Jump to content
Amren

Vas nacin razisljanja...!?

Recommended Posts

Da vidimo sta zelite od zivota, sta vas zanima, sta volite, sta ne volite itd...

Ja cu poceti, pa bome i vi nastavite...:D

Zivotna misija: Imati lijep zivot s muskarcem kojeg volim, djecu ako Bog da, zadrzati meni drage ljude oko sebe...

Zivotna zelja: Doduse ima ih vise....ali recimo putovanje u neku egzoticnu zemlju je na vrhu...:D

Volim: Nasmijane ljude, djecu, proljece, stvari koje mi dan ucine veselim, sitnice koje zivot znace, a ne mogu se kupiti novcem...:D

Ne volim: Buku, nasilje, zlo itd...:D
  • Upvote 1

....Cudan je moj nacin raz(m)isljanja. :D Slozit ce se mnogi sa mnom, vjerujem. Oprostite. ali tu se ne da nista promjeniti. :) Ostajem uporan u nastojanju da stecene prijatelje ne izgubim, a trudim se da toj listi pridodam jos nekog. Ne trazim previse od zivota. Toliko nam je toga dato od boga i prirode da bi izbirljivost u tom pogledu bila najveci grijeh. Ono sto nam se nudi u zivotu, samo djelic od toga cemo sustinski spoznati. O ostalom mastati. O mnogo cemu filozofirati, pokusavati mijenjati i na kraju odustati. Jer, nemamo vremena na pretek. Ostalo nam je samo jos malo. Ali ipak dovoljno kada se otarasimo onog pretjeranog balasta koji se ogleda u neprekidnoj utrci za necim i nekim. Il' je svima nama pocelo polahko ponestajati inspiracije za nove uspjehe, poznanstva, druzenja, veselja. Mozda. A mozda smo spoznali pravu sustinu naseg zivljenja: potomstvo. To ce biti to. Sve ostalo je prolazno. Potomstvo ostaje. Dilema je veca oko izbora partnera za potomstvo. Tu se koplja lome, i prelome cesto......

Hmm da sebe opisem u razmisljanu, neznam hocul potrefiti jer o tome ce se pisati naredni stoljeca :P
Pa ovaj imam kontorverzno revolucionarni pristup svojim mislima :) i to je sve zacinjeno nekim plastom dobrote i idejom normaliziranja datog stanja...
Ako se jednog dana usavrsi stroj za citanje misli ovo moje ce vam sve biti dosta jasnije :icon_cheesygrin:
Dotad se samo mozete zadubiti u moje i meni slicne textove i muckati glavom sta je pisac "sceo" reci :)

lista prioriteta

zelim : zavrsiti fakultet i zaposlti se u struci, kupiti auto, rjesiti stambeno pitanje, udati se i imati djecu, voditi miran zivot, obezbjediti svojoj djeci lijepu buducnost...

volim: svoje roditelje i brata, druzenje sa rodbinom i prijateljima, soping, svoju struku i svoj nacin zivota

ne volim: dvolicnost i laz

fino reče Hladno pivo

Da sam prazan list, potpuno cist
koristio bih puno, puno deblji kist
i samo jarke i sarene boje
da napisem ime tvoje i moje

Da sam prazna glava, potpuno zdrava
ne bih vise nista ucio za badava
samo onol'ko kol'ko mi treba
da jos ostanem paf od tolikog neba

Oh da se mogu ko nekad
vratiti na pocetak
i biti onaj isti bahati djecak
ne bih forsiro neki lezeran stil
niti se trudio da uklopim

Moj svijet u ovaj svijet
moje snove u raspored
i riskirao bih svaki pokusaj
da zadrzim taj osjecaj
samo za taj osjecaj
  • Upvote 4

[quote name='BLACK ROSE' timestamp='1298166879' post='419111']
fino reče Hladno pivo

Da sam prazan list, potpuno cist
koristio bih puno, puno deblji kist
i samo jarke i sarene boje
da napisem ime tvoje i moje

Da sam prazna glava, potpuno zdrava
ne bih vise nista ucio za badava
samo onol'ko kol'ko mi treba
da jos ostanem paf od tolikog neba

Oh da se mogu ko nekad
vratiti na pocetak
i biti onaj isti bahati djecak
ne bih forsiro neki lezeran stil
niti se trudio da uklopim

Moj svijet u ovaj svijet
moje snove u raspored
i riskirao bih svaki pokusaj
da zadrzim taj osjecaj
samo za taj osjecaj
[/quote]

Prava stvar rose, i agree :*

Ne zelim nista od zivota niti sta trazim samo od sebe nesto ocekujem i zelim jer mislim da koliko se god covjek trudi i dostigne uvjek zeli vise,nikad nije dovoljno,moze bolje i samim tim nikad nije ni zadovoljan...a ja zelim bash to.
Da budem zadovoljna i sretna sa onim sto postignem i da spremno docekam sve sta zivot (do)nosi,sve uspone i padove.