Jump to content
lucky

Hamdija Lipovača, kao premijer USK

Recommended Posts

Dali ce Hamdija Lipovača stvarno dovesti USK na prvo mjesto kao sto obecava ?

http://www.cazin.net/32086/hamdija-lipovaca-obuvam-gumene-cizme-i-od-krajine-pravim-kanton-broj-1/

sad ce hamdija imati priliku namjestiti lovu da isplati ovim stamparijama sto im je duzan preko 20 000 KM za svoju kampanju i kampanju SDP-a pa radnicim u stampariji nece kasniti plata....

mislim da je to jako pozitivno

go hamdo go!!

a ovome samar
  • Upvote 3

[quote name='lucky' timestamp='1294989266' post='414974']

[url="http://www.cazin.net/32086/hamdija-lipovaca-obuvam-gumene-cizme-i-od-krajine-pravim-kanton-broj-1/"]http://www.cazin.net...-kanton-broj-1/[/url]
[/quote]

Pred njim su cetiri godine mukotrpnog, ali truda vrijednog rada. Ubijedjen sam da cemo rezultatima biti svi iznenadjeni. U pozitivnom smislu, naravno. Pogotovo ce eventualno ukljucivanje jos nekih opozicionih stranaka u vladu, donijeti onu znacajnu prevagu koja je prijeko potrebna. Mislim da je SDA dobila i vise nego sto je ocekivano bilo, kada je udio u kantonalnoj vladi u pitanju, s obzirom na rezultate dosadasnjeg vodjenja politike. Ali, takvi su izborni rezultati bili. Posla je vise nego dosta. Samo osobe koje se ne plase izazova, vec ih to dodatno inspirise ( a sve mi govori da je Lipovaca jedan od tih) mogu u ovim vremenima uciniti prilicno puno. Ostaje da se vidi. Zelje i htijenja ima, ali svi mi treba da doprinesemo tome. Konstruktivnom kritikom gdje god bude razloga za to. Osudom pogresnih poteza i kada samo ima naznaka da nesto nije u redu. Zato smo tu, zar ne?! :)

Obecanje ludom radovanje....:D Hajde da vidimo sta to Hamdo zna i umije....

[quote name='Amren' timestamp='1295002354' post='414994']
Obecanje ludom radovanje....:D Hajde da vidimo sta to Hamdo zna i umije....
[/quote]

T i ljepotice drz se dragog,a politiku ostav onom ko zna,A sad ce svak imat mercedesa a ne ti sama :icon_biggrin:
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='lucky' timestamp='1294989266' post='414974']

[url="http://www.cazin.net/32086/hamdija-lipovaca-obuvam-gumene-cizme-i-od-krajine-pravim-kanton-broj-1/"]http://www.cazin.net...-kanton-broj-1/[/url]
[/quote]

Treba sacekati neki period da vidimo u kom ce pravcu krenuti sa svojim potezima. Ako je suditi po prijemu kod Josipovica, sto je njegov predhodnik mogao samo da masta, mislim da ce neka pitanja bar podici na nivo koji im pripada. Vrlo je bitan sastav ljudi sa kojim ce raditi i mogu slobodno reci da ministri u njegovoj vladi nece imati radno vrijeme, niti ce moci traziti neke izgovore za nerad.
U uredjenim drzavama je praksa da poteze vlade niko ostro ne komentarise prvih 100 dana, pa hajmo bar po tome biti gradjani normalne drzave.

[quote name='E77HZ' timestamp='1295006502' post='415001']
T i ljepotice drz se dragog,a politiku ostav onom ko zna,A sad ce svak imat mercedesa a ne ti sama :icon_biggrin:
[/quote]

A ko to zna...kao vi naprimjer....:D

Daj Boze da svak ima mercedesa i zlatni pcela sto se kaze, ali tesko Bogami, dok sami ne zasucemo rukave, i sami ne zaradimo, niko a jos manje Hamdo nece donijeti nista gotovo i reci bujrum...:(

A moze se on razbacivati sad, ali treba vratiti dugove....:D

Ako bilo ko moze onda su to ljudi iz SDP-a na celu sa Lipovacom. To je pravi covjek za ovaj kanton, no kakva je vecina politicara pretpostavljam da i on ima u svojim osobinama i neke lose. Ne mozemo ocekivati puno bolje, jer kako sam prije par mjeseci nakon izbora rekao, trebace puno lopata da se pokupe *ovna koja su iza sebe ostavili SDA-ovci i njima slicni.

[quote name='Amren' timestamp='1295010548' post='415009']
A ko to zna...kao vi naprimjer....:D

Daj Boze da svak ima mercedesa i zlatni pcela sto se kaze, ali tesko Bogami, dok sami ne zasucemo rukave, i sami ne zaradimo, niko a jos manje Hamdo nece donijeti nista gotovo i reci bujrum...:(

A moze se on razbacivati sad, ali treba vratiti dugove....:D
[/quote]

Heeeee jes vala ali ima u nas jedan obicaj da mi trosimo ali u amanet ostavljamo da nam zene dugove vracaju.
A ustalom nemoj da se sekiras oko dugova jak je ovo narod hallalice on.:icon_cheesygrin::icon_cheesygrin:

dobra tema, svi cemo svoje komentare moci, sa vremena na vrijeme citati, bilo za 100 dana, 12 mjeseci ili cetiri godine, a moje misljenje je da ovaj kanton na celu sa lipovacom nece biti nista bolji, lipovaca je samo dobar govornik, a to kod naseg naroda i dalje prolazi, zivi bili pa vidjeli.

[quote name='BaroN' timestamp='1295010742' post='415011']
Ne mozemo ocekivati puno bolje, jer kako sam prije par mjeseci nakon izbora rekao, trebace puno lopata da se pokupe *ovna koja su iza sebe ostavili SDA-ovci i njima slicni.
[/quote]

Pa ti su isti i danas na ministarskim pozicijama, pa onda mozes racunati da ce lopate zatrebati tek poslije i ovih 4 godine..

Izgleda da se neki docepali ove teme da lijece frustracije oko (ne)formiranja vlasti uz participaciju svoje politicke opcije.

Pustite covjeka da radi, neka pokusa napraviti nesto pa cemo onda komentarisati.Dedic nije vlaljao a bio na celu nekoliko godina, sad ne valja Lipovaca a covjek odrzao samo jedan sastanak.

Kod nas vrijedi ona "ako moj ne vlada odmah nista ne valja i to treba pljuvati".

Sve cestitke Lipovaci na premijerskoj funkciji a nadam se da ce uraditi nesto za USK. Edited by pingvin
  • Upvote 3

[quote name='pingvin' timestamp='1295074483' post='415083']
Izgleda da se neki docepali ove teme da lijece frustracije oko (ne)formiranja vlasti uz participaciju svoje politicke opcije.

Pustite covjeka da radi, neka pokusa napraviti nesto pa cemo onda komentarisati.Dedic nije vlaljao a bio na celu nekoliko godina, sad ne valja Lipovaca a covjek odrzao samo jedan sastanak.

Kod nas vrijedi ona "ako moj ne vlada odmah nista ne valja i to treba pljuvati".

Sve cestitke Lipovaci na premijerskoj funkciji a nadam se da ce uraditi nesto za USK.
[/quote]

slazem se da ga ne treba osudjivati kao propalog premijera jer je samo poceo ...

mene vise interesuje da li mi vjerujemo mu da ce nas dovesti na poziciju broj jedan kako je izjavio ...
mislim nece mu biti tesko dovesti nas ispred nekoliko kantona al ispred sarajevskog kantona ako nas uspije dovesti svaka mu cast ... jer u sarajevskom kantonu prosjek neto plate u X mjesecu 2010 godine je iznosila KM 982,21 a u unsko sanskom kantonu prosjecna neto plata je iznosila KM 751,22 ... i jos broj zaposlenih u sarajevskom kantonu je bio 118.879 a u unsko sanskom 32.418 ... ako izmedju ova dva podataka samnji zaostalost za plate na KM 100,00 i zaposlenost zaostatak na 20.000 zaposlenih ja cu smatrati da nas je njegov mandat kao premijera za ocjenu odlican ...

P.S. izvor podataka navedenih u postu za platu i zaposlene je Federalni zavod za statistiku ...
  • Upvote 1

[quote name='pingvin' timestamp='1295074483' post='415083']

Sve cestitke Lipovaci na premijerskoj funkciji a nadam se da ce uraditi nesto za USK.
[/quote]
Niko njega ne osudjuje vec osudjujemo to sto on MORA igrati kako drugi sviraju, da to nije slucaj bile bi skroz druge politicke stranke njegovi koalicioni partneri.. To ko ne razumije onda je suvisan na ovoj temi jer ce svojom neupucenisti i drugima pobrkati loncice pa ce vjerovati kako je sve super..
Kako moze biti sve uredu i kako to moze donijeti prosperitet kad najveci izborni prevarant dolazi na mjesto ministra unutrasnjih poslova, a "kriminalna hobotnica" (lipovacine rijeci) dobiva ostale 4 ministarske pozicije!
Moje najvece razocaranje ovih izbora je ubjedljivo SDP, izdali su sve ono sto su pricali prije izbora i to odmah formiranjem vlasti!
Lipovacin jedini problem je sto je samo pijun u toj partiji, nizasta se on ne pita niti on moze ista promjeniti!

Frustracije? Naravno poslije ovakvih zbivanja!!! Edited by Skrgan

[quote name='Skrgan' timestamp='1295089234' post='415097']
Niko njega ne osudjuje vec osudjujemo to sto on MORA igrati kako drugi sviraju, da to nije slucaj bile bi skroz druge politicke stranke njegovi koalicioni partneri.. To ko ne razumije onda je suvisan na ovoj temi jer ce svojom neupucenisti i drugima pobrkati loncice pa ce vjerovati kako je sve super..
Kako moze biti sve uredu i kako to moze donijeti prosperitet kad najveci izborni prevarant dolazi na mjesto ministra unutrasnjih poslova, a "kriminalna hobotnica" (lipovacine rijeci) dobiva ostale 4 ministarske pozicije!
Moje najvece razocaranje ovih izbora je ubjedljivo SDP, izdali su sve ono sto su pricali prije izbora i to odmah formiranjem vlasti!
Lipovacin jedini problem je sto je [b]samo pijun[/b] u toj partiji, nizasta se on ne pita niti on moze ista promjeniti!

Frustracije? Naravno poslije ovakvih zbivanja!!!
[/quote]

ne bih rekao da je on samo pijun...

prije će biti da je on isuvi
  • Upvote 1

[quote name='superhik' timestamp='1295095429' post='415105']
ne bih rekao da je on samo pijun...

prije će biti da je on isuvi

[quote name='lucky' timestamp='1295076427' post='415086']
slazem se da ga ne treba osudjivati kao propalog premijera jer je samo poceo ...

mene vise interesuje da li mi vjerujemo mu da ce nas dovesti na poziciju broj jedan kako je izjavio ...
mislim nece mu biti tesko dovesti nas ispred nekoliko kantona al ispred sarajevskog kantona ako nas uspije dovesti svaka mu cast ... jer u sarajevskom kantonu prosjek neto plate u X mjesecu 2010 godine je iznosila KM 982,21 a u unsko sanskom kantonu prosjecna neto plata je iznosila KM 751,22 ... i jos broj zaposlenih u sarajevskom kantonu je bio 118.879 a u unsko sanskom 32.418 ... ako izmedju ova dva podataka samnji zaostalost za plate na KM 100,00 i zaposlenost zaostatak na 20.000 zaposlenih ja cu smatrati da nas je njegov mandat kao premijera za ocjenu odlican ...

P.S. izvor podataka navedenih u postu za platu i zaposlene je Federalni zavod za statistiku ...
[/quote]
Lijepo receno.I meni se svidja ovo sto si napisao ali eto ja bi bio zadovoljan kad bi on nas doveo negdje u prvu trecinu rang ljestvice jer tesko je biti bolji od Sarajeva.

Njegov rezultat ne mora biti "odličan" moze on biti i "dobar"(bolji od prethodnog) i sa tim bi vecina trebala biti zadovoljna.

Zar nikog ne smeta sto je ostvarena koalicija sa ljudima koji su prije izbora i naknadno prozivani licno od premijera "kriminalcina"? Zar vam tu nista ne smrdi? Meni smrdi, ja tu vidim da on radi sto neko drugi naredjuje a ne to sto zeli.. Opet isti ljudi u vlasti samo drugi premijer koji mora ciniti kako mi se naredi :(

[quote name='Skrgan' timestamp='1295099212' post='415118']
Zar nikog ne smeta sto je ostvarena koalicija sa ljudima koji su prije izbora i naknadno prozivani licno od premijera "kriminalcina"? Zar vam tu nista ne smrdi? Meni smrdi, ja tu vidim da on radi sto neko drugi naredjuje a ne to sto zeli.. Opet isti ljudi u vlasti samo drugi premijer koji mora ciniti kako mi se naredi :(
[/quote]
ne smetaaaaa ne smetaaaaaa a

smrdi smrdi uzasno smrdi

ne vidis ti nista nit treba da vidis

kao da cazin nema svog hamdiju i svoje hamdije, koji obecaju pa slazu ne jednom

halid mjesto halida

[media]http://www.youtube.com/watch?v=Hu3RQ7Vh138[/media]
  • Upvote 1

SDP je stranka mog zadnjeg ili bolje rečeno "najzadnjeg" izbora,ali bez ovakvih ljudi kao
  • Upvote 2

[quote name='Skrgan' timestamp='1295089234' post='415097']
Lipovacin jedini problem je sto je samo pijun u toj partiji, nizasta se on ne pita niti on moze ista promjeniti!

Frustracije? Naravno poslije ovakvih zbivanja!!!
[/quote]

[quote name='Skrgan' timestamp='1295099212' post='415118']
[/quote]

Nije mi jasno sta zelis postici ovakvim postovima. Da je "Kastel" i kupovina glasova Lijanovica teret ove vlade, jeste, ali to ide svojim tokom pa ce institucije poduzeti nesto po tom pitanju.
Lipovaca je jedina osoba na kantonu koja ima snage i hrabrosti da se odupre sarajevskim gulikozama (zalosno ali je tako) i mislim da ce od ministara i drugih odgovornih traziti maximalno zalaganje u poslu koji obavljaju, u protivnom se nece libiti javno ih prozivati i poduzimati mjere. Vjeruj da ce mnogi bjezati iz "njegove" vlade.
Ovom kantonu je konacno bio potreban neko energican i poduzetan jer smo imali dosta onih koji su nisu smjeli ni telefonom nazvati sarajevo, a o suprotstavljanju da ne govorim.

[quote name='barca' timestamp='1295118172' post='415142']
Nije mi jasno sta zelis postici ovakvim postovima. Da je "Kastel" i kupovina glasova Lijanovica teret ove vlade, jeste, ali to ide svojim tokom pa ce institucije poduzeti nesto po tom pitanju.
Lipovaca je jedina osoba na kantonu koja ima snage i hrabrosti da se odupre sarajevskim gulikozama (zalosno ali je tako) i mislim da ce od ministara i drugih odgovornih traziti maximalno zalaganje u poslu koji obavljaju, u protivnom se nece libiti javno ih prozivati i poduzimati mjere. Vjeruj da ce mnogi bjezati iz "njegove" vlade.
Ovom kantonu je konacno bio potreban neko energican i poduzetan jer smo imali dosta onih koji su nisu smjeli ni telefonom nazvati sarajevo, a o suprotstavljanju da ne govorim.
[/quote]

Zar ima smisla praviti koalicije sa ljudima za koje se zna da su kupili glasove, i zar ima smisla tim ljudima davati ministarske pozicije? I zar ima smisla praviti koaliciju sa "kriminalnom hobotnicom" ( a to su lipovacine rijeci)?
Zelim postici da shvatite da ni Lipovaca "nema snage i hrabrosti da se odupre sarajevskim gulikozama", vec da je sve ovo preodredjeno u Sarajevu zbog nekih drugih interesa i ciljeva koji nemaju sa krajinom nikakve veze, sto se moze samo negativno odraziti na nas kanton. Zelim postici da shvatite da isljucivo krajiske stranke i ljudi iz tih stranaka mogu ( ako to hoce) donijeti bolje sutra, jer SDP USK-a na celu sa Lipovacom ( u koje sam ulagao velike nade) je pokazao da su samo poslusnici visih stranacki organa, a tako i mora biti ako su u poziciji da drugi bdiju iznad njih tj. da su zarobljenici visih politickih interesa.. da nije tako Lipovaca bi pocistio olos oko sebe a nebi koalirao sa istima.

[quote name='Skrgan' timestamp='1295120111' post='415146']
Zar ima smisla praviti koalicije sa ljudima za koje se zna da su kupili glasove, i zar ima smisla tim ljudima davati ministarske pozicije? I zar ima smisla praviti koaliciju sa "kriminalnom hobotnicom" ( a to su lipovacine rijeci)?
Zelim postici da shvatite da ni Lipovaca "nema snage i hrabrosti da se odupre sarajevskim gulikozama", vec da je sve ovo preodredjeno u Sarajevu zbog nekih drugih interesa i ciljeva koji nemaju sa krajinom nikakve veze, sto se moze samo negativno odraziti na nas kanton. Zelim postici da shvatite da isljucivo krajiske stranke i ljudi iz tih stranaka mogu ( ako to hoce) donijeti bolje sutra, jer SDP USK-a na celu sa Lipovacom ( u koje sam ulagao velike nade) je pokazao da su samo poslusnici visih stranacki organa, a tako i mora biti ako su u poziciji da drugi bdiju iznad njih tj. da su zarobljenici visih politickih interesa.. da nije tako Lipovaca bi pocistio olos oko sebe a nebi koalirao sa istima.
[/quote]
Koalicija je dogovorena na visim nivoima, a na nas kanton je samo prenesena. Nista cudno, dapace vrlo cest i pozeljan potez, sto ne znaci da ce opstati bez obzira na razvoj situacije na visem nivou. Ponekad si jednostavno prinudjen da ispostujes neke vise ciljeve jer da SDA kojim slucajem poklekne dodikovim pritiscima, onda nas nikakva koalicija na nizim nivoima ne bi spasila.
Ova prica o cisto krajiskim strankama je prilicno suplja i po malo mi lici na onu o cisto bosnjackim, srpskim i hrvatskim strankama od prije neko desetljece, a od tada se desise mnoge stvari.

[quote name='barca' timestamp='1295121110' post='415148']
Koalicija je dogovorena na visim nivoima, a na nas kanton je samo prenesena. Nista cudno, dapace vrlo cest i pozeljan potez, sto ne znaci da ce opstati bez obzira na razvoj situacije na visem nivou. Ponekad si jednostavno prinudjen da ispostujes neke vise ciljeve jer da SDA kojim slucajem poklekne dodikovim pritiscima, onda nas nikakva koalicija na nizim nivoima ne bi spasila.
Ova prica o cisto krajiskim strankama je prilicno suplja i po malo mi lici na onu o cisto bosnjackim, srpskim i hrvatskim strankama od prije neko desetljece, a od tada se desise mnoge stvari.
[/quote]

Vidis prisiljen si da postojes vise ciljeve koji se odnose na drzavni nivo, dok nas kanton prinosi zrtvu.. ne znam po kojoj logici u zadanoj situaciji prica o krajiskim strankama, koje bi stitile iskljucivo nase interese, vidis suplju pricu!?
Ja vidim da je to samo suplji pokusaj odbrane SDP-ovih postupaka, bez obzira na posljedice!
Uvjek ce se preko nas "podkusurivati" dok nasi ljudi brane takve postupke, zalosno :(

Sa npr. Dolicem na celu kantona takve situacije bi bile nemoguce, jer covjek se nikom ne uvlaci.. a o njegovoj direktnosti kada se radi o iznosenju istine ne treba gubiti rijeci!

Ja bi volio da progledamo, da hamdo obuje cizme i da postanemo prvi, ali sa ovakvim preduslovima to je nemoguce.. Zivi bili pa vidjeli! Edited by Skrgan