Jump to content
Sign in to follow this  
Ciklama

Male modne "ikone"

Recommended Posts

[quote]

[b]Sedmogodišnjakinje poput odraslih žena u editorijalu magazina "Vouge"[/b]

Otkad je dvogodišnja kćerka Katie Holmes i Toma Cruisea počela da nosi štikle ovog proljeća ta obuća hit je u cijelom svijetu, a reklamne agencije sve češće u kampanjama za odrasle koriste djecu

Redakcija 24/12/2010 14:56:00

Dio editorijala slavnog modnog magazina

Otkad je dvogodišnja Suri Cruise, kćerka Katie Holmes i Toma Cruisea , počela nositi štikle, u prodavnicama u regiji pojavila se ova vrsta obuće, koja je hit u cijelom svijetu.

Nažalost, čini se da se dobne granice na modnoj sceni totalno brišu. Naime, u specijalnom prilogu božičnog izdanja slavnog časopisa Vouge u trendi modelima pojavljuju se djevojčice u dobi od sedam ili osam godina odjevene kao odrasle žene, s potpunim scenskim make- upom.
Male ljepotice nose ultra visoke potpetice, ženstvenu odjeću i dijamante.
Objavljene fotografije izazvale su zgražanje širom svijeta, a glavna urednica poznatog modnog magazina francuskog izdanja Carine Roitfeld još nije odgovorila na optužbe.
Kao gost editorijala navodi se Tom Ford, a fotografije je snimio Sharif Hamza, Melanie Huynh je bila zadužena za styling.

Vidjeti djevojčice u ovakvom izdanju može biti simpatično, ali treba razmisliti i o pozadini cijele priče. Na pistama širom svijeta već nekoliko godina top modeli su tinejdžerke, no čini se da se bolesna igra sa godinama nastavlja.
Nažalost, u ovim prizorima urednici modnih magazina, a i roditelji djece ne ne vide ništa loše. Naprotiv.
[/quote]

(avaz)

Čitajući ovo sjetila sam se i malecke Willow Smith , kćerke poznatog Will-a, te reportaže o njenom talentu ali i odluci roditelja da počne sa muzičkom karijerom u svoj desetoj godini.

Kako vi gledate na tu dječiju "modu"? Na ono što slavni čine svojoj djeci gurajući ih tako male u "biznis"?

Meni lično je žao te djece koja umjesto da uživaju u blatu i pijesku, su meta fotografa.

Onako obučene u "odrasle" djevojke, mi više izgledaju kao igračke roditelja. Zakonom bih regulisala da se takve pojave kažnjavaju u cilju zaštite djeteta. Edited by Ciklama

Cipele s viskom potpeticom tesko se ja s njima bakljam, kako to radi djevojcica od nekih 8 godina....strasno...[img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/sad.gif[/img]

Tim ljudima trebaju lutke, a ne djeca...stvarno ne znam gdje im je smisao....

Gledala sam tu reportazu o tim djevojcicama, i da nije smijesno bilo bi zalosno....ali to je do roditelja.....treba im jos slave...:D

Djecu treba pustiti da se igraju u blatu, da se isprljaju...a kad dodje primjereno vrijeme dati im i sminku i cipele s potpeticom i sve ostalo...:)

Zao mi je te djece, ali vise zalim roditelje....

Meni je zao takve djece, nemaju oni pravo djetinjstvo koje bi trebali imati, njihovi vrsnjaci se druze zajedno, igraju se razni igrica a oni moraju uvijek biti lijepo sredjeni i raditi ono sto drugi kazu, uvijek su pred kamerama, nemaju miran zivot da kad izadju na ulicu bude to sasvim normalna pojava vec odmah su tu novinari i tako to, zivot im ide nekako sve po rasporedu, ta djeca mi se cine kao neki roboti. Uredu je sto su poznati i to sve ali ti roditelji bi trebali pustiti dijete da osjeti sta znaci ustvari biti dijete a ne iz pelena uskociti u visoke potpetice, znaci preskace onaj dio koji je jako bitan za djecu, djetinjstvo je nesto najljepse a oni ga na neki naci propustaju :)

Mislim da ima slicna tema oko toga ... al nisam sigurna ... uglavnom bolestni su roditelji sto dozvole nesto takvo od djeteta ... lijece neke svoje zelje na njima ... neka se djeca igraju i uzivaju dok su mala kad krenu jednom u skolu obavezama nikad kraja biti nece ... i nedam sminkati svoje djete treba da mu sa pet godina bude koza gora nego u mene sa 27 nema sanse krema mu more valjati ostalo sve ish!

Slavni nemam smajlija uz ovu rijec...

Od kad sam cula da su tom kruz i kejti holms pojeli pupak svoje bebe... srozali su se na najnize nivoe,nije da se poredim il ugledavam na njih al oni ce sve uraditi da se vrte u novinama nisu te stikle mode radi,nego mama il glumi il pjeva il snima tata nesto,tako da to dijete bude samo iskoristeno za reklamu.

nisu nikakve ikone nego samo sredstvo za reklamu.

sve je to zalosno.

a mi i ne trebamo citati po casopisima imamo mi takve s stiklama i oko nas ;)

ja neznam ko moze povjerovati da u puap svog djeteta pojeli...

novine takvih i gori sranja svakodnevno pisu... dosta toga je laz i samo cilj da se sto vise puta proda prica ;)

sto se tice te djece.. pa svako od nas ima svoju sudbinu... manje mi ih je zao nego npr djece koja su zlostavljana na gore nacine .... Edited by EcI PeCi PeC

Sve je to ogromna kriza morala do koje je dovela divlja i apstrahirana modernizacija... Kako će nam biti tek za nekih 50 tak godina...

Sve je to ogromna kriza morala do koje je dovela divlja i apstrahirana modernizacija.. Kako li će tek biti za nekih 50tak godina...

[quote name='selma90' timestamp='1293460873' post='412951']
Meni je zao takve djece, nemaju oni pravo djetinjstvo koje bi trebali imati, njihovi vrsnjaci se druze zajedno, igraju se razni igrica a oni moraju uvijek biti lijepo sredjeni i raditi ono sto drugi kazu, uvijek su pred kamerama, nemaju miran zivot da kad izadju na ulicu bude to sasvim normalna pojava vec odmah su tu novinari i tako to, zivot im ide nekako sve po rasporedu, ta djeca mi se cine kao neki roboti. Uredu je sto su poznati i to sve ali ti roditelji bi trebali pustiti dijete da osjeti sta znaci ustvari biti dijete a ne iz pelena uskociti u visoke potpetice, znaci preskace onaj dio koji je jako bitan za djecu, djetinjstvo je nesto najljepse a oni ga na neki naci propustaju :)
[/quote]
'sen'co, jesi sigurna da je tako?

pa roditelji koji preko volje djeteta neki sport jure ka profesionalnosti, roditelji koji dozvolle djece da pjevaju da postaju kao djeca jos slavni... toj djeci isto nije jednostavno

svako djete ima svoju sudbinu koju mora proci... i opet mi je zalije djece koji su sexolano zlostavljana, djeca koja nemaju ni oca ni majke etc.. Edited by EcI PeCi PeC