i da na taj nacin gradim svoj "status" u drustvu i svijetu. Mozda bi trebao otici u Hag i popricati sa Karadzicem. Ako nisi znao on bas sad kreira teoriju da su muslimani ubijali sebe po Sarajevu.

[quote name='MirzaM' timestamp='1295544232' post='415702']
Finii ja bi se stidio svog postojanja da koristim ljudsku tragediju da iznosim neutemeljene lazi bazirane na internetu i da na taj nacin gradim svoj "status" u drustvu i svijetu. Mozda bi trebao otici u Hag i popricati sa Karadzicem. Ako nisi znao on bas sad kreira teoriju da su muslimani ubijali sebe po Sarajevu.
[/quote]

MirzaKaze, Finii ja bi se stidio svog postojanja da koristim ljudsku tragediju da iznosi.......
P.S.
Nikad se ne cudim sto vidim ljude ohole, ali se cesto cudim, sto ih ne vidim da se stide.
Ja zivim 48 godina medju njima i znam kako disu, a bio sam i tu prisutan.
Sav svijet vec zn istinu a ti tu jos stagniras. Za mudru osobu cijeli je svijet ucitelj, a za stagniranog je cijeli univerzum pun neprijatelja.

Vrlo cesto cio system naseg obrazovanja svojom nesenzibilnoscu za ispravno doziranje teorije - sterilizuje kognitivni aparat covjeka, cineci ga intelektualno neplodnim. Savremeni covjek nalazi sve je manje vremena za razmisljanje a vise vremena za imitiranje i sve vece potreba za brzim zakljucivanjem - donosenjem sudova o stvarima i dogadjajima koji ga okruzuju.
  • Upvote 3

[quote name='Finii' timestamp='1295646326' post='415811']
MirzaKaze, Finii ja bi se stidio svog postojanja da koristim ljudsku tragediju da iznosi.......
P.S.
Nikad se ne cudim sto vidim ljude ohole, ali se cesto cudim, sto ih ne vidim da se stide.
Sav svijet vec zn istinu a ti tu jos stagniras. Za mudru osobu cijeli je svijet ucitelj, a za stagniranog je cijeli univerzum pun neprijatelja.

Vrlo cesto cio system naseg obrazovanja svojom nesenzibilnoscu za ispravno doziranje teorije - sterilizuje kognitivni aparat covjeka, cineci ga intelektualno neplodnim. Savremeni covjek nalazi sve je manje vremena za razmisljanje a vise vremena za imitiranje i sve vece potreba za brzim zakljucivanjem - donosenjem sudova o stvarima i dogadjajima koji ga okruzuju.
[/quote]

Fini, trebao bi se potruditi da probleme ovog svijeta, izazvane ljudskim neznanjem,, "cesce" oblikujes u vlastite misli i da ih na svoj nacin pokusas predociti "slijepcima", jer svakako to si u stanju.. To bi bilo od velike pomoci mnogima koji su izgubljeni u vremenu i prostoru i koji nisu u stanju da stvari sagledaju onakvima kakve one ustvari jesu, da bi i oni jednog dana mogli shvatiti vlastitu poziciju u ovoj iskrivljenoj stvarnosti!

[quote name='Finii' timestamp='1295646326' post='415811']
P.S.

[/quote]

Zanimljiva konstatacija od nekoga ko je"intelektualno plodan, ko razumije tajne svijeta, ko vidi dublje od nas ostalih smrtnika, bez sterilizovanog kognitivnog aparata, i ko mnogo vremena koristi za razmisljanje", a ko za izvore i podlogu svojih "teorija" koristi...:

YOUTUBE! :D

• Downvote 1

[quote name='Finii' timestamp='1295646326' post='415811'][b]Za mudru osobu cijeli je svijet ucitelj, a za stagniranog je cijeli univerzum pun neprijatelja.[/b]
Vrlo cesto cio system naseg obrazovanja svojom nesenzibilnoscu za ispravno doziranje teorije - sterilizuje kognitivni aparat covjeka, cineci ga intelektualno neplodnim. Savremeni covjek nalazi sve je manje vremena za razmisljanje a vise vremena za imitiranje i sve vece potreba za brzim zakljucivanjem - donosenjem sudova o stvarima i dogadjajima koji ga okruzuju.[/quote]

Lijepo rečeno,
  • Upvote 1

[quote name='superhik' timestamp='1295722627' post='415900']ma ja svako mo

Evo snimka kojeg su uhvatile kamere koje su postavljene oko pentagona, a kojeg je izdala americka vlada nakon sto su ljudi trazili da se objave ti snimci.. Sto je zacudjujuce jeste to da su ti snimci koji su dati u javnost obradjeni da pokazivaju samo jednu sliku po sekundi iako kamere koje su postavljene oko pentagona sasvim sigurno snimaju desetine slika po sekundi, i jos uz to su bez tona, meni je dovoljan taj podatak da bi sumnjao u njihovu vjerodostojnos tj. dovoljno je to da bi covjek shvatio da neko zeli da nesto sakrije, u ovom slucaju americka vlada. Sto je jos cudno u ovom videu je to da "tijelo" koje udara u pentagon leti metar dva iznad zemlje (sto se vidi u videu) , za takvu preciznost treba svakako biti veoma iskusan pilot i skoro je pa nevjerovatno da amater koji prvi put upravlja tako velikim avionom moze letjeti takvom preciznoscu, a da je prije toga sletio ostali bi tragovi tockova na zemlji ispred pentagona sto opet nije slucaj!

[url="http://www.spiegel.de/video/video-11309.html"]http://www.spiegel.d...ideo-11309.html[/url]

Drugo izvor koji je objavio snimke je "Der Spigel" jedna od najcitanijih njemackih novina, tako da se ne radi o "youtube manipulacijama"..

Evo jos jedne slike koja pokaziva orginalnu dimenziju boinga kao i ostecenja na pentagonu:

[img]http://arbeiterfotografie.com/galerie/kein-krieg/hintergrund/pentagon7.jpg[/img] Edited by Skrgan

Pentagon je od sporedne va

[quote name='Skrgan' timestamp='1295725304' post='415912']
Evo snimka kojeg su uhvatile kamere koje su postavljene oko pentagona, a kojeg je izdala americka vlada nakon sto su ljudi trazili da se objave ti snimci.. Sto je zacudjujuce jeste to da su ti snimci koji su dati u javnost obradjeni da pokazivaju samo jednu sliku po sekundi iako kamere koje su postavljene oko pentagona sasvim sigurno snimaju desetine slika po sekundi, i jos uz to su bez tona, meni je dovoljan taj podatak da bi sumnjao u njihovu vjerodostojnos tj. dovoljno je to da bi covjek shvatio da neko zeli da nesto sakrije, u ovom slucaju americka vlada. Sto je jos cudno u ovom videu je to da "tijelo" koje udara u pentagon leti metar dva iznad zemlje (sto se vidi u videu) , za takvu preciznost treba svakako biti veoma iskusan pilot i skoro je pa nevjerovatno da amater koji prvi put upravlja tako velikim avionom moze letjeti takvom preciznoscu, a da je prije toga sletio ostali bi tragovi tockova na zemlji ispred pentagona sto opet nije slucaj!

[url="http://www.spiegel.de/video/video-11309.html"]http://www.spiegel.d...ideo-11309.html[/url]

Drugo izvor koji je objavio snimke je "Der Spigel" jedna od najcitanijih njemackih novina, tako da se ne radi o "youtube manipulacijama"..

Evo jos jedne slike koja pokaziva orginalnu dimenziju boinga kao i ostecenja na pentagonu:

[img]http://arbeiterfotografie.com/galerie/kein-krieg/hintergrund/pentagon7.jpg[/img]
[/quote]
dodo bi i to da se u te vrste aviona tockovi automatski izlaze van kada se spusti na visini od 1000 metara iznad zemlje ... a nigdje se nevide tragovi tih tockova na travnjaku a avion se zabio dva metra iznad zemlje u zgradu ????

[quote name='Vento' timestamp='1295725611' post='415914']

[quote name='MirzaM' timestamp='1295544232' post='415702']
[/quote]

Ne mogu shvatiti kako osobi tvojih godina mo

[quote name='Vento' timestamp='1295725611' post='415914']

[quote name='x-men' timestamp='1298281730' post='419293']pa ko je napao Pentagon gospodine Vento?pa namirit ce Ameri zrtve za nekoliko godina ubijajuci i rasturajuci po Bliskom Istoku..oni uvjek dobro znaju kada ce se desiti katastrofa a da nisu bili spremni bas sa onolikom tehnikom sta ce se desiti,haj kad malo dublje razmislis lipo smjesno,kako je to njima desilo se da promaknu,mozda za dobar razlog pocetka rata!koji su rat Ameri dobili sa onom tehnikom ni Vijetnam nisu mogli slomoti,A sa sadasnjom vojnom tehnikom oni nisu u stanju boriti se protiv 10 hiljada talibana..[/quote]

Pentagon je nebitan u cijeloj priči, bitno je par hiljada civila pobijenih u New Yorku. Amerikanci nisu svemoćni. Da jesu, njihov odani saveznik Hosni Mubarak vjerovatno nikad ne bi pao.

Amerikanci se ni ne moraju boriti protiv talibana. Dr