Jump to content

Recommended Posts

hm hajmo tu rijec nekako ...izjednaciti..., mislim nekako je ..osloboditi od zavisnosti..??

neko je napomenuo kako bismo trebali ispravljati netacno napisano. ja se svakim danom sve vise i vise iznenadjujem nivoom nepismenosti nasih forumasa. izvinite, ali je to, nazalost, tako. samo pogledajte nazive tema, sve ce vam biti jasno (necete morati ni otvarati temu). da bi se sve te greske ispravile, treba mnogo vise od posta.

:(

Guest Dzmrdz
hm hajmo tu rijec nekako ...izjednaciti..., mislim nekako je ..osloboditi od zavisnosti..??

<{POST_SNAPBACK}>

Ako je to odgovor...stvarno sam zbunjen...pojasni to malo duze....stvarno sam zaboravio sta ova rijec znaci..et pa hvala...

neko je napomenuo kako bismo trebali ispravljati netacno napisano. ja se svakim danom sve vise i vise iznenadjujem nivoom nepismenosti nasih forumasa. izvinite, ali je to, nazalost, tako. samo pogledajte nazive tema, sve ce vam biti jasno (necete morati ni otvarati temu). da bi se sve te greske ispravile, treba mnogo vise od posta.

:(

<{POST_SNAPBACK}>

Cesto nailazim na napisane greske mada i ja sama ponekad pogrijesim i znam to mada bi mi veoma bilo drago da me neko ispravi jer tako se uci.
Kad vidim pogresno napisane neke obicne rijeci to me toliko u oci bode da tako kazem imam takvu zelju da ispravim odmah ali to rijetko uradim jer bi se mozda ljutili nasi dragi forumasi.

Moram i ovo napisati Lolli popp recenica se pocinje velikim slovom,a iza tacke ide isto veliko slovo. :D:D :D

Guest Dzmrdz

...liudi ne pisemo mi ovdje romane pa da sad gledamo na lektoriku...svakom se desi da nesto mu promakne...pogotovo u brzini pisanja...sad da gledamo velko slovo...malo slovo...zareze i te gluposti...to je previse..??...mada treba se potruditi da sto post bude lahak za razumiti...mislim sto se tice pismenosti...

pozdrav

e, ovako. sto se tice pravopisa, tu rijetko da grijesim (kazem: rijetko, ne: nikad). posto nisi mogla naci niti jednu drugu gresku, nasla si veliko pocetno slovo. to je ok. ali, meni word to odradi uvijek. ja nemam vremena da stalno shiftam dok pisem. vazno je da je pravopis ok.

' date='Apr 13 2005, 21:01']malo ispravka. znam da se neces ljutiti :)

pise se rjecnik

<{POST_SNAPBACK}>

Mala ispravka. :lol::lol::lol::lol: :

Eto raja budite svjedoci odmah se je naljutila. :) :)

moram se dobro nasmijati na sve ovo. to ti je jedan lapsus u tipkanju. to nije nikakva gramaticka greska tipa negacija uz glagol i sl.

MALA ISPRAVKA
to zelis od mene da napisem?

evo, gledaj to 24/7:

Mala ispravka

eto dobio piki odgovor
sad svi sretni
pa nije valjda da samo on ima neku rijec pitati
sta je afrovizija

<{POST_SNAPBACK}>

AFROVIZIJA je udruga africkih televizijskih postaja...

zadovoljan ;)

...mene zanima...EMANCIPACIJA..pa eto aako je kome...bliza ta rijec...bujrum...
pozdrav

<{POST_SNAPBACK}>

EMANCIPACIJA znaci oslobodjenje stanja zavisnosti i ogranicenja slobode

zadovoljan? ;)

de dobro je ljudi moj je lapsus calami..greska u pisanju...lolli ima pravo i necu se ljutiti..nadam se da se nesec ni ti ljutiti al pise se mala a ne malo ;) ...ja iskreno ne volim kad neko mi napise sms a u njemu greskaaaaaaaaa mali milion i onda dok ja to sve otkodiram treba mi po dana da skontam sta je htio reci..a to ne valja,kaka,fuj,bljak...recemo :lol:

<{POST_SNAPBACK}>

da ja te vase polemike pobijem...ocigledno da niste procitali ovaj post...
i nemoj da mi dirate lolli jasno...inace cete imati problema sa mnom....

iskreno ja se trudim koliko toliko da pazim bar na ono osnovno kod pisanja posta...da je on razumljiv i citljiv...mada znam ubaciti ovih pupanovih rijeci i tih gluposti al vi znate da ja djekade popizdim pa vi bom meni oprostite :lol:

Guest Dzmrdz
EMANCIPACIJA znaci oslobodjenje stanja zavisnosti i ogranicenja slobode

zadovoljan? ;)

<{POST_SNAPBACK}>

....nisam ...zadovoljan...to isto je reko i makcode...pa mi dodje ko flood... ;)

sta onda zelis da ti napisem??definirala sam ti rijec emancipacija u najkracim crtama....da ja to prosirim?? <_<

Guest Dzmrdz
sta onda zelis da ti napisem??definirala sam ti rijec emancipacija u najkracim crtama....da  ja to prosirim?? <_<

<{POST_SNAPBACK}>

...Pa ja bih reko da se ponovila Makcoda...samo drugacijim redosledom...trazi se(na siroko i duboko)

e, ako ti je tesko da shvatis rijec EMANCIPACIJA ovako, mozda ti je lakse iz konteksta. kad neko kaze da je npr. zena emancipirana, to znaci da je neovisna, slobodna i sl.

EMANCIPACIJA rijec latinskog porijekla oznacena kao oslobodjenje stanja zavisnosti i ogranicenja slobode.
kod rimljana emancipacija je podrazumijevala oslobodjenje jednog clana porodice,u danasnjem pravu oznacava oslobodjenje djece od ocinske ili skrbnikove vlasti odnosno postajanje punoljetnim...
emancipirati znaci osloboditi nekog od necije zavisnosti,izjednaciti u pravima ili osloboditi nekog od gradjanskih ogranicenja,ili jednostavno pretjerivanje u slobodi...

zadovoljan ;)

Guest Dzmrdz
e, ako ti je tesko da shvatis rijec EMANCIPACIJA ovako, mozda ti je lakse iz konteksta. kad neko kaze da je npr. zena emancipirana, to znaci da je neovisna, slobodna i sl.

<{POST_SNAPBACK}>

pa tako bi bilo najpozeljnije...malo teotijski...pa malo u praksi...(recenici)
EMANCIPACIJA rijec latinskog porijekla oznacena kao oslobodjenje stanja zavisnosti i ogranicenja slobode.
kod rimljana emancipacija je podrazumijevala oslobodjenje jednog clana porodice,u danasnjem pravu oznacava oslobodjenje djece od ocinske ili skrbnikove vlasti odnosno postajanje punoljetnim...
emancipirati znaci osloboditi  nekog od necije zavisnosti,izjednaciti u pravima ili osloboditi nekog od gradjanskih ogranicenja,ili jednostavno pretjerivanje u slobodi...

zadovoljan ;)

<{POST_SNAPBACK}>

ma znas da mene ne mozes zadovoljiti???..uvjek moze nsto vise...

pozdrav

P.S. Ajd kad naletim na jos sta...cu da vam javim??Emancipirano vi meni odgovorite :D

znal ko sta je KARMA :mellow:

straha :D ja sam u jednoj knjizi procitala da je to religijsko ucenje budista ;) al hvala opet :rolleyes:

joj ljudi ja kad sa svojom nenom bricam ne bi ja bog razumio
kae danas sam bila kod hecima i dao mi naka tablete nedo mu bog sad sam i nedje stavila na hastal al et nema i
mopze li mi to iko prtevesti

HECIM je doktor
HASTAL je sto

zadovoljan ;)

hvala ti puno i vise sam neko zadovoljan
da ne bude tebe ja ne bi nenu nikad razumio
hehehe
poz